Shakira black edition




mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Μερικές φωτό από τη χθεσινή μας εκδρομή στην Πάρνηθα.

DSCN4050.jpg

"Μαμά μαμά κάτι πάτησα και πονάει!!"

DSCN4055.jpg

"Αυτός ο ροζ κόμπος είναι πολύυυυυ κακόοοοος!"

DSCN4062.jpg

"Έλα ρε γειτόνισσα πέτα κανά τυροπιτάκι και προς τα δω"

DSCN4071.jpg

Πλιάτσικο και ντου από παντού

IMGP1296.jpg

Σούζα υπό την απειλή του αιωρούμενου κεφτεδακίου.

_______________________________________________________
Έχω και ένα βίντεο με το μπιγκλάκι επί τω έργω. Είναι κυνηγόσκυλο τελικά κι ας μην έχει σφραγίδα!
Θα το επεξεργαστώ και θα το ανεβάσω σύντομα..
 
Last edited:


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
DSCN4068.jpg

"Φτάνει ρε θείο με τα μπαλάκια. Θα πάμε για κανά λαγό;"

[video=youtube;NGLwDHUGEHA]http://www.youtube.com/watch?v=NGLwDHUGEHA&feature=youtu.be[/video]
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Βρε την τσουράπω!!!

Κούκλα!


edit: ακουσα για απαγόρευση για τα σκυλια στην παρνηθα λογω ελαφιών. Τσεκαρε το μην βρεθείτε προ εκπλήξεων.
 
Last edited:




mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Και οι δύο είναι πανέμορφες και δεν κρύβω ότι το μπιγκλάκι είναι το πιο όμορφο κουτάβι που έχω δει ποτέ μου. Και είναι τρομερό που τα μπιγκλάκια κρατάνε για πάντα την κουταβίσια φάτσα τους.

Το Σακιράκι μάλλον έφαγε πολύ βέβαια χθες..και πριν λίγο έβγαλε κάτι λίγα και είχε και διάρροια, αλλά δεν πιστεύω να έχει τίποτα σοβαρό.

Ήταν στην ουσία η πρώτη μας εκδρομή και περάσαμε σούπερ. Λέμε να το καθιερώσουμε για κάθε Κυριακή καιρού επιτρέποντος!
 




mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Και προς ενημέρωση..

Μέσα σε ελάχιστο χρόνο η Shakira, όχι μόνο έμαθε το crate, αλλά μπαίνει μόνη της μέσα. Της το έχω φτιάξει σαν καναπέ με κουβερτούλα και το προτιμάει από το πλακάκι, ειδικά τώρα που δρόσισε ο καιρός. Είναι αξιοθαύμαστο που ένα σκυλί σ' αυτήν την ηλικία, προσαρμόζεται με τα δεδομένα τόσο γρήγορα.

Την έχω μόλις δύο μήνες και πλέον δεν έχω κανένα πρόβλημα απολύτως. Δουλεύουμε βέβαια το θέμα που τρώει από κάτω..Όταν έχει φως, τις περισσότερες φορές βλέπω τι υπάρχει κοντά της και την προλαβαίνω, το βράδυ όμως παλεύω να κοιτάω τι μυρίζει και ταυτόχρονα να μην πατήσω καμιά τούρτα από ασυνείδητους ιδιοκτήτες σκύλων. [Αχ...3 φορές αυτό το μήνα!]

Αυτά. Να αναμένετε φωτογραφίες από την επόμενη εκδρομή μας.
 




l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.650
7.754
Κι επειδή αν έχεις εκπαιδευμένο σκυλί, βαριέσαι λίγο..Δε μαθαίνεις καμιά ανούσια εντολή τώρα που πιάσανε τα κρύα;

Shakira The Rottweiler Hi5! - YouTube
Βρε το μούτρο μόλις έπιασες την λιχουδιά στο χέρι έμαθε ως δια μαγείας το κολπάκι!!!! Είναι μια σκέτη γλύκα!
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Το αστείο είναι ότι δεν έχω λιχουδιά στο χέρι. Απλά ψάρωσε με την κίνηση.

Από τότε που της το έμαθα όποτε θέλει να φάει ή μας βλέπει να τρώμε δίνει χέρια πόδια δεξιά αριστερά. Απίστευτο γέλιο.
 


elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Μπραβοοο! Τελικα το σκυλι οσο χρονων και να ειναι ειναι παντα προθυμο να μαθει κατι! της δινεις αγαπη και στο ανταποδιδει!To ιδιο ακριβως κανουμε και εμεις.
Η εντολη ειναι δωσε μου το χερι σου, οταν το μαθαμε-δεν το πιστευα-
της ελεγα και το αλλο και τα εδινε αναλαξ.
Τωρα αν εχω και κανενα μπριζολικο τα κανει με τη νοηματικη ή χωρις να της πω τιποτα και της το δειξω αρχιζει και δινει χερια -.-
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Η βολικότητα της Shakira με ωθεί να αποκτήσω κι άλλο σκυλί. Προς το παρόν ξεδίνω την ενέργεια και την όρεξή μου πάνω της :p

Ακόμα και δίπλα μου και σε τόσο λίγο χρόνο προσαρμόζεται και μαθαίνει πράγματα. Κι ας είναι 7 χρονών..

Γι' αυτό λέω! Μην το σκέφτεστε να υιοθετήσετε ενήλικο σκύλο! Και κάτι να μην ξέρει, με όρεξη και υπομονή όλα γίνονται.
 




KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
Αυτό με το χέρι της το έχω μάθει και εγώ της έπαιρνα το χέρι κάναμε την χειραψία όχι αυτό συγκεκριμένα που κάνετε την δική μας πουχου εκδήλωσεις και λιχουδιά όπου απο κάποιο σημείο και μετά πέρναγε απο τον καναπέ και η άτιμη το έδινε περιμένοντας λιχουδιά.:p

Πολύ όμορφη η σακίρα και πραγματικά βλέποντας το ρότι σου λάτρεψα την ράτσα και ειδικά τα θυληκά που μου βγάζουν περισσότερη γλυκήτητα.
 
Last edited:




mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Χθες, με τη βοήθεια του καιρού, καταφέραμε να πάμε μίνι εκδρομούλα εδώ κοντά, στον Καρέα. Κάναμε πεζοπορία 1,5 ώρα με τα σκυλιά, γνωρίσαμε άλλους σκυλογονείς με τα σκυλάκια τους και επετρέψαμε στα μικρά μας να χορτάσουν παιχνίδι. Απώλεια της μέρας, το φλέξι μας :( Ακόμα δε μπορώ να καταλάβω πώς και πού χάθηκε.. Kasi σου έρχομαι!

Ορίστε και μερικές φωτογραφίες

1. Τι ήσυχη που κάθομαι όταν με βουρτσίζει η μαμά μου!
2. Βρείτε το beagle και κερδίστε μια σκυλολιχουδιά.
3-4. Παιχνίδια χόμπιτ και όρκ.
 

Attachments



arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Ζάχαρη περάσατε :)!!!!

Ευτυχώς εμείς αυτές τις εκδρομούλες που λες, τις έχουμε σε καθημερινή βάση!! 1,5 ώρα περπάτημα και τρέξιμο στο βουνό!
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Ζηλεύω.. Πιστεύω πως όταν πάρουμε το δικό μας αυτοκίνητο θα αυξηθούν και οι εκδρομές!
 


mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Παιδιά ερωτησούλα..Δεν ξέρω αν χρειάζεται να πάρω τον εκπαιδευτή της. Μου φαίνεται χαζό σαν περιστατικό, αλλά θέλω να το πω γιατί ίσως κάνω και λάθος.

Πριν 10 λεπτάκια, πήγαμε δίπλα στους φίλους μας με το beagle. Εκείνη την ώρα αυτό έτρωγε. Γενικά το λιβανίζει το φαγητό της, μόνο όταν βλέπει τη δικιά μας το τρώει άμεσα. Κι αυτό, γιατί ουκ ολίγες φορές με το που μπουκάρει η φακλάνα στο σπίτι τους και υπάρχει κάτω τροφή, τέλος - πρέπει να τη φάει. Φυσικά της λέω ΜΗ, σταματάει και την απομακρύνω από τον πειρασμό.

Σήμερα έγινε κάτι αναλόγο, η Shakira φεύγει και καθώς πάει να περάσει δίπλα από την άλλη που έτρωγε με πολλές σατανικές σκέψεις στο μυαλό της..το beagle της επιτίθεται προστατεύοντας την τροφή του και η Shakira απαντάει με ανάλογη επίθεση και δαγκώματα.

Τις χωρίσαμε εγκαίρως. Μάλωσα τη δικιά μου έντονα και την άφησα 15 λεπτά απομόνωση. Βασικά, καταλαβαίνει πάντα πότε έχει κάνει μ*λ*κία και περιμένει υπομονετικά μέχρι να της δώσω το οκ για να την απαλλάξω από την τιμωρία.
Είπα να μη μαλώσουν τη μικρή γιατί διεκδικούσε αυτό που της ανήκει. Δεν ξέρω αν τη μάλωσαν τελικά. Θα έπρεπε;

Πιστεύετε ότι είναι κάτι σημαντικό για να με προβληματίσει; Γενικά πάντως η Shakira δεν ασχολείται με τη Vodka, ενώ η μικρή την έχει πρότυπο και αναζητά πάντα την προσοχή και την παρέα της.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.933
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95