S.O.S. Μούδιασμα και αποπροσανατολισμός


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Κατά πάσα πιθανότητα ξεπέρασε τον κίνδυνο. Είναι ακόμα αρκετά ζαλισμένη όμως. Περπατάει πιο κανονικά και ανταπροκρίνεται.

Το παρκάκι είναι στον Ταύρο, μπροστά από την Αγ. Σοφία και πίσω από το ΚΕΠ της Πειραιώς. Μίλησα με κάποιους γείτονες και μου είπαν ότι κάποτε είχε βάλει ο παπάς φόλες..Jesus Christ.

Ο φαρμακοποιός μου είπε ότι έχει δει πολλά νεκρά περιστέρια αυτές τις μέρες.
Την Τετάρτη θα γεμίσω αφίσες την γειτονιά για να προσέχουν όλοι όσοι έχουν σκυλιά.

Δεν περιγράφεται αυτό που έζησα σήμερα και ζω ακόμα. Ούτε στον εχθρό μου.
Δε θέλω να σκέφτομαι καν τι θα γινόταν αν αργούσα να επιστρέψω σπίτι.

Το "αστείο" της υπόθεσης είναι ότι το Σάββατο έσπασαν τα φρένα του αυτοκινήτου του άντρα μου και από τύχη δεν είχε ατύχημα.

Να αρχίσω να πιστεύω ότι κάποιος μας έχει γλωσσοφάει;

Παιδιά καλή χρονιά να έχετε όλοι, να προσέχετε τα ζωάκια σας και σας ευχαριστώ πολύ για τη συμπαράσταση και για τις ευχές.
<3 u
 




mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Μην το γελάς καθόλου. Πριν λίγες μέρες είχαμε μια ατυχή συνάντηση με κάποιους που δεν ήθελα να ξαναδώ στη ζωή μου και πιστεύω ότι μας γλωσσοφάγανε.

Εντάξει, θα περνάω με προσοχή το δρόμο από σήμερα! Ποτέ δεν ξέρεις τη δύναμη της αρνητικής σκέψης.
 


ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Μην το γελάς καθόλου. Πριν λίγες μέρες είχαμε μια ατυχή συνάντηση με κάποιους που δεν ήθελα να ξαναδώ στη ζωή μου και πιστεύω ότι μας γλωσσοφάγανε.

Εντάξει, θα περνάω με προσοχή το δρόμο από σήμερα! Ποτέ δεν ξέρεις τη δύναμη της αρνητικής σκέψης.
Οσο πιστευεις τετοια πραγματα, τοσο αυτα θα σε ''τρωνε''...

Περαστικα στο κοριτσι σας, ευτυχως δεν ηταν πολυ σοβαρο και μη αναστρεψιμο.
 






golden boy

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2010
805
93
Hell
Οντως..δεν ξαναγκρινιαζω μεχρι τον Μα'ι'ο..αλλα εχει πεσει και 'δω συναγερμος γιατι ριχνουν φαρμακα για τις καμπιες και τα σαλιγκαρια αυτη την εποχη και ειπαν απο το κτηνιατρειο οτι ειναι πολυ δυνατα,πολλα σκυλια δεν προλαβαν καν να πανε στο γιατρο..
off : :)
 


christostr

Well-Known Member
7 Απριλίου 2011
409
1
Όλα καλά λοιπόν!!!! Μπράβο!!!!!
Καλή χρονιά να έχετε... και προσοχή στα φρένα! χαχα
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Ευχαριστούμε παιδιά!

Θετικές σκέψεις μόνο! Το κορίτσι μας είναι καλά, έφαγε και βασιλόπιτα :)
 




ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
[h=2]
[/h] Η δικιά μου παρ'ότι ξέρει το άστο, σε μεγάλους μεζέδες δε μπορεί να αντισταθεί και να υπακούσει. Επειδή πολλές φορές από τη γειτονιά αφήνουν κάτω ψωμιά ή ζυμαρικά για τα αδέσποτα και τις γάτες, πάει και τα τρώει.

Αυτό που εφάρμοσα είναι μόλις έτρωγε από κάτω και δεν υπάκουε σε μη ή άστο, τράβηγμα πνίχτη και αμέσως σπίτι. Τέλεινε η βόλτα επιτόπου, είχε δεν είχε κατουρήσει.

Δεν ήξερα τι άλλο να κάνω, έτσι της στερούσα αυτό που χαιρόταν να κάνει. Στην περίπτωσή μας μάλλον έπιασε..Βέβαια, είναι ύπουλη και αν καμιά φορά κοιτάξω αλλού μπορεί να την κάνει, αλλά γενικά όχι τόσο ξεδιάντροπα όπως στις αρχές

!!!!!!!!!!
Χρονια πολλα και καλα,,,,
...
γι αυτο ειπαμε σηκωνουμε τα μανικια και μαθαινουμε το ΜΗ και τα ΜΗ....
και ΜΗ πεις οτι σε γλωσσοφαγαμε με τα ΜΗ,, ==))
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Χα, μεγάλη κουβέντα είπα ε;

Εγώ έφταιγα γιατί την άφησα ελεύθερη να παίξει με ένα άλλο σκυλί. Και στο ΜΗ ακούει και στο Άους ακούει. Αλλά είναι μεγάλη πουτ**α με το φαγητό, πολύ ύπουλη. Μπορεί προσωρινά να το αφήσει, αλλά όσο παίζει το μυαλό της θα είναι κολλημένο εκεί και πότε θα βρει ευκαιρία να το αρπάξει.
Λέω να μιλήσω με τον εκπαιδευτή της μήπως ξεκινήσουμε μαθήματα για άρνηση τροφής..Πραγματικά όμως δεν πιστεύω ότι μπορεί να λειτουργήσει με τη λαιμαργία που έχει :(

Και υποψιάζομαι ότι δεν την έκανε η σκατοσακούλα τη δουλειά, αλλά ένα κοκκαλάκι που έβαλε στο στόμα της και το έφτυσε μόλις της είπα.
Πιθανόν να ήταν μικρή η δόση για τα κιλά της γι' αυτό να τράβηξε ώρες..

Δόξα το θεό που πρόλαβα και την έσωσα. Από σήμερα ενημερώνω σκυλογείτονες κι αύριο θα πάμε και κτηνίατρο προληπτικά. Τρομερό συναίσθημα, το απεύχομαι σ' όλους σας.
 




νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Καλή χρονιά και να μην σας βρει καμία ατυχία πια. Ευτυχώς πήγαν όλα καλά.

Sent from my HTC One using Tapatalk 2
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ήσασταν τυχεροί παιδιά.
το κοκκαλάκι δύσκολο να είχε δηλητήριο, μάλλον κάτι άλλο χλαπάκιασε αλλά ευτυχώς σε μικρή ποσότητα.
Καλή χρονιά και άλλο κακό να μην σας βρει, νομίζω πια ότι το να αφήνουμε τα σκυλιά να παίζουν ελεύθερα έστω και σε περιφραγμένη περιοχή είναι πια ρίσκο με τους ψυχοπαθείς που κυκλοφορούν..
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
περαστικά και αγύριστα!
το παρκάκι είναι η πλατεία της Αγ. Σοφιάς με τις πρασιές τριγύρω ή τα παλαιά σφαγεία κοντά στο Δημαρχείο;
 




ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
θυμηθηκα μια γριουλα που ταιζε τα περιστερια στο συνταγμα,,, εκατονταδες πεσανε νεκρα και η γριουλα αφαντη,,, ισως ναμιζε οτι ετσι θα τα εστελνε στο δημιουργο τους να παψουν να βασανιζονται,,,,,, ποιος ξερει τι εχει στο μυαλο τους ο καθε πασα εις,,,,,,,,
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
TARA το παρκάκι είναι ενα τριγωνικό στη διχάλα μπροστά από την μεγάλη εκκλησία. Πίσω από τον σουβλατζή.
Αυτό που είναι περιφραγμένο με κάγκελα.
 


αμαλια

Member
1 Ιανουαρίου 2013
7
0
Δηλητηριάστηκε. Μόλις είπα στο γιατρό σε ποιο πάρκο την πήγα μου είπε άμεσα φαρμακείο γιατί του φέρανε κι άλλο δηλητηριασμένο σκυλί σήμερα από το ίδιο πάρκο.

Έχω φρικάρει εντελώς.

Της χορήγησα κορτιζόνη και nopar. Ήπιε και δύο λίτρα γάλα. Έχει αρχίσει να συνέρχεται.

Δεν είμαι σε θέση να τα γράψω αναλυτικότερα, πιστεύω ότι έχει γλιτώσει τον κίνδυνο.
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑΑΑ , ΠΟΛΥ ΛΥΠΑΜΑΙ , ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΡΟΛΑΒΕΣ