Έρχεται νέος κωδικός Αcana


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
Κι αν περισσεύουν τα λεφτάκια, καλές τροφές στα καταφύγια λείπουν... Καλύτερα να δίνεις τροφές και χρηστικά είδη παρά λεφτά.
Βέβαια, κινδυνεύουμε σαφέστατα να βγούμε off-topic, αλλά να σου πω πως ένας συνδυασμός α) τροφών, φαρμάκων κλπ., β) ανάληψης αμοιβών γιατρών (per specific case) και γ) λίγα χρήματα, είναι πιο "ελεγχόμενος" και απαραίτητος.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
εγω προσωπικα δεν καπνιζω,αλλα κ αν το εκανα ,δεν θα το εκοβα για να παρω δευτερο τσουβαλι τροφη.θελω να παιρνω ενα τον μηνα.επειδη ειναι μπακαληδες οι τυποι που θελουν να λεγονται κ διανομεις,δεν θα αλλαξω εγω το κουμαντο μου.επισης επετρεψε μου να ξερω καλυτερα την διανομη στην θεσσαλονικη.την πατησα πανω απο μια φορες....
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Δεν ξέρω τη διανομή σε σας, αλλά το είπα σαν πρακτική συμβουλή. :)
Εμείς δεν είχαμε θέμα.Τηλεφώνησα στο πετ σοπ, επιβεβαίωσα, πήγα και πήρα για τον παππού που δεν μπαρφάρει και την δέχτηκε πολύ καλά. Όταν θα χρειαστεί, θα στείλουν το μεγάλο τσουβάλι στο σπίτι, με αντικαταβολή.
Χαίρομαι που δεν καπνίζεις. :)
 




molotof

Well-Known Member
16 Σεπτεμβρίου 2009
108
0
ΠΕΙΡΑΙΑΣ
το ποσο με εχουν κουρασει η δεθεν γνωστες σε αυτη την χωρα δεν λεγετε .
δεν μας λες τι τροφη εδινε ο μεγας κ τρανος αυτος εκπαιδευτης εκτροφεας orijen η acana και πιο κωδικο?
τωρα θες να πεις πως και οι δυο τροφες δεν εκαναν για τα ζωα του φανταστικου κ κορυφαιου εκτροφεα εκπαιδευτη .
ο κορυφαιος εκπαιδευτης κ εκτροφεας τι διεγνωσε ποιο θεωρησε πως ηταν το προβλημα?
μηπως πως επρεπε να πληρωσει την τροφη γιατι η κομπα ως μικρη επιχειρηση δεν μπορει να δινει τσαμπα σακια?
μηπως λεω εγω και το αφηνω εδω.
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
καλα,χαλαρωσε κ εσυ κ μην ριχνεις μολοτοφ!!!!μπορει κατα ςυμπτωση ολα του τα σκυλια να ειχαν τα ιδια συμπτωματα κ να θεωρησε οτι φταιει η τροφη.οτι εχει δημιουργησει προβληματα αυτη η τροφη,δεν μπορει να το αμφισβητησει κανεις,οσα καπνογονα η δακρυγονα εχει...αντε το πολυ πολυ να κλαψουμε! :p
επισης οι δηθεν γνωστες υπαρχουν παντου,αλλα μπορει κ να μην ειναι δηθεν.για τα παντα υπαρχει ο αντιλογος,επειδη δεν δεχομαστε κατι ,δεν σημαινει οτι ο αλλος ειναι δηθεν...
 


georgep

Well-Known Member
17 Μαρτίου 2010
85
0
Εγω φιλε μου ουτε ψωμι τρωω ,ουτε τσαμπα τροφες παιρνω απο κανενα τις εμπειριες μου παραθετω και μονο.Εμεις ειμαστε μια παρεα 4 ατομων και εν λογω τροφη στους 3 εκανε διαρροια μονο ενας την εχει κρατησει.6 εδινα οριτζεν και 3 ακανα και θελω να μου πει καποιος πως ειναι τυχαια ολα αυτα και γιατι αφου πανε ολα καλα στην αμερικη εχει κυκλοφορισει η νεα φορμουλα της οριτζεν με 38 % πρωτεινη 6% δηλαδη απο την προκατοχο της .Τελος επειδη ειμαι ενας ανθρωπος που απλα αγαπαει το σκυλι του και γραφω εδω αμεροληπτα οπως και οι περισσοτεροι δεν μου αρεσει το υφος της τοποθετησης σου καθολου και δεν ξαναγραφω για τις συγκεκριμενες τροφες.
το ποσο με εχουν κουρασει η δεθεν γνωστες σε αυτη την χωρα δεν λεγετε .
δεν μας λες τι τροφη εδινε ο μεγας κ τρανος αυτος εκπαιδευτης εκτροφεας orijen η acana και πιο κωδικο?
τωρα θες να πεις πως και οι δυο τροφες δεν εκαναν για τα ζωα του φανταστικου κ κορυφαιου εκτροφεα εκπαιδευτη .
ο κορυφαιος εκπαιδευτης κ εκτροφεας τι διεγνωσε ποιο θεωρησε πως ηταν το προβλημα?
μηπως πως επρεπε να πληρωσει την τροφη γιατι η κομπα ως μικρη επιχειρηση δεν μπορει να δινει τσαμπα σακια?
μηπως λεω εγω και το αφηνω εδω.
 


Under

Well-Known Member
22 Αυγούστου 2009
193
0
Αθήνα
καλησπέρα και απο μένα,
2 μήνες τώρα δίνω red meat στον σκύλο και ξεφορτώθηκα διάρροιες από μια φθηνότερη τροφή που του έδωσα πριν.Άρα αυτό που λεει το παλικάρι, πως δεν υπάρχει καλό η κακό , αλλά το θέμα είναι τι ταιριάζει στο σκυλί , είναι πέρα για πέρα σωστό.
 


PANOS-LAB

Well-Known Member
16 Νοεμβρίου 2010
225
0
Χανιά
αμερικη εχει κυκλοφορισει η νεα φορμουλα της οριτζεν με 38 % πρωτεινη 6% δηλαδη απο την προκατοχο της

Εδω και παραααααααα πολυ καιρο η orijen ειναι με 38% πρωτεινη
Και επισης δεν παιζει ρολο ποσο % πρωτεινη λεει η συσκευασια αλλα ποσο γραμμαρια ημερησιως
πρωτεινη δινεις
 


mpinios

Member
25 Σεπτεμβρίου 2010
12
0
εγω δινω acana puppy large breed και δεν εχω κανενα προβλημα γενικοτερα παιδια,και τα κακα του ειναι μια χαρα..
 


Berna

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
9.711
3.865
39
Belgrade, RS
clockworkplum.wix.com
Ο,τι και να λέγεται για την acana αν υπήρχε εδώ σίγουρα θα δοκειμαζα να την δώσω στο σκύλο μου, γιατί βάσει συστατικών είναι πολύ καλύτερη από τις υπόλοιπες.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Ξεκίνησα στην lucy acana light&fit και συμπληρώματα χονδροιτινης γλουτ σε συνενόηση με τον κτηνίατρο γιατί η j/d μου καθόταν στο στομάχι (ουτε εγώ να την έτρωγα) και βλέποντας και κάνοντας!
 


Christosp

Well-Known Member
25 Απριλίου 2011
822
6
ΑΙΓΑΛΕΩ . ΑΓ.ΒΑΡΒΑΡΑ
Εγω ξεκινησα με orijen και acana αλλά τις αλλαξα γιατί η μυρωδιά από τα κόπρανα μου δημιουργούσε πρόβλημα με τους γείτονες
Και έτσι ξεκινησα barf :)
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Κοίτα δεν συγκρίνω την barf αλλά και το μαγειρεμένο (διευκρίνηση ειδικά για σκύλο) με καμμία ξηρά.
Απλά φοβάμαι τα ωμά και όσα και να ακούω συνεχίζω να φοβάμαι συν του ότι με βολεύει η ισορροπία συστατικών στην ξηρά χωρίς εγώ να χρειάζεται να γίνω εδικός. :)
 




Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
Ξεκίνησα στην lucy acana light&fit και συμπληρώματα χονδροιτινης γλουτ σε συνενόηση με τον κτηνίατρο γιατί η j/d μου καθόταν στο στομάχι (ουτε εγώ να την έτρωγα) και βλέποντας και κάνοντας!

Κυβελη εγω πηρα ενα 2κλ Acana την μπλε(adult dog) με 29% πρωτεΐνη αλλα περιμενω να αλλαξω παλι σε grasslands που δεν ειναι με κοτοπουλο αλλα με αρνι μηπως τον πειράζει το κοτοπουλο γιατι συνεχιζει να ψιλό ξύνετε ειδικα οταν παμε στο παρκο πεφτει καποιες φορες στο τσιμέντο και κανει σβούρες μαλλον για να τρίψει την ραχη του?

Το μονο που με προβληματίζει ειναι οτι εχει 33% πρωτεινη κ θελω να δω πως θα την δεχτεί !!
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Κατανοητό και αποδεκτό :)
απλά το λέω γιατί τις εχω δοκιμάσει και εμένα απλά δεν μου κάνανε
Kαι εγώ δοκιμαστικά ξεκίνησα. Σε πολλούς δεν κάνουνε οπότε κι είμαι επιφυλακτική, απλά μου αρέσουν πολύ τα συστατικά της για αυτό και δοκιμάζω.
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.642
7.753
Κυβελη εγω πηρα ενα 2κλ Acana την μπλε(adult dog) με 29% πρωτεΐνη αλλα περιμενω να αλλαξω παλι σε grasslands που δεν ειναι με κοτοπουλο αλλα με αρνι μηπως τον πειράζει το κοτοπουλο γιατι συνεχιζει να ψιλό ξύνετε ειδικα οταν παμε στο παρκο πεφτει καποιες φορες στο τσιμέντο και κανει σβούρες μαλλον για να τρίψει την ραχη του?

Το μονο που με προβληματίζει ειναι οτι εχει 33% πρωτεινη κ θελω να δω πως θα την δεχτεί !!
Cisse μίλα και με τον κτηνίατρο γιατί μπορεί να σε συμβουλεύσει να του δίνει αντιαλλεργική τροφή μαζί με συμπληρώματα για την δυσπλασία του. Αλήθεια άλλαξες κτηνίατρο;
 


lawrence-gr

Well-Known Member
2 Σεπτεμβρίου 2008
6.510
749
Ξεσσαλονικη!!!
cisse αυτο ειναι κατι που γουσταρει ισως.το κανει κ ο δικος μου ,με ο,τι τροφη κ να εχω δωσει...απλα γουσταρουν το ξυσιμο εκει!!!
 


Cisse

Well-Known Member
27 Οκτωβρίου 2010
842
0
Athenes - Ag.Paraskevh
cisse αυτο ειναι κατι που γουσταρει ισως.το κανει κ ο δικος μου ,με ο,τι τροφη κ να εχω δωσει...απλα γουσταρουν το ξυσιμο εκει!!!

Δεν ξερω ρε γαμωτο ειμαι πολυ επιφυλαχτικος γιατι γενικος εχει ενα θεμα με ξυσιματα κ πληγες πιο παλλια οχι τοσο τωρα !!

Αυτο που με προβληματιζει περισσοτερο ειναι οτι μολις φαει καποιες φορες βαζει την μουρη του στο χαλι κ ξύνετε !!

Του εκανα κ το τεστ για τις αλλεργιες πριν κατι μερες κ περιμενουμε κανα 15μ για να δουμε αποτελεσματα!!!