PET SHOP???


omarock

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2009
2.836
7
Δραμα
Δυστυχως εχεις εν μερη δικιο,καταλαβα τι εννοεις,και εδω στην Δραμα τους εχουν τρελλανει στις κληρονομιες,και πιστευω και εγω οτι το εργο δεν ειναι αντιστοιχο του αρθμου των ανθρωπων που ασχολουνται,και ειναι πολλοι.
Κριμα παντως γιατι υπαρχουν και πραγματικοι φιλοζωοι που ομως θαβονται και προσπαθουν να γεμισουν το βαρελι διχως πατο,εδω στην Δραμα ολοι ειναι γραμμενοι στην φιλοζωικη,στο φεισμπουκ του σωματειου εχει νομιζω 5000 μελη,οι πολιτικοι του νομου ειναι ολοι μελοι,και ολοι οσοι εχουν συμφεροντα,οι αλλοι απλα τρεχουν.
Καλο αυτο που γινεται αλλα ειναι βαρελι χωρις πατο,ταιζουν ποτιζουν στειρωνουν,θεραπευουν,βρισκουν σπιτια,αλλα την αλλη μερα ερχονται αλλα τοσα και ακομη περισσοτερα αδεσποτα.
Και τρωγονται και πολλα λεφτα.
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Σε γνωστό κατάστημα της περιοχής μου είδα boxer που ίσα ίσα μπορούσε να σηκωθεί πάνω και φαινόντουσαν τα κόκκαλα του (σαν να μη είχε φάει για μήνες). Το είδε μια γυναίκα και άκουσα να λέει στην υπάλληλο "Τι όμορφο σκυλάκι τι είναι?", που το είδε το όμορφο δεν ξέρω.
Δεν πέρασε λεπτό και ήρθε η κτηνίατρος με τα άσπρα της κρατώνοτας μια ένεση και το έδωσε σε ένα μικρόσωμα σκυλάκι που κοιμόταν... "Το εμβόλιο του?", "Όχι απλά προληπτικά του δίνω ένα φάρμακο"...
Επίσης ένα american cocker spaniel που ακόμα κι εγώ που δεν είμαι γνώστης της φυλής έβλεπα ότι ήταν ημίαιμο
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.149
Μηνύματα
896.308
Μέλη
19.953
Νεότερο μέλος
Έφη Ασπιώτη