Yιοθετήθηκαν!!


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε! (#193 )

Ο Αδωνις ειναι ενα υπεροχο λυκοσκυλο, πιθανον διασταυρωμενο με κολλευ, που βρεθηκε να περιπλανιεται στην οδο Ερμου, στην Μυτιληνη, και να τον κλοτσανε οι περαστικοι.

Ειναι περιπου 8 μηνων, πολυ ηρεμος, υπακουος, και συνεργασιμος. Αναζητα σπιτι και οικογενεια!!!
Χαριζεται, με απαραιτητη προυποθεση την τοποθετηση μικροτσιπ.

Συλλογος Μεριμνας Απροστατευτων Ζωων

''Η Κιβωτος''- Μυτιληνη


[email protected]
6937400469

 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκαν! (#208 )

Carmen & Scooby.

Δύο καθαρόαιμοι Μολοσσοί που κάποιος ανεύθυνος ιδιοκτήτης παράτησε στο δρόμο!!!!

Είναι περίπου 1 έτους,υγιέστατα και έτοιμα να υιοθετηθούν μόνο σε πολύ συνηδειτοποιημένα άτομα,
που διαθέτουν αγάπη,χώρο(πολύ!) και χρόνο.

Χαρίζονται μαζί ή χωριστά.


ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ 6942479057 & [email protected]

 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε! :)

Ένα χαριτωμένο και πολύ γλυκό αρσενικό, ημίαιμο κουταβάκι ψάχνει για ένα σπίτι που θα του δώσει την αγάπη και την προστασία που του αξίζει. Το σκυλάκι είναι 5 μηνών έχει ήδη κάνει τα πρώτα του εμβόλια ενώ θα γίνει μεσαίου μεγέθους.

Πρόσωπο επαφής Cecilia, 6940.776864 και Πηνελόπη 6947.804152.
χαρίζεται με δώρο μάθημα θετικής εκπαίδευσης.


 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Quote:
Originally Posted by Xotikouli
Η γλύκα στις φωτο βρέθηκε σε μια κούτα στα σκουπίδια... Πήγε στον κτηνίατρο που την εξέτασε και της έκανε το πρώτο της εμβόλιο. Είναι 5,3 κιλάκια μόνο, ζωηρούλα και ψάχνει σπίτι άμεσα. Το προσωρινό (?) όνομά της είναι Celina. Βρίσκεται στην Αθήνα, αλλά υπάρχει δυνατότητα μεταφοράς. Τηλ. 6947 99 31 48 και 6944 81 30 73.



Υιοθετήθηκε!
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
Quote:
Originally Posted by Strays' help
Αυτά τα πανέμορφα μωρά τα φιλοξενώ στο σπίτι μου εδώ και τρεις
εβδομάδες περίπου.Ήταν τρια αδερφάκια,το ένα υιοθετήθηκε και τώρα έχω
τα άλλα δύο.Τα αφήσανε μέσα σε μία κούτα πριν καλά καλά γίνουν 1 μηνός.
Είναι ένα αγοράκι και ένα κοριτσάκι αποπαρασιτωμένα και σήμερα έκαναν
και το πρώτο τους εμβόλιο.Ο μπαμπάς ήταν νταλικέρης και η μαμά χορεύτρια!
Από τον μπαμπά πήραν τον τσαμπουκά και από τη μαμά την χάρη και την τσαχπινιά!!
Θα γίνουν 25 κιλά περίπου και ακόμη πιο όμορφα!!
Έχουν μάθει ήδη να πηγαίνουν στην πάνα τους και να μένουν μόνα τους.

Τηλέφωνο επικοινωνίας 6909 38 35 61
email [email protected]



Υιοθετήθηκαν!
 


alexkouts

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2009
416
0
Βόλος
ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ Ο ΣΚΥΛΑΚΟΣ

Χαρίζεται ο σκυλάκος της φωτογραφίας!
Είναι 4 μηνών και θα υπολογίζεται να γίνει γύρω στα 10 κιλά!
Αν ενδιαφέρεστε τηλεφωνείστε στο 2421045226 (ΕΥΗ)
 

Attachments



alexkouts

Well-Known Member
1 Σεπτεμβρίου 2009
416
0
Βόλος
Χαρίζεται ο κουταβος!

Χαρίζεται ο κουταβος της φωτογραφίας.
Είναι 3 μηνών και θα γίνει μεγαλόσωμος!
Για πληροφορίες τηλεφωνείστε στο 693 7314404 (Ελένη)
 

Attachments





Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε! (#215)

Καθαροαιμο Ντογκο Αρτζεντινο, περιπου 10 μηνων ψαχνει για σπιτι. Ειναι πολυ φιλικη με τους ανθρωπους, αλλα αρκετα κτητικη με το χωρο της, οσον αφορα αλλα ζωα. Δεν ειναι καταλληλη για αναπαραγωγη.


Χαριζεται κατοπιν ελεγχου χωρου και απαραιτητως με τοποθετηση μικροτσιπ, απο τον Συλλογο Μεριμνας Απροστατευτων Ζωων ''Η Κιβωτος'', Μυτιληνη.

Πληροφοριες 6937400469

Δώρο μάθημα εκπαίδευσης,εντός Αθηνών.


 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε! (#274 )

Ο ιδιοκτήτης του το πήγε στον κτηνίατρο για να το ευθανατώσει. Ο κτηνίατρος αρνήθηκε και το σκυλάκι είναι τώρα σε κλουβί περιμένοντας κάποιον να το υιοθετήσει. Εϊναι 3,5 ετών και πολύ ζωηρό όπως όλα τα Jack Russell.

Για πληροφορίες μπορείτε να καλέσετε τον γιατρό που το φιλοξενεί μέχρι να βρει σπίτι.

Τηλ. 210 805 1542

 
Last edited:


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε! (#272 )

Η Κούκλα, καθαρόαιμη Δαλματή, 1 περίπου έτους, στειρωμένη, υπάκουη και τρυφερή δίνεται για υιοθεσία σε γνήσιο φιλόζωο αφού εγκαταλήφθηκε!

ΔΩΡΟ μάθημα εκπαίδευσης για την οικογένεια που θα την υιοθετήσει για πάντα!!!

Τηλ.6945 247769

 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε! (#199)

Το σοκολατένιο αυτό κουτάβι, δεν είναι μόνο πανέμορφο και λαχταριστό στην όψη, έχει και τη χάρη. Γεννήθηκε και βρέθηκε στο Πόρτο Ράφτη μαζί με τα αδερφάκια του, τον Οκτώβριο του 2008. Αν και ήταν λίγο φοβισμένος, τώρα έχει προσαρμοστεί τέλεια, μαθαίνει εύκολα και του αρέσει να παίζει με άλλα ζώα. Του αρέσει το καλό φαί, η ζέστη το χειμώνα και φυσικά οι ανθρώπινες αγκαλιές και τα παιχνίδια.

Αγαπημένα του αντικείμενα είναι τα στρωματάκια του, τα παιχνίδια του και ...το κρεββάτι σας.

Μεσαίου μεγέθους σκύλος, μόλις 48 εκατοστά, τέλειος χαρακτήρας, χαρωπός, έχει πολύ κέφι , δεν καταστρέφει ότι βρει μπροστά του, αντίθετα είναι τακτικός, καθαρός και συνεννοήσιμος.

Αν θέλετε να υιοθετήσετε τον Myrdin, δεν έχετε παρά να σκεφτείτε καλά την απόκτηση ενός σκύλου γιατί δεν αστειεύεται. Έχει πλέον απαίτηση να περάσει καλά στη ζωή του με τους ανθρώπους που θα αγαπήσει και αρνείται να αλλάξει οικογένεια επειδή κάποιοι απλά τον βαρέθηκαν. Για να υιοθετήσετε αυτό το σκυλάκι παρακαλούμε επικοινωνήστε στο [email protected]

 


George A

Well-Known Member
6 Αυγούστου 2008
3.215
238
Xαρίζονται Ροτβάιλερ

Εχθές μου τηλεφώνησε η Στέλλα Μίμη για να μου πεί ότι βρήκε 3 καθαρόαιμα ροτάκια, πεταμένα στο ρέμα δίπλα στο σπίτι τους, φαίνεται οτι ο φιλόζωος ¨εκτροφέας" τους δεν μπόρεσε να τα δώσει και αποφάσισε να τα πετάξει στο ρέμα, ήταν πεινασμένα αλλά σε αρκετά καλή κατάσταση 3 μηνών περίπου.
Τα κουτάβια 1 αρσενικό και 2 θυληκά θα χαριστούν σε υπεύθυνους ανθρώπους



H αγγελία δεν ισχύει πιά, όλα τα κουτάβια βρήκαν σπίτια.
 
Last edited:


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε (#54)

Ο Μπούμερ είναι ένας νεαρός (περίπου 1,5 ετών) σκυλάκος,υγιής και δυνατός.Κρύφτηκε στην αυλή μας την ημέρα της μεγάλης καταιγίδας. Ζυγίζει 20 κιλά και θα δοθεί πλήρως εμβολιασμένος. Είναι πολύ τρυφερός κ έχει ανάγκη από την ανθρώπινη παρουσία. Ξέρει από λουρί, βόλτες και αυτοκίνητο και γενικώς έχει μεγαλώσει σε σπίτι. Πραγματικά αξίζει να τον γνωρίσετε.
Τηλ επικοινωνίας 6976510568
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε (#70)

Η Καρλίτα είναι μια σκυλιτσα 2 ετών, μεσαίου μεγέθους στειρωμένη και εμβολισμένη. Παρόλο που ζει στο δρόμο, είναι ιδιαίτερα γλυκιά και φιλική. Αγαπάει όλο το κόσμο και όπως φαίνεται δεν φοβάται να σας δείξει αμέσως την αγάπη της και την ευγνωμοσύνη της ακόμα και για μια κροκετούλα. Ψάχνει για ένα σπίτι να της χαρίσει ασφάλεια και προστασία! 6974481351, 6944860451, [email protected], [email protected]


 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε (#176)

Η Πονίτσα γεννήθηκε στις 6 Απριλίου 2007 στο Λουτράκι. Φέτος θα γίνει 2 χρονών και ζυγίζει 20 κιλά. Είναι εμβολιασμένη, γλυκιά, ευγενική, παιχνιδιάρα και κοινωνική με άλλα σκυλάκια, όχι όμως και με τις γάτες. :(
Δεν είναι στειρωμένη. Λατρεύει τα φρούτα και τα λαχανικά αλλά το πάθος της είναι το ψωμί και οι κροκέτες της. Είναι καθαρή. Είναι πολύ… «σπιτόγατα» αλλά της αρέσει να βγαίνει στον ήλιο και στον κήπο. Είναι και πολύ καλή φύλακας!

Περισσότερες πληροφορίες:
Κινητό: 6936774681
E-mail: [email protected]
Site : http://psykoulessemouesisse.skynetblogs.be
 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε! :) ( #209 )

Είμαι η Μπέλλα!!!



Πως βρέθηκα στο δρόμο από το σπίτι δεν το ξέρω. Ξέρω μόνο ότι την μια στιγμή ήμουν στο ζεστό μου σπιτάκι και την άλλη βρέθηκα στο δρόμο, εκτεθειμένη στο κρύο και σε όλους τους κακόβουλους ανθρώπους. Φώναζα, ούρλιαζα και παρακαλούσα να έρθει κάποιος να με πάρει αγκαλίτσα και να με ζεστάνει αλλά κανείς δεν λυπόταν το πιτσιλωτό μου κορμάκι που έτρεμε από το κρύο.



Υπήρξα αρκετά τυχερή όμως και το κλάμα μου το άκουσε μια κοπέλα, με πήρε αγκαλιά και με ζέστανε, προσφέροντας μου φιλοξενία στο σπίτι της.



Τώρα που είμαι πλέον πιο ήρεμη και ζεσταμένη, θέλω να βρω ένα μόνιμο σπιτάκι για να με κρατήσει για πάντα, να με αγαπήσει, να με φροντίσει και να με κάνει μέλος της οικογένειάς του.



Είμαι το πολύ 2 μηνών έχω στυλ και παρουσιαστικό κυνηγόσκυλου, αλλά θα δοθώ μόνο σε φιλόζωους και σε ανθρώπους που θα με αγαπήσουν πραγματικά.



Γνωρίστε με!


6972 873 574


ΔΩΡΟ ΜΑΘΗΜΑ ΘΕΤΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ!



 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε (#149)

ΤΟΝ ΛΕΝΕ ΠΑΤΡΟΚΛΟ. ΕΙΝΑΙ ΚΟΥΚΛΟΣ, ΕΜΒΟΛΙΑΣΜΕΝΟΣ, ΣΤΕΙΡΩΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΜΙΚΡΟΤΣΙΠ! ΕΙΝΑΙ 1,5 ΕΤΟΥΣ ΠΕΡΙΠΟΥ, ΠΟΛΥ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΤΡΥΦΕΡΟΣ! ΑΝΑΖΗΤΑ ΤΟΝ ...ΑΝΘΡΩΠΟ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ. ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ? ΠΛΗΡ. 6944685402

 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Ο Box είναι ένας μποξεράκος 5 ετών.
Βρέθηκε εγκαταλελειμμένος, αδυνατισμένος και διψασμένος στο δρόμο.
Είναι γλυκός και παιχνιδιάρης και κάνει πολύ καλή παρέα με θηλυκά σκυλιά.
Ψάχνει να βρει μια νέα οικογένεια που δεν θα τον εγκαταλείψει ποτέ πια.

Περισσότερες πληροφορίες στο 6982977330 ή στο [email protected]

 


Xotikouli

Well-Known Member
24 Δεκεμβρίου 2006
4.974
630
Athens
Υιοθετήθηκε

Η υιοθεσία του Μαξ ακυρώθηκε, οπότε εξακολουθεί να ψάχνει σπίτι...

Ο Μαξ, 3,5 ετων ολολευκο και πανέμορφο κανις μινι, καθαρόαιμο, περίπου 4 κιλά, αναζηταει επειγοντως σπιτι. Η κυρία που τον είχε ως τώρα, υπέστη σοβαρό εγκεφαλικό και τώρα ο Μαξ δεν έχει κανέναν. Είναι αξιαγάπητος, τελείως αγκαλίτσας, λατρεύει τα χάδια και δεν έχει κανένα πρόβλημα με άλλα σκυλιά. Είναι υγειέστατος, πλήρως εμβολιασμένος, αλλά όχι στειρωμένος. Το μόνο θέμα είναι ότι όταν είναι εκνευρισμένος, λερώνει στο σπίτι. Η κυρία που τον είχε δυστυχώς δεν τον εκπαίδευσε σωστά, όμως η γυναίκα που την φρόντιζε τον τελευταίο καιρό, τον κατάφερε ήδη σε μικρό χρονικό διάστημα να κάνει τις ανάγκες του στη βόλτα του. Είναι λοιπόν θέμα χρόνου, λίγης υπομονής και θέλησης, ο Μαξ να καθαρίσει τελείως, διότι είναι πανέξυπνος και μαθαίνει πολύ γρήγορα.

Επικοινωνία: 6948519509 & [email protected]