Science of Dogs-National Geographic


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Συγνωμη αν υπαρχει ηδη, δεν μου το εβγαλε παντως η "Αναζητηση".

Ολοκληρο το ντοκυμαντερ απο το youtube. ;)

[video=youtube;MWFzCDuWSRQ]http://www.youtube.com/watch?v=MWFzCDuWSRQ[/video]
 
Last edited:


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Απο τα πιο ενδιαφεροντα θεματα (κατα τη γνωμη μου παντα) που παρουσιαζονται σε αυτο το ντοκυμαντερ ειναι η παρουσιαση μιας νεας φυλης ομωνυμη με τον δημιουργο της Sulimov, που απαριθμει περιπου 40 ατομα (τοτε που γυριστηκε, νομιζω το 2007) που ειναι υβριδια σκυλων με τσακαλια. Τα σκυλια αυτα απαγορευεται να βγουν απο τη χωρα και ειναι αποκλειστικη ιδιοκτησια της αεροπορικης εταιρειας Aeroflot.
 




Sookie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2011
74
1
Αθήνα
το έχω με ελληνικούς υπότιτλους από την προβολή που είχε γίνει στην τηλεόραση του ΣΚΑΙ. Θα προσπαθήσω να το ανεβάσω αυτές τις ημέρες και θα κάνω ποστ το link
 




Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
έτοιμο το link!
Sookie έχεις διαβάσει αυτό το κομάτι των κανονισμών?
Μηνύματα, αγγελίες ή προσφορές για διάθεση απαγορευμένων από την ισχύουσα νομοθεσία αγαθών (περιλαμβάνονται αγγελίες για προϊόντα που θίγουν τους νόμους πνευματικής ιδιοκτησίας όπως ταινίες σε DiVX, DVD-R, VCD και ηχογραφημένες εκτελέσεις μουσικών έργων σε ψηφιακά αρχεία mp3, wma, wav κλπ.).
Αν κάνω λάθος και έχεις το δικαίωμα να ανεβάσεις το αρχείο, πες μου να επαναφέρω το link,αν και δεν νομίζω.
 


Sookie

Well-Known Member
20 Μαϊου 2011
74
1
Αθήνα
ναι, το έχω διαβάσει αλλά επειδή είναι κάτι που δεν έχει κυκλοφορήσει "εμπορικά", υπέθεσα ότι είναι ΟΚ.
 




Sofouli

Well-Known Member
3 Σεπτεμβρίου 2010
6.243
526
Λάρισα
Aπό youtube δεν υπάρχει πρόβλημα. (λογικά)
Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω τι λέει η νομοθεσία γενικότερα,
απλά φαντάζομαι χωρίς άδεια δεν επιτρέπεται να ανεβάζουμε ή να δίνουμε λινκ από άλλους που ανέβασαν τέτοια αρχεία.
 




betelgeusse

Well-Known Member
14 Μαϊου 2011
301
2
37
germany
ειναι αποκλειστικη ιδιοκτησια της αεροπορικης εταιρειας Aeroflot.
Χμμμ ζωντανος οργανισμος.Αποκλειστικη ιδιοκτησια εταιριας.
o tempora, o mores
 




betelgeusse

Well-Known Member
14 Μαϊου 2011
301
2
37
germany
Λοιπόν το είδα.Η αποψή μου ειναι πως αυτό το ντοκυμαντέρ είναι άθλιο ίσως και στρατευμένο.Δεν θα το αναλύσω γιατί θα χρειαστεί να γράψω 1000 ποστ και θα μπάναριστω.
 


Nizinny

Well-Known Member
3 Φεβρουαρίου 2011
3.210
926
Καναδάς
Λοιπόν το είδα.Η αποψή μου ειναι πως αυτό το ντοκυμαντέρ είναι άθλιο ίσως και στρατευμένο.Δεν θα το αναλύσω γιατί θα χρειαστεί να γράψω 1000 ποστ και θα μπάναριστω.
Γιατι να μπαναριστεις? Εχω την εντυπωση πως η ελευθερια της γνωμης δεν απαγοιρευεται απο αυτο το φορουμ. Αρκει να τηρει καποιος τους κανονες λειτουργιας εκει που σημειωσε το κουτακι κατα την εγγραφη του.

Εμενα παντως θα με ενδιεφερε να ακουσω τη γνωμη σου γιατι μου κινησες την περιεργεια τι εννοεις οταν λες στρατευμενο?

Οσο για την αποκλειστικη ιδιοκτησια της φυλης αυτης εγω το ειδα πιο απλουστευμενα, σαν εναν εκτροφεα που δεν θελει να πουλησει τα κουταβια του. Που το κακο? :confused:
 




betelgeusse

Well-Known Member
14 Μαϊου 2011
301
2
37
germany
Εμενα παντως θα με ενδιεφερε να ακουσω τη γνωμη σου γιατι μου κινησες την περιεργεια τι εννοεις οταν λες στρατευμενο?
Σου εστειλα π.μ
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Το έχω δει αρκετές φορές.

Δεν το κρύβω ότι με συγκινέι κανοντας με να θαυμάζω ακόμα περισσότερο αυτά τα ζώα συντροφίας/εργασίας που έχουμε να κοιμούντε δίπλα απο τα κρεββάτια μας.