ΓΑΛΛΙΚΟ ΜΠΟΥΛΝΤΟΓΚ!!


PAPAJOHN

Member
27 Οκτωβρίου 2009
20
0
teobullmastiff ισως εχεις δικιο,δν λεω γ αυτο κ γω απευθυνομαι εδω μεσα επειδη υπαρχουν πολοι ειδικοι που ξερουν πολλα!
 


Apkok

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2008
67
0
athens
Οι φωτογραφίες αυτές οι δύο είναι από σπίτι;:confused::confused:
εγώ θα έπερνα όρκο ότι είνια τραβηγμένες απο τη βιτρίνα petshop....


και γς το ιδιο αφου διακρινεται και γνωστη μαρκα τροφης!!!!!!:eek::eek::eek::eek::eek::eek::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
 


PAPAJOHN

Member
27 Οκτωβρίου 2009
20
0
ρε παιδια οπως μου εστειλαν τη φωτο την ανεβασα,δν εχω κανενα λογο να πω ψεμματα!!
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
παρτο παρτο! πωπω απιστευτο σκυλι! ευκολα εβγαινε πρωταθλητης. καλητερο απο το ροτβαϊλερ σου.


....διακρινω καποια ειρωνια.......????
το ελαχιστο που μπορω να κανω! αφου δεν ασχοληθηκες να διαβασεις τι εστι πετ σοπ, puppy mils, εισαγωγεις θα ηθελες κατι καλητερο?

δν ειναι απο πετ σοπ φιλε,ειναι απο εκτροφειο.κ γ αυτο το κανω θεμα επειδη προσωπικα εμενα δν μ αρεσει το σκυλι νομιζω οτι εχει λιγακι μεγαλυτερα αυτια απ οσο πρεπει....ισως κανω κ λαθος..!!οσο για το ονομα του εκτροφειο θα ρωτησω κ θα σας ενημερωσω... ισωσ βεβαια να μν κανει να τα αναφερω δημοσιως. φοβερος ο fidel elenian...!πολυ καλος!
εγω ειδα ενα σκυλακι σε γυαλα πετ σοπ. αλλα αφου ειναι απο εκτροφειο πες μας το ονομα (επιτρεπεται).
 




PAPAJOHN

Member
27 Οκτωβρίου 2009
20
0
το ελαχιστο που μπορω να κανω! αφου δεν ασχοληθηκες να διαβασεις τι εστι πετ σοπ, puppy mils, εισαγωγεις θα ηθελες κατι καλητερο?


το αν ασχοληθηκα κ διαβασα ασε με να το ξερω καλυτερα εγω...απο κει κ περα εγω απλα εκανα ενα ερωτημα ευγενικα,κανεις δν ειναι υποχρεωμενος να μου απαντησει.
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
το αν ασχοληθηκα κ διαβασα ασε με να το ξερω καλυτερα εγω...
ε ξαναδιαβασε γιατι δεν το ποιανεις το νοημα
αν κ ειμαι υπερευχαρηστημενος γιατι κ το ροτβαιλερ που εχω το πηρα κατα τον ιδιο τροπο κ ειναι ενα εξαιρετικα ομορφο,μορφολογικα,σκυλι,χαιρει ακρας υγειας εδω κ 10 χρονια.το θεμα ειναι τωρα το γαλλικο!

απο κει κ περα εγω απλα εκανα ενα ερωτημα ευγενικα,κανεις δν ειναι υποχρεωμενος να μου απαντησει.
Η ευγενεια σου δεν σημανει οτι πρεπει να αποδεχομαστε της ανηθικες πρακτικες σου.

εγω παντως περιμενω το ονομα του εκτροφειου.
 


foibos

Well-Known Member
12 Ιανουαρίου 2009
7.527
18
Η αλήθεια είναι ότι κι εγώ πολύ θα το ήθελα το όνομα του εκτροφείου...
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Τελικα θα απαντησουμε στον ανθρωπο εάν το θηλυκό είναι προτιμοτερο από το αρσενικο?
Δεκα φορες ρώτησε και στην ουσια απάντηση δεν πηρε.
Ταυτόχρονα λεμε και για τα εκτροφεια και τα πετ σοπ.
 


Apkok

Well-Known Member
25 Ιουλίου 2008
67
0
athens
το αν ασχοληθηκα κ διαβασα ασε με να το ξερω καλυτερα εγω...απο κει κ περα εγω απλα εκανα ενα ερωτημα ευγενικα,κανεις δν ειναι υποχρεωμενος να μου απαντησει.

το οτι καποιοι σου λενε τα πραγματα με το ονομα τους δεν σημαινει οτι σε προσβαλουν δεξου την αποψη τους μιας και μπηκες στο φορουμ για να ακουσεις αποψεις!!!!!!ειναι σιγουρο οτι αν κανεις καποιες κινησεις σωστες στην αρχη αργοτερα δεν θα το μετανιωσεις!!!!!!μην βιαζεσαι ψαξου πρωτα.....:cool::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 


GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
h φωτό που σου έστειλαν δεν χρειάζεται να είσα μάγος για να το καταλάβεις είναι από πετσοπ και μάλιστα άθλιο... :(
θα έπρεπε να σε προβληματίσει και να απομακρυνθείς με.... μεγάλα άλματα(κι όχι ελαφρα πηδηματάκια).....
ανταυτού ρωτάς την γνώμη μας.... :confused::confused:
παρά τα όσα έχουν πει για πετσοπ παπυμιλς κλπ...
και διακριτικοί ήταν οι υπόλοιποι....:mad:

άρη το μόνο εύκολο αν σε ενδιαφέρουν οι διαφορές αρσενικού - θηλυκού γαλλικού μπουλντοκίου είναι ένα καινούριο θρεντ... ξέρεις εσύ...:p
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
χαχαχα :D:D
μα το θρέντ αυτό ξεκινησε με την ερωτηση μεταξυ αρσενικου – θηλυκού και μετά κατεληξε στα πετ σοπς.
 




galazio

Well-Known Member
15 Ιανουαρίου 2008
3.733
7
διαβασε και αυτο, απλα μια εμπειρια μελους που πηρε γαλλικο απο πετ σοπ.
εχε υποψην σου οτι στα γαλλικα μπουλντογκ, χρειαζεται καλη ενημερωση και αγορα απο σωστο εκτροφεα.
σε ολες τις φυλες, αλλα σε καποιες, ακομη περισσοτερο.

""
Αρχικό μήνυμα απο puzzle
Ξεκινησα κανοντας φετος τη χειροτερη πρωτοχρονια της ζωης μου..Ενω εψαχνα χρονια γεικως για french bulldog, διαβαζα βιβλια τους κτλ..ποτε δεν ειχα μαθει τη επαιζε με τα petshop και τι σημαινουν puppy mills..
Ετσι παραμονη πρωτοχρονιας βρεθηκα με μια πανεμορφη μικρουλα, βρισκομενος με τη κοπελα μου στο κεντρο..καταλαβα γρηγορα ομως οτι κατι δεν παει καλα..δυστυχως ο κτηνιατρος επιβαιβεωσε κωφωση..με μαυρη καρδια το επεστρεψα και μετα απο 2 μηνες μου εφεραν αλλο αφου συμβιβαστηκα εγω με το χρωμα..με το που ερχεται απο εξω μου το δινουν..την επομενη μερα..διαγνωση τυφος...μη τα πολυλογω τελικα πηρα τα λεφτα μου πισω και ξεκινησα να το ψαχνω σοβαρα για εκτροφεα..πηγε σε 2 εκθεσεις ρωτησα, εμαθα και ετσι εχτες το βραδυ κατεληξα με τη μικρουλα..
Οντως λιγο τσουχτερη η τιμη αλλα πιστευω οτι θα τα γλιτωσω μελλοντικα πρωτα ο θεος να πανε ολα καλα..""
 






DjSoukis

Banned
Banned
8 Ιουνίου 2006
1.998
743
Εγώ θα πρότεινα θηλυκό γιατί μου αρέσουν καλύτερα.

Για πες τώρα:

Ποιά η επωνυμία του εκτροφείου στην Αθήνα με τα Γαλλάκια;

Με ποιά εκτροφεία συνεργάζεται ο φίλος σου με το pet shop γενικότερα από Ελλάδα;

Φίλος είναι θα σου πεί και το γράφει και το pedigree...δεν είναι κρυφό.

Βεβαίως επιτρέπετε να πείς (μη σου πω επιβάλλετε πλέον).
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.926
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95