Ακίτα inu


vasgial

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2011
3.531
1.729
49
Μαραθώνας-Κάτω Σούλι
Στην ακρη του μυαλου σου να εχεις παντα οτι κουταβι απο εκτροφεα δεν σημαινει οτι εισαι 100% σιγουρος πως δεν θα σου βγαλει προβληματα. Απλα οι πιθανοτητες ειναι λιγοτερες και στην περιπτωση που κατι δεν παει καλα, στην περιπτωση που προκειται για σοβαρο εκτροφεα, θα εχεις την υποστηριξη του.
 


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Για κάποιον στη λίστα του fb έχω ενδοιασμούς. Δε θα συνεχίσω την κουβέντα όμως.
Τοτε βρε Βερονικα μου, τι την πετας την βομβα;;;;;; :) Εγω θα ηθελα να ξερω για ποιον εχεις κι αν θελεις απαντησε μου σε π.μ. :) Γιατι την λιστα την ανεβασα εγω.
 


Veronica

Well-Known Member
7 Δεκεμβρίου 2010
3.213
6
Always somewhere
www.youtube.com
Τοτε βρε Βερονικα μου, τι την πετας την βομβα;;;;;; :) Εγω θα ηθελα να ξερω για ποιον εχεις κι αν θελεις απαντησε μου σε π.μ. :) Γιατι την λιστα την ανεβασα εγω.
Ξέρω τι λέω και ξέρεις κι εσύ. Μην το συνεχίσουμε. Ας διαβάσουν τα παλιά σου θέματα.
Αν και η λίστα δε λέει τίποτα. Αν κάποιος πραγματικά θέλει και πάει να δει πώς εκτρέφονται οι σκύλοι του εκτροφέα και τι ιστορία υπαρχει, θα καταλάβουν αμεσως ποιος τους κοροϊδεύει.
Εσυ απο ποιον τελικά πήρες την σκύλα σου;
 


Lindaki

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2010
849
2
Θα διαφωνισω καθετα και οριζόντια κι οταν σε ενα φορουμ υποστηριζονται σθεναρα οι εκτροφεις και το εργο τους θα πρεπει αν καποιος εχει κατι επιληψιμο εναντιον καποιου εκτροφεα με επιχειρηματα να το καταθετει! Και οι τρεις εκτροφεις που εχω αναφερει ειναι σουπερ! Και τα σκυλια τους! Και δεν καταλαβαινω τι σχεση εχουν τα προυγουμενα ποστ μου με τον "κακο" εκτροφεα που καταλογιζεις!! Για απαντησε μου σε αυτα και θα σου πω τοτε απο που εχω την σκυλα μου! Μη λεμε οτι θελουμε! Σου ειπα, αν δεν θελεις να αναφερθεις δημοσια να μου γραψεις σε π.μ. αλλα προφανως θες να δημιουργησεις θεμα! Τη θεση μου την κατεθεσα κι αν δεν απαντησεις στο ερωτημα μου δε συνεχιζω μια αθλια κουβεντα που ξερω απο τωρα που θα βγαλει!
 




Lemo

Member
13 Δεκεμβρίου 2011
10
0
μόλις είδα το video.όχι όλο.λοιπόν για να καταλάβω εσείς μου λέτε να πάρω το κουτάβι από ektrofea.na ρωτήσω k εγώ!!γιατί να δώσω πάνω από 1000 euro στον εκτροφέα??k ποιος μου εγγυάται εμενα ότι το κουτάβι δεν θα βγάλει προβλήματα(δυσπλασία,"οφταλμολογικα" προβλήματα k.t.l)???k γιατί τα pet shop δίνουν εγγύηση εφόρου ζωής.τους συμφέρει????περιμένω τις απαντήσεις σας..!!!!
 
Last edited by a moderator:




roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
molis eida to video.oxi olo.loipon gia na katalavw eseis mou lete na parw to koutavi apo ektrofea.na rwthsw k egw!!giati na dwsw panw apo 1000 euro ston ektrofea??k poios mou egiate emena oti to koutavi den tha vgalei provlimata(displasia,oftalmologika provlimata k.t.l)???k giati ta pet shop dinoun eghoish eforou zwis.tous simferei????perimenw tis apadhseis sas..!!!!
σκοπος του βιντεο ειναι να μην αγοραζεις απο πετ σοπ και να υιοθετεις κουταβακια απο φιλοζωικες! ο εκτροφεας δεν σου εγγυατε οτι το σκυλι θα ειναι υγιεστατο απλα υπαρχουν πολυ λιγοτερες πιθανοτιτες να εχει γενετικα προβληματα!! Αυτο συμβαινει γτ ο εκτροφεας εξεταζει το γενεολογικο δεντρο του σκυλιου δλδ πατερα μητερα παπουδες και λοιπα και ελενχει αν εχει ασθενιες! αντιθετα με τα πετ σοπ π δν γινετε τιποτα...αν δεν θες να χαλασεις τα λεφτα σου σε εκτροφεα παρε ενα σκυλακι απο καταφυγιο...
 


frog

Well-Known Member
3 Ιανουαρίου 2011
129
0
Αθηνα
εγγυηση εφορου ζωης ε? τι λες? να τρεξω κ εγω να προλαβω να παρω ενα!!:-k μπορεις να μου πεις σε παρακαλω τι καλυπτει η εγγυηση? ποδια, ματια, αυτια, κατι αλλο που μου διαφευγει ισως?
κ σε τι τιμη περνω ενα τετοιο κουταβι?
 


tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Δεν και το παρακάτω βίντεο....
Αν πάρεις από Pet Shop, μπορεί οι γονείς του δικού σου να είναι κάποιο αυτά τα σκυλάκια που φαίνονται φοβισμένα....

[video=youtube;InmKjGZGx98]http://www.youtube.com/watch?v=InmKjGZGx98&[/video]

Υ.Γ. Εγγύηση εφόρου ζωής δεν δίνει κανείς.
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.885
Lemo μην γράφεις greeklish σε παρακαλώ. Δεν επιτρέπεται.

Οι απαντήσεις που ψάχνεις, έχουν συζητηθεί χιλιάδες φορές στο φόρουμ.
Συζητιούνται καθημερινά.
Κάνε τον κόπο, να διαβάσεις μερικά θέματα.
Αν δεν κάνεις κέφι, μπορείς να πας να πάρεις κουτάβι, απ' όπου θέλεις.
Δεν ξέρω και τι ψάχνεις δηλαδή, akita φαντάζομαι, αλλά δεν στο απαγορεύει κανένας.
 


Grifos

Well-Known Member
16 Απριλίου 2011
3.697
316
Δωδεκάνησα
εγγύηση; τί λες ρε παιδάκι μου; για δώσε στοιχεία του ξαδέρφου σου, άμα είναι να δίνει εγγύηση δεν πειράζει χαλάλι στη βενζίνη μου να 'ρθω κι εγώ στη Λαμία να πάρω μερικά!!!!!!!!!!!!!!!!
 


Lemo

Member
13 Δεκεμβρίου 2011
10
0
συμφωνώ σε αυτά που λέτε από καταφύγιο.αλλα θέλω ένα katharoaimo.k από καταφύγιο θα είναι πολύ kalitera.k όσον αφορά εσένα frog στο pet που πήγα μου είπαν ότι έχω εγγύηση για όσο ζήσει το skili.k επειδή είναι k ο είδος εκτροφέας k έχει k μαγαζί δεν θέλει να εκτεθεί σε kanenan.an γίνει κάτι αυτός θα χάσει.γιατί ρε παιδιά όμως από το shop μου τα δίνουν όλα χαρτιά,διαβατήρια k.t.l ενώ ένας "σκτροφεας" δεν δίνει τίποτα???
 
Last edited by a moderator:






tsimakgr

Well-Known Member
30 Απριλίου 2011
572
9
Athens
Τους γονείς του κουταβιού θα έχεις την δυνατότητα να τους δεις?
Από κοντά. Όχι από φωτογραφίες....
 


roky + maroyso

Well-Known Member
21 Μαρτίου 2011
1.434
44
guess
συμφωνώ σε αυτά που λέτε από καταφύγιο.αλλα θέλω ένα katharoaimo.k από καταφύγιο θα είναι πολύ kalitera.k όσον αφορά εσένα frog στο pet που πήγα μου είπαν ότι έχω εγγύηση για όσο ζήσει το skili.k επειδή είναι k ο είδος εκτροφέας k έχει k μαγαζί δεν θέλει να εκτεθεί σε kanenan.an γίνει κάτι αυτός θα χάσει.γιατί ρε παιδιά όμως από το shop μου τα δίνουν όλα χαρτιά,διαβατήρια k.t.l ενώ ένας "σκτροφεας" δεν δίνει τίποτα???
το καθαροαιμο δεν εχει καπια διαφορα απο το ημιαιμο!!
 


Lemo

Member
13 Δεκεμβρίου 2011
10
0
Τωρα εγω πηγα να ρωτησω καποιους που κατι ξερουν παραπανω αλλα απ οτι καταλαβα εσεις πηγατε να μου το παιξετε εξυπνοι!!Οτι και να πω δεν προκειτε να το καταλαβαιτε οποτε τσαμπα ασχοληθηκα!Ευχαριστω πολυ για ολα...
 


lamb-angelo

Well-Known Member
6 Φεβρουαρίου 2012
106
99
39
κορυδαλλος
Τωρα εγω πηγα να ρωτησω καποιους που κατι ξερουν παραπανω αλλα απ οτι καταλαβα εσεις πηγατε να μου το παιξετε εξυπνοι!!Οτι και να πω δεν προκειτε να το καταλαβαιτε οποτε τσαμπα ασχοληθηκα!Ευχαριστω πολυ για ολα...
φιλε Lemo εδω μεσα μονο βοηθεια θα βρεις και καθολου εξυπναδα....μην το περνεις στραβα...ολοι εχουμε κανει λαθη και καπιοι τα πληρωσαν ακριβα μαλιστα.....τα παιδια μονο να σε βοηθησουν θελουν...εξαλλου εσυ θα πληρωσεις το σκυλο σου και θα ζεις με αυτον οχι εμεις......και εγω πριν χρονια απο πετ πιρα το σκυλο μου...τωρα ομως μετα απο διαβασμα και τακτικη ενημερωση δεν θα κανω το ιδιο λαθος.....ακου τα παιδια του φορουμ,διαβασε πολυ και γενικοτερα προβληματισου περισσοτερο......εδω μεσα κανεις δεν θα παρει ποσοστα απ την αγορα σου....μονο βοηθεια προσφερουν τα παιδια.....
 


DORIS

Well-Known Member
17 Δεκεμβρίου 2010
1.213
261
37
φιλε δεν υπαρχει εγγυηση ολα μπορει να συμβουν
απλα ο εκτροφεας που θα σκασεις τα λεφτα τα μισα και παραπανω θα πανε σε εξετασεις για να βεβαιωθει οτι τα σκυλια που εχει αξιζει να ζευγαρωσουν και δεν εχουν κληρονομικες παθησεις
ετσι ελαχιστοποιει τις πιθανοτητες για το κουταβι που σου δινει να βγαλει προβλημα
ειπα ελαχιστοποιει και δεν ειπα μηδενισει γιατι αυτο ποτε δεν γινεται
τωρα αν το κουταβι βγαλει προβλημα θες οχι 1000 ευρα που θα εδινες εξ αρχης σε εκτροφεα αλλα τα 3πλα
οπως καταλαβαινεις τα δινεις στην αρχη και ξεμπερδευεις,αν δεν τα εχεις τα μαζευεις υπομονετικα, αν βαριεσαι
παιρνεις απο καταφυγιο
οι κουταβοπαραγωγοι που εφοδιαζουν τα πετ σοπ εχουν σκοπο το κερδος ετσι δεν κανουν τις απαραιτητες εξετασεις και κανουν
οτι να ειναι γεννες,μπορει να βαζουν μια σκυλα και 10 φορες να γενησει για να βγαλουν χρημα
καταλαβαινεις τι κουταβι θα παρεις απο μια ταλαιπωρημενη σκυλα φανταζομαι
ενω ο εκτροφεας ελεγχεται και πρεπει καθε σκυλα του να εχει συγκεκριμενες γεννες στο ενεργητικο της αν θυμαμαι οχι πανω απο 4 δεν ειμαι σιγουρος και με ξεκουραση 6 μηνων η μια με την αλλη
επισης εκτος της υγειας ειναι και ο χαρακτηρας δηλ η χαρακτηροδομη που ειναι και αυτη κληρονομικη
επισης ειναι και η μορφολογια που την αφηνω τελευταια γιατι θα μου πεις δεν με ενδιαφερει να κατεβω σε αγωνες αλλα απο εκτροφεα θα
εχεις σκυλο οπως πρεπει να ειναι εμφανησιακα
και κατι αλλο που ισως δεν ξερεις,τα κουταβια πρεπει να μενουν με τη μανα τους 60 μερες και οχι σε γυαλα
η πρωτη περιοδος για αυτα ειναι πολυ σημαντικη στην μετεπειτα ζωη τους δηλ αλλο ενα προβλημα συμπεριφορας εκτος τα γονιδια

και στο κατω κατω στα πετ σοπ τα δινουν 600 στα εκτροφεια 1000 δεν ειναι πολλα αν τα δρομολογησεις σε 6 μηνες μαζευονται
ειναι λαθος να στηριξεις την βιομηχανια των πετ σοπ
το 90% των σκυλιων βγαινουν με δυσπλασια η οποια δεν θεραπευεται(καποιες μορφες της τουλαχιστον)

μην μασας στο παραμυθι ειναι καλο να εχεις αποψη
και αν δεν εχεις την εβαψες θα ακουσεις τρελα παπατζιλικια για εγγυησεις και πρωταθλητες γονεις.....
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU