To πρώτο μου κουτάβι! (Akita Inu)




panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
OXIIIIIIIIII ΜΑΚΡΙΑ απο δημητριου!!!!!!! οσο πιο μακρια γινεται!
Μήπως μια τέτοια αντίδραση θα έπρεπε να συνοδεύεται με κάποια επιχειρήματα ή γεγονότα;
Δεν τον γνωρίζω τον κύριο αλλά είναι σίγουρα ένας επαγγελματίας άνθρωπος, με οικογένεια, προβλήματα, κρίση... κ.α.
Πιστεύω πως με ένα προσωπικό μήνυμα θα μπορούσες να πείσεις το παλικάρι να ΜΗΝ.
 




Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Αγαπητε Χατσι ! Ειμαι ο Νικος Βαζακας. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μας λες τα στοιχεια της κυριας που εκανε τη γεννα. Θα ηθελα παρα πολυ να την γνωρισω και να δω απο κοντα τα εξαιρετα σε μορφολογια και χαρακτηρα ακιτα που μαλιστα εχουν τοσες διακρισεις σε Γερμανια και Σουηδια. Και μαλιστα ειναι απογονοι δικων μου σκυλων και δεν ετυχε ποτε να το μαθω. Γιατι δεν αναφερεις τα στοιχεια της, ενω με τοση ευκολια χρησιμοποιεις το δικο μου ονομα??? Αν ειναι οπως τα λες η γυναικα δεν εκανε τιποτε κακο παρα θεαρεστο εργο. Εχει 2 εξαιρετα ακιτα με προληπτικες εξετασεις για αναπαραγωγη, εχει κερδισει σε εκθεσεις του εξωτερικου και εδωσε τα κουταβια στη συμβολικη τιμη των 100 ευρω. Για το οτι δεν εγραψε τη γεννα, κανενας δεν θα την κατηγορησει. Αναφερεις επισης οτι σου εδειξε και συνομιλια μαζι μου στο Facebook. Αυτο σιγουρα θα ηταν ατρανταχτη αποδειξη για να πειστεις για την ποιοτητα της γεννας. Τωρα εγω, πως και δεν γνωριζω καμια κυρια στη λαρισα που εχει ακιτα και κανενα ακιτα που εχει κερδισει στη γερμανια οπου ζουσα και παρακολουθω τα αποτελεσματα των εκθεσεων ακομη, αυτο λιγο περιεργο μου φαινεται. Και ξαναλεω.... γιατι αφου με τοση μεγαλη ευκολια χρησιμοποιεις το ονομα μου , αποκρυπτεις τα στοιχεια της?
Χατσι σε ζητανε ρε φιλε.
 




silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Ε συγνώμη αλλά τι σχέση έχει το κείμενο με αυτό που ρώτησα;
Απανταει σε αυτην την ερωτηση σου

Ο ευσυνείδητος αυτός εκτροφέας, με ποια κριτήρια αγοράζει έναν επιβήτορα για το εκτροφείο του, πχ από το εξωτερικό; Είναι γονιδιακά τα κριτήριά του ή μορφολογικά/εμφανισιακά;
 


stamatia

Well-Known Member
6 Ιουνίου 2009
5.371
2.994
Αγαπητε Χατσι ! Ειμαι ο Νικος Βαζακας. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μας λες τα στοιχεια της κυριας που εκανε τη γεννα. Θα ηθελα παρα πολυ να την γνωρισω και να δω απο κοντα τα εξαιρετα σε μορφολογια και χαρακτηρα ακιτα που μαλιστα εχουν τοσες διακρισεις σε Γερμανια και Σουηδια. Και μαλιστα ειναι απογονοι δικων μου σκυλων και δεν ετυχε ποτε να το μαθω. Γιατι δεν αναφερεις τα στοιχεια της, ενω με τοση ευκολια χρησιμοποιεις το δικο μου ονομα??? Αν ειναι οπως τα λες η γυναικα δεν εκανε τιποτε κακο παρα θεαρεστο εργο. Εχει 2 εξαιρετα ακιτα με προληπτικες εξετασεις για αναπαραγωγη, εχει κερδισει σε εκθεσεις του εξωτερικου και εδωσε τα κουταβια στη συμβολικη τιμη των 100 ευρω. Για το οτι δεν εγραψε τη γεννα, κανενας δεν θα την κατηγορησει. Αναφερεις επισης οτι σου εδειξε και συνομιλια μαζι μου στο Facebook. Αυτο σιγουρα θα ηταν ατρανταχτη αποδειξη για να πειστεις για την ποιοτητα της γεννας. Τωρα εγω, πως και δεν γνωριζω καμια κυρια στη λαρισα που εχει ακιτα και κανενα ακιτα που εχει κερδισει στη γερμανια οπου ζουσα και παρακολουθω τα αποτελεσματα των εκθεσεων ακομη, αυτο λιγο περιεργο μου φαινεται. Και ξαναλεω.... γιατι αφου με τοση μεγαλη ευκολια χρησιμοποιεις το ονομα μου , αποκρυπτεις τα στοιχεια της?
Χάτσι...this is your chance..μην απογοητευτείς όμως ε?
 




Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Ω ρε παιδιά αφήστε το παιδί κάνει προβολή το Hachico να δει πως γίνεται η εκπαίδευση... κρίμα που τα υπέροχα Γιάννενα δεν έχουν τρένο,,,, η σκηνή του σταθμού δεν θα πιάσει.... μπορεί να γίνει όπως με τα καραβάκια στην λίμνη!!!!

Κρατιέμαι κρατιέμαι δεν άντεξα! θα διαβάζει και κανένας που δεν ξέρει και θα ψάχνει υπέροχα καθαρόαιμα Ακίτα με 100 ευρώ!!!!!!
 






Hatchi

Well-Known Member
13 Ιανουαρίου 2013
76
0
30
Αγαπητε Χατσι ! Ειμαι ο Νικος Βαζακας. Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν μας λες τα στοιχεια της κυριας που εκανε τη γεννα. Θα ηθελα παρα πολυ να την γνωρισω και να δω απο κοντα τα εξαιρετα σε μορφολογια και χαρακτηρα ακιτα που μαλιστα εχουν τοσες διακρισεις σε Γερμανια και Σουηδια. Και μαλιστα ειναι απογονοι δικων μου σκυλων και δεν ετυχε ποτε να το μαθω. Γιατι δεν αναφερεις τα στοιχεια της, ενω με τοση ευκολια χρησιμοποιεις το δικο μου ονομα??? Αν ειναι οπως τα λες η γυναικα δεν εκανε τιποτε κακο παρα θεαρεστο εργο. Εχει 2 εξαιρετα ακιτα με προληπτικες εξετασεις για αναπαραγωγη, εχει κερδισει σε εκθεσεις του εξωτερικου και εδωσε τα κουταβια στη συμβολικη τιμη των 100 ευρω. Για το οτι δεν εγραψε τη γεννα, κανενας δεν θα την κατηγορησει. Αναφερεις επισης οτι σου εδειξε και συνομιλια μαζι μου στο Facebook. Αυτο σιγουρα θα ηταν ατρανταχτη αποδειξη για να πειστεις για την ποιοτητα της γεννας. Τωρα εγω, πως και δεν γνωριζω καμια κυρια στη λαρισα που εχει ακιτα και κανενα ακιτα που εχει κερδισει στη γερμανια οπου ζουσα και παρακολουθω τα αποτελεσματα των εκθεσεων ακομη, αυτο λιγο περιεργο μου φαινεται. Και ξαναλεω.... γιατι αφου με τοση μεγαλη ευκολια χρησιμοποιεις το ονομα μου , αποκρυπτεις τα στοιχεια της?
Γιατι εσεις ειστε εκτροφεας γνωστος. Ολοι ξερουν τα στοιχεια σας. Η κοπελα δεν ειναι και οπως δεν θα ηθελακανεις να δωσει καπου τα στοιχεια μου χωρις την αδεια μου, ετσι και εγω λοιπον δεν ειμι σε θεση να δωσω τα δικα της. Δεν ξερω αν ειστε πραγματι ο κος Βαζακας αλλα αν ειστε τοτε προφανως σημαινει οτι μου πουλησε πολυ μεγαλο και καλοστημερνο παραμυθι. Οσο για τα φασεμπουκ εγω δεν ξερω τον λογαριασμο σας για νασας πω αν πραγματι μηλουσε με εσας ή αν εκανε εναν λογαρισμο μονο και μονο για να μου αποδειξει τα λεγομενα της. Οσο για τους υπολοιπους απλως απαξιω να απντησω
 


akita.gr

Member
27 Δεκεμβρίου 2008
16
0
Thessaloniki/Greece, Cologne/Germany
Πρεπει να καταλαβεις Χατσι οτι, αν οπως λες σου πουλησε ενα καλοστημενο παραμυθι, αυτη χρησιμοποιησε το δικο μου ονομα για αυτο το παραμυθι και εγω εχω καθε δικαιωμα να γνωριζω τα στοιχεια της. Αν δεν θελεις να τα δωσεις δημοσια , μπορεις να μου τα πεις σε προσωπικο μηνυμα. Το mail μου ειναι [email protected] . Όπως καταλαβαινεις αυτο ειναι πολυ σημαντικο για μενα να ξερω ποιος χρηησιμοποιει το ονομα και τη δουλεια μου ολα αυτα τα χρονια στα ακιτα.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Μπορεί ο Χατσι να βάλει την ίδια την αγγελία εδω στο φόρουμ. Ετσι δεν δημοσιοποιει κάτι που δεν έχει ήδη δημοσιοποιήσει η ίδια η κυρία. :)
 


jac

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
800
2
Italia
Μπορεί ο Χατσι να βάλει την ίδια την αγγελία εδω στο φόρουμ. Ετσι δεν δημοσιοποιει κάτι που δεν έχει ήδη δημοσιοποιήσει η ίδια η κυρία. :)
Πολλά θέλεις και συ!! :p
 




Lovey the Lab

Well-Known Member
21 Απριλίου 2011
2.175
200
Το πράγμα περνει επικινδυνη τροπη. Ο Χατσι οφειλει να δωσει με pm το ονομ/μο της εν λογβ κυριας και ο κος Βαζακας μπορει να κανει μεχρι και μηνυση... Κοιτα να δεις καμια φορα ε,...
 


George.Akita

Well-Known Member
18 Φεβρουαρίου 2011
73
5
Greece
Καλησπερα και παλι εγω ενημερωσα Κ.Βαζακα αρα ναι ειναι ο ιδιος και οπως καταλαβες και σου ειπα και στην προηγουμενη απαντηση μου αυτος ο ανθρωπος σε εξαπατησε χρησιμοποιοντας το ονομα ενος σεβαστου φιλου - εκτροφεα που ητανε κ ειναι παντα σωστος . αρα εισαι υποχρεωμενος να ενημερωσεις τον ιδιο για τα στοιχεια της .

παρ'ολα αυτα οπως ειπαμε κουραγιο και το πιο σημαντικο ειναι να ειναι υγειες το σκυλι !
 


Elli

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
3.885
193
49
Αθήνα
Καλησπερα και παλι εγω ενημερωσα Κ.Βαζακα αρα ναι ειναι ο ιδιος και οπως καταλαβες και σου ειπα και στην προηγουμενη απαντηση μου αυτος ο ανθρωπος σε εξαπατησε χρησιμοποιοντας το ονομα ενος σεβαστου φιλου - εκτροφεα που ητανε κ ειναι παντα σωστος . αρα εισαι υποχρεωμενος να ενημερωσεις τον ιδιο για τα στοιχεια της .

παρ'ολα αυτα οπως ειπαμε κουραγιο και το πιο σημαντικο ειναι να ειναι υγειες το σκυλι !
1. Πολύ καλά έκανες εφόσον εμπλέκεται το όνομα κάποιου πρέπει να απαντήσει ο ίδιος! +1
2. Ενδεχομένως να έφαγε παραμύθι το παλικάρι δεν ήξερε, πίστεψε,,,, αλλά εκτέθηκε......
3. Στην θέση του θα την/ τον έκανα ρόμπα ιδιωτικά και δημόσια!
4. Δεν είναι έγκλημα να μην ξέρεις.... είναι να υποστηρίζεις και να καλύπτεις το λάθος μέχρι τελικής πτώσης.....
5. ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΥΓΕΙΕΣ το σκυλάκι είναι η ευχή όλων μας!!!!!!!!
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
εγω παντως απο ολα αυτα τα ποστ καταλαβα ενα:

οτι γενικα υπαρχει συσωρευμενη ενεργεια μεσα μας και αν τυχει σε κανενα θεμα να υπαρχει διαμαχη μπαινουν ολοι καυ@@νοι και γινεται χαμος,εξου και η επιτυχια ολων αυτων των θρεντ οπως και του μπλειντ που κοντευουν να γινουν τομοι ολοκληροι ενω αλλα θεματα δεν εχουν συμετοχη

παιδια και λιγο ξυλο στην καθημερινοτητα μας δεν βλαπτει! και να φατε δεν εγινε τιποτα κανεις δεν ειναι τελειος

σορρυ για το off topic
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981