Άρης ο τρελιάρης


ChazyChaz

Banned
Banned
15 Αυγούστου 2012
90
1
Θεσσαλονικη
Αυτός που περιγράφεις είναι εισαγωγέας οχι εκτροφέας!Υπάρχουν πολύ καλοί εκτροφείς χάσκυ στην Ελλάδα.O εκτροφέας(ο σωστός τουλάχιστον)σου κάνει ανάκριση μέχρι να σου δώσει κουτάβι.Δεν έχει γέννα όποτε θέλεις κάνει μια γέννα στα 1-2 χρόνια πχ οπότε δεν σου λέει οτι θα το παραγγείλει.Μόνο και μόνο απο αυτό έπρεπε να σκεφτείς οτι δεν έχεις να κάνεις με εκτροφέα.Η τιμή για εκτροφικό χάσκυ στην Ελλάδα δεν είναι ουτε 350,ούτε 700...Μάλλον πρέπει να το ψάξεις λίγο καλύτερα...
σου λεω οτι επψαξα σε ολα τα εκτροφεια στην ελλαδα αλλα δεν ενδιαφεροταν κανεις να μου κανει ανακριση, πηρα σε ολα τα τηλεφωνα που μου ειχε δωσει ο ΚΟΕ αλλα παντου το ιδιο εεεε δεν εχουμε τωρα σκυλια, οταν γεννιθουν, κανουν τοσο κλπ
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Ελπίζω να μην ειρωνεύεσαι...
Πρόσεχε τα αυτάκια όπως είπαμε, για αρχή... Ό, τι θα έπρεπε να ξέρει ο ιδιώτης που σου τον έδωσε δηλαδή. Έπειτα θα σου πουν κι άλλοι με γιόρκι τι να προσέχεις, και φυσικά ύπαρχει και το γκουγκλ.

Καλό ξημέρωμα!
Τα αυτάκια με ενα καλό ξυρισματάκι θα σηκωθουν. Δεν ειναι απαραίτητο το λευκοπλαστ. Εμεις δεν βάλαμε καθόλου και πλέον τα ξυρίζω μια φορά τη βδομάδα για να είναι γλόμπος.
Στα γιορκι βασικό ειναι το θέμα του χτενίσματος, καθημερινά, με μεταλλική χτένα για τους κομπους και μετά βουρτσα ειδικη για το μαλλι. Και τα σαμπουάν όπως είπε η Veronica με ενα καλό κοντισιονερ, είναι εξίσου απαραίτητα. Τα σκυλιά αυτά λόγω μαλλιου πλένονται μια με δύο φορές το μήνα για να ειναι καθαρός ο μανδύας ώστε να μην μαζεύει τριβόλια, αγανα κλπ.
Προς θεού δεν υπάρχει θέμα ειρωνείας :) ηλπιζα οτι έφτανε το smiley στο τέλος.
ΟΚ, δεν υπάρχει θέμα.
Κάτι που ξέχασα. Χρησιμοποιούμε μόνο προϊόντα για σκύλους και αρχίζουμε τα μπάνια όταν μας πει ο γιατρός, με σκυλοσαμπουάν, προσέχοντας να έχουμε βουλώσει τα αυτιά. Οι γιορκάδες θα ξέρουν να σου πουν για τα καλά σαμπουάν, γιατί τα γιόρκι είναι ευαίσθητα.
 




LenaBorderCollie

Well-Known Member
17 Μαϊου 2012
489
0
33
Θεσσαλονίκη
σου λεω οτι επψαξα σε ολα τα εκτροφεια στην ελλαδα αλλα δεν ενδιαφεροταν κανεις να μου κανει ανακριση, πηρα σε ολα τα τηλεφωνα που μου ειχε δωσει ο ΚΟΕ αλλα παντου το ιδιο εεεε δεν εχουμε τωρα σκυλια, οταν γεννιθουν, κανουν τοσο κλπ
Πρίν είπες οτι σου είπαν οτι θα το παραγγείλουν και θα το έχουν τη Τρίτη και τώρα λες οτι σου λένε "εεεε δεν έχουμε τώρα σκυλιά,όταν γεννηθούν κάνουν τόσο?":confused:
Επειδή μια φίλη ψάχνει αυτή τη στιγμή για Husky και ψάχνουμε μαζί σου γιατί στην αρχή απευθυνόταν σε λάθος πηγές σου λέω οτι απλά αποκλείεται να μην βρήκες κάτι στην Ελλάδα αν έψαξες.3 πολύ καλά εκτροφεία αναφέρονται και σε άλλο πρόσφατο θέμα.(Εκτροφεία Husky)Και απο την Ελλάδα να μην βρήκες δηλαδή η Ευρώπη έχει κορυφαία εκτροφεία Siberian.
 


ChazyChaz

Banned
Banned
15 Αυγούστου 2012
90
1
Θεσσαλονικη
Πρίν είπες οτι σου είπαν οτι θα το παραγγείλουν και θα το έχουν τη Τρίτη και τώρα λες οτι σου λένε "εεεε δεν έχουμε τώρα σκυλιά,όταν γεννηθούν κάνουν τόσο?":confused:
Επειδή μια φίλη ψάχνει αυτή τη στιγμή για Husky και ψάχνουμε μαζί σου γιατί στην αρχή απευθυνόταν σε λάθος πηγές σου λέω οτι απλά αποκλείεται να μην βρήκες κάτι στην Ελλάδα αν έψαξες.3 πολύ καλά εκτροφεία αναφέρονται και σε άλλο πρόσφατο θέμα.(Εκτροφεία Husky)Και απο την Ελλάδα να μην βρήκες δηλαδή η Ευρώπη έχει κορυφαία εκτροφεία Siberian.
μερικοι λενε οτι εχουν και κανουν τοσο, αλλοι οτι θα παραγγειλουν και αλλοι οτι περιμενουν γεννα, τα εκτροφειο στο θεμα που μου εστειλες εχει κλεισει εδω και πολυ καιρο, η εμενα δεν μου ανοιγει τη σελιδα τελος παντων οπως σου ειπα και πριν δεν με ενδιαφερει τι κανουν οι Ελληνες εκτροφεις
 


LenaBorderCollie

Well-Known Member
17 Μαϊου 2012
489
0
33
Θεσσαλονίκη
Το θέμα έχει ανοίξει 22.08.2012:rolleyes: και δεν έχει κλείσει...
Μπορεί να μην σε ενδιαφέρει τι κάνουν οι Έλληνες εκτροφείς και δικό σου θέμα το γιατί αλλά καλό θα ήταν να μην λέμε ανακρίβειες τύπου "τα ελληνικά εκτροφεία είναι χάλια" χωρίς να ξέρουμε γιατί υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι εκτροφείς στην Ελλάδα και υπάρχουν και επίσης πολλοί που θέλουν πραγματικά να μάθουν.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Βρε ChazyChaz όμως εδώ ειναι το θέμα του φίλου με το γιόρκι. Όχι για αναζήτηση χάσκυ και βγαίνουμε εντελώς οφτοπικ :rolleyes:
 


ChazyChaz

Banned
Banned
15 Αυγούστου 2012
90
1
Θεσσαλονικη
Βρε ChazyChaz όμως εδώ ειναι το θέμα του φίλου με το γιόρκι. Όχι για αναζήτηση χάσκυ και βγαίνουμε εντελώς οφτοπικ :rolleyes:
το ξερω απλως το ειπα γιατι αρχισε η συζητηση με τα εκτροφεια. Παντως ο μικρουλης ειναι γλυκας!!! εχει τοσο γλυκια φατσουλα!!! να του δωσεις πολλα φιλακια!!
 


Thodoras

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2012
662
303
Πάτρα
Μου το γυρνάει σε γλωσσοφιλα χαχα. Σήμερα έκανε μπανακι. Με ακολούθησε στην θάλασσα μέσα :)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.657
19.891
Συνεχίζω στο δικό σου θέμα [με ερώτηση που σου έχω ξανακάνει νωρίτερα] μια συζήτηση που εξελίσσεται από εσένα σε θέμα αλλουνού. Για να μην παραβγούμε λοιπόν off topic εκεί, σε ξαναρωτάω εδώ.

Γιατί κατέληξες σε "yorkie";
 


















Στατιστικά Forum

Θέματα
33.125
Μηνύματα
895.945
Μέλη
19.939
Νεότερο μέλος
steliosstel