Έφαγε ποντίκι


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Εδώ δεν παίζει ρόλο το μέγεθος.
Λοιπόν, πρόσεχε και μην είσαι ξεροκέφαλος. Η ΤARA βλέπεις τι σκύλους έχει και αν ψάξεις θα μάθεις πολλά από την κοπέλα.
 


Black

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2012
575
3
Serres
φυσικα και εχουν αμμεση σχεση τα κιλα του ζωου,με την ποσοτητα του δηλητηριου.
αλλα και αυτο που σου ειπε,πως δεν υπαρχει περιπτωση να εχει προβλημα,εμενα μου κανει μεγαλη εντυπωση.
ας ελπισουμε να ηταν ζωντανο(αφου δεν θελεις να το ψαξεις περισσοτερο)
σε 3 διαφορετικους πηγα απο το πρωι πως να το ψαξω αλο δεν εχει αλο τροπο
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Ναι προσεχε τον βρε συ,και φρόντισε να μη το ξανακάνει γιατί ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να τύχει!
Κι αν τώρα είναι οκ,μπορεί η επόμενη να είναι μοιραία και να τρέχεις μετά!!!
Επειδή μου έκαναν εντύπωση οι απαντήσεις των κτηνιάτρων,το απόγευμα θα πάρω τηλ.και τον δικό μου να ρωτήσω αν ισχύει αυτό που λες,η μάλλον που σου είπαν!
 




Black

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2012
575
3
Serres
Εδώ δεν παίζει ρόλο το μέγεθος.
Λοιπόν, πρόσεχε και μην είσαι ξεροκέφαλος. Η ΤARA βλέπεις τι σκύλους έχει και αν ψάξεις θα μάθεις πολλά από την κοπέλα.
veronika χθεσινος δεν ειμαι ουτε ξεροκεφαλος και για tara δεν αντιλεγω καταλαβαινω τις γνωσεις της κοπελας
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.890
και που θα το βρει το κονακιον ?
Σε φαρμακείο.
Οχι εύκολα μάλλον.
Αλλά...εγώ στην θέση του...θα έψαχνα άμεσα να το βρω.
Ακόμη και για τυχόν επόμενη φορά.
 


Black

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2012
575
3
Serres
Ναι προσεχε τον βρε συ,και φρόντισε να μη το ξανακάνει γιατί ποτέ δε ξέρεις τι μπορεί να τύχει!
Κι αν τώρα είναι οκ,μπορεί η επόμενη να είναι μοιραία και να τρέχεις μετά!!!
Επειδή μου έκαναν εντύπωση οι απαντήσεις των κτηνιάτρων,το απόγευμα θα πάρω τηλ.και τον δικό μου να ρωτήσω αν ισχύει αυτό που λες,η μάλλον που σου είπαν!
για παρε viviana κανενα τηλ και πεσμου ευχαριστω
 




Black

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2012
575
3
Serres
Σε φαρμακείο.
Οχι εύκολα μάλλον.
Αλλά...εγώ στην θέση του...θα έψαχνα άμεσα να το βρω.
Ακόμη και για τυχόν επόμενη φορά.
θα παω να ψαξω να το βρω να εχω.εγω τον ξαναπειρα τηλ τωρα τον γιατρο και μου ειπε να μην ανησυχω τρελογιατρε του λεω κανονισε..
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Κι οι κτηνίατροι δε θα έχουν κονάκιον;

Βαρφαρίνη (ποντικοφάρμακο) : Μερικές φορές δεν υπάρχουν συμπτώματα για 2 – 3 μέρες. Κατόπιν εμφανίζονται στο σώμα ή τα ούλα κηλίδες κόκκινες, μοβ ή σκούρες μπλε, σημάδι εσωτερικής αιμορραγίας. Τα ούλα θα είναι πολύ αναιμικά. Η Βαρφαρίνη καταστρέφει το μηχανισμό πήξεως του αίματος και έτσι το ζώο μπορεί να αιμορραγεί από τη μύτη, το στόμα, το πέος, το πρωκτό, όπως και εσωτερικά.​
ΘΕΡΑΠΕΙΑ : Κονάκιον (Βιταμίνη Κ) για να βοηθηθεί η πήξη του αίματος, σε ενέσιμο διάλυμα, δόσης 5 – 20 mg, ανάλογα το μέγεθος και βάρος του ζώου.​
 


Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Μόλις πήρα και τη δική μου κτηνίατρο και μου είπε ότι δεν υπάρχει άμεσος κίνδυνος γιατί συνήθως αυτά τα ποντικοφάρμακα είναι βραδείας δράσης,αλλά πρέπει μετά απο δυο εβδομάδεσ να του κάνεις μια γενική αίματος για να δείτε τον αιματοκρίτη του!!!
Σε περίπτωση όμως που δεις κάτι να αλλάζει στη διάθεση του τις επόμενες ώρες η μέρες κατευθείαν τον πας στο κτηνίατρο σου!
 


nasouk

Well-Known Member
15 Ιουλίου 2010
1.166
3
Το νου σου μην πατε καμμια Μυκονο και βουτηξει απο τον λαιμο κανεναν πελεκανο.
:p
Κρατα τον μακρια απο τετοιες συνηθειες οσο μπορεις , και τα αλλα ζωακια ψυχη εχουνε.
 


Black

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2012
575
3
Serres
Μόλις πήρα και τη δική μου κτηνίατρο και μου είπε ότι δεν υπάρχει άμεσος κίνδυνος γιατί συνήθως αυτά τα ποντικοφάρμακα είναι βραδείας δράσης,αλλά πρέπει μετά απο δυο εβδομάδεσ να του κάνεις μια γενική αίματος για να δείτε τον αιματοκρίτη του!!!
Σε περίπτωση όμως που δεις κάτι να αλλάζει στη διάθεση του τις επόμενες ώρες η μέρες κατευθείαν τον πας στο κτηνίατρο σου!
ευχαριστω βιβιανα γενικη αιματος σιγουρα θα κανει
 


cesar millan

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2012
101
0
Το σκυλι σου με αυτα που κανει δειχνει οτι του χρειαζεται εκτονωση.....
Πρεπει να το εκπαιδευσεις ΣΩΣΤΑ, και να του διορθωσεις την συμπεριφορα αυτη,σε λιγο δηλ. για να εκτονωνεται θα χημαει και στους ανθρωπους και θα τους "δοκιμαζει"?
Μπορει να σου φαινεται αστεια η κατασταση αυτη αλλα ειναι πολυ πιο σοβαρη...ΠΡΟΣΟΧΗ λοιπον...

Για ολα τα αλλα δεν θα μιλησω γιατι τα ειπαν τα παιδια τα υπολοιπα!

Εγω πριν μερικα χρονια ειχα μποξερ, και το σκυλι ειχε διαλυσει 4 γατες, κοκαλακι δεν τις αφησε, αλλα με πολυ εκπαιδευση και σωστο ΠΝΙΧΤΗ ξεχασε ηθελε δεν ηθελε την συνηθεια αυτη!:)
 


Black

Well-Known Member
17 Φεβρουαρίου 2012
575
3
Serres
Το σκυλι σου με αυτα που κανει δειχνει οτι του χρειαζεται εκτονωση.....
Πρεπει να το εκπαιδευσεις ΣΩΣΤΑ, και να του διορθωσεις την συμπεριφορα αυτη,σε λιγο δηλ. για να εκτονωνεται θα χημαει και στους ανθρωπους και θα τους "δοκιμαζει"?!:)
ο σκυλος εκτονωωετε και με το παραπανω ισως πολυ παραπανω.για 10 μηνων εχει φοβερη υπακοη και η συμπεριφορατου προς ανθρωπους και σκυλους ειναι πολη καλη σαν χαρακτηρας ειναι κυριαρχικος πολυ αλλα δεν δημιουργει προβληματα.καλα το οτι θα χημαει στους ανθρωπους δεν το σχολιαζω καν:mad:.ευχαριστω πολυ:)
 


takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Από αυτά που έχω διαβάσει και δει (φωτογραφίες) μόνο η εκτόνωση δεν του λείπει:)
 






LastUnicorn

Well-Known Member
5 Απριλίου 2012
51
0
Wonderland
Πέρυσι η γάτα του γείτονα σκότωνε ποντίκια και τα έφερνε στην αυλή μου για να τα φάει, με αποτέλεσμα πολλές φορές να τρώει και η σκυλίτσα μου, αλλά δεν έπαθε τίποτα...
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.914
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight