Tαξιδι και...


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Καλησπερα φορουμ!
Αντιμετωπιζω ενα προβλημα αρκετα μεγαλο... Χτες ειπα να παρω την Γκρετα και να παμε μεχρι την Μανη κατω.. Το θεμα ειναι το εξης. Ενω εχει εξικοιωθει με το θεμα αμαξι , χτες ειχε σοβαρο προβλημα στην διαδρομη...
Εκανε 5 φορες εμετο και ηταν ολοφανερο πως οργανικα ειχε σημαντικη καταπτωση...
Το κακο ειναι πως σημερα πρεπει να γυρισω το βραδυ.Δηλαδη θα μπει παλι στο αμαξι...
Απο τωρα της εκοψα το φαγητο και το νερο. Υπαρχει κατι να της δωσω? Δραμαμινη πχ ?
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Με μια δραμαμίνη θα είναι μια χαρά.
Επίσης μπορείς να δώσεις και το αντιεμετικό σιρόπι Primperan. Αυτό είναι καλύτερο νομίζω...
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Μια δραμαμινη ? Θα ειναι ενταξει η θα χουμε τα ιδια γαμωτο ? Δν ειναι και δικο μ το αμαξι..! Να της δωσω 2 ??? Ποση ωρα πριν ξεκινησουμε ?
 


Lostris

Well-Known Member
24 Ιουλίου 2010
2.280
4
Πειραιάς
Μια δραμαμινη ? Θα ειναι ενταξει η θα χουμε τα ιδια γαμωτο ? Δν ειναι και δικο μ το αμαξι..! Να της δωσω 2 ??? Ποση ωρα πριν ξεκινησουμε ?
Αν μπορείς να βρεις το σιρόπι θα κάνεις την καλύτερη δουλειά... τώρα η δοσολογία πάει σύμφωνα με τα κιλά.
Εμένα μου είχε πει ο γιατρός, σε περίπτωση που έχω πρόβλημα, μισή ώρα πριν το ταξίδι 2,5 cc (με τη σύριγγα) και ο δικός μου είναι 7,5 κιλά.
Βέβαια ευτυχώς δεν χρειάστηκε ποτέ...

Νομίζω ότι το σιρόπι είναι πιο καλό γιατί θα σταματήσει τον εμετό όπως και να έχει.
 






katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Αν δεν 'εχει μπει ποτέ σε αυτιοκίνητο φυσιολογικό είναι να σε ταράξει στους εμετούς Πρέπει να τη βάζεις μέσα και να κάνεις σταδιακά μικρές διαδρομές
 


Viper

Well-Known Member
27 Ιανουαρίου 2010
903
1
38
Κατερινιο εχει μαθει σε αμαξι. Φτασαμε. Με το αντιεμετικο και την δραμαμινη εκανε εναν εμετο αρκετο μικρο. Ολα καλα. Ευχαριστω πολυ φορουμ!!!