Έκθεση Ομίλου Κυνοφίλων Αθηνών 23-24 Mαρτίου 2013


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Mετα τις απαντησεις της TARA, Alexia, christos79
εγω θα το παω ενα βημα παρακατω:
Αν τελικα υπαρχει (που υπαρχει) η περιπτωση ο κριτης που κρινει να μην γνωριζει το προτυπο της φυλης, εχει σημασια το εκαστοτε "Best of Breed" μιας κ μπορει να εχει αποκλεισει πολυ καλυτερα δειγματα της φυλης επειδη δεν ηξερε???

Κ μια αλλη ερωτηση σε οσους πηγαν εκει με σκυλο για να συμμετασχουνε:
Σας ελενξε κανεις το σκυλο οτι οντως ηταν αυτος με το ονομα που ειχατε δηλωσει (ταυτοποιηση δλδ) ??
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Κ μια αλλη ερωτηση σε οσους πηγαν εκει με σκυλο για να συμμετασχουνε:
Σας ελενξε κανεις το σκυλο οτι οντως ηταν αυτος με το ονομα που ειχατε δηλωσει (ταυτοποιηση δλδ) ??
Γίνεται έλεγχος του microchip.
 






Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Γίνεται έλεγχος του microchip.
σε καθε συμμετοχη μεσα στο στιβο ελεγχεται το τσιπ και διασταυρωνεται με τον καταλογο και τον αριθμο συμμετοχης.
Αυτό είναι κάτι που κάνετε καλύτερα στην Ελλάδα.
 


east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Γίνεται έλεγχος του microchip.
Το γινεται ειναι αοριστο.
Το οτι θα επρεπε να γινεται το ξερω.
Ρωταω ΑΝ ΕΓΙΝΕ στην συγκεκριμενη εκθεση.
 


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
δεν εχω μπει ποτε σε στιβο με τη Λευκουλα χωρις να ελεγξουν το τσιπ. Για να ειμαι πολυ συγκεκριμενη ομως στον στιβο 4 του Σαββατου και 2 της Κυριακης εγιναν ελεγχοι μικροτσιπ στους σκυλους που κρινονταν τουλαχιστον σε εμας και οσους ηταν πριν και μετα απο εμας και ειδα με τα ματια μου.
Εχεις καποια αλλη πληροφορηση που θα ηθελες να μοιραστεις μαζι μας σχετικα με αυτο?
 


Estranged

Well-Known Member
10 Ιουλίου 2012
5.555
6.984
Flight disruptions to/from Germany due to strike on 21 March 2013- Flight disruptions to/from Germany due to strike on 21 March 2013 Due to announced strikes of Lufthansa staff at the airports Frankfurt, Munich, Dusseldorf, Berlin, Hamburg and Cologne as well as several other locations on 21 March 2013 between 5 a.m. and noon Lufthansa will cancel most of its domestic and short haul flights. Long haul flights are expected to operate on time.
Απεργίες γίνονται ακόμα (και γίνονταν και τις προηγούμενες βδομάδες) αλλά ξέρω ότι η Lufthansa είχε προβλέψει τις απεργίες και είχε ανακατευθύνει τους επιβάτες σε άλλες πτήσεις ώστε να μη γίνει χαμός, οπότε δεν είμαι σίγουρη αν δε γινόταν πραγματικά να έρθουν οι κριτές. Μετακινήθηκα κι εγώ και πολλοί συνεργάτες μας εκ Γερμανίας την προηγούμενη βδομάδα σε συνάντηση στην κεντρική Ευρώπη όπως επίσης συνάδελφος που ακυρώθηκε η πτήση του με Lufthansa μέσω Φρανκφούρτης και απλά το πρωί της Πέμπτης τον ενημέρωσαν ότι θα πετάξει με άλλη εταιρεία και με άλλη μετεπιβίβαση.

Πάντως η Γερμανία επίσης την προηγούμενη Τρίτη είχε χιονοθύελλα που καθυστέρησε πολλές πτήσεις (γίναν όμως εν τέλει), δεν ξέρω αν είχε και την Πέμπτη - εγώ πάντως Πέμπτη γύρισα (με κωδικό Lufthansa) αλλά μέσω Στουττγάρδης που και χαμηλά είναι και δεν επηρεαζόταν άμεσα μάλλον από τις απεργίες.
 


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
Μπορεί κάποιος να παρουσιάσει πλαστό pedigree?
το pedigree ειναι καταχωρημενο στον ΚΟΕ, δεν το παρουσιαζεις στην εκθεση. στη δηλωση συμμετοχης σε καθε εκθεση αναφερεις ποιος ειναι ο σκυλος που θα διαγωνιστει, φυλη, φυλο, ημ. γεννησης, χρωμα, τον αριθμο γενεαλογιου του (πετιγκρι), μανα, πατερα, μικροτσιπ, εκτροφεα, ιδιοκτητη.
 


Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
Αμα εχεις σκυλο απο εξωτερικο , πρεπει να κανεις εξπορτ το πεντιγκρι στο κοε για να μπορεσεις να συμμετασχεις?
 


silver

Well-Known Member
20 Ιουνίου 2012
813
1
Αθήνα
το pedigree ειναι καταχωρημενο στον ΚΟΕ, δεν το παρουσιαζεις στην εκθεση. στη δηλωση συμμετοχης σε καθε εκθεση αναφερεις ποιος ειναι ο σκυλος που θα διαγωνιστει, φυλη, φυλο, ημ. γεννησης, χρωμα, τον αριθμο γενεαλογιου του (πετιγκρι), μανα, πατερα, μικροτσιπ, εκτροφεα, ιδιοκτητη.
Ok. Ευχαριστώ
 


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
νομιζω οτι μπορει να συμμετεχει ως ξενη συμμετοχη οπως τοσα σκυλια που ερχονται για να διαγωνιστουν απο το εξωτερικο. ομως η συμμετοχη θα εχει τα στοιχεια που ειναι καταχωρημενα στον κυνολογικο του εξωτερικου. οι γνωριζοντες καλυτερα παρακαλω να διορθωσουν αν κανω λαθος.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Το γινεται ειναι αοριστο.
Το οτι θα επρεπε να γινεται το ξερω.
Ρωταω ΑΝ ΕΓΙΝΕ στην συγκεκριμενη εκθεση.
Σε εμάς δεν έγινε έλεγχος πάντως, ούτε το Σάββατο, ούτε την Κυριακή.
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
Αμα εχεις σκυλο απο εξωτερικο , πρεπει να κανεις εξπορτ το πεντιγκρι στο κοε για να μπορεσεις να συμμετασχεις?
Για να είναι στο όνομά σου, ναι. Αλλιώς τον δηλώνεις στο όνομα του εκτροφέα.
 














Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22