rott vs dob


asli

Well-Known Member
8 Φεβρουαρίου 2008
557
1
47
Θεσ/νικη-Αγ.Τριαδα
aslihan.gr
Baskal νομιζω οτι εχεις αρρωστήσει ,νομιζω οτι με βλεπεις ακομη και στον υπνο σου .Αλλος σου μιλαει και σε μενα απευθύνεσαι?
Δεν λεω σέβομαι την προσφορά σου στην φυλη ολα αυτα τα χρονια ,ομως τα CAC και τα ΒΟΒ με τι αντιπαλους τα παιρνες με την κυραγιωργενα ?
Είδαμε ποτε σκυλο σου σε εκθεση μεγαλου επιπεδου ????
Εγω ο "νεος" προσπαθώ και θα προσπαθω να ανταγωνιστώ το "επίπεδο" οσο μπορω ΑΝ μπορω .
 


BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Α, ηλθες κι εσυ?
Να σε δω και να σε καμαρωσω. Γιατι πραγματικα προβλημα μαζι σου δεν εχω - με τις αποψεις σου ισως.
 


admin

Administrator
Staff member
21 Ιουλίου 2005
2.181
930
Παρακαλώ να μείνουμε (ή να επανέλθουμε) στις δημοσιεύσεις επί του θέματος , που είναι "rott vs dob" (όσο γενικό και "αφελές" και αν είναι ή φαίνεται).

Για οτιδήποτε άλλο , εκτός από προσωπικές κόντρες , μπορείτε να ανοίξετε άλλο θέμα.

Αν συνεχιστούν οι εκτός θέματος δημοσιεύσεις , το νήμα θα κλειδωθεί.
 




BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Νομιζω οτι μελλοντικα τα ροτ θα παρουν κεφαλι παντως.
Ειδικα εκεινο που με απασχολει ως ζητουμενο για τα ντομπ σημερα, ειναι ο χαρακτηρας οχι μονο η μορφολογια.
 


Ferb

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
417
2
ΡΙΟ
www.rottweilers.gr
ναι αντιθετα με τους εκτροφεις rottweiler που εχουνε χασει τη μπαλα οι περισσοτεροι(οχι ολοι)και εχοθνε σκυλους πολυ καλα μορφολογικα αλλα αδερφες.

dasty παω πασο.ισως να εχεις δικιο.δεν ειχα διαθεση να σε προσβαλω παντως
 




denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
ναι αντιθετα με τους εκτροφεις rottweiler που εχουνε χασει τη μπαλα οι περισσοτεροι(οχι ολοι)και εχοθνε σκυλους πολυ καλα μορφολογικα αλλα αδερφες.
Εδώ καλύτερα να μιλάμε με ονοματεπώνυμα, μιάς και οι εκτροφείς είναι πάντα επώνυμοι. Ονοματεπώνυμα ανθρώπων και ονόματα σκύλων, το "όχι όλοι" δεν καλύπτει, τουλάχιστον εμένα. :)

Κατά τα άλλα, δεν νομίζω ότι είναι off topic κανείς ... rott VS dob δε λέει το θέμα? Αν δεν βωμολοχεί κανείς, γιατί να κλειδωθεί ?
 


BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
Τα τεστ χαρακτηρα στα ντομπ για να λειτουργησουν σαν κριτηριο πρεπει να μην ειναι αποτελεσμα ιδιαιτερης εκπαιδευσης.Επισης δεν ειναι πολυ διαδεδομενα. Σχετικα λιγα σκυλια συμμετεχουν.
Οσον αφορα το χαρακτηρα, μερικα Ελληνικης εκτροφης σκυλια ειναι πολυ δυνατα και μαλιστα ειναι και απο αρκετα εως πολυ μορφολογικα.
Αν συνδυαστουν σωστα με σκυλια απο εξω κατι μπορει να γινει.Ειδα και ενα σκυλο εισαγωγης πολυ δυνατο στο χαρακτηρα τελευταια - με σημαντικη διακριση εξω. Θα δουμε.
 
Last edited:


BasKal

Well-Known Member
2 Νοεμβρίου 2007
423
2
ναι αντιθετα με τους εκτροφεις rottweiler που εχουνε χασει τη μπαλα οι περισσοτεροι(οχι ολοι)και εχοθνε σκυλους πολυ καλα μορφολογικα αλλα αδερφες.
Δεν ειναι αυτη η εντυπωση μου - ειμαι λαθος??
 








DASTY

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2007
770
0
Thessaloniki
www.scarvasstrand.com
Αδελφές ιδιοκτητες τον rottweiler όντως έχουμε di,
Στους σκύλους μονο το δικό σου το ομολογείς και όλας:D

ο σκυλος μου ειναι gay!!!

Όντως ρίξτε ονόματα τον σκύλων και εκτροφείων,
Τώρα κατά ποσο ένας αυτοαποκαλούμενος άσχετος ιδιοκτητης του Rott έχει ικανότητα να κρίνει χαρακτήρα είναι άλλο κεφαλαιο!
 


Ferb

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
417
2
ΡΙΟ
www.rottweilers.gr
Εδώ καλύτερα να μιλάμε με ονοματεπώνυμα, μιάς και οι εκτροφείς είναι πάντα επώνυμοι. Ονοματεπώνυμα ανθρώπων και ονόματα σκύλων, το "όχι όλοι" δεν καλύπτει, τουλάχιστον εμένα. :)

Κατά τα άλλα, δεν νομίζω ότι είναι off topic κανείς ... rott VS dob δε λέει το θέμα? Αν δεν βωμολοχεί κανείς, γιατί να κλειδωθεί ?
Oπωσδηποτε δεν αφορα εσενα.αλλα μη κρυβομαστε σκεψου ποσοι κανουν εκτροφη ροτ και ποσους απο αυτους βλεπεις σε εκθεσεις μορφολογιας και ποσους σε εργασιας.να ειμαστε αντικοιμενικοι οχι μονο τι συμφερει
 




Dinosd

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2008
188
0
50
TIRNAVOS (LARISSA)
Oπωσδηποτε δεν αφορα εσενα.αλλα μη κρυβομαστε σκεψου ποσοι κανουν εκτροφη ροτ και ποσους απο αυτους βλεπεις σε εκθεσεις μορφολογιας και ποσους σε εργασιας.να ειμαστε αντικοιμενικοι οχι μονο τι συμφερει
Πότε έγινε (τελευταία) έκθεση εργασίας με rottweiler στην Ελλάδα ?
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Eξετάσεις εργασίας λέγονται, έκθεση εργασίας δεν υπάρχει :)

Φίλε Ferb το ότι δεν αφορά εμένα (ευχαριστώ αλλά γιατί όχι?) δεν με κάνει να μην με ενοχλεί, δεν ξέρω αν έχω δείξει τέτοια "εγωιστική" συμπεριφορά μέχρι τώρα ...

... παρ'όλα αυτά έχεις δικαίωμα να λές ό,τι θέλεις εδώ και αλλού όπως και όλοι, και ο καθένας κρίνεται για τα λεγόμενά του, είτε ιδιώτης είτε εκτροφέας.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
σκεψου ποσοι κανουν εκτροφη ροτ και ποσους απο αυτους βλεπεις σε εκθεσεις μορφολογιας και ποσους σε εργασιας
Να είσαι σίγουρος ότι το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι αυτοί που κάνουν εκτροφή και δεν έρχονται ΟΥΤΕ σε εκθέσεις μορφολογίας ... και είναι ΠΟΛΛΟΙ ... ;)