Την κάλτσα την φοράμε δεν την τρώμε!


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Συγγνώμη για τον τίτλο αλλά με έχει πιάσει ένα νεύρο από προχθές και είμαι έτοιμος να σκάσω!

Θυμώνω με τον εαυτό μου που δεν χώνω τις κάλτσες μου πιο βαθιά στα άπλυτα για να μη σώσει και τις βρει!
Θυμώνω με το χαϊβάνι που έχω για σκύλο!

•Παρασκευή τσιμπάει χειμερινή κάλτσα και την καταπίνει αμάσητη!Πάλι καλά που είδα ότι λείπει η κάλτσα αλλιώς δεν θα ήξερα ότι έφαγε κάτι!
•Παρασκευή βράδυ ταΐζεται!
•Σάββατο αναμένω να την βγάλει, αν και νωρίς γιατί το πεπτικό σύστημα προφανώς να καθυστερήσει να προωθήσει ένα τέτοιο αντικείμενο έστω και μαλακό!
•Σάββατο βράδυ ξανά ταΐζεται!
•Κυριακή πρωί δεν έχει βγάλει τίποτα παρά μόνο κόπρανα από το φαγητό!
•Κυριακή μεσημέρι αρχίζει εμετούς μόνο υγρά!Διάθεση στο φουλ!
•Σήμερα ραντεβού για υπέρηχο για να δούμε που βρίσκεται μην έχει γίνει καμιά απόφραξη!
Συνεχίζεται η διάθεση στο φουλ!Αμ τι να το κάνω εγώ όμως, την κάλτσα θέλω να μου την δώσει στο χέρι!
Ή θα βγει από μπροστά ή από πίσω!Άλλη οδός δεν υπάρχει:mad: και έχει σφιχτεί το στομάχι μου για την 3η οδό που είναι το χειρουργείο!
Το καλό που του θέλω να το βγάλει ή από μπρος ή από πίσω και δεν θα ξαναφορέσω κάλτσες, το υπόσχομαι!

Αυτά...
 
  • Like
Reactions: ioanna a


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Να μην φοράς και εσύ κάλτσες ως το γόνατο... φο΄ρα εκεινες που ειναι ως τον αστράγαλο, να τις χέζει πιο εύκολα!

Πέρα από την πλάκα, δεν ξερω τι εμμονη εχουν με τις κάλτσες... όλα τις αρπάζουν σε χρόνο dt... και ξαφνικά βρισκεσαι με μισα ζευγάρια!
 


BiggBilly

Well-Known Member
28 Μαϊου 2010
4.237
407
Γλυφάδα
Δεν υπάρχει περίπτωση να την έχει βγάλει ήδη?

Αντε να πάρεις την απάντηση σου σήμερα να ηρεμίσεις.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Εμείς σε παρόμοια φάση όχι με κάλτσα αλλά με σακούλα τρέξαμε την ίδια μέρα στο γιατρό, αντιεμετική ένεση πριν προλάβει να προχωρήσει και όλα εντάξει , την έβγαλε με εμετό.
Ένα εσώρουχο που έφαγε το μαύρο σαίνι δεν το κατάλαβα εγκαίρως και το έβγαλε πάλι με εμετό χωρίς την παραπάνω διαδικασία.
Ελπίζω να ακολουθήσει την ίδια τακτική και ο Αδάμ!!!
 
  • Like
Reactions: ioanna a


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Στελιο ειχα κ εγω το ιδιο προβλημα! η καλτσα εμεινε 10 μερες στο στομαχι του αλλα επειδη τις πρωτες 6 δεν ειχαμε κανενα συμπτωμα κ δεν τον ειδα να την τρωει δεν προχωρησαμε.. τελοσπαντων 6 μερα αρχιζει διαρροιες κ εμετους μονο υγρο! παω στην κτηνιατρο κ μου λεει οτι πρεπει να κανουμε ακτινογραφια με ραδιενεργο βαριο καθως υπαρχει μεγαλη περιπτωση (αν δεν υπαρχει αποφραξη) να μη φανει η καλτσα στον υπερηχο! κλεινω ραντεβου για την εξεταση 3 μερες μετα γτ εννοειται ηταν παρασκευη κ αυτο το 3ημερο παρακολουθηση σε διαρκη επικοινωνια με την κτηνιατρο! κυριακη ξημερωματα μου κανει εμετο με υγρα κ αιμα κ σταματαει να τρωει! τον βαζουμε ολη μεραστον ορο κ το βραδυ επιστρεφουμε σπιτι... δευτερα 9 το πρωι ηταν η εξεταση κ αμεσως μετα το χειρουργιο (ενδοσκοπικα).. ε λοιπον 4 τα ξημερωματα εκανε εμετο την καλτσα κ μετα απλα καναμε μια θεραπεια για οισοφαγιτιδα! peptonorm κ zantac για 10 μερες! τουλαχιστον ο μικρος δεν ξαναγγιξε καλτσα! ελπιζω να σε βοηθησα!
 


st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Ευχαριστώ παιδιά!

Δεν υπάρχει περίπτωση να την έχει βγάλει ήδη?

Αντε να πάρεις την απάντηση σου σήμερα να ηρεμίσεις.
Όχι δεν υπάρχει περίπτωση να την έβγαλε γιατί τα κόπρανα μαζεύονται πάντα και ελέγχονται λόγω BARF!

Τι διάολο, δεν θα το έβλεπα το μακρινάρι...?

Στελιο ειχα κ εγω το ιδιο προβλημα! η καλτσα εμεινε 10 μερες στο στομαχι του αλλα επειδη τις πρωτες 6 δεν ειχαμε κανενα συμπτωμα κ δεν τον ειδα να την τρωει δεν προχωρησαμε.. τελοσπαντων 6 μερα αρχιζει διαρροιες κ εμετους μονο υγρο! παω στην κτηνιατρο κ μου λεει οτι πρεπει να κανουμε ακτινογραφια με ραδιενεργο βαριο καθως υπαρχει μεγαλη περιπτωση (αν δεν υπαρχει αποφραξη) να μη φανει η καλτσα στον υπερηχο! κλεινω ραντεβου για την εξεταση 3 μερες μετα γτ εννοειται ηταν παρασκευη κ αυτο το 3ημερο παρακολουθηση σε διαρκη επικοινωνια με την κτηνιατρο! κυριακη ξημερωματα μου κανει εμετο με υγρα κ αιμα κ σταματαει να τρωει! τον βαζουμε ολη μεραστον ορο κ το βραδυ επιστρεφουμε σπιτι... δευτερα 9 το πρωι ηταν η εξεταση κ αμεσως μετα το χειρουργιο (ενδοσκοπικα).. ε λοιπον 4 τα ξημερωματα εκανε εμετο την καλτσα κ μετα απλα καναμε μια θεραπεια για οισοφαγιτιδα! peptonorm κ zantac για 10 μερες! τουλαχιστον ο μικρος δεν ξαναγγιξε καλτσα! ελπιζω να σε βοηθησα!
Ευχαριστώ!

Θα ήθελα να ρωτήσω χειρουργείο γίνεται μόνο με άνοιγμα ή και ενδοσκόπηση και αφαίρεση αντικειμένου κτλ!Το ρωτάω γιατί η κάλτσα είναι μαλακό αντικείμενο και μπορεί να πάρει το σχήμα του εντέρου για να βγει!
 


ollandos13

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2012
417
1
Ευχαριστώ παιδιά!
Ευχαριστώ!

Θα ήθελα να ρωτήσω χειρουργείο γίνεται μόνο με άνοιγμα ή και ενδοσκόπηση και αφαίρεση αντικειμένου κτλ!Το ρωτάω γιατί η κάλτσα είναι μαλακό αντικείμενο και μπορεί να πάρει το σχήμα του εντέρου για να βγει!
Γινεται κ ενδοσκοπικα αλλα δεν εχουν ολοι οι κτηνιατροι τον απαραιτητο εξοπλισμο! οπως κ να'χει την ενδοσκοπικη μεθοδο τη θεωρω σαφως καλυτερη (αν κ νομιζω οτι μιλαμε για 2πλασια τιμη) απο το να ανοιξεις το στομαχι η το εντερο ενος σκυλου!
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Δεν με ενδιαφέρει η τιμή για τίποτα!

Θα το έχω υπόψιν και προς συζήτηση θέμα στο ιατρείο...

Ευχαριστώ!
 






Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Μόνο τις δικές σου παίρνει; Μπορείς να θυμάσαι να τις βάζεις σε καλαθάκι κάπου ψηλά; Αλλιώς μπορείς να πάρεις άλλο καλάθι με κούμπωμα ή να περάσεις έναν ιμάντα με κλιπ για να μην ανοίγει το καπάκι.
 




mad00lini

Well-Known Member
29 Σεπτεμβρίου 2011
2.618
29
Κι εσύ βρε παιδί μου πόσο μυρίζουν πια οι κάλτσες σου και του αρέσουν τόσο πολύ; χοχοχοχχοχο jk

Ελπίζω να την αποβάλλει σύντομα. Είναι σίγουρο ότι την έφαγε; Μήπως την έχει κρύψει κάτω από κανένα κρεβάτι ή ανάμεσα στη δικτυωτή κουρτίνα; Κι αυτός όταν είχε κρυφτεί εκεί δε φαινόταν! :p
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Πόσο σε καταλαβαίνω...πόσο σε νοιώθω...δεν μπορείς να φανταστείς!!!!!!!!!!
Ο Μπου μπήκε χειρουργείο για 3 κάλτσες σφηνωμένες στο στομάχι....γλυτώσαμε τον ιλεό στο τσακ!!!
Καλά έκανες και πήγες στον γιατρό...αν και ακόμα και με τον υπέρηχο δεν φαίνονται καλά οι κάλτσες..
Με τον Μπου κατάλαβα ότι κάτι δεν πήγαινε καλά όταν έβγαλε κακά στον εμετό...και φτάσαμε στον Κέστη σε χρόνο dt...
Πάντως, ο Μπου ξανά έφαγε κάλτσες...όσο και να προσέχεις....πάντα τις ανακαλύπτουν τα σκασμένα...και έκανε 4 μέρες να τη βγάλει...
Εύχομαι να γλυτώσετε το χειρουργείο...
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
18.00 έχουμε ραντεβού και ο άλλος στην κοσμάρα του!

Τι σαν έχει σφιχτεί το στομάχι μου, αυτός όπως πάντα...χαϊβάνι!
 


elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Eλπιζω να πανε ολα καλα και η καλτσα να ειναι σε καλο δρομο! παντως ξερω και μια φιλη μου που ειχε παθει το ιδιο ο σκυλος της, 10 μερες εκανε να την βγαλει στα κακα!
 


ferozasea

Well-Known Member
19 Σεπτεμβρίου 2012
1.961
124
κι εμενα η σκυλα αν βρει καλτσα τη βουταει αλλα προς το παρων την κανει κοματια,,, τη βρησκει απο τη μυρωδια οπου και να κρυψω τα παπουτσια αλλα βουταει μονο τις καλτσες... και δεν το κοβει το βιολι αυτο παρολο τη φοβερα μολις γυρνας τη πλατη χρααααπ !!! ευχομαι να πανε ολα καλα.....!!!
 


τεν τεν

Well-Known Member
2 Φεβρουαρίου 2012
454
1
18.00 έχουμε ραντεβού και ο άλλος στην κοσμάρα του!

Τι σαν έχει σφιχτεί το στομάχι μου, αυτός όπως πάντα...χαϊβάνι!


Αφού ξέρει....

Έχει εσένα και θα βρεις την άκρη μόνο σου , γιατί να αγχώνεται ο Adam?

Περαστικά και αγύριστα!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.816
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf