S.O.S!!!Ουρεί αίμα!!!!


Vanessa

New Member
30 Ιουνίου 2008
1
0
ΧΤΕΣ ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΤΟ ΣΚΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΟΥΡΟΥΣΕ ΕΒΓΑΛΕ ΑΙΜΑ.ΑΝΗΣΥΧΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΧΤΥΠΗΣΕ.ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΟΝ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΠΩΣ ΠΕΘΑΝΕΙ.ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΠΩΣ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΕΧΕΙ??:confused:ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΟΤΙ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΚΟΠΕΙ Η ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΦΑΓΗΤΟ
 
Last edited by a moderator:


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
το γκουκλιασα και λεει οτι μπορει να ειναι πετρα στα νεφρα η καμια φλεγμονη στην κυστη.. γιατι δεν το πηγες σημερα στο γιατρο? αυριο οπωσδηποτε..
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
Το αίμα στα ουρά μπορεί να οφείλεται σε κυστίτιδα (λοίμωξη της ουροδόχου κύστης), δηλητηρίαση, λεπτοσπειρωση, όγκους (κακοήθεις ή καλοήθεις) στην ουρογεννητική οδό ή πέτρες στην ουροδόχο κύστη.
Ελπίζω να πρόκειται για απλή κυστίτιδα και με την κατάλληλη θεραπεία (αντιβίωση) το σκυλάκι σου να γίνει γρήγορα καλά!

Ρίξε μια ματιά, εάν θέλεις στο παρακάτω θεμα: Αίμα στα ούρα

και κάτι άλλο.. Θα σε παρακαλέσω να γράφεις με πεζά και όχι κεφαλαία γράμματα, για να είναι ευανάγνωστες οι δημοσιεύσεις σου.
:)
 


dolph26

Active Member
1 Ιανουαρίου 2008
43
0
αθηνα
απο τη στιγμη που δεν εχει διαθεση για παιχνιδι και φαγητο ειναι κατι σοβαρο...δε πρεπει να χασεις χρονο πρεπει να πας σε καποιο καλο κτηνιατρο να τον δει και να του κανει τις αντιστοιχες εξετασεις...
σκετο το αιμα ισως και να μην ηταν τιποτα σοβαρο αλλα σε συνδιασμο με τα παραπανω...
χρονος υπαρχει για να το σωσεις αλλα οχι για χασιμο ...τα παιδια που ειναι πιο εμπειρα θα σου πουν και αυτα την αποψη τους...για να μην σε ανησυχω αδικα.
ριξε και ματια σε αντιστοιχα θεματα
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
Ευχομαι να μην ειναι τιποτα κακο..,αλλα χωρις λογια ..τρεξε στον κτηνιατρο!!!
Δεν εχει νοημα να χαλας ωρα εδω!!
 


GeorgeK

Well-Known Member
18 Ιουνίου 2008
172
0
το ροτβαιλερ του αδερφού μου είχε παρομοια συμπτώματα όταν προσπαθούσε να "καταφέρει" μια από τις θηλυκές..η μεγάλη...εξωτερική παραμονή οδήγησε σε λοίμωξη.μετά από 2-3 βδομάδες με αντιβίωση του πέρασε..
 


xritaki

Well-Known Member
7 Ιουνίου 2008
1.724
1
βανεσσα ελπιζω να πηγες στο γιοατρο.. περιμενουμε νεα.. και ελπιζω καλα :)
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.117
Μηνύματα
895.868
Μέλη
19.929
Νεότερο μέλος
mariamaraki