pitbull


nikpap

Member
13 Ιουνίου 2012
14
0
καλησπερα ειμαι νεο μελος κ θα ηθελα την βοηθεια σας στο θεμα pitbull..θελω να αγορασω ενα pitbull 4 μηνων..ειναι καλη αυτη η ηλικια για να το παρω????στο σπιτι εχω αλλο ενα pitbull με διασταυρωση τσοπανοσκυλο...ευχαριστω πολυ..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Από που να το αγοράσεις;
Εκατοντάδες βασανισμένα πιτμπουλάκια ψάχνουν βρε αγόρι μου, με αγωνία ένα σπίτι, να ξεκουράσουν τα κορμάκια τους κι εσύ θα πας να πληρώσεις έναν τι; "Εκτροφέα"; Και λίγο να νοιάζεσαι για την φυλή, αποκλείεται να θέλεις να κάνεις κάτι τέτοιο.


...στο σπιτι εχω αλλο ενα pitbull με διασταυρωση τσοπανοσκυλο...
Ε;
Ο Χριστός...:dohh:
Ηθελα να 'ξερα ποιό ούφο, έκανε τέτοια μίξη;
 




Sadah

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2010
779
137
Θεσσαλονίκη
Γιατι ρε παιδια; Μια χαρα καλα εκανε!
Τσοπαμπουλ! Τα σπαει! Ασε που ειναι και σε οικονομικη συσκευασια!
:xD:
 


Giorgos1998

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
127
0
Γιατι ρε παιδια; Μια χαρα καλα εκανε!
Τσοπαμπουλ! Τα σπαει! Ασε που ειναι και σε οικονομικη συσκευασια!
:xD:
Τσοπαμπουλ λέει αχαχαχα.
Δεν παίζεσαι. :xD:
 






merlin 1

Well-Known Member
14 Αυγούστου 2011
358
0
αποκλειετε λεμε σιγα μην ειναι αληθεια :wink:

αλλα αν ειναι .......................φιλε ελα να σου χαρισω ενα χελωνακι
 


nikpap

Member
13 Ιουνίου 2012
14
0
χαχαχα εχετε πολυ γελιο αλλα δεν με βοηθατε λιγο...το pitbull mou το δινει ενα γνωστος μου γυρω στα 100ευρο...απλα ειναι 4 μηνων κ δεν ξερω αν θα προσαρμοστει καλα με εμασ στο σπιτι επειδη ειναι λιγο μεγαλος..
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Ποιό απ'όλα που σου λέμε, σου φαίνεται αστείο;
Γιατί και μένα μου φαίνονται αστεία αυτά που πρωτοείπες και επαναλαμβάνεις, αλλά θα ήθελα να κάνουμε έναν διάλογο, με βάση όσα σε ρωτάω.
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εχω ήδη ρωτήσει και σχολιάσει και περίμενα ένα αντισχόλιο...όχι γέλια...

Σε ξαναρωτάω λοιπόν...για ποιό λόγο να πληρώσεις έναν βλάκα που κάνει γέννες, όταν μόνο στο pitbull-rescue να μπεις, θα βρεις αμέτρητα ταλαίπωρα σκυλιά να ψάχνουν σπίτι.

Επίσης...pitbull με τσοπανόσκυλο;;;;;;; Είναι δυνατόν;;;;;;;;;;;
 


ΜάρκοςΓΔ

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2011
389
2
Σαντορίνη - Κερατσίνι
Φίλε/η νικπαπ, μην αγοράσεις από αυτόν που σου το δένει 100ευρώ.
Επειδή δεν τα πάω πολύ καλά με τους υπολογιστές ας του/της παραθέσει κάποιος το σχετικό θέμα που λέει ότι ''δεν πρέπει να ζευγαρώνουμε τα σκυλιά μας''.
Ή ψάξε το μία και εσύ..
Δεν πρέπει να αγοράζουμε από ανεύθυνες γέννες που μόνο κακό κάνουν στον Έλληνα σκύλο. Στον αδέσποτο σκύλο.
Μην υποστηρίξεις μία τέτοια γέννα, δίνοντας λεφτά..
Η καλύτερη λύση είναι να υιοθετήσεις ένα από ένα καταφύγιο όπως σου είπαν ήδη κάποια μέλη.
Αν πάλι θες ντε και καλά να αγοράσεις, τότε μόνο από καλό εκτροφέα, όχι απο ιδιώτη.
 


Sadah

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2010
779
137
Θεσσαλονίκη
Οντως μαν.. Εχουν δικιο τα παιδια...
Ασε τον πανασχετο που τα πουλαει και πηγαινε εκει στο rescue και κανε ενα καλο!
Αν σε ενδιαφερει πραγματικα η φυλη, απο την στιγμη που υπαρχει αυτη η δυνατοτητα να αποκτησεις ενα ετσι, γιατι να πας να αγορασεις ενα...
Και φυσικα δεν ειναι για τα 100 ευρω... Καταλαβαινομαστε ελπιζω.
:rolleyes:
 


ASBT

Well-Known Member
1 Απριλίου 2011
180
2
Οπως σου ειπε και η mareco να αποκτησεις ενα πιτμπουλακι που το εχουν παρατησει και του εχουν φερθει με τον χειροτερο τροπο!

μην πιστευεις τον φιλο σου επειδη και καλα ειχε κανα πιτμπουλ θηριο, με κομμενα αυτια που γαβγιζε ολη την ωρα και καλοπιαστηκες οτι θα παρεις τον ΥΠΕΡσκυλο!

καθαρα απατεωνια για να βγαλει λεφτα ο ¨φιλος¨ σου! που αν πραγματικα νοιαζοταν εστω και λιγο για την συγκεκριμενη ρατσα δεν θα σε ενθαρυνε να αγορασεις πιτμπουλ! και με 100ε..

Ελεος ΤΙ ΑΛΛΟ θα ακουσουμε εδω μεσα!

:: - :: Pitbull-Rescue :: - :: - Marketplace - <-------------ΔΕΣ ΕΔΩ

To παραπανω link σου δειχνει καποια ΠΟΛΥ καλα σκυλακια στη ρατσα που σε ενδιαφερει που απεγνωσμενα ψαχνουν σπιτι.

Στην δικια σου περιπτωση θα ηταν οτι το καλυτερο.
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
εγω θα μπορούσα να έχω μια φωτογραφία του σκύλου σου; (πιτ μπουλ με τσοπανοσκυλο)
θελω πολυ να δω πως ειναι
 


nikpap

Member
13 Ιουνίου 2012
14
0
ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας παιδια.εν το μεταξυ ειχα ηδη μπει στο rescue- pitbull k ειδα μερικα αλλα δεν μου κινησε κανενα την περιεργια...οσο για αυτο που θελω να αγορασω επειδη πηγα κ τον ειδα σημερα κ την μανα μαζι ειναι καθαρο με πατερα red nose...ελπιζω να αξιζει ...
 


Sadah

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2010
779
137
Θεσσαλονίκη
ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες σας παιδια.εν το μεταξυ ειχα ηδη μπει στο rescue- pitbull k ειδα μερικα αλλα δεν μου κινησε κανενα την περιεργια...οσο για αυτο που θελω να αγορασω επειδη πηγα κ τον ειδα σημερα κ την μανα μαζι ειναι καθαρο με πατερα red nose...ελπιζω να αξιζει ...

Εχεις ηδη αποφασισει οτι θα αγορασεις τελικα...
Μηπως γι'αυτο δεν σου κινησε κανενα την περιεργεια;
Δεν σου κινησε την περιεργεια τι εννοεις ακριβως αν επιτρεπεται;
Δεν σου αρεσε μορφολογικα-εμφανισιακα;
Δεν ειχε ωραιο χρωμα;
Τι δεν ειχε που θελεις να εχει και δεν σε καλυπτει;
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Αυτό για το ούφο που έκανε τη μίξη και εγώ το σκέφτηκα, αλλά είπα "θα το πει κάποιος άλλος πρώτος"....
Έτσι είπες σίγουρα;
Μήπως είπες "Ασ΄τον να τα βγάλει πέρα με την mareco, εγώ δεν μιλάω!":D