Βοήθεια με κουταβάκι ημερών...!!!


sofoula123

Member
20 Σεπτεμβρίου 2015
14
28
32
Σέρρες
www.facebook.com
Α! Έχει τέτοιες κλινικές? Ωραία. Θα βρω μία και θα πάρω τηλέφωνο. Ευχαριστώ!
Αν και σαν να ηρέμησε λίγο, θα πάρω καλού κακού ένα τηλέφωνο.

Του έδωσα λίγο παραπάνω γάλα όπως μου έλεγαν όλοι.
Δεν του έδωσα να πιει τα ml που έπρεπε αλλά τον άφησα να πιει λίγο παραπάνω αφού ήθελε κι άλλο!!!

Του έτριψα την κοιλίτσα πολύ και έκανε τσίσα 2 φορές και κακάκια ακριβώς σαν μουστάρδα (και στο χρώμα και στην υφή).

Έχει υπνηλία. Τον ξυπνάω και ξανά κοιμάται σε λιγότερο από μισό λεπτό!!!

Ευχαριστώ πάρα πολύ για τις άμεσες απαντήσεις σας!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ααααα! Σηκώθηκε έκανε 3η φορά τσισάκια και ξύπνησε καλά καλά και σταμάτησε να το κάνει!!!! Πφφφφφ! Θα πέθαινα!!! Σας ευχαριστώ πάρα πολύ!!!!
 
Last edited:
  • Like
Reactions: myEnzo


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
Συνηθος οταν λαχανιαζουν τα σκυλια, ζεσταινονται- αλλα το κανουν και οταν πονανε!
Υπαρχουν απειρες κτηνιατρικες κλινικες και κτηνιατρεια με εφημερια.
 


sofoula123

Member
20 Σεπτεμβρίου 2015
14
28
32
Σέρρες
www.facebook.com
Καλησπέρα.
Ο Φελιξάκος έχει γίνει ολόκληρος άντρας!!!
Είναι 7 μηνών και πολύ παιχνιδιάρης
image.jpeg image.jpeg
Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την βοήθειά σας και τις συμβουλές σας! :)

Είναι τύπου griffon απ' ότι μου είχε πει ο κτηνίατρος.
Κάνει να τον κουρέψουμε ε?

Έχει πολύ μαλλί και θα ζεσταίνεται πολύ φαντάζομαι!!!
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.883
Μπράβο σου!
Κούκλος έγινε, να σου ζήσει, αλλά...άσε την γούνα του στην θέση της!
Μια χαρά είναι, εκεί που είναι :)
 


sofoula123

Member
20 Σεπτεμβρίου 2015
14
28
32
Σέρρες
www.facebook.com
Μπράβο σου!
Κούκλος έγινε, να σου ζήσει, αλλά...άσε την γούνα του στην θέση της!
Μια χαρά είναι, εκεί που είναι :)
Μμμ... δεν κανει να κουρεύεις τα griffon ή είσαι γενικά κατά του κουρέματος σκύλων??? o_O
 










Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Αφού μαδάει λοιπόν, θα πω συμφωνήσω κι εγώ με τους από πάνω και θα σου πω να μην τον κουρέψεις. Θα παρατηρήσεις αυξημένο μάδημα όσο ζεσταίνεται ο καιρός. Μην σε ανησυχήσει. Σημαίνει ότι βγάζει τα χειμερινά και βάζει τα καλοκαιρινά του. Κι αυτό είναι αρκετό. :)
 
  • Like
Reactions: yasemin and vek


sofoula123

Member
20 Σεπτεμβρίου 2015
14
28
32
Σέρρες
www.facebook.com
Ειναι τοσο ομορφος και φαινεται και περιποιημενος:love:
Η αλήθεια είναι ότι ασχολούμαι μαζί του αρκετά! Χαίρομαι που φαίνεται! Αχ όταν τον κανω μπανιο και παει και γινεται ετσι μετα... 20160409_212110.jpg Χαχαχα!

Αφού μαδάει λοιπόν, θα πω συμφωνήσω κι εγώ με τους από πάνω και θα σου πω να μην τον κουρέψεις. Θα παρατηρήσεις αυξημένο μάδημα όσο ζεσταίνεται ο καιρός. Μην σε ανησυχήσει. Σημαίνει ότι βγάζει τα χειμερινά και βάζει τα καλοκαιρινά του. Κι αυτό είναι αρκετό. :)
Δεν μαδάει πολύ όμως γενικά νομίζω! Όσο και τον χειμώνα!
 
  • Like
Reactions: Orilis and yasemin


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Τότε είσαι και πολύ πολύ τυχερή! Σου εύχομαι να συνεχίσει έτσι!
Ούτε ο δικός μου μαδούσε μέχρι να γίνει εφτά -οκτώ μηνών. Έκτοτε...τα έχουμε δει όλα...
 
  • Like
Reactions: sofoula123


zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Ο βασικοτερος λογος που κουρευουμε τα σκυλια ειναι για δικη μας ευκολια. Ειδικα αν στο τριχωμα πιανονται-μπερδευονται χορταρια-κολτσιδες κλπ.
Αν περιποιεισαι γενικα το τριχωμα του και το βουρτσιζεις, αστο ως εχει γιατι τον προστατευει και ως φυσικη μονωση απο θερμοκρασιες και απο τσιμπηματα κουνουπιου-σκνιπας

Πολυ ομορφος ειναι!
 


sofoula123

Member
20 Σεπτεμβρίου 2015
14
28
32
Σέρρες
www.facebook.com
Ο βασικοτερος λογος που κουρευουμε τα σκυλια ειναι για δικη μας ευκολια. Ειδικα αν στο τριχωμα πιανονται-μπερδευονται χορταρια-κολτσιδες κλπ.
Αν περιποιεισαι γενικα το τριχωμα του και το βουρτσιζεις, αστο ως εχει γιατι τον προστατευει και ως φυσικη μονωση απο θερμοκρασιες και απο τσιμπηματα κουνουπιου-σκνιπας

Πολυ ομορφος ειναι!
Η αλήθεια είναι ότι μου τρώει πολύ ώρα και αυτό! Μου έρχεται γεμάτος κάτι μπαλάκια με αγκαθάκια και γεμίζει εύκολα και λάσπη και κόμπους.
Και παρόλο που του έχω κολάρο για παράσιτα τον ψάχνω σχεδόν κάθε μέρα και με αυτήν την τρίχα... πφφφφ! Δύσκολο!
Αλλά αν δεν κάνει χαλάλι!

Απλά είχα την εντύπωση ότι ο κτηνίατρος μου είχε πει να τον κουρέψω! Αλλά θα τον ξαναρωτήσω αν είναι για πιο σίγουρα!
 




zerom0

Well-Known Member
14 Οκτωβρίου 2015
490
728
Αθήνα
Δεν ειναι οτι "δεν κανει" να το κουρεψεις. Αλλα δεν ειναι η καλυτερη λυση για το σκυλι, οσο κι αν βολεψει εσενα. Με μια βουρτσα κ μια χτενα, μπορεις να συντηρεις το τριχωμα, να ξεφορτωνεσαι τις νεκρες τριχες και να το γλιτωνεις απο αυτα που σου εγραψα πιο πανω. Η προτροπη του κτηνιατρου σου προς το παρον δε μου βγαζει νοημα. Το μονο που βγαζει νοημα ειναι οτι θα στο κουρεψει με την ψιλη (ειναι γνωστο το ποσο χαλια κουρευουν οι κτηνιατροι) και θα εχει και καποιο κερδος απο αυτο.
 


sofoula123

Member
20 Σεπτεμβρίου 2015
14
28
32
Σέρρες
www.facebook.com
Αυτό και εγω θα το σκεφτόμουν αλλα καμία σχέση. Πέρα από το ότι είναι πολύ καλός ο κτηνίατρος δεν κουρεύει κιόλας. Δηλαδή μου είπε ότι έχει κομμωτήρια για σκύλους... αυτό! Τεσπα! Σας ευχαριστώ πάρα πολυ! Θα δω τι θα κανω! :love:
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.113
Μηνύματα
895.815
Μέλη
19.923
Νεότερο μέλος
micknaf