Έφυγε ή Λάρα...


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Ή Λάρα γεννήθηκε τον Δεκέμβριο του 2000 και έφυγε σήμερα.

Εμείς χάσαμε ένα μέλος της οικογένειας μας. Ή Ίσις είναι σκυθρωπή, της λείπει το παρεάκι της.

Το κορμάκι της ξεκουράζεται πλέον στον κήπο μας για να την νιώθουμε κοντά μας.

Ότι και αν γράψω για αυτό το σκυλί δεν τα είναι ποτέ αρκετό. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ένα τεράστιο ευχαριστώ για αυτά που μου έμαθε. Ήταν σωσίβιο για εμένα και δεν ξέρω που θα ήμουν τώρα αν δεν είχε βρεθεί στο μονοπάτι της ζωής μου.

Σας εύχομαι τα καλύτερα.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Όχι αλλο θανατικό πια....

Καλό ταξίδι να έχει και να γεμίσει το κενό που αφήνει πίσω της με όλες τις υπέροχες αναμνήσεις!!!
 
  • Like
Reactions: vasgial


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Ωραία μέρα η σημερινή...:(

Καλό της ταξίδι. Το δώρο που κάνουμε στα σκυλάκια μας είναι πάντα μικρότερο από αυτό που κάνουν αυτά σε εμάς. Να είστε καλά και να την θυμόσαστε με αγάπη και γαλήνη.
 






Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Vasgial λυπαμαι για το χαμο σου, Ευχομαι καλη δυναμη και να την θυμαστε παντα με χαμογελο την μικρη σας. Να ξερεις οτι εσεις τις χαρισατε αγαπη και φροντιδα και εφυγε ευτυχισμενη.
 
  • Like
Reactions: vasgial


johnk

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2010
10.176
5.601
ΑΘΗΝΑ
...Το κορμάκι της ξεκουράζεται πλέον στον κήπο μας για να την νιώθουμε κοντά μας.

Ότι και αν γράψω για αυτό το σκυλί δεν τα είναι ποτέ αρκετό. Το μόνο που μπορώ να πω είναι ένα τεράστιο ευχαριστώ για αυτά που μου έμαθε. Ήταν σωσίβιο για εμένα και δεν ξέρω που θα ήμουν τώρα αν δεν είχε βρεθεί στο μονοπάτι της ζωής μου...
Βασίλη μου,

Τι να πω...:cry:

Ότι και να γράψεις για τη Λάρα, δεν θα είναι ποτέ αρκετό... και, ότι κι αν γράψεις γι' αυτήν... εμείς θα το "ρουφήξουμε" μέχρι την τελευταία σου λέξη... και θα κλάψουμε, επειδή ηταν το ΔΙΚΟ ΜΑΣ σκυλί...

Να είναι ελαφρύ το χώμα που θα σκεπάζει το κορμάκι της... όσο για την ψυχή της... εσύ ξέρεις καλύτερα που θα βρίσκεται από σήμερα...

Καλό ταξίδι!
 






skylakos

Well-Known Member
30 Αυγούστου 2008
3.528
982
Χανια
15 χρονων...γιαγιουλα...τρυφερη εικονα...

Στο καλο Λαρα! Οι ανθρωποι σου θα σε θυμουνται αγαπημενα και τρυφερα...

Τα σκυλια ερχονται και μας χαριζουν πολλα και οταν φευγουν παιρνουν μαζι τους ενα κομματι μας. Δυστυχως... Κ παλι ομως, δεν θα τ' αλλαζαμε με τιποτα...
 


myEnzo

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2015
1.444
4.640
Άρτα
Το τελευταίο διάστημα και κυρίως η σημερινή μέρα, υπήρξε ιδιαίτερα διαφωτιστικό. Συνειδητοποίηση πως 1) η ζωή τους είναι πολύ μικρή στα δικά μας μάτια 2) πως ό,τι και να κάνω για τον Έντζο μου δε θα συγκρίνεται με όλα όσα κάνει αυτός για μένα και 3) ότι κανένα σκυλί δεν είναι "απλά ένα σκυλί" και, παρά τις διάφορες αντιρρήσεις, όλα δικαιούνται να τα αγαπήσεις, να τα φροντίσεις αλλά φυσικά και να τα πενθήσεις... Καλό ταξίδι στα σκυλάκια που έφυγαν, αυτά τουλάχιστον έχουν τον παράδεισο εξασφαλισμένο...