Puppies park


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Ο Μio είναι σε όλα του πρωταθλητής ;)
Εκτός της σαχλαμάρας, που τα πρωτεία τα κατέχει άλλος, με διαφορά.
 
  • Like
Reactions: anastasiak and kasi


dimitris_27

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2013
179
89
Καλημερα παιδια. Εμεις εχουμε παει εκει 2 φορες, αλλα δε μπηκαμε στην πισινα. Τωρα θελω να παμε μηπως και η δικια μου παρασυρθει απο κανα αλλο και μπει (μιας και στη θαλλασα δεν εχει μπει παροτι γενικα αυτη η ρατσα αρεσκεται στο μπανιο). Υπαρχει περιπτωση να μην αφησουν, για καποιο λογο, ενα σκυλι να μπει στην πισινα? Γιατι στη σελιδα τους στο facebook καποια εγραψε σχολιο κατω απο μια εικονα , οτι "εμεις ηρθαμε αλλα δε μας βαλατε να βουτηξουμε".
Επισης, εκει οι υπευθυνοι βοηθανε με καποιον τροπο στο να εξοικειωθουν τα σκυλια με το νερο ? Οχι οτι με νοιαζει αν δε μπει ποτε στο νερο. Απλα θελω να σιγουρευτω οτι δε μπαινει επειδη δεν της αρεσει και οχι επειδη φοβαται την πρωτη φορα.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Για να "σας βάλουν να βουτήξετε" θα πρέπει να τους το ζητήσετε. Από μόνοι τους, δεν έχουν λόγο να το προτείνουν. Δεν μπορούν να ξέρουν αν θέλει ο ιδιοκτήτης.

Πάντα υπάρχει κάποιος να βοηθήσει και να επιλυφθεί της κατάστασης, αν ο σκύλος δοκιμάζει για πρώτη φορά. Καλό θα είναι, να μην πας σε ώρα και μέρα αιχμής. Να το έχεις κάπως συνεννοηθεί εκ των προτέρων, για να είναι άνετοι από θέμα χρόνου. Και ποτέ, δεν θα πιέσουν έναν σκύλο να μπει, αν αυτός, πραγματικά δεν το θέλει. Να τον ενθαρρύνουν όσο γίνεται, ναι. Να τον εξαναγκάσουν, όχι. Και δεν υπάρχει πραγματικά και λόγος δηλαδή.
 


dimitris_27

Well-Known Member
22 Ιουλίου 2013
179
89
Καλα εννοειται οτι δε μιλαω για εξαναγκασμο. Αλλωστε και γω 15 φορες που την εχω παει στη θαλασσα, δεν την πιεσα. Το μονο που εκανα ηταν ειτε να της πεταω παιχνιδια μεσα ειτε να μπω εγω και να τη φωναζω. Απο τη μια συμφωνω οτι δεν πρεπει να ειναι σε ωρα αιχμης(την αλλη φορα γι αυτο δε ζητησα να τη βαλουν), αλλα απο την αλλη καλο θα ειναι να υπαρχει και κανα αλλο σκυλι εκεινη την ωρα στην πισινα μηπως παρασυρθει. Και αν ειναι σε μερα με λιγη κινηση, οι πιθανοτητες θα ναι πιο λιγες.
Οσον αφορα το μηνυμα που θα στο facebook, δε φανταζομαι να περιμενε να τους βαλουν τη πισινα χωρις να το ζητησουν. Λογικα κατι αλλο θα εγινε.
Ευχαριστω για την απαντηση. Θα τους παρω και τηλεφωνο να δω τι θα μου πουν.
 
  • Like
Reactions: mareco


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι, που μπορεί να αρνηθούν ένα συγκεκριμένο αίτημα. Και όλοι, αφορούν την ασφάλεια του σκύλου. Του δικού σου και των άλλων φυσικά. Είναι πολλές οι φορές, που οι ιδιοκτήτες, θέλουν απλώς να περάσει το δικό τους. Και όταν αυτό δεν γίνεται, στραβώνουν. Και γράφουν τα δικά τους. Κλασσικό :)
 
  • Like
Reactions: nouki00 and johnk






lazaros95

Active Member
9 Μαϊου 2015
26
4
29
θεσσαλονικη
παντος αν θελει κανεις απο θεσσαλονικη , υπαρχει στην νεα παραλια παρκο για σκυλους ( μην φανταστητε τυποτα το φανταστικο , ενας χωρος σχετικα μεγαλος περιφραγμενος ) που μπωρεις να πας τον σκυλο και να τον αφησεις οση ωρα θες , και εσυ ή να εισαι στα παγκακια απο εξω ή και μεσα , χωρις καμια χρεωση !
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Kαι ποιός τον επιτηρεί ή και τον προστατεύει βρε Λάζαρε τον σκύλο, μην μπλέξει με...κακές παρέες;
 


lazaros95

Active Member
9 Μαϊου 2015
26
4
29
θεσσαλονικη
δεν ειναι μονα τους τα σκυλια , μπωρεις να εισαι και εσυ μεσα . οπως και οι ιδιοκτιτες των αλλων σκυλιων , ή μπωρεις να εισαι ακριβως απο εξω που εχει παγκακια για να επιβλεπεις τον σκυλο σου , εγω εχω παει τον δικο μου 3-4 φορες και καθε φορα υπαρχουν το πολυ 5 σκυλια ταυτοχρονα ( ειναι αναλογα και την ωρα που θα πας ) και ποτε δεν ειχα προβλημα με αλλο σκυλο ή ιδιοκτιτη
 


Dias2

Well-Known Member
13 Μαϊου 2016
104
22
38
Το συγκεκριμενο παρκο που βρισκεται?
Ειναι ασφαλες για να κοινονικοποιηθει ενα κουταβι?
 


Dias2

Well-Known Member
13 Μαϊου 2016
104
22
38
Το συγκεκριμενο παρκο που βρισκεται?
Ειναι ασφαλες για να κοινονικοποιηθει ενα κουταβι?
Το τηλεφωνο ποιο ειναι?
Κανουν και εκπαιδευση σκυλων?
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
ο θείος γούγλης έχει τα πάντα, δεν έχεις παρά να τον ρωτήσεις, και τηλέφωνα θα βρεις κι ό,τι άλλο θες ;)
 
  • Like
Reactions: mareco


Dias2

Well-Known Member
13 Μαϊου 2016
104
22
38
ο θείος γούγλης έχει τα πάντα, δεν έχεις παρά να τον ρωτήσεις, και τηλέφωνα θα βρεις κι ό,τι άλλο θες ;)
Στη σελιδα μου δειχνει κατι σκυλια και απο κατω συντομα κοντα σας.
Οποτε αν μπορουσε να με βοηθησει καποιος απο το φορουμ θα το εκτιμουσα. ;)
 










panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Έχω να πάω ένα χρόνο +.
Απο τότε που κράτησα τον Πάρη.
Σκέφτομαι να πάω αλλά δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθούν και τα δυο μαζί.
Ο Πάρης μόνος του που είχε πάει τελευταία φορά τα είχε πάει μια χαρά, στη βόλτα όμως είναι αρκετά επιθετικός με τα σκυλιά. Βέβαια κάνα δυο φορές που μας έχει πλησιάσει σκυλάκι με ουρίτσα και τέτοια δεν κάνει τίποτα. Σταματάει να γαβγίζει και κοιτάζει σαν χαζός.
Με τη Δαφνη τώρα, νομίζω πως θα έχω θέμα. Δεν επιτίθεται αλλά γενικά ο τρόπος προσέγγισης που έχει στα σκυλιά, να πηδάει πάνω τους, νομίζω τα στρεσάρει κάπως.
Το πιο πιθανό είναι να τα βάλουν χώρια στην αρχή.
Θ δούμε.
Μάλλον Δευτέρα πουρνό.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.633
19.860
Εξαιρετική μέρα και ώρα διαλέγεις.
Η Δάφνη τόσες φορές δεν είχε πάει; Δεν είχε θέμα, με άλλα σκυλιά, απ'ότι θυμάμαι.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3