Έκθεση Ομίλου Κυνοφίλων Αθηνών 23-24 Mαρτίου 2013


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
:)

ελπιζω σε μια καλη αρχη ωστε να ερθει ξανα ο κοσμος σε εκθεσεις...
Δεν νομιζω, δυστυχος.
H εκθεση του ΟΚΑ ηταν καταπληκτηκη!Ο ΟΚΑ εβαλε τα δυνατα του και ετσι απολαυσαμε μια εκθεση μορφολογιας που δεν ειχε να ζηλεψει ΤΙΠΟΤΑ απο εκθεσεις σε κυνολογικα πολυ πιο προηγμενες χωρες! Η καλυτερη εκθεση που ειχε γινει στην ελλαδα εδω και αρκετα χρονια!
Μακαρι και ο ΚΟΕ να ξυπνησει καποια μερα και να οργανωσει κατι αναλογο
.
Η εκθεση τον αλλο μηνα παλι σε "χωραφι" και σε αρκετο απομαρκισμενο απο το κεντρο των αθηνων σημειο θα γινει ( Μαρκοπουλο).
Και οσο φερνει κριτες "της τελευταιας ωρας" ( που ολοι ξερουμε τι σημαινει- οταν οι καλοι κριτες ειναι κλεισμενοι εδω και μηνες πριν, μην πω χρονια. και οταν ο ΚΟΕ ανακοινονει τους κριτες κανα 2μηνο πριν απο εκθεση- αυτο το συμπερασμα βγαζω)) και κανουν εκθεσεις σε ( φθηνους!) εξωτερικους χωρους με δυσκολη προσβαση ( μονο με δικο σου Ι.Χ πας) και αρκετα μαρκια απο το κεντρο της αθηνας- οπου μπορει ειτε να βουλιαζεις στης λασπες, ειτε να παθεις ηλιαση ( και τα σκυλια να ειναι στο προθυρα της θερμοπληξιας)- οπου υπαρχουν απαραδεκτες συνηθες υγειηνης των εκθετων ( παμβρωμικες Τοιλεττες toitoi!!!!) και επισκεπτων-δεν νομιζω οτι θα εχει αυξηση συμετοχων και επισκεπτων στης εκθεσεις στην ελλαδα.

Αλλα ισως δεν θελουν και να εχουν και ευρη κοινο και πολυ κοσμο που ερχεται να μαθει και να παρει της σωστες κατευθυνσεις και πληροφοριες για την σωστη αποκτηση σκυλου- και προτιμουν να ειναι οπος ολα τα χρονια- μεταξι τους- εμεις και εμεις δηλαδη.​

 
Last edited:


chitchy

Well-Known Member
13 Σεπτεμβρίου 2011
329
1
Πάτρα
Συγχαρητηρια κι απο μενα για την τοσο καλη και οργανωμενη εκθεση.Κλασης ανωτερη διοργανωση απο αυτες του ΚΟΕ οντως.Οι πολλοι επισκεπτες ισως ηταν και αποτελεσμα της "διαφημισης" μεσω των εκπομπων του alpha.
Κι εμεις τα πηγαμε πολυ καλα και οι κρισεις μας ηταν εξαιρετικες.Ο Μορρις χαρη στην εκθεση και την καλη του ποιοτητα εγινε JCH.:)

Συγχαρητηρια σε ολους τους εκθετες και συμφορουμιστες και ιδιαιτερα στον GRDANE με την λευκη κουκλα την Akira*agapoylas**agapoylas**agapoylas*
 






Hlianna

Well-Known Member
19 Δεκεμβρίου 2009
1.567
647
Μια φώτο του μικρού μας.

View attachment 44664

H Brenda Banbury γλυκύτατη!
Συγχαρητήρια σε όλους και πάλι!
τι μαλλι ειναι αυτο? :eek:

δεν ξερω ποιο ηταν το δικο σας, αλλα yorkie εκτροφικο εβλεπα πρωτη φορα απο κοντα(ολα απο πετσοπ ειναι φυσικα αυτα που βλεπω) και πραγματικα το μαλλι που εχουν ειναι απιστευτο!

Να τον χαιρεστε, κουκλος!
 




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
τι μαλλι ειναι αυτο? :eek:

δεν ξερω ποιο ηταν το δικο σας, αλλα yorkie εκτροφικο εβλεπα πρωτη φορα απο κοντα(ολα απο πετσοπ ειναι φυσικα αυτα που βλεπω) και πραγματικα το μαλλι που εχουν ειναι απιστευτο!

Να τον χαιρεστε, κουκλος!
Αυτό δεν ειναι τίποτα... επρεπε να δεις κινηση μαλλιού όπως περπατούσε στον στίβο. Αφού "η κλικα" των γιορκις που ειχαμε μαζευτεί το λέγαμε κυλιώμενο!
 






Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Αλλη μία του φίλου μας του Ντουντού
Badoo.jpg

Επίσης θα ήθελα και δημόσια να συγχαρώ τη Γιούλη Στραβολαίμου για την επιτυχία της!
Εναν άνθρωπο που με το ήθος της, τις γνώσεις της και την ανιδιοτελή αγάπη για τη φυλή, αποτελεί πρότυπο και παράδειγμα προς μίμηση για όλους εμάς τους νεότερους.
 




tomsitas

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2011
783
48
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Απο τα περιεργα ....
Ωρα 16:00 περιπου το ΣΑΒΒΑΤΟ ,
κυρια περιφερομενη με δυο παιδακια ....ρωτησε..
"Τι διασταυρωση ειναι το δικο σας σκυλακι ? "

Τρελαθηκαν στο γελιο τα παιδια μου ....
 




tomsitas

Well-Known Member
20 Ιανουαρίου 2011
783
48
ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Και με το δικιο τους....!
Εδω εγω γελαω μόνη μου!!
Τι να πει κανεις......ακούστηκαν διάφορα ωραία πάντως.
μα .... διασταυρωση σε εκθεση καθαροαιμων ?
ηξερε που ειχε ερθει ?
η
ειδε φως και μπηκε ? ..!!!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Απο τα περιεργα ....
Ωρα 16:00 περιπου το ΣΑΒΒΑΤΟ ,
κυρια περιφερομενη με δυο παιδακια ....ρωτησε..
"Τι διασταυρωση ειναι το δικο σας σκυλακι ? "

Τρελαθηκαν στο γελιο τα παιδια μου ....
Γούναρη με Κορίνθου πες της... ελεος...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.652
19.886
Τελικά...μεγάλο ποσοστό "κοινών θνητών" δεν ήξερε ακριβώς τι ερχόταν να δει.
Είναι θετικό και μόνο το γεγονός, ότι βρέθηκαν εκεί μέσα.
Και θα είναι ακόμη πιο θετικό, αν φεύγοντας, έμαθαν τι ακριβώς ήρθαν να δουν :)
 


barbie_s2k

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2012
241
3
44
Αθήνα - Μαρούσι
Ψηφίζω δεύτερο!!
Εγω θα ελεγα διασταυρωση αρκούδας με σκατζόχοιρο ;)
Έχουμε πει πως πολλοί άνθρωποι στερούνται κυνοφιλικής γνώσης.
Κι εγώ άκουσα διάφορα καλά.
Καθόμουνα εκεί που ήταν τα pugακια και λέγανε φωναχτά κιόλας, κοίτα το πως είναι...μέσα στην μελαγχολία. Άν το πάρω αυτό θα με πιάσει κι εμένα μελαγχολία...απαπαπα δέν μπορώ!!
Είπα να γυρίσω να πώ τίποτα αλλά έδωσα τόπο στη οργή...
 


silent

Well-Known Member
4 Ιουλίου 2011
1.042
52
Νότια Προάστια
Επειδη και εγω ακουσα πολλα νομιζω οτι πρεπει να δωσουμε ενα ελαφρυντικο γιατι οι περισσοτεροι επισκεπτες δεν εχουν καμια ιδεα. Αλλα σιγα σιγα μαθαινουν. Οταν σε ρωταει καποιος αν ο σκυλος που βλεπει ειναι καθαροαιμος καταλαβαινεις οτι απλα ειδε φως και μπηκε. Ειδικα αν ειναι πεπεισμενος οτι το χασκυ δεν ειναι χασκυ αλλα λυκος.
Σημασια εχει να εχεις την υπομονη να του απαντησεις ακομα και αν ειναι ο 100στος που θα σε ρωτησει την ιδια παπαρια. Εγω προσωπικα απο καποια στιγμη και μετα δεν την παλευα με τις χαζοερωτησεις:-({|=.
 


Eirini-Fontas

Well-Known Member
6 Μαϊου 2009
5.280
709
Θρακομακεδονες
Εγω εχω να καταγγειλω οτι η κυρια που επρεπε να ηταν στις πληροφοριες
δεν ηταν και ειχα να ρωτησω πολλα! :p

Συγχαρητηρια σε ολους οσους συμετειχαν αλλα και σε ολους οσους κερδισαν!

Και ολιγα απο ζαρωμενα. . .

στα κουταβια πρωτος ο SKY. . . αναρωτιεμαι γιατι. . . :)
580141_10200610182473068_563306001_n.jpg

κ τριτος ομαδας 2 ο Combi!

527633_10200610172152810_1631348632_n.jpg

481955_10200610174952880_1053712278_n.jpg
 


barbie_s2k

Well-Known Member
8 Ιανουαρίου 2012
241
3
44
Αθήνα - Μαρούσι
Τελικά...μεγάλο ποσοστό "κοινών θνητών" δεν ήξερε ακριβώς τι ερχόταν να δει.
Είναι θετικό και μόνο το γεγονός, ότι βρέθηκαν εκεί μέσα.
Και θα είναι ακόμη πιο θετικό, αν φεύγοντας, έμαθαν τι ακριβώς ήρθαν να δουν :)
Συμφωνώ απόλυτα