Simpsons premium


giorgos76

Well-Known Member
27 Φεβρουαρίου 2011
91
7
ΠωΠω ήμουνα διακοπές και έχασα όλη την φάση. Δεν πειράζει κάλιο αργά παρά ποτέ. αν και δεν ξέρω από που να ξεκινήσω. Silent για ποια fromm ακριβως μιλάς; και με ποια simpsons την συγκρίνεις; έχει καμμιά grain free η fromm? και πόσο κοστίζει; γιατί αν μιλάμε για απλές η lamb and rice της simpsons ακόμη και στην καινούργια τιμή είναι δυνατή επιλογή.

Παιδιά μονοπώλιο έχουν όλοι οι εισαγωγείς στην Ελλάδα. Απλά η simpsons δεν έχει δώσει σε χονδρέμπορους. Τι σε κάνει να πιστεύεις ότι αν την δώσει οι τιμές θα πέσουν; Μήπως ανέβουν; Αν δεν ελέγχει κάποιος κεντρικά τις τιμές μάλλον για τέτοια τροφή θα ανέβουν. Δεν σκεφτήκατε ότι θα ήταν πιο εύκολο ο εισαγωγέας να την δώσει σε μαγαζιά και χονδρέμπορους χωρίς να κάνει ηλεκτρονικό κατάστημα και να ξεμπερδεύει; Τότε όλοι θα την παιρνατε 10 και 15 ευρώ πάνω και θα ήσασταν και ευχαριστημένοι. Και τι ημερόμηνία λήξεως έχουν τα σακιά που προσφέρονται εκπτωτικά από τις ανταγωνιστικές εταιρίες άραγε;

Τσεκάρετε λίγο στο ίντερνετ την μόλυνση που είχε η applaws σε γατοτροφές πρόσφατα. γιατί όχι και σε σκυλοτροφές; Εγώ δεν το ρισκάρω όσο και να κάνει.

Οι υπόλοιπές καναδέζικες δεν λένε και πολλά αλλά θα ήταν κρίμα να φύγουν οι acana και η orijen από την Ελλάδα. Όπως και να το κάνουμε αυτές ξεκινήσαν αυτό που αποκαλούμε σήμερα καλές τροφές.

Ο λόγος που υπάρχουν πολλές τροφές είναι ότι δεν έχουμε όλοι την ίδια γνωμη και άποψη για τις τροφές. Μερικές είναι καλές, μερικές ακριβές για αυτό που προσφέρουν και μερικές μας κοροιδεύουν. Η Simpsons είναι από τις σοβαρές εταιρίες.
μπορείς να μου πείς για πιό λόγο η διαφορά των τιμών του αγγλικού site με το ελληνικό στις τροφές Simpsons ;;; και μην μου πείς λόγο των μεταφορικών...θα έπρεπε σε μια Ελλάδα με πενιχρά εισοδήματα ή και καθόλου να είναι οι τιμές στο μισό...εκτός και αν θεωρούμε ότι όσοι έχουμε σκυλιά είμαστε προνομοιούχοι...Θέλω να πω δλδ ότι υπάρχει μια γενικότερη κερδοσκοπία στην Ελλάδα στο θέμα των σκυλοτροφών...εγώ ας πούμε παίρνω απο γερμανία την RC junior το 18 κιλο 47 ευρώ και εδω στην Ελλάδα απο petshop πουλιέται 72 το 15 κιλο...πρέπει κάποια στιγμή να απαιτήσουμε χαμηλότερες τιμές ως καταναλωτές και να μην δίνουμε απλόχερα τα λεφτουδάκια μας στους εμπόρους
 
Last edited:


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
μπορείς να μου πείς για πιό λόγο η διαφορά των τιμών του αγγλικού site με το ελληνικό στις τροφές Simpsons ;;; και μην μου πείς λόγο των μεταφορικών...θα έπρεπε σε μια Ελλάδα με πενιχρά εισοδήματα ή και καθόλου να είναι οι τιμές στο μισό...εκτός και αν θεωρούμε ότι όσοι έχουμε σκυλιά είμαστε προνομοιούχοι...Θέλω να πω δλδ ότι υπάρχει μια γενικότερη κερδοσκοπία στην Ελλάδα στο θέμα των σκυλοτροφών...εγώ ας πούμε παίρνω απο γερμανία την RC junior το 18 κιλο 47 ευρώ και εδω στην Ελλάδα απο petshop πουλιέται 72 το 15 κιλο...πρέπει κάποια στιγμή να απαιτήσουμε χαμηλότερες τιμές ως καταναλωτές και να μην δίνουμε απλόχερα τα λεφτουδάκια μας στους εμπόρους
Παιρνεις απο καποιο eshop? ή μενεις Γερμανια?
 




shib

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2012
156
3
Ωραία φαίνεται η simpsons αλλά 4 σακιά τροφη υποχρεωτικά για νησιωτική Ελλάδα,είναι πολλά τα λεφτά!!!
 


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Ωραία φαίνεται η simpsons αλλά 4 σακιά τροφη υποχρεωτικά για νησιωτική Ελλάδα,είναι πολλά τα λεφτά!!!
Το αναφέρει ότι είναι για 4 σακιά των 2 κιλών. Αν πάρεις 12κιλο ή 15κιλο, μπορείς να πάρεις 1 σακί. Θα το επιβεβαιώσω σήμερα που θα μου φέρουν την παραγγελία μου.
 


giorgos76

Well-Known Member
27 Φεβρουαρίου 2011
91
7
Καλησπέρα σε όλους,

θέλω να ζητήσω απο τον αντιπρόσωπο της Simpsons τον κ. Παύλο και δημοσίως συγγνώμη για κάποιους πιθανώς προηγούμενους μου αγενείς χαρακτηρισμούς στο thread σχετικά με την τροφή Simpsons...οι χαρακτηρισμοί μου ήταν γενικότεροι με το ότι έχει να κάνει με την εμπορία σκυλοτροφών στην Ελλάδα και όχι συγκεκριμένα προς το πρόσωπο του...μίλησα μαζί του και μου εξήγησε αναλυτικά σχετικά με το όλο θέμα σχετικά με τις τιμές και την ποιότητα της τροφής Simpsons...ο άνθρωπος είναι ευγενέστατος και πολύ κατατοπιστικός σε κάθε απορία..
ίδη παρήγγειλα 2 15κιλα lamb & rice...θα τα δοκιμάσω στον σκύλο μου και θα σας πω απόψεις..ελπίζω να του κάτσει η τροφή...
και πάλι συγγνώμη για τα εκ παραδρομής προηγούμενα σχόλια μου...
 


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
shib μου επιβεβαίωσε ο κύριος Παύλος ότι τα 4 σακιά αφορούν σε 2κιλα. Αν πάρεις από τα 12κιλα ή 15κιλα, μπορείς να πάρεις 1.

giorgos76 μακάρι να του κάτσει η τροφή όπως έκατσε στα δικά μου. Τα αποτελέσματα είναι αντίστοιχα των Άγγλων που ταΐζουν ήδη 2-3 χρόνια και μόνο καλά λόγια διάβασα, γι'αυτό και αποφάσισα να την πάρω. Καλή σας αρχή.
 


christos79

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2011
633
27
Μπορεί κάποιος από αυτούς που το αναφέρουν να μου εξηγήσει γιατί είναι καλύτερη τροφή από Acana pacifica ή grasslands??

Τι παραπάνω έχει και δεν βλέπω στα συστατικά?
 


shib

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2012
156
3
Σέυχαριστώ πολύ!!!!!
shib μου επιβεβαίωσε ο κύριος Παύλος ότι τα 4 σακιά αφορούν σε 2κιλα. Αν πάρεις από τα 12κιλα ή 15κιλα, μπορείς να πάρεις 1.

giorgos76 μακάρι να του κάτσει η τροφή όπως έκατσε στα δικά μου. Τα αποτελέσματα είναι αντίστοιχα των Άγγλων που ταΐζουν ήδη 2-3 χρόνια και μόνο καλά λόγια διάβασα, γι'αυτό και αποφάσισα να την πάρω. Καλή σας αρχή.
 


sevgito

Member
13 Μαϊου 2013
9
0
Για όποιον ενδιαφέρεται, υπάρχει προσφορά στο ηλεκτρονικό τους κατάστημα σε 5 κωδικούς.
σε ποιους κωδικους υπαρχουν προσφορες? γτ δε μπορεσα να τα βρω :)
 


Chow

Well-Known Member
3 Απριλίου 2009
406
4
Θεσσαλονίκη
Προσφορές για περιορισμένο αριθμό τεμαχίων, μόνο μέχρι την Τετάρτη 03/07/2013και μόνο για τους πελάτες του ηλεκτρονικού καταστήματος
Οι τιμές των εκπτώσεων έχουν ήδη υπολογιστεί στην τελική τιμή
- Puppy Κοτόπουλο και Ρύζι 12 κιλών, -15 ευρώ (34,50 ευρώ)
- Adult Κοτόπουλο και Ρύζι 12 κιλών, -15 ευρώ (30 ευρώ)
- Adult Αρνί και Ρύζι 12 κιλών, -15 ευρώ (40,50 ευρώ)

- Adult Sensitive Κοτόπουλο και Πατάτα 12 κιλών, -10 ευρώ (45 ευρώ) + 2κιλά δώρο
- 80/20 Ψάρι 12 κιλών, -15 ευρώ (60 ευρώ) +2 κιλά δώρο

Στη σελίδα τους γράφουν ότι είναι μέχρι 30/06, αλλά έγινε λάθος εκ παραδρομής και είναι μέχρι 03/07. Εσείς πώς τα πάτε με την τροφή sevgito;
 


shib

Well-Known Member
16 Ιουνίου 2012
156
3
Adult Κοτόπουλο και Ρύζι 12 κιλών, -15 ευρώ (30 ευρώ)
- Adult Αρνί και Ρύζι 12 κιλών, -15 ευρώ (40,50 ευρώ)

- Adult Sensitive Κοτόπουλο και Πατάτα 12 κιλών, -10 ευρώ (45 ευρώ) + 2κιλά δώρο
- 80/20 Ψάρι 12 κιλών, -15 ευρώ (60 ευρώ) +2 κιλά δώρο
Δεν ξέρω ποια να επιλέξω,η δικιά μου είναι μικρόσωμη,6 κιλά- 2,5 χρονών,μαλλιαρή, προβλήματα στο πεπτικό και στα δόντια δεν έχει,τώρα έχουμε την royal canin και μετά από παρότρυνση των μελών εδώ θα την αλλάξουμε.
 


marian81

Member
29 Μαϊου 2013
12
0
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα,

να προσθέσω κι εγώ ότι είμαστε στο πρώτο τσουβάλι puppy salmon and potato της simpsons και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένη κι εγώ και το γκολντενοκούταβο! Θα ενημερώνω κι εγώ πως πάμε στην πορεία!
 


Natassa&Mike

Member
14 Απριλίου 2013
19
1
παντω κ μεις τωρα εχουμε ξεκινησει τον κωδικο με την παπια και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενη!!!
 








marian81

Member
29 Μαϊου 2013
12
0
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα σε όλους,

να ενημερώσω ότι μόλις πριν παρέλαβα το 2ο τσουβάλι puppy sensitive σολομό & πατάτα! Να ευχαριστήσω τον κ. Παύλο για την άψογη εξυπηρέτηση του κ την διάθεσή του να μου λύσει κάθε απορία.
Η τροφή μας έχει ταιριάξει πάρα πολύ καλά και μετά από ενάμιση μήνα παρατηρώ διαφορά στο τρίχωμα του Σίμπα, είναι πιο λαμπερό κ πιο μαλακό, καθώς κ ότι ο σκυλάκος μου μυρίζει λιγότερο!
Οπότε εμείς συνεχίζουμε ακάθεκτα!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Αλλά ξαναλέω μη χρησιμοποιείς μόνο την 80/20 mixed meat για να αποδείξεις ότι είναι πιο ακριβή. Και στο τέλος τέλος η 80/20 είναι καλύτερη από την orijen και την earthborn και θα μπορούσε να την βαρέσει πολύ πιο πάνω.
Αυτό από που προκύπτει;
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95