Sissy: πριγκίπισσα με το ζόρι!


Status
Κλειδωμένο θέμα

Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Τηλέφωνο Δευτέρα πρωί, από ζευγάρι που βρήκε σκυλίτσα σε κακά χάλια και ζητάει απεγνωσμένα βοήθεια...
και τι να δούμε? ένα μάτσο κόκαλα με βλέμμα παραίτησης, έτοιμη να αποδημήσει εις Κύριον τις επόμενες ώρες. Τι ζαμπόν να της χώνουμε μέσα στη μούρη, τι κονσέρβες! Αδιαφορία!



Μια και δυο λοιπόν, γραμμή στον κτηνίατρο να μπει στον ορό



Και σήμερα παραλάβαμε ένα άλλο σκυλί! Ένα μάτσο κόκαλα μεν, μέσα στη ζωντάνια και την όρεξη δε!! Ουρά ανεμοστρόβιλος και όρεξη τρελή! Κι άμα αργείς να την ταΐσεις σε μαλώνει με αυτή την μοναδική φωνή που έχουν τα Segugio!




Μπορεί να έχουμε Λεϊσμανίαση και ύποπτη Ερλίχια, να μας λείπουν 7-8 κιλά, αλλά έχουμε στυλ! Και σύντομα η κυρία θέλει δεν θέλει θα γίνει πριγκίπισσα! Και μόλις πάρει τα πάνω της, θα της βρούμε και ένα παλάτι, της το υποσχεθήκαμε από την πρώτη στιγμή κι ας μας το έπαιζε "οι μελλοθάνατοι σας χαιρετούν" ;)

Stay tuned!!!!


ΥΓ: Το ζευγάρι που τη βρήκε ανέλαβε όλα της τα έξοδα :) Πρώτη φορά μου συνέβει αυτό!
 
Last edited:






Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Όλως παραδόξως τα νεφρά της είναι σε πολύ καλή κατάσταση! Το ίδιο και το συκώτι της.
Αν εξαιρέσει κανείς τα υψηλά λευκά και τον ελαφρώς πεσμένο αιματοκρίτη (και το 1/1600 τίτλος Λεισμανιας), κατά τ'αλλα είναι μια χαρά! :x:
 


IrAr

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2012
208
5
Τι αυτιά με σκυλί είναι αυτά;;;;;;; Θα γίνει υπέροχη ..... Μπράβο.
 




Kharma

Well-Known Member
3 Ιουνίου 2013
120
1
Ομορφη πολυ παρολη την ταλαιπωρια της (πριν την βρειτε εννοω)......Μακαρι να βρεθει κ καποιος να την κρατησει την ψυχουλα!

Sent from my Windows phone
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886

ΥΓ: Το ζευγάρι που τη βρήκε ανέλαβε όλα της τα έξοδα :) Πρώτη φορά μου συνέβει αυτό!
Που έχουμε καταντήσει...να μας συγκινούν τα αυτονόητα!!!!!!!!
Παρεπιπτόντως...το ζευγαράκι, γιατί παιδί μου πήρε εσένα τηλέφωνο;
Τι είσαι; Η φιλοζωική της περιοχής; Να το περιθάλψουν οι ίδιοι, δεν μπορούσαν;

Τι να πω...

Οι καλοί μας κυνηγούληδες, το 'καναν πάλι το θαύμα τους. Ποιός ήταν μωρέ, εδώ στο φόρουμ, που δεν είχε δει ΠΟΤΕ, εγκατελειμμένο κυνηγόσκυλο; Ποτέ όμως! Και είμαστε υπερβολικοί, που τα βάζουμε με αυτούς τους καλούς ανθρώπους;;;; Δεν μπορώ να θυμηθώ.

Να έχει μια γρήγορη, καλή τύχη η μικρούλα, σου εύχομαι Ολγάκι :)
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
[/URL][/IMG]

Μέσα σε μόλις 2 εβδομάδες, μιλάμε για θεαματικά αποτελέσματα!! Είμαι πολύ περήφανη για τη μικρή μου!
Τα έχει πάει πραγματικά περίφημα, και απο υγεία, και από συμπεριφορά!
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Μπράβο στη κούκλα..!!!!!!!! :D
(Μου θυμίζει τον Paleo πολύ....στην ίδια κατάσταση ήταν όταν τον βρήκα )
 




kanarini

Well-Known Member
17 Ιανουαρίου 2014
922
453
Θεσσαλονίκη
[/URL][/IMG]

Μέσα σε μόλις 2 εβδομάδες, μιλάμε για θεαματικά αποτελέσματα!! Είμαι πολύ περήφανη για τη μικρή μου!
Τα έχει πάει πραγματικά περίφημα, και απο υγεία, και από συμπεριφορά!
Μπράβο LARA-KOUKLARA Συγχαρητηρια και σ εσενα και στο ζευγαρι !!
 






Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Οι συγκεκριμένοι φροντίζουν αρκετά σκυλια. Και κάθε βδομάδα μου φέρνουν τροφή για τη σισσυ.
 




Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Το τρίχωμα της ηταν σε κακά χαλια, λόγω λεισμανίωσης και αφυδάτωσης. Τώρα ειναι πολύ καλύτερα. Νομίζω φαίνεται η διάφορα στις 2 φωτογραφίες. Βοήθησε πολύ το μασάζ με βαλσαμολαδο.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Όλγα όποτε μπαίνω σε δικό σου θέμα βλέπω κι ένα μικρό θαύμα. Πραγματικά με συγκινείς και εύχομαι να είσαι πάντα καλά και να κάνεις αυτά τα θαύματα που μας δίνουν ελπίδα.
 


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
Δεν το είχα παρακολουθησει το θεμα...
πραγματικα θεαματικη η αλλαγη της μικρης.
Τι κανει βρε παιδι μου λιγη τροφή και λίγη αγάπη... θαυματα!
Είναι μια κούκλα το χρυσουλι μου! Γρήγορα να βρει μια καλή οικογένεια ευχομαι!
Πολλά συγχαρητηρια Lara!

ΥΓ. ναι βρε mareco το θυμαμαι και εγω αυτο με τους κυνηγους. Ποιος ηταν να δεις...?:rolleyes:
 


Status
Κλειδωμένο θέμα