Von Alex Haus


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Ρε τι μου θυμιζει.... τι μου θυμιζει.....
Το εμπιστευεσαι, του εχεις μιλησει μονο στο τηλ, εισαι σιγουρη γι'αυτον ομως κ σε εχει πεισει οτι δεν βλεπει τα σκυλια σαν εμπορευμα.....

Αληθεια, με την "κλιση" στους ΓΠ πως τα πας??

Υ.Γ. Μην το παρει κανεις κακοπροαιρετος σαν μομφη στο εκτροφειο! Δεν εχω τπτ ουτε με αυτο, ουτε με κανενα αλλο.
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Nefelaki φάσκεις κι αντιφάσκεις... Τη μια είσαι χρόνια στο χώρο του γ.π. Και μόνο ο συγκεκριμένος εκτροφέας κι άλλος ένας, μόνο, σου κάνουν τη διάφορα, την άλλη τα μόνα που ξέρεις για το συγκεκριμένο εκτροφειο είναι όσα σου είπε ο ίδιος κι από το site... Αν ήσουν χρόνια ψαγμένη στο χωρο κάτι θα είχες ακούσει από κάποιον...

Αληθεια, το σε προβληματίζει κι έχεις τόση ανάγκη να τραβήξεις την προσοχή;
Όπως είχε πεί και ο Στέλιος, έχω δει μερικές φορές σκυλιά σε εκθέσεις, αλλά όπως και να το κάνουμε άλλο απλώς να βλέπεις την δουλειά του και άλλο να βρεις κάποιον που να έχει πάρει απο εκει κουτάβι κλπ[
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Ρε τι μου θυμιζει.... τι μου θυμιζει.....
Το εμπιστευεσαι, του εχεις μιλησει μονο στο τηλ, εισαι σιγουρη γι'αυτον ομως κ σε εχει πεισει οτι δεν βλεπει τα σκυλια σαν εμπορευμα.....

Αληθεια, με την "κλιση" στους ΓΠ πως τα πας??

Υ.Γ. Μην το παρει κανεις κακοπροαιρετος σαν μομφη στο εκτροφειο! Δεν εχω τπτ ουτε με αυτο, ουτε με κανενα αλλο.
Τί εννόείς με την κλίση; Με το ότι τώρα η ράχη των σκυλιών δεν είναι ίσια; Πώς να τα πάω δηλαδή; Μέσα στο πρότυπο των μορφολογικών ειναι... Δεν έχω κάποιοα σοβαρη αντίρηση...
 


ΜάρκοςΓΔ

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2011
389
2
Σαντορίνη - Κερατσίνι
Πραγματικά διαβάζω , ξανά διαβάζω , τίποτα...
Δεν βρίσκω λόγο που το άνοιξες αυτό το θέμα, από την στιγμή που δεν δέχεσαι να συζητήσεις την απόφασή σου..
Για να μην μιλήσω για να αναθεωρήσεις..
Γενικά είσαι απόλυτη στην ορθότητα της απόφασής σου, και δεν δέχεσαι κανένα αρνητικό σχόλιο ή παρατήρηση..
Ακόμα δεν έχω καταλάβει τον λόγο που το άνοιξες...
Ήθελες απλά να ακούσεις μόνο θετικά σχόλια;
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Πραγματικά διαβάζω , ξανά διαβάζω , τίποτα...
Δεν βρίσκω λόγο που το άνοιξες αυτό το θέμα, από την στιγμή που δεν δέχεσαι να συζητήσεις την απόφασή σου..
Για να μην μιλήσω για να αναθεωρήσεις..
Γενικά είσαι απόλυτη στην ορθότητα της απόφασής σου, και δεν δέχεσαι κανένα αρνητικό σχόλιο ή παρατήρηση..
Ακόμα δεν έχω καταλάβει τον λόγο που το άνοιξες...
Ήθελες απλά να ακούσεις μόνο θετικά σχόλια;
Άνοιξα το θέμα για να μου πείτε τί ξέρεται για τον συγκεκριμένο εκτροφέα και αν κάποιος έχει πάρει κουτάβι απο εκει. Νομίζω είμαι πολύ ξεκάθαρη!

Λοιπόν!!! Έχω νέα! Μου έστειλε τώρα τις φωτογραφίες ο κος Τζανίδης. Το ζευγάρωμα απ'οτι πληροφορίθηκα δεν έγινε ακόμα. Θέλει να ζευγαρώσει τους 2 αυτούς αρσενικούς(νομίζω πως είναι δυο αλλά μπορεί να τρεις, δεν μπορώ να ξεχωρίσω αν πρόκειται για διαφορετικό σκύλο στην 1η και στην 2η εικόνα) οπότε πατέρας θα είναι ένας απο τους παρακάτω:
421839_546798642019828_135016245_n.jpg 420258_546797018686657_1437354269_n.jpg 576073_546796905353335_1367966149_n.jpg
 


ilektra_ilie

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2012
1.834
61
Hollywood
pawpix.wix.com
Πολυ ομορφα σκυλια ολα. Ειδικα ο τελευταιος μαρεσει πολυ.
Αλλα καλα 3 γεννες??? Δεν ειναι πολλες?

Υγ. Ρε παιδια μονο εμενα μαρεσει η κληση του γ.π???? :p Οκ ναι, αν το απρατηρησεις ειναι λιγο too much, αλλα προσωπικα δεν με χαλαει καθολου!!! Προτιμαω χιλιες φορες τους εκθεσιακους απο τους εργασιακους (προσωπικη γνωμη παντα) :rolleyes:
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Πολυ ομορφα σκυλια ολα. Ειδικα ο τελευταιος μαρεσει πολυ.
Αλλα καλα 3 γεννες??? Δεν ειναι πολλες?

Υγ. Ρε παιδια μονο εμενα μαρεσει η κληση του γ.π???? :p Οκ ναι, αν το απρατηρησεις ειναι λιγο too much, αλλα προσωπικα δεν με χαλαει καθολου!!! Προτιμαω χιλιες φορες τους εκθεσιακους απο τους εργασιακους (προσωπικη γνωμη παντα) :rolleyes:
Και εγώ τους προτιμώ!! Μου αλρεσουν πολύ περισσότερα απο τους εγρασιακούς!!!! Δεν ξέρ ω εινα πιο... στηβαροί πιο καλοστημένοι και ωραίοι!!! :pΑπ'οτι κατάλαβα δεν θα κάνει τριες γέννες, αλλά είναι αναμέσα σε αυτούς τους 2; 3; για να τους ζευγαρώσει!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Nefelaki...τον κο.Τζανίδη τον ρώτησες, αν θέλει να αναδημοσιεύονται στο διαδίκτυο, οι πληροφορίες που σου στέλνει, ίσως και εμπιστευτικά, ως μελλοντικό του πελάτη;
 


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Οι πρωτος σκυλος ειναι ο V Grischa vom Holtkämper See HD+ED: NORMAL!!! και ο δευτερος ο V Rocky von Haus Kalia.

Επισης μην κοιτας μονο τον αρσενικο.Δες τι εχει δωσει η θυληκια.Αν δεν δινει καλα σκυλια οσο καλος και να ειναι ο επιβητορας τα κουταβια δεν θα βγουν καλα.
 
Last edited:


kyriakos91

Well-Known Member
22 Δεκεμβρίου 2011
1.237
0
Νίκαια
Οι πρωτος σκυλος ειναι ο V Grischa vom Holtkämper See HD+ED: NORMAL!!! και ο δευτερος ο V Rocky von Haus Kalia.
Επισης μην κοιτας μονο τον αρσενικο.Δες τι εχει δωσει η θυληκια.Αν δεν δινει καλα σκυλια οσο καλος και να ειναι ο επιβητορας...

Επειδη εχει ξαναζευγαρωσει σκυλες του με τους 2 πρωτους δες αν καποια απο τις γεννες ειναι επαναληπτικη ωστε να ξερεις την προηγουμενη φορα αν τα σκυλια που βγηκαν ηταν ποιοτικα.

Παντως οι 2 πρωτοι επιβητορες οποτε εχουν ζευγαρωσει με καλες θυληκιες εχουν δωσει καλα σκυλια.

καποια απο αυτα ειναι shantos clever canin
Daria von Alex Haus
alvina clever canin
sheila clever canin (η σκυλα αυτη ειναι πανω απο 12 μηνων τωρα και ειναι σουπερ την εχω δει στο εκτροφειο του δικου μου σε διαφορες φασεις της ηλικιας της)
 
Last edited by a moderator:


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Nefelaki...τον κο.Τζανίδη τον ρώτησες, αν θέλει να αναδημοσιεύονται στο διαδίκτυο, οι πληροφορίες που σου στέλνει, ίσως και εμπιστευτικά, ως μελλοντικό του πελάτη;
Εφόσον θα γίνει το ζευγάρωμα έτσι κι αλλιώς, δεν νομίζω να τον πειράζει, αφού θα το δημοσιεύσει και στο σιτε του
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Επισης μην κοιτας μονο τον αρσενικο.Δες τι εχει δωσει η θυληκια.Αν δεν δινει καλα σκυλια οσο καλος και να ειναι ο επιβητορας...

Επειδη εχει ξαναζευγαρωσει σκυλες του με τους 2 πρωτους δες αν καποια απο τις γεννες ειναι επαναληπτικη ωστε να ξερεις την προηγουμενη φορα αν τα σκυλια που βγηκαν ηταν ποιοτικα.

Παντως οι 2 πρωτοι επιβητορες οποτε εχουν ζευγαρωσει με καλες θυληκιες εχουν δωσει καλα σκυλια.

καποια απο αυτα ειναι shantos clever canin
Daria von Alex Haus
alvina clever canin
sheila clever canin (η σκυλα αυτη ειναι πανω απο 12 μηνων τωρα και ειναι σουπερ την εχω δει στο εκτροφειο του δικου μου σε διαφορες φασεις της ηλικιας της)
Περιμένω να δω και τις θυληκίες, δεν μου τισ έστειλε ακόμα, θα τις βγάλει φωτογραφίες μέσα στην εβδομάδα
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εφόσον θα γίνει το ζευγάρωμα έτσι κι αλλιώς, δεν νομίζω να τον πειράζει, αφού θα το δημοσιεύσει και στο σιτε του
Ετσι κι αλλιώς βέβαια, το έχεις αποδεχτεί και με την εγγραφή σου στο φόρουμ, αλλά...παίρνεις δηλαδή πάνω σου, την ευθύνη του ενδεχομένου, να ήθελε ο άνθρωπος να χειριστεί προσωπικά, την οποιαδήποτε κοινοποίηση. ok.
 


Nefelaki

Banned
Banned
1 Μαρτίου 2013
488
0
Ετσι κι αλλιώς βέβαια, το έχεις αποδεχτεί και με την εγγραφή σου στο φόρουμ, αλλά...παίρνεις δηλαδή πάνω σου, την ευθύνη του ενδεχομένου, να ήθελε ο άνθρωπος να χειριστεί προσωπικά, την οποιαδήποτε κοινοποίηση. ok.
Γιατί δηλαδή κάποιοι άλλοι σε άλλα θέματα που ποστάρουν τους γονείς, απογορεύεται και αυτο; Εξάλλου δεν είπα κάτι κακό για τον εκτροφέα ούτε για την δουλειά του! Ισα ίσα που τον θαυμάζω!
 
Last edited:






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Εμείς τίποτα.

Απλώς...αναρωτιόμαστε, αν θα βρει κάτι κακό σ'αυτό, ο εκτροφέας αν τύχει να το πληροφορηθεί.
Μπορεί πχ, να είναι σε διαπραγματεύσεις με τους ιδιοκτήτες των αρσενικών και να μην θέλει να ξέρουν μεταξύ τους, ότι...συναγωνίζονται. Δεν ξέρω. Λέω, ένα απλό παράδειγμα που μου έρχεται στο μυαλό.

Αλλά....ok...δεν χρειάζεται να κολλάμε βέβαια σ'αυτό. Πάμε παρακάτω...
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Οτι δεν είσαι ο εκτροφέας... Οπότε για να γράψεις τις πληροφορίες που γράφεις, πρέπει να του πάρεις την άδεια. Οι άλλοι, άλλωστε, συνήθως, το κουτάβι τους παρουσιάζουν, τους αφορά άμεσα, είναι ιδιοκτήτες. Εσύ έχεις μπει, και ποσταρεις τα πάντα από την επικοινωνία σας. Εχεις σκεφτεί ότι διαφορετική είναι η προσωπική και διαφορετική η δημόσια επικοινωνία; Οτι κάποια πράγματα που λέγονται κατ´ιδίαν μπορεί και να είναι εμπιστευτικά;

Σε ξαναρωτώ... Γιατί έχεις τόση ανάγκη να τραβας την προσοχή; Ποιο είναι το πρόβλημά σου;
 


giannis21r

Well-Known Member
7 Ιανουαρίου 2013
234
2
Χαϊδαρι
Σε ξαναρωτώ... Γιατί έχεις τόση ανάγκη να τραβας την προσοχή; Ποιο είναι το πρόβλημά σου;
Ειναι και αυτο μεσα στο deal με τον εκτροφεα...Θες σκυλο?Θες και φτηνο σκυλο?φερε μου πελατες να στο δωσω 500 ευρω.