rott vs dob


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
δεν έχω πρόβλημα με κανένα παράρτημα ούτε υπερασπίζομαι κανέναν φίλο η φίλους μου!
Απλά πιστεύω ότι στα μαγαζάκια αυτά γίνετε αυτό που έλεγε ο Δίαυλο ali κερδίζουν το Σάββατο και ali την Κυργιάκι

Ali πάνε στο ένα και ali στο άλλο οποτε όλη ευχαριστημένη,και μην εμφανιστεί και κάποιος που θα καλέσει και εκτροφεία επιπεδου του εξωτερικού τότε βρόμα η δουλειά .
Δαγκώματα δεν κάνουμε γιατί δεν βρίσκομαι κατάλληλο χορό στα 100 στρέμματα

Δεν κερδίζουμε καμια "καθιγορια" οποτε χάνουμε τους πελάτες (ο παπας δεν περνάει)...

Τότε έρχεται ο papa strumf και λέει εσείς δεν ακολουθείται γραμμή του ομίλου ,τι μαλακίες και dora στους εκθέτες και εξάλλου εσείς παιδιά δεν έχετε και κανένα συμφέρον από παράρτημα οποτε δώστε το σε έναν "εκπεδεφτακο" συνταξιούχο του δημοσιου μπας και βγάλει κανένα μεροκάματο...

@ Baskal

Εσύ καλύτερα να απαντούσες στο δεύτερο μέρος του post μου ???

όμως υπάρχουνε και εκτροφής που απλά μιλάνε εδώ και παραπόλα χρονια και δεν έχουν παρουσίαση τίποτα!!!
 


BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Από άποψη οργάνωσης του ομίλου σύμφωνο ότι τα dob είναι πιο οργανωμένα!

Όμως μην ξεχνάμε ότι δουλεύουν πολλά παραρτήματα-μαγαζάκια που συντηρούν τον όμιλο τους!
Δυστυχώς αυτή είναι η γραμμή που την περνάει ο όμιλος!!!

Δυστυχώς όμως εκτροφή Dob στην Ελλάδα κάνουν ένα με δυο άτομα και κάποια παιδιά που ξεκινάνε,

όμως υπάρχουνε και εκτροφής που απλά μιλάνε εδώ και παραπόλα χρονια και δεν έχουν παρουσίαση τίποτα!!!

Και με τόσο φορτωμένα μυαλά δεν τα το κάνουνε ποτε!!!

Προφανως δεν τα ξερεις καλα τα πραγματα.
Παντως, το ποσο συχνα εκτρεφω η γραφω η ασχολουμαι με τα "κοινα", ειναι αποκλειστικα δικος μου λογαριασμος.
 




BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Ακομη και αν αποσυρθω τελειως, το δικαιωμα μου στο μπλα μπλα θα παραμεινει αναλλοιωτο μια και το εχω κατακτησει.
Παντως μπορεις να ελθεις να δεις καποια "τιποτα" οποτε θελεις - ευπροσδεκτος...και εσυ και οποιος ενδιαφερεται...και οχι "μισα" σκυλια - μονο φατσα και απο μεσα τιποτα...και φατσα και οτι αλλο πρεπει να υπαρχει.
 




BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Αυτο που κολλαει? Το αν οδηγω η οχι ειναι επισης δικος μου λογαριασμος.
Υπαρχουν και εκθεσεις που συμμετεχουν τα "τιποτα" ...
Και σεμιναρια εργασιας, και τεστ χαρακτηρα και κατι ΖΤΡ ... δεν πατας σε τετοια πραγματα?
 


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Στο post αυτό μιλούσανε για ποιότητα τον σκύλων και διάκρισης στο εξωτερικό τώρα που κολλάνε απλά η συμμετοχές δεν καταλαβαίνω...

http://www.scarvasstrand.com/images/stories/tr1.jpg

http://scarvasstrand.com/images/stories/tr6.jpg

Μήπως έτρεχες σε κάποιον αγώνα εργασίας του εξωτερικού εφόσον στηρίζεσαι σε εργασιακές ικανότητες σκύλων που εκτρέφεις??
 
Last edited:


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Στο post αυτό μιλούσανε για ποιότητα τον σκύλων και διάκρισης στο εξωτερικό τώρα που κολλάνε απλά η συμμετοχές δεν καταλαβαίνω...
θα μας τρελανεις τελειος? αφου μας γνωστοποιησες οτι ο ανθρωπος δεν εχει διπλωμα αυτοκινητου:confused::confused:
αφου μας αναλυσες την αποψη σου περι της εκτροφικης πορειας του

τωρα αναρωτιεσαι για την πορεια της συζητησης?

παντως συμφωνα με τα λεγομενα σου !πρεπει να εχεις πρωταθλητες ελλαδος με sch 3 τουλαχιστον τους οποιους εκτρεφεις ανελιπως τα τελευταια 10 χρονια!! σωστα?
 


BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Συνηθως αυτα τα τιποτα οταν παιζουν, ειναι στο Cac...και χωρις "βοηθειες".
To αντικειμενο του ποστ ειναι η ποιοτητα των 2 φυλων οπως παρουσιαζεται εδω και εξω...Και στο εξωτερικο εχουν διακριθει καποια απο τα "τιποτα" και ακομα καλυτερα και απογονοι τους - κατι που ειναι πιο σημαντικο.Και ΙΡΟ3 με καποια ΒΟΒ συμπεριλαμβανεται μεταξυ των "τιποτα"...
 






sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Εσύ Sir δεν εξής σκύλο ούτε για avatar και ζητάς από μένα τα SCH3
επειδη ακριβως δεν εχω σκυλο ουτε για αβαταρ,ειμαι πολυ φειδωλος στις εκφρασεις και στους χαρακτηρισμους για ανθρωπους για ανθρωπους που ξεσκατιζουν καμια 10τια.

εσυ ομως δεν θα επρεπε να απαιτεις απο τον εαυτο σου αυτα που απαιτεις απο τους αλλους ?
 


BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Φιλε μου, οι φιλοι σου θα φανε πολλα καρβελια μεχρι να πλησιασουν την ποιοτητα του χειροτερου "τιποτα" που εχω σπιτι μου και τα παιζω αραια - σαν κιαυτο που πηγε βολτα σε μια εκθεση και τρελλαθηκε εκτροφεας που παιζει συνεχεια εξω και ζητησε επιμονα να το αγορασει, οπως και ο φιλαρακος σου ο "νεος".Για το χειροτερο μιλαμε.
Ψαχνε αποτελέσματα.Εγω μαζι σου δεν θα ασχοληθω αλλο.
Σκυλια μου -αν θελεις να δεις- θα ειναι στο σεμιναριο του ομιλου για το ΖΤΡ. Υποθετω οτι κριτηριο εχεις, η νομιζεις οτι εχεις.
 
Last edited:


Ferb

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
417
2
ΡΙΟ
www.rottweilers.gr
Εσύ Sir δεν εξής σκύλο ούτε για avatar και ζητάς από μένα τα SCH3
Εχεις βγει εκτος τοπικ φιλε μου εχει δικιο ο φιλος.τωρα για εμενα τον ασχετο κατοχο rottweiler με το τροπο που μιλας ξεφτυλιζεις το ονομα σου σαν εκτροφεας,χανεις το δικιο σου και δειχνεις νευριασμενος που δεν εχεις <<καλο>> σκυλο(μην παρεξηγηθω δε σε ξερω και στα λεω με καλη διαθεση)απλα ειναι αυτο δειχνεις σε καποιον τριτο που διαβαζει το τοπικ.
 


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
εσυ ομως δεν θα επρεπε να απαιτεις απο τον εαυτο σου αυτα που απαιτεις απο τους αλλους ?
Τα μου πεις τι ακριβώς απαιτούσα να σου πω τι μπορώ να σου προσφέρω!?

Να γίνω πιο ξεκάθαρος δεν δικαιολογητά να ξεσκατίζει κάποιος πάνω από 10 χρονια να έχει άποψη για όλα και όλους και το εκτροφείο του να μην έχει αποτελέσματα!!!
 


DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Εχεις βγει εκτος τοπικ φιλε μου εχει δικιο ο φιλος.τωρα για εμενα τον ασχετο κατοχο rottweiler με το τροπο που μιλας ξεφτυλιζεις το ονομα σου σαν εκτροφεας,χανεις το δικιο σου και δειχνεις νευριασμενος που δεν εχεις <<καλο>> σκυλο(μην παρεξηγηθω δε σε ξερω και στα λεω με καλη διαθεση)απλα ειναι αυτο δειχνεις σε καποιον τριτο που διαβαζει το τοπικ.
Σαν άσχετο ιδιοκτητη του Rottweiler σε καταλαβαίνω που σου φαίνονται κάπως έτσι,όμως η ουσία είναι ali εφόσον καλά χειρίζεσαι υπολογιστή για όλους μας που γράφουμε μπορεί να βρείς πληροφορίες στο internet οποτε μπορείς να κρίνεις και όλας "ποιος δεν έχει σκύλο,ποιος λέει ότι έχει σκύλο και ποιος έχει σκύλο"
 


galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
αντε παλι τα ιδια..ποιος την εχει πιο μεγαλη:)
ενταξει, το εμπεδωσαμε, ολοι την εχετε μεγαλη (την εκτροφη)και μπορειτε να μας την δειξετε κιολας αμα λαχει ναουμ (την εκτροφη)και οσοι την εχουν μικρη αλλα λενε πως την εχουν μεγαλη (την εκτροφη) να ερθουν να μας την δειξουνε (την εκτροφη) ,βεβαια καμια φορα και οι μικρες (εκτροφες) προσφερουν καλα αποτελεσματα στο μελλον, για παραδειγμα εναν απογονο με πολυ μεγαλο (απο SCH2 και πανω!) παρασημο.
μακρια (η βαλιτσα) θα παει τωρα?
 


DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
off topic σχόλιο...

Παρακαλούνται όσοι επιθυμούν "καυτή" συνεύρεση σε εξοχικά τοπία, να δοκιμάσουν και "καβαλάρη" χωρίς δίπλωμα οδήγησης...Μπορεί να τους μοιάζει άβολο το ταξί, αλλά να τους βολέψει κάτι άλλο (αν κρίνω από την γκρίνια, έτσι και αλλιώς, δεν έχουν ικανοποιηθεί με τα μέχρι τώρα "καυτά ραντεβού").

Τώρα, αν το θέμα είναι ποιός έχει πιο "μεγάλη" εκτροφή ή γνώση, από φόρουμ δύσκολα φαίνεται...Κάποια στοιχεία διαφαίνονται μόνο...
 




BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Τεσπα - για να επανελθουμε στο αληθινο θεμα, η αισθηση μου ειναι οτι οι εκτροφεις ροτ κανουν στατιστικα, ελεγχο δυσπλασιας συστηματικοτερα, ζευγαρωνουν με σημαντικους σκυλους του εξωτερικου επισης πιο συχνα και παιρνουν υποψη το χαρακτηρα περισσοτερο - οι περισσοτεροι εκτροφεις ντομπερμαν ειναι γενικα πιο "ευκαιριακοι" και πιο εσωστρεφεις. Καλο υλικο υπαρχει αλλα δεν αρκει.Στο χαρακτηρα σε μεσους ορους ειμαστε μαλλον τυχεροι παρα το εχουμε ψαξει συστηματικα.
Αυτες ειναι πολυ γενικες διαπιστωσεις και φυσικα υπαρχουν εξαιρεσεις.