Self-service πλύσιμο σκύλου


vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
Που μένει; Με μια μικρότερη χρέωση, μπορεί να τον προτιμήσουμε...:D
Μακριούτσικα... στην Καλαμάτα.
(είναι ο τύπος που θέλουμε να του "φορτώσουμε" το δεύτερο σκύλο ;) )
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Μακριούτσικα... στην Καλαμάτα.
(είναι ο τύπος που θέλουμε να του "φορτώσουμε" το δεύτερο σκύλο ;) )
Ακόμη ορφανό τον έχετε; Πάντως ο Δημάκος, διατίθεται ακόμη. Ξέρω...τον χαβά μου εγώ :p
 


fani

Well-Known Member
30 Οκτωβρίου 2010
2.468
408
Αθήνα
Ααα εμείς έχουμε βρει πατεντα με το λαστιχο το βαζουμε στη βρύση του μπανιου για να εχουμε χλιαρο νερο και κανουμε το μπανακι στη βεραντοαυλη:confused::D!!!Ακομα φυσικα που δε κανει κρυο τωρα το χειμωνα...δε το εχω σκεφτει!!!!:rolleyes:
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Σωστός.
Εγώ πάλι έχω μια λίμνη εδώ κοντά, αν βάλω το σκύλο μέσα όμως θα βγει με 3 κεφάλια από την ρύπανση:eek::eek::eek:

Άσε που την τελευταία φορά που μπήκα σε ποτάμι βγήκα με βδέλλες:shock:
Ναι, μπράβο, πρόσεξε τη ρύπανση διότι έτσι κάνανε και κάτι Αμερικάνοι γνωστοί που αφήνανε το σκύλο τους να κουντουρντίζει σε μια λιμνούλα όπου δεν ξέρανε ότι βγαίνανε διάφορα απαίσια απόβλητα και το καημένο το σκυλάκι πέθανε από καρκίνο!!

Το λάστιχο του κήπου είναι όντως τρομερή λύση, δυστυχώς όμως κάνει και τρομερό κρύο αυτή την εποχή, οπότε έχει μπανιέρα και φυσούνα και βρισίδι τύπου "σκάσε Μουφ, κάτσε ίσια Μουφ, σταμάτα να τινάζεσαι Μουφ!"
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
μια φορα δοκημασα να τον κανω με το λαστιχο μπανιο κ δεν του αρεσε καθολου,οπωτε,απο το να εχω γκρηνιες κ γυρησματα πλατης κ κοληματα στον τοιχο....λερωνω το μπανιο ,το καθαριζω κ μετα κ ειμαστε μια χαρα!2 ωρες + ολο αυτο....
 


Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Μα γίνεται το μπάνιο τόσο χάλια αν μετά απο μία φυσιολογική βόλτα καθαρίσεις τα πόδια του σκύλου;;Εντάξει δεν μιλώ φυσικά για βόλτα με χάλια καιρό οπου γίνονται μέσα στη λάσπη!Καθαρίζεις μετά το μπάνιο και τελείωσε η υπόθεση :) άλλωστε και τα μπάνια συχνά πυκνά τα καθαρίζουμε,νομίζω!
 


ninoula

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2010
149
1
Κομοτηνή
καλοκαίρι λάστιχο στο μπαλκόνι και όλα είναι μια χαρά...σκούπισμα μετά και άραγμα στο ήλιο και στεγνώνει σε χρόνο dt...αλλά τώρα το χειμώνα πολύ θα το εκτιμούσα αυτό το σελφ σερβις συστηματάκι....:D:D
τον κάνω μπάνιο στη μπανιέρα...πρέπει να έχω το νερό σχεδόν συνέχεια ανοιχτό γιατί όσο το έχω δεν τινάζεται....:eek::rolleyes:
αντε να πλυθούμε 2 χέρια να ξεβρωμίσουμε καλά...να ξεπλυθούμε, να τιναχτούμε...μετά βγαίνει στις πετσέτες και αρχίζει κ κοπανιέται και τρίβεται...λίγο κάθεται ήρεμος για να καθαρίσουμε σκουπίσουμε αυτιά και μετά προσπαθεί να αποφύγει το σεσουάρ...εγώ πλεόν τα έχω παίξει αλλά είμαι περήφανη που μοσχοβολά το εκτορίνι...
το μπάνιο ειναι βομβαρδισμένο και βρωμά απίστευτα.....
ξεκίνα δεύτερος γύρος καθαρίσματος μπάνιου...
ναι νομίζω αν είχα την επιλογή θα διάλεγα το σελφ σέρβις.....:D:D
 


ninoula

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2010
149
1
Κομοτηνή
Μα γίνεται το μπάνιο τόσο χάλια αν μετά απο μία φυσιολογική βόλτα καθαρίσεις τα πόδια του σκύλου;;Εντάξει δεν μιλώ φυσικά για βόλτα με χάλια καιρό οπου γίνονται μέσα στη λάσπη!Καθαρίζεις μετά το μπάνιο και τελείωσε η υπόθεση :) άλλωστε και τα μπάνια συχνά πυκνά τα καθαρίζουμε,νομίζω!
εδώ οι περισσότεροι τουλάχιστον λέμε για κανονικό μπάνιο....όχι για απλό ξέπλυμα ποδιών και σε κάποιες περιπτώσεις κοιλίτσας μετά απο βόλτα...
κανονικά χώνω σκύλο στη μπανιέρα, ρίχνω νερά, σαπουνίζω και κτλ κτλ....

εγώ πάντως για μετά την βόλτα έχω λεκάνη μικρή που γεμίζω με νερό και κάποιες φορές μηλόξυδο και όταν επιστρέφουμε στην είσοδο με πανάκια πλενόμαστε και σκουπιζόμαστε...γιατί αν περιμένω να πάει στο μπάνιο μου έχει ήδη λερώσει το μισό σπίτι και η προοπτική να τον πάρω αγκαλιά απλά δεν υφίσταται...
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
για κανονικο μπανιο λεω,ναι,οχι για πατουσες μονο.κ σκεψου οτι τιναζεται.....αυτα δεν πρεπει να καθαριστουν?συν του οτι ,οταν ξερω οτι την επομηνη η την ιδια μερα θα τον κανω μπανιο,τον αφηνω κ γουρουνευει!σερνεται κατω,αναποδα ,ανασκελα ,μπρουμιτα,λασπες,νερα,κακο....
 


minpinkiller

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2009
1.173
18
35
Ξεσσαλονίκη
συν του οτι ,οταν ξερω οτι την επομηνη η την ιδια μερα θα τον κανω μπανιο,τον αφηνω κ γουρουνευει!σερνεται κατω,αναποδα ,ανασκελα ,μπρουμιτα,λασπες,νερα,κακο....
Ελπιζω να μην ηταν μια απο εκεινες τις μερες οταν ξαπλωνε στο χαλι μου!!! :eek:
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22