visan optima


giorgosathens

Well-Known Member
18 Νοεμβρίου 2010
51
0
Γεια σας,εχω ενα κουταβι bull terrier 2,5 μηνων.Η τροφη που του δινω ειναι VISAN OPTIMA PREMIUM.Ξερει κανεις εαν ειναι καλη?Ειναι η ισπανικη και οχι η αμερικανικη.Μου την εδωσε ο κτηνιατρος.
 




DOG.CRIME

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2010
1.289
7
Γεία σου giorgosathens.

Υπάρχει ένας μύθος γύρω από την optima,λογο του ότι είχαν αναφερθεί κάποιοι θάνατοι (όχι στην Ελλάδα).Αν θυμάμαι καλά η Αμερικάνικη ήταν που έχει το πρόβλημα.
Για την τιμή της θεωρώ πως είναι αρκετά καλή.Γενικά θα την χαρακτήριζα μέτρια.

Βάλε τα συστατικά της να δούμε αν έχει αλλάξει.
 


giorgosathens

Well-Known Member
18 Νοεμβρίου 2010
51
0
Nαι το διαβασα αυτο το θεμα απλως επειδη ειναι πριν κατι μηνες μηπως ακουστει κατι καινουργιο.παντως καθησυχαστηκα γιατι τα αρνητικα σχολια ειναι για την αμερικανικη.
Δες κι εδώ
Οptima
 


giorgosathens

Well-Known Member
18 Νοεμβρίου 2010
51
0
Ακατεργαστη πρωτεινη 30% Ακατεργαστες λιπαρες ουσιες 18% Ακατεργαστη κυτταρινη 2.5% Ακατεργαστη τεφρα 9% Ασβεστιο 1,75% Φωσφορο 1,2%
Γεία σου giorgosathens.

Υπάρχει ένας μύθος γύρω από την optima,λογο του ότι είχαν αναφερθεί κάποιοι θάνατοι (όχι στην Ελλάδα).Αν θυμάμαι καλά η Αμερικάνικη ήταν που έχει το πρόβλημα.
Για την τιμή της θεωρώ πως είναι αρκετά καλή.Γενικά θα την χαρακτήριζα μέτρια.

Βάλε τα συστατικά της να δούμε αν έχει αλλάξει.
 


DOG.CRIME

Well-Known Member
5 Ιουλίου 2010
1.289
7
Τι σκύλο έχεις?
Θεωρώ πως το 30% πρωτείνη είναι υπερβολικό.26%-28% θα μου φαινόταν καλύτερο.

Τσέκαρε λίγο την αναλογία ασβέστιο-φωσφόρου.
Ας βάλει κάποιος τα λινκ!

ΥΓ:Οι πρώτες ύλες είναι ίδιες με του άλλου πόστ που παρέθεσε η sofouli?
 


giorgosathens

Well-Known Member
18 Νοεμβρίου 2010
51
0
Τι σκύλο έχεις?
Θεωρώ πως το 30% πρωτείνη είναι υπερβολικό.26%-28% θα μου φαινόταν καλύτερο.

Τσέκαρε λίγο την αναλογία ασβέστιο-φωσφόρου.
Ας βάλει κάποιος τα λινκ!

bull terrier 2,5 minon
 






Angelos

Well-Known Member
26 Οκτωβρίου 2010
847
0
Αθήνα
Γεια σας,εχω ενα κουταβι bull terrier 2,5 μηνων.Η τροφη που του δινω ειναι VISAN OPTIMA PREMIUM.Ξερει κανεις εαν ειναι καλη?Ειναι η ισπανικη και οχι η αμερικανικη.Μου την εδωσε ο κτηνιατρος.
Η τροφή σαν τροφή κατά την γνώμη μου είναι καλή,εντάξει διαφωνώ και εγώ με τα ποσοστά πρωτείνης!Μάλλον ο κτηνίατρος σου έδωσε την συγκεκριμένη λόγω της φυλής του σκύλου σου (μυώδη κτλ.) Την συνεχίζεις και αν μείνεις ευχαριστημένος εσύ και κατα επέκταση το κουτάβι σου,τότε δεν υπάρχει το παραμικρό προβλημα!Διαφορετικά την αλλάζεις με κάποια άλλη!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.931
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95