Trovet


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
Καλημέρα, τι γνωμη έχετε για την τροφή Trovet?
Θα χρειαστώ τροφή για νεφρά και είναι πιο φθηνή σε σχέση με τις άλλες

Ευχαριστώ
 


dim1974

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2016
87
75
49
δεν την ξερω την τροφη αυτη
εγω σου προτεινω αυτη που δινω στον σκυλο μου που εχει πειραγμενα νεφρα απο το καλαζαρ
κανει περιπου 68 ευρω τα 12 κιλα και αν θες μπορω να σου πω ενα καταστημα απο ιντερνετ που κανει 10% εκπτωση
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
δεν την ξερω την τροφη αυτη
εγω σου προτεινω αυτη που δινω στον σκυλο μου που εχει πειραγμενα νεφρα απο το καλαζαρ
κανει περιπου 68 ευρω τα 12 κιλα και αν θες μπορω να σου πω ενα καταστημα απο ιντερνετ που κανει 10% εκπτωση
Καλημέρα, ευχαριστώ για την απάντηση. Την ξέρω την britcare, απλά δεν έχει ούτε διανομή και δεν έχω κάποιο κατάστημα κοντά μου. Την έχω στα υπ' όψιν πάντως
 


manin

Well-Known Member
23 Νοεμβρίου 2012
449
250
δεν την ξερω την τροφη αυτη
εγω σου προτεινω αυτη που δινω στον σκυλο μου που εχει πειραγμενα νεφρα απο το καλαζαρ
κανει περιπου 68 ευρω τα 12 κιλα και αν θες μπορω να σου πω ενα καταστημα απο ιντερνετ που κανει 10% εκπτωση
Για πες ποιο καταστημα κάνουν έκπτωση;
 




lostresam

Well-Known Member
12 Σεπτεμβρίου 2016
428
422
29
Πολυ καλη τροφη κ προσιτη ειναι η SANO N της HappyDog για τα νεφρα
30ευρω τα 7.5 κιλα
 


adam

Active Member
27 Νοεμβρίου 2010
31
0
Καλησπέρα σας,
για να μην ανοιγω καινούριο θέμα, εδώ και μερικούς μήνες παλεύουμε και εμείς με την νεφρική ανεπάρκεια μετά από χρόνια αγώνων με καλαζααρ. Το αγοράκι είναι 12 ετών και εδώ και μερικούς μήνες η τιμή κρεατινίνης έχιε ανέβει.
Ο γιατρός μας έδωσε την brit renal και συμπληρωμα το pronefra.
Το πρόβλημα είναι οτι πλέον την brit δεν την θέλει καθόλου, πολλές φορές δεν την ακουμπάει καν ενώ αν του βάλουμε πχ λίγο γιαούρτι μαζί την καταβροχθίζει. Υπάρχει κάποια αξιόλογη και ποιοτική τροφή για νεφρική ανεπάρκεια; καμμιά πρόταση; Σας ευχαριστώ.
 


panosha

Active Member
9 Ιανουαρίου 2022
43
25
Σε αντίστοιχη περίπτωση ασθένειας χρησιμοποιούσα για χρόνια τη Royal Canin Renal, με εξαιρετικά αποτελέσματα. Ο γιατρός μου είχε συστήσει όποια renal άρεσε στο σκύλο μου από τις μεγάλες εταιρείες.
 
  • Like
Reactions: adam


adam

Active Member
27 Νοεμβρίου 2010
31
0
Σε αντίστοιχη περίπτωση ασθένειας χρησιμοποιούσα για χρόνια τη Royal Canin Renal, με εξαιρετικά αποτελέσματα. Ο γιατρός μου είχε συστήσει όποια renal άρεσε στο σκύλο μου από τις μεγάλες εταιρείες.
Μιλησα και μαζι του και μου ειπε περιπου τα ιδια! Royal-hills οτι ειναι εξισου καλες. Πηρα Hills γιατι συγκριτικα την βρηκα λιγο πιο "ελαφρια" και του αρεσει πολυ (προς το παρον) :)
 


dim1974

Well-Known Member
14 Σεπτεμβρίου 2016
87
75
49
Πολύ καλή και η Brit renal και σχετικά οικονομική,τα 12 κιλά 68 ευρώ.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.103
Μηνύματα
895.600
Μέλη
19.914
Νεότερο μέλος
nicksugar3