Sar planinac με Καυκάσου-Καλησπέρα!


Status
Κλειδωμένο θέμα




johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Σας ζηλεύουμε Μαρίνα! Μας θυμίζεις τα "κουταβίσια" χρόνια τα δικά μας!:)
Βλέπε και το υστερόγραφο...

Οχι, αυτό το "τουρλού" στο κεφάλι σου είναι γνώση και εμπειρίες... σταδιακά θα κατασταλλάξουν...

Και, μάλιστα, όπως το σκέφτομαι, εφόσον το απόγευμα αυτό ήταν ήρεμο... εσύ με τον μοναδικό τρόπο σου (του "αρχηγού") θα του περάσεις ότι ευχαριστήθηκες... και, αργότερα, θα "ξαναπαίξεις" το απόγευμα αυτό στο μυαλό σου... αρκετές φορές... ώστε να βρεις τις καθοριστικές στιγμές και λεπτομέρειες...

Υ.Γ. Τις πρώτες κουταβίσιες μέρες του δικού μας σκύλου: Είμαστε εκτός Αθηνών με τον @ptf και άλλους... και έχει μείνει η μικρή κόρη μας στο σπίτι για να προσέχει τα σκυλάκια... και μας τηλεφωνεί τα βαθιά μεσάνυχτα και λέει: "Μαμά, το θηρίο μουγκρίζει! Θέλει να μας φάει! Τι να κάνουμε???"...:D
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
@johnk (δεν διάβασα όσα έγραψες, μόνο την πρώτη παράγραφο), άλλοι της κάναν το διαχωρισμό ταμπεραμέντου και μιλήσαν για καναπεδόσκυλα και το άλλο άκρο κτλ. Δίκαιος/σωστός ή όχι διαχωρισμός, καθορίζει 2 άκρα που θέλαν κ κάποιον όνομα (υπερβολής) να τα χαρακτηρίσει.

Το point το δικό μου ήταν ότι παρά τους διαχωρισμούς, υπάρχουν κ κάποια πράγματα που είναι κοινά για κάθε είδος σκυλιού. Μην πω για κάθε είδος [τελεία].
 


Chris K.A.

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2014
566
1.037
42
Aθήνα
Και εγώ να πω @johnk πως δεν αμφισβητώ ποτέ τη δυναμη μιας λιχουδιάς,όντας και ο ίδιος λιγούρης...Ηταν έμμεση σπόντα προς τους θετικούς και σε όσους θεωρούν πως το handling μεγαλόσωμων και απαιτητικών φυλών επιτυγχάνεται με σαλαμάκια και όχι με το να κερδίσεις τον σεβασμό του (αφού του χεις κερδίσει την προσοχή με ένα μπούτι κοτόπουλο,δεκτόν!)
 
  • Like
Reactions: johnk


ChilliJRT

Well-Known Member
21 Αυγούστου 2011
1.966
126
Πάτρα
@johnk Ειλικρινά δν καταλαβαίνω που είναι το περίεργο κ εξίστασαι έτσι. Αν σε ξένισε το "πολλές" κράτα το "γρατζουνιές". 4 σκυλιά έχουν μεγαλώσει μαζί μου, όλα άφησαν σημαδάκια στα χέρια μου. Ο ΕΠ τα λιγότερα, το Τζακ τα περισσότερα, αλλά το φετίχ με το στόμα όλα το πέρασαν. Κ αν εσύ ίσως δεν, η Μαρίνα ήδη το έχει, γτ να απογοητευτεί? Εκτός αν παρεξήγησες την υπομονή που συνέστησα. Δν εννοούσα "κάτσε να σε φάει". Δουλεύεται κ αυτό εννοείται
 


marina78

Well-Known Member
29 Μαϊου 2015
160
251
Θεσσαλονίκης
Αυτο το σκυλί να δείτε οτι εκτός απο Καυκάσιο και sarplaninac εχει και ρίζες...γουρουνιού!!! Δεν τολμάμε να ποτίσουμε...μεσα στη λάσπη ο Αλτας!!!! :whistle::whistle::whistle::whistle:image.jpg
Και έχω ευχάριστα νέα!!!! Εχει ηρεμίσει ΠΟΛΥ!!
Τελικα το μυστικό ηταν υπομονή-αγάπη-ηρεμία!!
(y)(y)(y)(y)
Εν αναμονή των εξελίξεων!!!!!
 










marina78

Well-Known Member
29 Μαϊου 2015
160
251
Θεσσαλονίκης
Η απόλυτη παράκρουση το σκυλί μου! Στο χωριό μου εδώ και λίγη ωρα απο την βροχη ζούμε εικόνες χαμού ......
http://www.oraiokastro24.gr/σε-κατάσταση-έκτακτης-ανάγκης-αυτή-τη/
και ο Άτλας τρέχει στην αυλή με τόση χαρά που δεν τον προλαβαίνω να τον βγαλω φωτο! Ειναι νούμερο μεγαλο τελικά!
 




marina78

Well-Known Member
29 Μαϊου 2015
160
251
Θεσσαλονίκης
Σχεδόν 4 μηνών σημερα ο Ατλας (17,5 κιλά) και ήθελα να μοιραστώ μαζί αυτή τη στιγμή που με έκανε να τρελαθώ στα γέλια: το ακούω να γαβγίζει και βγαίνω να δω τι συμβαίνει. Και βλέπω τον Ατλα να τρέχει και να κυνηγάει γαβγίζοντας το ..νερό που πετάει το μπεκ!!! (Δυστυχώς δεν μπορώ να ανεβάζω το βίντεο για να το δείτε:( )
image.jpg
image.jpg
image.jpg
image.jpg
 


manolo

Well-Known Member
31 Ιουλίου 2013
2.593
7.631
Να είσαι σίγουρη όσο μεγαλώνει και ανακαλύπτει τον κόσμο θα σου χαρίσει πολλές ανάλογες χαζές (με την καλή έννοια) στιγμές. Απόλαυσε τις γιατί περνάει γρήγορα ο χρόνος και θα μεγαλώσει πριν καν το καταλάβεις.

Γενικά πως τα πάτε;
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Ω ρε θα γίνει ένα πλατάνι αυτό σε μερικά χρόνια...
Ω ρε θα γίνει και ένα χαϊβάνι το άλλο σε μερικά χρόνια...
:D

Και ο δικός μου σαν αμπντάλης πάει κάθεται επάνω τους και τα βουλώνει!
 


marina78

Well-Known Member
29 Μαϊου 2015
160
251
Θεσσαλονίκης
Γενικά είμαστε σε πολύ καλα επίπεδα,τις εντολές κατσε-ξάπλα-έλα τα παίζουμε στα δάχτυλα !!!!! Παγώσαμε λίγο την υπόλοιπη εκπαίδευση γιατι στο "πάνε στη φωλιά σου" ειχαμε ενα θεμα οτι δεν μπορούσε να το κατανοήσει και ετσι είπαμε να του δώσουμε λιγάκι χρόνο ακομη..!
Μονο με το παιχνίδι που θέλει που και που έχουμε θεμα,το οποίο ειναι να μας γαβγίζει,να μας τραβάει τα παντελόνια και να μας ορμάει...
Αυτο πρεπει να το δούμε άμεσα και δραστικά... Να μη σας το κρύψω εμενα αυτο το παιχνίδι με φοβίζει....δεν του δείχνω βέβαια απλα σηκώνομαι και φεύγω (του τύπου θύμωσα και δεν μου αρέσει αυτο που κανείς,άσχετα αν φεύγω γιατι φοβάμαι και πονάω...!!)
 


epial

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2011
3.026
5.276
65
Aθήνα
Τεσσάρων μηνών και 17,5 κιλά; Είσαι σίγουρη; Πολύ ελαφρύς μου φαίνεται για τους γονείς που έχει...
 




Status
Κλειδωμένο θέμα