Sandimmun caps 100mg


kyveli

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
452
4
Berlin
Καλησπέρα σας.

Ο σκύλος μου, αλλεργικός με πολλά προβλήματα, εξετάστηκε προσφάτως από τον 6ο γιατρό και θέλω να πιστεύω τελευταίο, ειδικό δερματολόγο κτηνίατρο και χρειάζεται να αγοράσω τα Sandimmun.

Το κουτί έχει 124.60 ευρώ και περιέχει μέσα 50 χάπια.

Υπάρχει κάποιος που να έχει αγοράσει και να του έχουν περισσεψει, ή που να θέλει να αγοράσει αυτήν την περίοδο ώστε να τα μοιραστούμε;;

Εντός εβδομάδας πρέπει να τα ξεκινήσω, οποτε παρακαλώ όποιος θέλει ας επικοινωνήσει εδώ μαζί μου με πμ.

Ευχαριστώ πολύ.
 




kyveli

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
452
4
Berlin
Κυκλοσπορίνη ειναι, ναι. Μου έγραψε 20 κάψουλες των 100mg (συγνώμη, έπρεπε να το αναφέρω αυτό, ειναι σημαντικό). Χθες πήρα τηλέφωνο τον δερματολόγο κτηνίατρο και πάλι, γιατί εννοείται οτι με την τιμή έχω πάθει ένα εγκεφαλικό.... τον ρώτησα αν χρειάζομαι 20 μόνο και τέλος ή αν θα χρησιμοποιήσουμε και άλλες...(50 χάπια έχει το κουτί)

Μου απάντησε οτι αυτή ειναι η καλύτερη και πλέον δεν υπάρχει αντίστοιχη κτηνιατρική (η οποία όμως είχε ούτως ή άλλως τσουχτερή τιμή επίσης).... οτι αρχικά θα χρειαστούμε 20 κάψουλες/χάπια για τις 20 πρώτες μέρες και έπειτα θα πάρει σε βάθος χρόνου και τα υπόλοιπα.....
Άρα ειλικρινά είμαι λίγο πελαγωμένη καθότι συνδυάζεται το όλο θέμα με τις ειδικές τροφές της Eukanuba - Dermatosis Formula με τιμές τσουχτερότατες.

Ευελπιστώ οτι θα ειναι η διατροφή του (που παρόλο που έχω δοκιμάσει τόσα από barf μέχρι διάφορα άλλα δεν το είχα λύσει) και οτι τελικώς το ζώο θα αρχίσει να φτιάχνει, γιατί δε μπορώ ΚΑΝ να φανταστώ το ενδεχόμενο να πάμε στο επόμενο στάδιο που'ναι τεστ αντιγόνων στη Γερμανία και μετά ενέσεις απευαισθητοποίησης....

Για γενόσιμο δε μου είπε, μετά το χθεσινό τηλεφωνημα θα μου το έλεγε πιστεύω αλλά δεν ξέρω αν θέλω να πειραματιστώ και με γενόσιμο στην προκειμένη καθότι ειναι η τελευταία μου ελπίδα.
 




Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Για γενόσιμο δε μου είπε, μετά το χθεσινό τηλεφωνημα θα μου το έλεγε πιστεύω αλλά δεν ξέρω αν θέλω να πειραματιστώ και με γενόσιμο στην προκειμένη καθότι ειναι η τελευταία μου ελπίδα.
Ρώτα τον φαρμακοποιό, δεν πειραματίζεσαι με την ίδια δραστική ουσία και δοσολογία. Μόνο μην αγοράσεις από το ίντερνετ.

Τι πρόβλημα έχει με το τεστ αντιγόνων και ενέσεις απευαισθητοποίησης; Εγώ μάλλον θα το προτιμουσα
 


kyveli

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
452
4
Berlin
Καλημέρα.
Από μία φίλη μου πήρα ένα κουτί το οποίο εκείνη δε χρειαζόταν πλέον και της είχε μείνει.

Το πρόβλημα με το τεστ αντιγόνων και τις ενέσεις απευαισθητοποίησης, ειναι οτι πέρα από πάρα πολύ ακριβή διαδικασία καταλήγεις με ενέσεις καθημερινές αρχικά και μετά ανά διαστημα συγκεκριμένο, εφ'όρου ζωής του ζώου. Δεν ειναι και ό,τι καλύτερο....

Όχι οτι το συγκεκριμένο έρχεται "φθηνά", αλλά θα προτιμούσα να λήξει εδώ και να μη χρειαστεί να πάμε και "παρακάτω". (σε περίπτωση που μπορώ να σηκώσω το οικονομικό κομμάτι)
Είμαι λίγο διστακτική καθότι έχω αλλάξει τη διατροφή του σκύλου μου πολλάκις (από διάφορες ξηρές, σε barf που τη φτιάχνω εγώ, όχι έτοιμη φυσικά), αν και προσπαθώ να παραμένω αισιόδοξη μιας και τώρα θα "μπουν πολλά στη μάχη": ανοσοκατασταλτικά, μπάνια, διατροφή κλπ αλλά και η παρακολούθηση του συγκεκριμένου γιατρού.

Μακάρι, τι να πω... μακάρι.

Σας ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και τις απαντήσεις. :)
 




kyveli

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
452
4
Berlin
Δε γνωρίζουμε. Όπως έγραψα και αρχικά, ελπίζω να μη χρειαστεί να το κάνουμε και να μπορέσουμε να βρούμε μία μόνιμη ανακούφιση και καταστολή αλλιώς, με κυκλοσπορίνη και συγκεκριμένη διατροφή.

Όπως και να'χει, με τα ατοπικά σκυλιά (ή και ανθρώπους) είναι δύσκολη η κατάσταση.... :(
 


Jesuss

Well-Known Member
30 Νοεμβρίου 2012
180
1
32
Athens
www.facebook.com
Όπως και να'χει, με τα ατοπικά σκυλιά (ή και ανθρώπους) είναι δύσκολη η κατάσταση.... :(
Πολύ δύσκολη.Απ'όταν θυμάμαι τον εαυτό μου ταλαιπωρούμε με δερματήτιδες όντας ατοπική.Αλλά δεν ήξερα ότι παρουσιάζεται και στα σκυλια.

Ελπίζω να πάει καλά ο μικρός,και να μην χρειαστεί να μπεί σε μεγαλύτερη ταλαιπωρία
 


Nikolojohn

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2011
153
3
Χαϊδάρι
Καλημέρα.
Το πρόβλημα με το τεστ αντιγόνων και τις ενέσεις απευαισθητοποίησης, ειναι οτι πέρα από πάρα πολύ ακριβή διαδικασία καταλήγεις με ενέσεις καθημερινές αρχικά και μετά ανά διαστημα συγκεκριμένο, εφ'όρου ζωής του ζώου. Δεν ειναι και ό,τι καλύτερο....
Ή πολύ πιο απλά κόβεις την ουσία που θα βρεθεί ότι είναι αλεργικός ο σκύλος...:cool:
 


kyveli

Well-Known Member
17 Ιουνίου 2009
452
4
Berlin
Nikolojohn στις ατοπικές αλλεργίες δεν πρόκειται για κάτι σαν "αλλεργία στο μοσχάρι". Κάτι τόσο απλό δηλαδή.
Μπορεί να βγει οτι κάποιος έχει αλλεργία στο βαμβάκι, στην οικιακή σκόνη κλπ. Δηλαδή παράγοντες που δεν είναι εύκολο να τους απομονώσεις και να μην τους έχεις στο περιβάλλον που ζει ο παθών. Συνήθως πρόκειται για παραπάνω από ένα πράγματα στα οποία "κανονικά" δε θα έπρεπε να αντιδρά το σώμα και μπορεί να'ναι ακόμη και αλλεργία σε φυσιολογικούς μύκητες που για παράδειγμα ζουν πάνω στο δέρμα.

Αν ήταν έτσι απλά, πολλοί (άνθρωποι και σκύλοι) θα΄ταν ευτυχισμένοι.
 


Nikolojohn

Well-Known Member
5 Σεπτεμβρίου 2011
153
3
Χαϊδάρι
Ναι έχεις δίκιο!
Μίλησα για την ευνοική περίπτωση που οφείλεται σε παράγοντες που ίσως να μπορείς να απομονώσεις, π.χ. αλλεργία σε κάποιο τροφικό συστατικό.
Διαφορετικά, μεγάλο πακέτο, όπως είπες!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981