Έχω άδικο να αισθάνομαι άσχημα;


io maria

Well-Known Member
16 Φεβρουαρίου 2010
1.322
28
Γέρακας
Απο την στιγμη που μπηκε στην διαδικασια να ζευγαρωσει την σκυλα του θα επρεπε να υπολογισει και τα εξοδα. Το οτι δεν θελει να ξοδεψει χρηματα για τα κουταβια καταρχην με κανει να σκεφτομαι οτι ουτε και για την μανα ξοδεψε χρηματα (δλδ εξετασεις κτλ) και κατα δευτερον ειναι προβλημα του το τι θα τα κανει τα κουταβια.
Οπως προβλημα σου θα ειναι αν παρεις ενα τοσο μικρο κουταβι που θα του λειπουν βασικα μαθηματα απο την μαμα του και την τοκετοομαδα.
Απο οτι λες θα επαιρνες καποιο κουταβι γιατι νομιζες οτι ειχε αναγκη να τα δωσει. Οταν ομως ζητησες να κρατησει το κουταβι λιγο παραπανω για να ειναι καλυτερα το κουταβι αλλα και εσυ αργοτερα σου ζητησε λεφτα. Χμ ενδιαφερον.
Προσωπικα θα σου πω τι θα εκανα εγω. Θα του ελεγα αυτα που εμαθα για τα ζευγαρωματα και κουταβια (δεν θα επρεπε καν να ζευγαρωσει αλλα αφου το εκανε θα επρεπε να ειχε βρει προ γεννας τι θα τα κανει) και απο την στιγμη που μου ζητησε χρηματα θα του ελεγα να το κρατησει και να το χαιρεται. Χιλιες φορες να δωσω 200 ευρω σε καποιο καταφυγιο παρα σε καποιον που ζευγαρωνει ετσι γιατι του ηρθε την σκυλα του. Δεν θα επιβραβευσω με χρηματα την πραξη του. Κουταβια δυστυχως υπαρχουν πολλα. Και τσαμπα και που θυμιζουν καποια φυλη.
 




ICE

Well-Known Member
9 Νοεμβρίου 2010
6.410
421
ΑΘΗΝΑ
Kαι οι εκτροφεις μπαζουνε, και το μυαλο μας μπαζει, και ολα μπαζουν...

Αυτο που ψαχνουμε και πληρωνουμε σε εναν εκτροφεα, ειναι ενα καθαροαιμο κουταβι με ενα καλο πεντιγκρι πισω του. Τιποτε αλλο, ουτε τον παντρευομαστε, ουτε μας παντρευεται. Εμεις τον επιλεξαμε, πληρωσαμε χωρις πιστολι στον κροταφο και πηραμε το κουταβι που θελαμε.

Εαν θελουμε να ρωτησουμε κατι τον παιρνουμε τηλεφωνο. Εαν ταιριαζουμε σαν ατομα, κραταμε και μια επαφη παραπανω και τα λεμε και πιο διεξοδικα και για τον σκυλο μας και για την φυλη γενικοτερα. Ολα τα αλλα, ειναι για να λεμε...

Και οποιος υπογραφει χαρτια, να το σκεφτει πριν υπογραψει για να μην γκρινιαζει μετα...
 


ΜάρκοςΓΔ

Well-Known Member
15 Αυγούστου 2011
389
2
Σαντορίνη - Κερατσίνι
μακάρι να έπιανε τόπο μία τέτοια καταγγελία για έναν τέτοιο λόγο...αλλά που;

socratew τωρά αφού το πήρες μην το σκέφτεσαι... αγάπα το και φρόντιζε το...


πρόσεχε μόνο να μην ξανακάνεις το ίδιος λάθος στο μέλλον..


όχι μόνο για το θέμα με τα αδέσποτα αλλά και για σένα..
 


miminoula

Well-Known Member
26 Νοεμβρίου 2011
1.339
9
44
Κερατσίνι - Νίκαια
www.facebook.com
γιατί θα έπρεπε το κουταβάκι να μείνει με την μαμά του τουλάχιστον μέχρι 2 μηνών;
γιατί θα έπρεπε ο τύπος αυτός να είναι λίγο πιο σοβαρός; εμπιστεύτηκε στον socratew που δεν είχε εμπειρία και γνώση ένα από τα κουτάβια του έτσι με ελαφρά την καρδία; γιατί;

ας κάνω μια διόρθωση για να μην παρεξηγηθώ:

εμπιστεύτηκε στον socratew που δεν είχε εμπειρία και γνώση ένα από τα κουτάβια 28 ημερών του έτσι με ελαφρά την καρδία; γιατί;
 
Last edited:




IanKav

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2012
48
0
γιατι να μην το δωσει
Ενας λογος που μπορω να πω με σιγουρια ειναι οτι στις πρωτες εβδομαδες της ζωης τους, η μητερα αλλα και η τοκετομαδα οπως πολυ ευστοχα ειπε η io maria θα προσφερει απλοχερα μαθηματα ζωης στο κουταβι που ο νεος ιδιοκτητης ειναι δυσκολο να δωσει, ισως να μην τα καταφερει και ποτε...
 






IanKav

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2012
48
0
δε γνωριζω τετοιες λεπτομερειες εγω ενα σκυλι ηθελα ρε παιδια που να ξερω ολα αυτα?
Ολα απο αυτη την επιθυμια μας ξεκινανε Socratew.. Και πανω στις λιγοστες γνωσεις που εχουμε οι πιο πολλοι βγαζουν οι "αλλοι" το Ελληνικο ταλεντο της λαμογιας...:)
 


IanKav

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2012
48
0
ποσες ειναι αυτες οι πρωτες εβδομαδες???
Απο οσο γνωριζω ειναι δυνατον να αποχωριστει την μητερα στις 4, αλλα η συντριπτικη πλειοψηφια των εκτροφεων τα δινει απο τις 8 και επειτα..
 




DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
εχει κτηνιατρικος ελεγχος και γινεται τακτικα απο οσο δειχνουν τα βιβλιαρια υγειας και απο οσο ξερω. γιατι να μη ζευγαρωνουν υο σκυλια?
αυτο δεν εχει καμια απολυτως σχεση με τις σωστες εξετασεις που πρεπει να γινουν
 


socratew

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2012
158
0
τι να σας πω ρε παιδια διαβασα ολα σας τα αθρα στα πιο πολλα εχετε δικιο εγω περιμενα;29 χρονια ωστε να βρω χωρο χρημα και ικανες συνθηκες το κουταβακι αν και το κρατησα μια μερα το αγαπησα, τωρα τι να πω? ολα μου φαινονται εμποριο εστω και αν δωσεις 1 ευρω.
 


IanKav

Well-Known Member
19 Ιανουαρίου 2012
48
0
τι να σας πω ρε παιδια διαβασα ολα σας τα αθρα στα πιο πολλα εχετε δικιο εγω περιμενα;29 χρονια ωστε να βρω χωρο χρημα και ικανες συνθηκες το κουταβακι αν και το κρατησα μια μερα το αγαπησα, τωρα τι να πω? ολα μου φαινονται εμποριο εστω και αν δωσεις 1 ευρω.
Σκεψου καλα και ακου την καρδια σου!
Μην αφησεις την βρωμα και τα παραλογα του (καθε) χωρου να εππιρεαζουν αυτο που θελεις να κανεις.
φιλικη συμβουλη...