Έκθεση Ομίλου Κυνοφίλων Αθηνών 23-24 Mαρτίου 2013






Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
caiaffa vito all of old pink house

να σε πω,αυτος δεν πηρε το BOB το Σαββατο? (αυτον ειδα να τρεχει)


αδιτ γραψε λαθος (2 κατηγοριες :))
 
Last edited:


matilda

Well-Known Member
16 Ιουλίου 2007
1.431
1.022
Εσυ κοπελια η απο πανω θα μας πεις πως τα πηγατε την Κυριακη ή δεν εχεις βαλει ακομα τα πιστολακια σου σε ταξη?
 


ghost girl

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2007
1.073
185
το έχω δίπορτο...
πηρε ΒΟΒ το Σαββατο οπως και εμεις. παιζουμε σε ξεχωριστες κατηγοριες ανα χρωμα οι μολοσσοι. απλα εμεις δεν προλαβαμε να τρεξουμε στην ομαδα γιατι ο αντρας μου δουλευε στις 5.
την Κυριακη δεν ξερω αν πηρε ΒΟΒ. ετρεξε στην ομαδα στα τελικα?
 




Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
Εσυ κοπελια η απο πανω θα μας πεις πως τα πηγατε την Κυριακη ή δεν εχεις βαλει ακομα τα πιστολακια σου σε ταξη?
χαχαχα

Την Κυριακη ο κ.Κωστοπουλος μας εδωσε ''πολυ καλος'',αν και ολα του τα σχολια ηταν αντιπροσωπευτικα στο προτυπο,δεν του αρεσε το ''τρεξιμο της'',ειχε φυσικα απολυτο δικιο,αφου δεν χωρουσε στο στιβο.

Κατα τα αλλα ηταν πολυ καλα για μας,να ναι καλα η Μενεγακη :D

ααα και μαρεκο, το μαυρο μαλλιαρο ηταν η Νεδα χαχαχα
 


christos79

Well-Known Member
20 Νοεμβρίου 2011
633
27
Mετα τις απαντησεις της TARA, Alexia, christos79
εγω θα το παω ενα βημα παρακατω:
Αν τελικα υπαρχει (που υπαρχει) η περιπτωση ο κριτης που κρινει να μην γνωριζει το προτυπο της φυλης, εχει σημασια το εκαστοτε "Best of Breed" μιας κ μπορει να εχει αποκλεισει πολυ καλυτερα δειγματα της φυλης επειδη δεν ηξερε???

Κ μια αλλη ερωτηση σε οσους πηγαν εκει με σκυλο για να συμμετασχουνε:
Σας ελενξε κανεις το σκυλο οτι οντως ηταν αυτος με το ονομα που ειχατε δηλωσει (ταυτοποιηση δλδ) ??
Για αυτό εάν διαβάσεις κάθε φορά που γράφουν εδώ τα μέλη για σωστά σκυλιά γράφουν πάντα πρώτα από όλα για ιατρικές εξετάσεις και στην συνέχεια για συμμετοχή σε εκθέσεις δεν γράφουν για 1 αλλά για αρκετές συμμετοχές.
Πάντα μπορεί να κάτσει μια στραβή και πάντα μπορεί όλοι να έχουμε μια κακή μέρα! Ακόμα και οι κριτές.

Στο δεύτερο σκέλος της ερώτησης εμάς μας έλενξαν κανονικά το microchip. Και στο παρελθόν σε εκθέσεις του ΚΟΕ πάντα μας έχουν ελένξει το microchip.
 




Sophiaouda

Well-Known Member
31 Ιανουαρίου 2008
1.325
8
Φθινοπωρο
καλα χαμος ατακες που τις ακουσα ΠΟΛΛΕΣ φορες

''ααα σαν και αυτο που ηταν στη Μενεγακη''
''αααα εσυ εισαι,με τα 4 ΜΕΣΑ στο σπιτι''
''δεν μου αρεσαν τα μαυρα,αλλα με το που την ειδα στη Μενεγακη,αλλαξα γνωμη''
''το ειδαμε στη Μενεγακη και ΜΟΝΟ γι αυτο ηρθαμε στην εκθεση''

και αλλα πολλα,αλλα αυτα εσπασαν καθε ρεκορ!
 






east49

Well-Known Member
6 Δεκεμβρίου 2012
3.743
5.061
Για αυτό εάν διαβάσεις κάθε φορά που γράφουν εδώ τα μέλη για σωστά σκυλιά γράφουν πάντα πρώτα από όλα για ιατρικές εξετάσεις και στην συνέχεια για συμμετοχή σε εκθέσεις δεν γράφουν για 1 αλλά για αρκετές συμμετοχές.
Πάντα μπορεί να κάτσει μια στραβή και πάντα μπορεί όλοι να έχουμε μια κακή μέρα! Ακόμα και οι κριτές.
Αυτο για τις ιατρικες εξετασεις εξυπακουεται το ξερω κι εγω οταν πηρα σκυλο αυτα εψαξα πρωτα!
Απλα δεν ηξερα -γιατι δεν με ενδιεφερε τοσο να στο πω ετσι, ποσο "υποκειμενικο" ειναι το να κριθει ενας σκυλος σε μια εκθεση.
Δλδ εμενα με την δικη μου λογικη κ μονο το "οι αποφασεις του κριτη δεν επιδεχονται αμφισβητησης" με χαλαει πως να στο πω.....
Με χαλαει πολλαπλα εως με ξενερωνει οταν μαθαινω οτι κρινουνε κ δεν εχουνε μελετησει το προτυπο της φυλης ωστε να κρινουνε σωστα!!

Το θεμα κατ'εμε για να στο κανω ποιο συγκεκριμενο δεν ειναι τι θα παρει ενας σκυλος σε βαθος χρονου, αλλα ποσο μπορει να χρησιμοποιησει καποιος το "best of breed" που πηρε σε μια εκθεση.......
 


Alexia

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2008
6.350
202
65
Brussels
dolceconspirito.com
πηρε ΒΟΒ το Σαββατο οπως και εμεις. παιζουμε σε ξεχωριστες κατηγοριες ανα χρωμα οι μολοσσοι. απλα εμεις δεν προλαβαμε να τρεξουμε στην ομαδα γιατι ο αντρας μου δουλευε στις 5.
την Κυριακη δεν ξερω αν πηρε ΒΟΒ. ετρεξε στην ομαδα στα τελικα?
Ποιος σας έκρινε το Σάββατο;
 










FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Αμα εχεις σκυλο απο εξωτερικο , πρεπει να κανεις εξπορτ το πεντιγκρι στο κοε για να μπορεσεις να συμμετασχεις?
Δεν το κανει εξπορτ ο ΚΟΕ- αλλα ο ομιλος της χωρας οπου εκτραφηκε ο σκυλος. Με το εξπορτ Pedigree πας μετα στον ΚΟΕ και παιρνεις ΒΕΚ.
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22