RONNIE


Status
Κλειδωμένο θέμα

RONNIE

Member
9 Ιουνίου 2010
5
0
ΕΓΩ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΕΣΩ ΕΜΠΟΡΟΥ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ 1-2 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΦΕΡΝΕΙ 100-120 ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΑΕΙ. ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕ. ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΨΟΦΗΣΕ. ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΛΛΟ. ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΝΕΚΡΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΝΕΚΡΟΨΙΑ. ΠΑΠΑΡΙΑ. ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΕΙ ΗΘΕΛΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΛΕΩ ΨΕΜΑΤΑ.ΤΕΣΠΑ. ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ. ΤΟ ΣΤΕΙΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΟΥΤΙ ΜΕ ΤΑ ΚΤΕΛ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΜΕ ΤΟ ΚΤΕΛ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΟΛΟΖΩΝΤΑΝΟ ΓΑΜΑΤΟ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΡΟΤΒΑΙΛΕΡ ΠΕΝΤΑΔΑΧΤΥΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΙΑΛΕΞΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΑΠΟ ΔΥΟ ΓΕΝΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ. ΑΥΤΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΕΜΠΛΕΞΑ ΜΕ ΩΡΑΙΟ ΤΥΠΟ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΦΑΓΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
ΕΓΩ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΜΕΣΩ ΕΜΠΟΡΟΥ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ 1-2 ΦΟΡΕΣ ΤΟ ΜΗΝΑ ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΚΑΙ ΦΕΡΝΕΙ 100-120 ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΟΥΛΑΕΙ. Με σκυλέμπορο έμπλεξες!!! ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΡΡΩΣΤΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ(!!!!!) ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΟΥΓΓΑΡΙΑ ΓΙΑ ΑΘΗΝΑ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΜΟΥ ΤΟ ΔΩΣΕ. Ο Χριστός και η Παναγία..... ΜΟΥ ΔΩΣΕ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ ΨΟΦΗΣΕ.Ασχολίαστο...... ΜΟΛΙΣ ΤΟΝ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΜΕΣΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΥΣΗΧΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΑΛΛΟ. ΑΠΛΑ ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΤΟ ΝΕΚΡΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΑΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΝΕΚΡΟΨΙΑ. ΠΑΠΑΡΙΑ. ΝΑ ΒΕΒΑΙΩΘΕΙ ΗΘΕΛΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥ ΛΕΩ ΨΕΜΑΤΑ.ΤΕΣΠΑ. ΕΤΣΙ ΕΓΙΝΕ. ΤΟ ΣΤΕΙΛΑ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΟΥΤΙ ΜΕ ΤΑ ΚΤΕΛ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΜΕ ΤΟ ΚΤΕΛ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΟΛΟΖΩΝΤΑΝΟ ΓΑΜΑΤΟ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΡΟΤΒΑΙΛΕΡ ΠΕΝΤΑΔΑΧΤΥΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΙΑΛΕΞΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΑΠΟ ΔΥΟ ΓΕΝΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ.Το δούλεμα σε όλο του το μεγαλείο.... ΑΥΤΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΕΜΠΛΕΞΑ ΜΕ ΩΡΑΙΟ ΤΥΠΟ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΦΑΓΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ. Ωραίο τύπο τον λες εσύ αυτόν????
Απαράδεκτος ο σκυλέμπορας..... και προφανώς από τύφο χάθηκε το σκυλάκι.... και πόσα άλλα από αυτά που "εμπορεύεται"....
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.660
19.891
Ronnie, όλο αυτό που έγραψες, "ευτυχώς" το λες;
Μου ' χει σηκωθεί η τρίχα από την αρχή που διαβάζω, μέχρι το τέλος.
Κλασσική ιστορία ελεεινού τρόπου απόκτησης σκύλου σε όλο της το μεγαλείο.
Άν είναι δυνατόν, να το θεωρείς ευτύχημα όλο αυτό...


Σε παρακαλώ μην γράφεις κεφαλαία γιατί είναι κουραστικά και δεν επιτρέπονται.
 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
ΣΕ ΚΟΥΤΙ ΜΕ ΤΑ ΚΤΕΛ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΜΕ ΤΟ ΚΤΕΛ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΕΝΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΟΛΟΖΩΝΤΑΝΟ ΓΑΜΑΤΟ ΥΓΙΕΣΤΑΤΟ ΡΟΤΒΑΙΛΕΡ ΠΕΝΤΑΔΑΧΤΥΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΙΑΛΕΞΕ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΑΠΟ ΔΥΟ ΓΕΝΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΧΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΗΘΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ. ΑΥΤΑ. ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΕΜΠΛΕΞΑ ΜΕ ΩΡΑΙΟ ΤΥΠΟ ΚΑΙ ΔΕ ΜΟΥ ΦΑΓΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ.
ευτυχώς !!!!
ωραίος τύπος και με ευχαριστημένους πελάτες!!!
(που είναι τα smilies?)
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
''Γαμάτη'' περιγραφή...!!!
αλλά φίλε μου ο σκυλέμπορας σε δούλεψε......τα βασιλικά ροτβάιλερ είναι εξαδάκτυλα...!!!!

και ποιό είναι το ονοματάκι του ωραίου κυρίου;



(φρίκη..............)
 
Last edited:


aris83

Well-Known Member
17 Απριλίου 2010
202
0
Γέρακας
RONNIE το παιδί σου γέννησε τα σε μια στάνη φώναξε με να βοηθήσω στην γέννα ότι λεφτά μου δώσεις θα σου κάνω προφορική εγγύηση 2 χρόνων ή μέχρι να πει την πρώτη του λέξη όποιο παρέλθει πρώτο μέχρι τότε διατηρείς το δικαίωμα αλλαγής του ελαττωματικού προϊόντος χωρίς επιπλέον κόστος
Δώρο τα πατάκια( εγώ είμαι πιο "γαμάτος" δίνω και δώρο)
 








RONNIE

Member
9 Ιουνίου 2010
5
0
ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΗΛΙΘΙΟΥΣ

ΤΕΛΙΚΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑ ΜΕ ΗΛΙΘΙΟΥΣ ΟΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΠΟ ΣΑΣ. ΠΟΥ ΖΕΙΤΕ ΡΕ ΧΑΧΕΣ? ΠΕΣΑΤΕ ΑΠ ΤΑ ΣΥΝΕΦΑ Ε? ΣΑΝ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΝΑΣ ΒΟΥΛΕΥΤΗΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΗΡΕ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑΝ ΟΥΦΟ. ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ? Α ΠΑ ΠΑ.
Η ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ. ΑΠΛΩΣ ΕΓΩ ΕΧΩ ΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΣΑΣ. ΤΑ ΛΕΩ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΦΟΒΗΘΩ ΤΙΠΟΤΑ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΚΟΜΠΛΕΞ ΚΑΙ ΚΥΡΙΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΟ ΣΑΣ. ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΣΕ ΜΕΡΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ ΤΩΡΑ.
ELI ΠΡΩΤΟΝ) ΕΜΠΛΕΞΑ ΜΕ ΣΚΥΛΕΜΠΟΡΟ ΝΑΙ. ΘΕΣ ΝΑ ΣΤΟ ΓΡΑΨΩ ΚΑΙ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ? ΗΛΙΘΙΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ. ΟΠΩΣ ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΜΙΑ ΤΡΟΦΗ ΜΠΛΕΚΕΙΣ ΜΕ ΕΜΠΟΡΑ ΖΩΟΤΡΟΦΩΝ, ΟΤΑΝ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ΜΠΛΕΚΕΙΣ ΜΕ ΕΜΠΟΡΑ ΥΠΟΔΗΜΑΤΩΝ Κ.Ο.Κ. (ΑΥΤΟ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΟΥΤΟ ΚΑΘ ΕΞΗΣ, ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΑΠ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΤΟ IQ ΣΟΥ..)
ΔΕΥΤΕΡΟΝ) ΧΡΙΣΤΟΣ ΚΑΙ ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΛΕ.. ΜΟΥ ΤΟ ΠΑΡΕΔΩΣΕ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ... ΤΡΑΓΙΚΟ. ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΤΥΛΙΞΕΙ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΜΙΑ ΚΟΡΔΕΛΙΤΣΑ ΚΑΝΑ ΦΙΟΓΚΑΚΙ... ΗΤΑΝ ΕΛΕΕΙΝΟΣ Ο ΤΥΠΟΣ ΓΑΜΗΣΕ ΤΑ.. ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΠΑΕΙ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΤΟ ΒΑΛΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΚΛΟΥΒΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙ ΠΑΛΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟΝ ΒΟΛΟ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ 660 ΚΜ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ. ΤΡΙΤΟΝ) ΣΕ ΠΟΙΟ ΔΟΥΛΕΜΑ ΑΝΑΦΕΡΕΣΑΙ? ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ 2 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥΣ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΔΕΙ ΑΛΛΟΙ 2 ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΡΟΤΒΑΙΛΕΡ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΓΕΝΕΤΙΚΑ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ, ΜΟΥ ΑΠΟΚΛΕΙΣΑΝΕ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΥΩΣΗ ΝΑ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΕΙ ΔΥΣΠΛΑΣΙΑ, ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΑ ΤΟΥ ΔΩΣΩ ΕΝΑ ΣΚΕΥΑΣΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΗΨΗ ΤΗΣ ΔΥΣΠΛΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΤΑΔΑΧΤΥΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ (ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟΝ ΑΣΧΕΤΟ ΤΟΝ ΤΑRA) ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΥΛΙ ΕΧΕΙ ΚΡΑΤΗΣΕΙ ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΕΝΣΤΙΚΤΑ ΤΟΥ ΠΡΟΓΟΝΟΥ ΤΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΥΚΟΣ (ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΒΑΣΙΛΙΚΟ ΡΕ ΚΟΥΤΑΜΑΡΑ?) ΤΕΤΑΡΤΟΝ ΤΟΝ ΛΕΩ ΩΡΑΙΟ ΤΥΠΟ ΓΙΑΤΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΗΤΑΝ ΠΡΟΦΟΡΙΚΗ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΑΛΕΚΟ, ΗΤΑΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΒΟΛΟ, ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΟΛΟΥΣ ΠΟΥ ΝΑ ΠΕΘΑΝΕ ΤΟ ΚΟΥΤΑΒΙ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΔΩΣΕ Ο ΕΚΑΣΤΟΤΕ ΕΚΤΡΟΦΕΑΣ ΑΛΛΟ). ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΧΑΜΠΑΡΙ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΒΓΕΙΤΕ ΑΠ ΤΗ ΓΥΑΛΑ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΤΕ. ΟΤΑΝ ΣΕ ΦΤΥΝΟΥΝ ΔΕ ΒΡΕΧΕΙ!
 








vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.079
Athens
Σου ειπε απο ποιο εκτροφειο ειναι ο σκυλος σου?
Το εκτροφείο λέγεται "Φτιάχνουμε-γαμάτα-ροτβάιλερ-δολοφόνους-που-πηδάνε-και-λύκους-άμα-λάχει-για-ιδιοκτήτες-μεγαλοθούθουνους"!
 


RONNIE

Member
9 Ιουνίου 2010
5
0
ΤΗΑΝΚS ΜΑΚΗΣ. Amaliaz ΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ ΤΟΥ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ, ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΑΒΑΤΗΡΙΟ ΤΟΥ. ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΔΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟ ΓΡΑΨΩ. George A το πηρα 400 ευρα.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Ναι Ronnie αν θελεις γραψε μας απο ποιο εκτροφειο ειναι. Το pedigree του επισης το γραφει...
 






Tonini

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2009
843
2
36
Munich/Germany
harryf3, Το pedigree, είναι ο αναλυτικός Γενεολογικός χάρτης του σκύλου. Πρόκειται για ένα επίσημο πιστοποιητικό όπου αναγράφονται: Το όνομα του σκύλου, η ημερομηνία γέννησης, οι πρόγονοι 3 τουλάχιστον γενιών (με όνομα και δικό τους αριθμό pedigree).
Τα στοιχεία που κάνουν αυτό το χαρτί επίσημο είναι η σφραγίδα και υπογραφή του εκτροφέα και της υπεύθυνης Κρατικής Κυνολογικής Ομοσπονδίας. Στην χώρα μας αυτός ο φορέας είναι ο ΚΟΕ (Κυνολογικός Ομιλος Ελλάδος) και βρίσκεται υπό την αιγίδα της Διεθνούς Κυνολογικής Ομοσπονδίας (FCI : Federation Cynologique Internationale).
Το pedigree αποτελεί την μοναδική απόδειξη ότι το σκυλί μας είναι «καθαρόαιμο» (χωρίς αυτό βέβαια να σημαίνει ότι, όπως στις περισσότερες περιπτώσεις, και σε αυτόν τον τομέα δεν κυκλοφορούν πλαστά χαρτιά. Στην πραγματικότητα, μόνο μια εξέταση DNA με ταυτοποίηση από την βάση δεδομένων της FCI, μπορεί να θεωρηθεί απόλυτη απόξειξη).
Το pedigree είναι όμως απαραίτητο εάν θα θέλαμε ο σκύλος μας να συμμετέχει σε αγώνες μορφολογίας.Πιστεύω να σε κατατόπισα λιγο.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Βρε Tonini... τι απαντας? Λες ο harryf3 να μην ξερει τι ειναι το pedigree?

Σε εκθεσεις μορφολογιας οχι αγωνες... σε αγωνες εργασιας μπορει να συμμετεχει καθε σκυλι...
 


Status
Κλειδωμένο θέμα