STRONG-ΧΑΘΗΚΕ!!!!


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Εθελοντές τον βρήκαν σε ημιθανή κατάσταση.
Έγινε αγώνας να σωθεί, να βρεθούν δότες για αίμα, να γίνει σκύλος ξανά.
Εδώ και μήνες ξεκίνησε ένας νέος αγώνας, να βρει ο Strong το παντοτινό του σπιλτι.
Και χθες διαβάσαμε τα καλά νέα. Βρέθηκε επιτέλους ο άνθρωπος που θα υιοθετούσε τον Strong. Με άλλο ένα αρσενικό σκυλάκι ήδη πήρε τον Strong στο πικέρμι. Οι πρώτες εντυπώσεις ,δύσκολες. Ο STRONG λυπημένος και αποτραβηγνένος, η αλλγή περιβάλλοντος και ανθρώπων τον είχε στεναχωρήσει. Αλλά αυτό είναι λογικό, έτσι συμβαίνει συνήθως. Όπως λογικό είναι ο ενήλικος σκύλος που βρίσκεται σε άλλο περιβάλλον ξαφνικά να έχει τάσεις φυγής..
Το έσκασε εχθές το βράδυ από το Πικέρμι. Είναι σημαντικό να βρεθεί, είναι σημαντικό να μην πάνε χαμένες τόσες προσπάθειες και του ίδιου του σκύλου και των παιδιών που αγωνίστηκαν να τον συνεφέρουν.
Τηλέφωνο επικοινωνίας:6932520521

photobucket.com/user/mirsin/media/imagejpg1_zps1a1adcf9.jpg.html]
[/URL]
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Εγώ πάντα θα αναρωτιέμαι πως μπορεί πρακτικά να χαθεί ένας σκύλος!

Χαράμι η προσπάθεια του ίδιου του ζώου για ζωή!
Χαράμι η προσπάθεια κάποιων ατόμων να σώσουν το ζώο!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Εγώ πάντα θα αναρωτιέμαι πως μπορεί πρακτικά να χαθεί ένας σκύλος!

Χαράμι η προσπάθεια του ίδιου του ζώου για ζωή!
Χαράμι η προσπάθεια κάποιων ατόμων να σώσουν το ζώο!
Όχι δυσκολα αν είναι ενηλικος υιοθετημενος πρόσφατα.
Τρεις φορές κόντεψα να χάσω τον Τζιμάκο. Άνοιγε η πόρτα και πεταγόταν έξω. Μια μέρα στον κήπο βγήκε από το κολλάρο του (έκανε πίσω κι έβγαινε) και πήδηξα στον αέρα και προσγειώθηκα πάνω του. Εντάξει έπρεπε να το βλέπατε αυτο..
Μια άλλη φορά έφυγε από το λουρί στο δρόμο με τον άντρα μου, είχε και τον Έλβις μαζί. Ωστόσο δεν το έσκασε γύρισε πίσω σε αυτούς.
Δεν είναι δύσκολο, πρέπει όλοι όσοι υιοθετούν ενήλικο να το προσέχουν πολύ αυτό.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.884
Η συνηθέστερη βλακεία που κάνουν οι νέοι ιδιοκτήτες, είναι να τα βγάζουν βόλτα χωρίς λουρί, ή να τα αφήνουν λυτά, σε "ξέφραγα αμπέλια". Κι αυτά τα σκασμένα, που δεν έχουν συνηθίσει ακόμη τον καινούργιο χώρο και δεν αισθάνονται ασφάλεια και εμπιστοσύνη, την κοπανάνε :(

Θα είναι πολύ κρίμα, να μην βρεθεί το συντομότερο ο συγκεκριμένος σκύλος.
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


Goufy

Active Member
20 Ιουλίου 2013
40
34
Με την ελπίδα να βρεθεί σύντομα, τώρα που το λέμε και ο Μπο το έσκασε από εμάς. Γύρισε όμως πίσω μόνος του την άλλη μέρα. Μας κοίταξε και είναι σαν να έλεγε αποφάσισα να μείνω μαζί σας. Ακόμα και τώρα εάν τον αφήσουμε χωρίς λουρί, θέλει να πάει βόλτα για καμιά ώρα στα βουνά και στα λαγκάδια και να γυρίσει. Ωραίο είναι, αλλά επειδή φοβάμαι για την ασφάλειά του δεν τον αφήνω. Χωρίς λουρί μόνο με εμάς έξω οπότε δεν φεύγει ή με λουρί.
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Ε δε νομίζω να τον έβγαλαν χωρίς λουρί βόλτα. Ένα απρόσεκτο άνοιγμα της πόρτας αρκεί δυστυχώς αν ο σκύλος έχει τάσεις φυγής.
Εύχομαι να βρεθεί, θα είναι πολύ κρίμα πραγματικά!
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli


sharito

Well-Known Member
14 Μαϊου 2014
63
28
30
παρακολουθουσα τις αναρτησεις στο facebook για το σκυλακι και ειδα και φωτογραφιες οταν τον βρηκαν και πως ειναι τωρα.....ποτε θα ηρεμησει πια αυτη η ψυχουλα?? ελπιζω να βρεθει το συντομοτερο,και μακαρι να μπορουσα να βοηθησω αλλα ειμαι μακρια :(
 






sharito

Well-Known Member
14 Μαϊου 2014
63
28
30
το ειδα και εγω..ελπιζω αυτη τη φορα να ειναι πιο προσεκτικοι
 








sharito

Well-Known Member
14 Μαϊου 2014
63
28
30
κατα την γνωμη μου ειναι μεγαλο ρισκο που ακυρωσαν την υοθεσια του,μπορει να ηταν μια ατυχη στιγμη που στον καθενα απο εμας μπορει να συμβει! και ποτε θα βρεθει ξανα καποιος να υοθετησει αυτη την ψυχουλα,δεν ειναι καθολου ευκολο!και μεχρι ποτε θα τον φιλοξενουν αυτοι που τον φιλοξενουν,ποσο κριμα...
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Εχει γράψει κανείς, πως χάθηκε;
Ο άνθρωπος που τον υιοθέτησε τον είχε στον κήπο και ο strong βρήκε τρόπο και δραπέτευσε. Αυτό κατάλαβα από τα συμφραζόμενα, δεν αναφέρθηκε κάτι συγκεκριμένο.

Όσο για την ακύρωση της υιοθεσίας οι εθελόντριες είπαν ότι το να χαθεί ο σκύλος την πρώτη μέρα της υιοθεσίας του, ενώ είχε ενημερωθεί ο άνθρωπος που τον πήρε ότι είναι φοβικός σκύλος και έχει περάσει πολλά, δείχνει ότι δεν είναι τόσο υπεύθυνος όσο χρειαζόταν.
Για να είμαι ειλικρηνής τους καταλαβαίνω. Έχουν επενδύσει πολλά σε αυτόν τον σκύλο, χρόνο, χρήμα , ψυχική ηρεμία, δεν μπορούν να ρισκάρουν να τον βρουν σκοτωμένο από ένα αυτοκίνητο π.χ. ενώ εκείνες θα ήταν ήσυχες ότι βρήκε την παντοτινή του οικογένεια.
 


sharito

Well-Known Member
14 Μαϊου 2014
63
28
30
εχεις και εσυ τα δικια σου,τι να πω μακαρι καποια στιγμη αυτο το κουκλακι να πεσει στα καταλληλα χερια και να ζησει οπως του αρμοζει,χωρις αλλες αρρωστιες και αβεβαιοτητα
 
  • Like
Reactions: l.Kyveli and mareco


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU