Απεχω τοσο καιρο,αλλα ο καιρος πλησιαζει :)


zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
Καλησπερα σε ολους.
Εχω να μπω παρα πολυ καιρο στο φορουμ(νεο design βλεπω..!:) ) κ ο βασικος λογος ειναι οτι οσοι απο εμας δεν εχουμε σκυλο απο ενα σημειο και μετα κατανταει πολυ ψυχοφθορο το φορουμ με την εννοια της...ζηλειας! :)

Εχει αρκετα χρονια που θελω να παρω σκυλο και επειδη παντα ειχα κατι να κανω που δε μου επετρεπε να ασχοληθω οσο και οπως θα επρεπε,η εστω θα υπηρχε ενα προγραμματισμενο διαλειμα απο την ενασχοληση μου με αυτον δεν εχω προβει ακομη στην αγορα του παρα μονο στην -περιορισμενη θα ελεγα- ¨ερευνα αγορας¨.

Επειδη ομως ο καιρος πλησιαζει (σε ενα χρονο,και ναι περιμενοντας τοσο καιρο,το ενας χρονος σημαινει πλησιαζει...!) αποφασισα να ξαναδηλωσω παρον στην παρεα σας.

Εχω διαβασει πολλα εδω μεσα,εχω μαθει αρκετα κ γνωριζω οτι εχω να μαθω ακομη περισσοτερα!

Ξερω οτι αυτο το θεμα δε σας λεει κ πολλα,σημαινει ομως πραγματα για μενα.

Καλη συνεχεια! :)
 






zenio

Well-Known Member
4 Ιουνίου 2011
1.002
2.714
Δραμα
απο το 2008 γλυκοκοιτουσα τα ροτβαιλερ,απο το 2011 αριχσα να ψαχνω κ πηγα σε καποια εκτροφεια (αφου μου ανοιξε τα ματια το φορουμ,καθως αν κ οντως δε μου καθοταν καλα το πετσοπ δεν ηξερα τον κανονικο τροπο!) κ πλεον μετα απο σχολες στρατους κ μεταπτυχιακα(που ξεκιναει το σεπτεμβρη) του χρονου τετοιο καιρο θα ειμαι κοντα στην αποκτηση του σκυλου...

αυτα παλαιοτερα...εχουν μπει κ αλλα πραγματα στο πλανο!

λογω επαγγελματος θελω να το ψαξω κ για border η καποιοο αλλο (αυστραλιας πχ) για herding) κ νομιζω οτι βρηκα μια καλη akrh εντελως τυχαια βεβαια για να παρω απο εξω,απο σκωτια η ολλανδια!

το βασικο ειναι το ροτ παντως,για τη δουλεια πρεπει να γινει λιγο πιο συγκεκριμενο το πλανο! :)
 


Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Δεν ξερω αν το Ροτ θα σου κανει herding, εχει χρησιμοποιηθει παλιοτερα για τετοιο σκοπο, οποτε κατι θα χει μεινει στο DNA του, αλλα θα χρειαστει δουλεια. Απο την αλλη τα Αυστραλιανα το κανουν χρονια,οποτε θα του βγει εκ φυσεως. Με το καλο να το δεχτεις παντως.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981