top energy τροφη


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Άποψη μου........για 5 μηνών κουτάβι η τροφή είναι ακατάλληλη.

Θα σου έλεγα ότι αξίζει τον πρώτο χρόνο (τουλάχιστον) της ζωής του να τρώει καλής ποιότητας τροφή και μετά την ενηλικίωση να πας στις φθηνές τροφές πολύ μέτριας ποιότητας..
Η τροφή πάντως δεν θεωρείται ούτε μέτρια.
 


swkratisk

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2012
145
1
serres
Αυτή η διάγνωση με τη μορφή που έχουν τα σκ@τ@ όμως ρε παιδάκι μου..και σκ@τ@ να φάνε,πάλι καλοσχηματισμένα βγαίνουν κ σφιχτά!
Σημαίνει ότι κ αυτά τους κάθονται καλά?
xaxaxaxa, δεν εχεις αδικο αλλα εχει τη σημασια του και αυτο., δεν εχει?
 


arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Η τροφή πάντως δεν θεωρείται ούτε μέτρια.
Αμάν βρε.........ήθελα να το πω κομψά :) ........τι να πω δηλαδή στο παιδί, ότι η τροφή που δίνει στο 5 μηνών κουτάβι του είναι για τον ------- :rolleyes:?????
 


swkratisk

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2012
145
1
serres
Άποψη μου........για 5 μηνών κουτάβι η τροφή είναι ακατάλληλη.

Θα σου έλεγα ότι αξίζει τον πρώτο χρόνο (τουλάχιστον) της ζωής του να τρώει καλής ποιότητας τροφή και μετά την ενηλικίωση να πας στις φθηνές τροφές πολύ μέτριας ποιότητας..
το ξερω φιλε arrigo, αλλα του εχω δοκιμασει και purina (την ετρωγε πριν το παρω) και rc και cibau και eunakuba. ειχαμε τα ιδια προβληματα με μυρωδια, κακα οχι τοσο ορεξη την ωρα του φαγητου. οποτε , καταλαβαινεις. ακους γνωμες και δοκιμαζεις.
 




arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Εγώ θα σου έλεγα, ότι από τη στιγμή που θέλεις μια οικονομική τροφή να δοκιμάσεις την Optidog, άκουσα σχετικά καλά λόγια.
 


swkratisk

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2012
145
1
serres
Αμάν βρε.........ήθελα να το πω κομψά :) ........τι να πω δηλαδή στο παιδί, ότι η τροφή που δίνει στο 5 μηνών κουτάβι του είναι για τον ------- :rolleyes:?????
χαχαχαχα και πες το, τι φοβασαι? μηπως παρεξηγηθω? μαλλον θα στο κοψει ο admin....xaxaxaxa

αλλα αυτα να τα βλεπουν οι αλλοι που τη δινουν εδω και καιρο. και ειναι πολλοι ρε παιδια. τι κυνηγοι, τι φιλοζωοι, τι φιλοζωικες...εγω ενα δειγμα πηρα. τι να πω?
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Ο καθενας κοιταζει τη δικη του "καμπουρα":p
Ασε τι κανει ο χ,ψ. Εσυ κοιτα τι ζητας απο μια τροφη για το κουταβι σου.

Η οptidog δεν εχει puppy.
 


swkratisk

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2012
145
1
serres
Εγώ θα σου έλεγα, ότι από τη στιγμή που θέλεις μια οικονομική τροφή να δοκιμάσεις την Optidog, άκουσα σχετικά καλά λόγια.
arrigo, δεν ειναι οικονομικο το θεμα φιλε μου. σου ανεφερα πιο πανω, τις τροφες που του δοκιμασα. βεβαια, θα μου πεις, ρισκαρεις την σωστη αναπτυξη του σκυλου σε συγκριση με τα σκ@@@τα που κανει? σωστο και αυτο , θα ελεγα.
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
χαχαχαχα και πες το, τι φοβασαι? μηπως παρεξηγηθω? μαλλον θα στο κοψει ο admin....xaxaxaxa

αλλα αυτα να τα βλεπουν οι αλλοι που τη δινουν εδω και καιρο. και ειναι πολλοι ρε παιδια. τι κυνηγοι, τι φιλοζωοι, τι φιλοζωικες...εγω ενα δειγμα πηρα. τι να πω?
Είπες 3 κατηγορίες ανθρώπων που οι δύο δείνουν οικονομική τροφή γιατί αυτήν αντέχει η τσέπη τους και είναι στην φάση από το τίποτα καλό και το κάτι (φιλοζωοί και φιλοζωικές) και η άλλη κατηγορία είναι οι κυνιγοί που δεν θέλω να σχολιάσω γιατί θα το φάω εγώ το μπαν και όχι ο Αριγκο
 


nikos_x

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
2.117
11
...
Oντως...Οι κυνηγοι απο επιλογη ταιζουν σαβουροτροφες.
Οι φιλοζωικες αυτο εχουν ,με αυτο πορευονται...
 


arrigo_corso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2012
1.094
273
Ωραία τότε, αφού δεν είναι οικονομικό το θέμα γιατί δεν δοκιμάζεις ή την royal, ή την hills, ή την acana, ή την belcando..........και πας και διαλέγεις ''τρίτης διαλογής'' τροφές για τον κούταβο?
 


swkratisk

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2012
145
1
serres
Ωραία τότε, αφού δεν είναι οικονομικό το θέμα γιατί δεν δοκιμάζεις ή την royal, ή την hills, ή την acana, ή την belcando..........και πας και διαλέγεις ''τρίτης διαλογής'' τροφές για τον κούταβο?
για την rc σου ειπα, τη δοκιμασαμε. για την hills δεν ακουσα και τα καλυτερα και η επομενη επιλογη μου ηταν η acana. την belcando δεν την βρηκα στην περιοχη μου. μαλλον δε την προοθουν απο τη στιγμη που εχει περαση η ....top energy...!!!
 


chrispapas

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2011
1.359
25
Ωραία τότε, αφού δεν είναι οικονομικό το θέμα γιατί δεν δοκιμάζεις ή την royal, ή την hills, ή την acana, ή την belcando..........και πας και διαλέγεις ''τρίτης διαλογής'' τροφές για τον κούταβο?
Arden Grange, Fish for dogs, dog lovers, Orijen,
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Ή και eukanuba ακομα!
Προσεχε γιατι ειναι το πιο κρισιμο σημειο για την αναπτυξη του


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 




swkratisk

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2012
145
1
serres
παιδια, επαρχια ειμαστε. 3-4 κωδικοι κυκλοφορουν μονο και απο εκει και περα απο friskies μεχρι ΣΚΥΛΟΤΡΟΦΗ MR GRAND ΜΟΣΧΑΡΙ 1250ΓΡ..
 


aouimbae

Well-Known Member
7 Μαϊου 2011
1.753
26
Internet!!! Μπορεις να παραγγειλεις απο ελληνικο πετ σοπ ή πχ απο αμαζον. Royal ποσο καιρο ετρωγε;;


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
 


swkratisk

Well-Known Member
22 Σεπτεμβρίου 2012
145
1
serres
Internet!!! Μπορεις να παραγγειλεις απο ελληνικο πετ σοπ ή πχ απο αμαζον. Royal ποσο καιρο ετρωγε;;


Sent from my new iPad using Tapatalk HD
οχι πολυ. καπου 15 μερες. δε ξερ αν ειναι αρκετος ο καιρος για να κρινω.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.112
Μηνύματα
895.793
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf