Αγχωμένος σκύλος ??


eyaki1983

Active Member
24 Ιουνίου 2013
27
0
Χαχαχαχαχα, εμεις λέμε ο κουμπάρος με το μέλι... Ναι απο το fazoo είναι. Ουτε μέσα τρώει ούτε έξω. Μαλλον κάνει δίαιτα τι να πω..
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Δεν χορταίνει, αλλά κακομαθαίνει και μπορεί μετά να σου κάνει κόλπα ;-)
Άμα πεινάσει το σκυλί, δε μπορεί, θα φάει! Δοκίμασε με την ξηρά και το νερό μες στο crate, και όταν με το καλό μπείτε σε μια σειρά, μπορεί να 'παίζει' και το τυροσαλαμάκι για επιβράβευση!
 


eyaki1983

Active Member
24 Ιουνίου 2013
27
0
Στο νερό της πάει μια χαρά. Λες να καλόμαθε η ρουφιάνα???? Ε δεν της ξαναδίνω λιχουδιά.
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Λιχουδια η ξηρα να ειναι, ειδικα στη βολτα.
Η Κινεζουλα ειναι αστερι! Πολυ ομορφη σκυλιτσα :D
 


eyaki1983

Active Member
24 Ιουνίου 2013
27
0
Σε ξηρά δεν τρώμε τίποτα, ουτε λιχουδιά . Μωρε κομμένα όλα. Δεν της ξαναδίνω.
 


Lara_kouklara

Well-Known Member
11 Ιανουαρίου 2011
4.722
457
Ε άρα δεν είναι ότι δεν τρώει! Δεν τρώει κροκέτες! χεχε
Αν θες πάρε μια κονσέρβα και ανακάτεψε μαζί με τις κροκέτες της λίγη, μια κουταλιά, να δεις αν θα φάει.
Αλλιώς ας την, κόψε τα μεζεδάκια και σε 2-3 θα φάει, δεν θα κάτσει να πεθάνει από την πείνα!
 


eyaki1983

Active Member
24 Ιουνίου 2013
27
0
Και κονσέρβα της εβαλα. εγλειψε λίγο και το παράτησε. Αυτό θα κάνω.Τέλος οι λιχουδιές.
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Λες να καλόμαθε η ρουφιάνα????
Χαχαχαχα - λέμε, λέμε!
Μεγάλη παγίδα στην οποία, νομίζω, πολλοί έχουμε πέσει: το ότι είναι φοβικά, πονεμένα, ταλαιπωρημένα κτλ κτλ δε σημαίνει ότι δεν είναι και πανέξυπνα και πονηρά!! Εγώ τη δικιά μου τη λέω 'καταβαθοςβελζεβουλ'!!! Λοιπόν, ξηρά με λίγη κονσέρβα, έστω, για συγκεκριμένη ώρα -- και όχι όλη μέρα -- και, κάποια στιγμή, και ο κουμπάρος και η κουνέλα θα έρθουν! Δε θα λιμοκτονήσει, αυτό είναι το μόνο σίγουρο :cool:
 


eyaki1983

Active Member
24 Ιουνίου 2013
27
0
Εννοείτε πως ειναι για συγκεκριμένη ωρα, θα την ξαναδοκιμάσω με κονσερβα, αλλα δεν νομίζω οτι θα αλλάξει κάτι. Να ρωτησω κάτι, αλλά μπορει να είναι και χαζό. Την παρασκευη που την έφερα εκανε κακά πολλά κανονικά. απο την παρασκευη ξαναέκανε εχθες ενα πράγμα σαν πέτρα, που μέσα είχε χόρτα. Μπορεί να παίζει αυτό κάποιο ρόλο?? Να εχει στουμπώσει ας πούμε. Σορρυ για την χαζή ερωτηση.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.889
Με λίγο γιαούρτι δοκίμασες;
Καλά ανακατεμένο, να μην μπορεί να το ξεχωρίσει.
 


eyaki1983

Active Member
24 Ιουνίου 2013
27
0
Οχι γιαούρτι δεν δοκίμασα αλλά την κονσερβα την ξεχωρίζει η πονήρο και τρώει μονο αυτή. Δεν ηξερα αν κάνει γιαούρτι.
 


θεανω

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2013
73
0
χορτα τρωνε γενικα ολα τα σκυλακια,οποτε μη σε ανησυχει αυτο..απο οτι εχω ακουσει τα δροσιζει και κανει καλο στο στομαχι τους..δε νομιζω συνεπως να ευθυνονται αυτα για τα σκληρα κακακια;)παντως προσπαθησε να μη της δινεις τιποτα αλλο εκτος απο ξηρα τροφη και εγω ετσι τα κακοεμαθα και μετα οταν τα εδωσα με επαιρναν τηλεφωνο και μου ελεγαν το σκυλι δε τρωει τιποτα μηπως ειναι αρρωστο κτλπ(χαχαχαα αφου τα ειχα πλακωσει στο τυρι και στο σαλαμι σιγα μην ετρωγαν τη ξηρα τροφη)..αλλα αμα δε της δωσεις τιποτα αλλο,που θα παει θα τη φαει,δε θα μεινει νηστηκια!!
 


eyaki1983

Active Member
24 Ιουνίου 2013
27
0
Η πατσαβούρα να δεις τι κάνει. Της έβαλα τώρα την ξηρα με την κονσέρβα. Γλύφει την κροκέτα και μετα την φτύνει... Θα την σφάξωωωωω...
 


θεανω

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2013
73
0
χαχαχααα για εμενα καλυτερα μης της δεινεις ουτε κονσερβα..μονο κροκετα ασε της και καποια στιγμη θα τη φαει:)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.656
19.889
Δοκίμασε με λίγο γιαούρτι. Μόνο βάλε πολύ λίγη ποσότητα κροκέτας [μισή χούφτα πχ] γιατί αυτό δεν μπορεί να μείνει για άλλη μέρα, τώρα το καλοκαίρι, θα χαλάσει. Οπότε, αν δεν το φάει, θα πρέπει να το πετάξεις. Ανακάτεψέ το όμως πολύ καλά.

Αν γενικώς, σε ανησυχεί κάτι στην υγεία της, μην διστάσεις να μιλήσεις με την Μαριάνθη. Θα έχει άμεσα, κάτι να σου προτείνει ή κάτι να σε συμβουλεύσει.
 


eyaki1983

Active Member
24 Ιουνίου 2013
27
0
Αχ παιδια δεν το πιστευωωωω...Τρώειιι...Τις έβρεξα τις κροκέτεςςς... και τις τρώει. Τι στο καλό τόσο απλό ήταν???
 


θεανω

Well-Known Member
23 Ιουνίου 2013
73
0
ε θα βαρεθηκε μαλλον να κανει ναζια και σου λεει ας φαω;)το γιαουρτι κανει καλο γενικα??γιατι εχω ακουσει πως γαλακτοκομικα απαγορευονται τα πειραζει στο στομαχι..
 


eyaki1983

Active Member
24 Ιουνίου 2013
27
0
Καλά μην φανταστείς καμιά τρελή ποσότητα, 5-6 κροκέτες, αλλά είναι και αυτό ενα βήμα. Δεν είναι???
 


συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
Το γιαουρτι κανει καλο.
Τα προβιοτικα του ειναι πολυ καλα για το σκυλο!
Μπραβο ευακι!Κανατε όντως ένα βήμα!
Ας τις τρωει βρεγμενες αν τις προτιμα!
 


Amaliaz

Well-Known Member
23 Οκτωβρίου 2009
10.131
4.808
Εξαρταται.. λεγεται οτι ξηρες τροφες που εχουν κιτρικο οξυ δεν πρεπει να βρεχονται γιατι αυξανει ο κινδυνος διατασης του στομαχου.
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.121
Μηνύματα
895.905
Μέλη
19.935
Νεότερο μέλος
Markela@