ΓΑΛΛΙΚΟ ΜΠΟΥΛΝΤΟΓΚ!!




PAPAJOHN

Member
27 Οκτωβρίου 2009
20
0
Κ καλυτερα να το κοψω το θεμα γιατι εγω απο μια ερωτηση ξεκινησα,..στην οποια απαντηση δν πηρα ακομα....,κ στο τελοσ θα βρω κ το μπελα μου που αναφερω δημοσια ονοματα κτλ..
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
ΘΑ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΕΨΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΘΗΛΙΚΟ ΛΟΓΟ ΠΕΡΙΟΔΟΥ,ΖΕΥΓΑΡΩΜΑΤΟΣ ΚΤΛ,ΘΕΛΕΙ ΕΙΔΙΚΗ ΜΕΤΑΧΕΙΡΗΣΗ?
Η αρχική σου ερώτηση.

Απάντηση:

Θα σε δυσκολέψει δύο φορές τον χρόνο.

Η περίοδος κρατάει περίπου 20 μέρες, και χωρίζεται στον πρόοιστρο (1 περίπου εβδομάδα) κατά τον οποίο συνήθως η θηλυκιά δεν αφήνει τα αρσενικά να ζευγαρώσουν, έχει αιμορραγία (σε γαλλικό bulldog όχι κάτι ιδιαίτερο) στον οίστρο, όπου το αίμα σταματάει και η θηλυκιά γίνεται δεκτική στην επίβαση, με συνήθως το μέσο της εβδομάδας ώς πιό επικίνδυνο για σύλληψη. Κατά την περίοδο αυτήν έλκει περισσότερο τους αρσενικούς και ίσως και η ίδια δείξει τάσεις για περιπλάνηση, και τον μεταοίστρο (που στην πραγματικότητα είναι πιο μεγάλη περίοδος, αλλά ας την θεωρήσουμε μία εβδομάδα επειδή και σε αυτήν χρειάζεται προσοχή και έλκει αρσενικούς.

Αν πρέπει να στραφείς σε αρσενικό είναι μία ερώτηση χωρίς απάντηση. Ο,τι πιστεύεις.
 


dimiv

Well-Known Member
18 Αυγούστου 2008
506
0
50
Αθήνα
ψάξε για εκτροφέα από κοε-

αυτός που αναφέρεις το δηλώνει ξεκάθαρα-

εισάγει σκυλιά και τα δίνει σε επαγγελματίες !

puppy mills 100%-
 


PAPAJOHN

Member
27 Οκτωβρίου 2009
20
0
denis σ ευχαριστω πολυ να σαι καλα!!τωρα οσο για ονομα εκτροφειου πιστευω καλυτερα να μν τα λεμε δημοσιως,γνωμη μου δλδ,δν ξερω.
 


kopritis

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2008
7.809
23
Αθήνα, κεντρο.
denis σ ευχαριστω πολυ να σαι καλα!!τωρα οσο για ονομα εκτροφειου πιστευω καλυτερα να μν τα λεμε δημοσιως,γνωμη μου δλδ,δν ξερω.
Γιατί?

Πάντως το θέμα να λέμε ή να μη λέμε έχει συζητηθεί κατα κόρον και τελικά η απόφαση του διαχειριστή ήταν να επιτρέπεται. Απο και και περα, ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του.
 


denis

Well-Known Member
25 Απριλίου 2007
8.820
12
Athens
www.rottweiler-greece.net
Ο κος Κανέλλος δεν είναι εκτροφείο, και σίγουρα δεν δηλώνει πουθενά εκτροφείο ο ίδιος.

Αρα ή εσύ δεν έχεις καταλάβει καλά, ή έχεις πέσει θύμα απάτης.
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
τωρα οσο για ονομα εκτροφειου πιστευω καλυτερα να μν τα λεμε δημοσιως,γνωμη μου δλδ,δν ξερω.
Εκτρέφει γαλλικά μπουλντογκ ο πρόεδρος? :paja1::paja1::paja1:
Γιατί να μην το πούμε δημοσίως? Οι εισαγωγή κουταβιών εξάλλου είναι νομιμότατη. Άλλο όμως εισαγωγή σκυλων και άλλο εκτροφή σκυλων. Εσυ πολυ απλα επεσες σε εισαγωγεα.
Καλορίζικο!
 


PAPAJOHN

Member
27 Οκτωβρίου 2009
20
0
Μαλιστα...!το σκυλακι βασικα δν ειναι δικο μου..ενος φιλου ειναι..εγω τωρα προκειτε να παρω οπως ανεφερα κ στην αρχη.ευχαριστω για το χρονο που διαθεσατε!!
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
εχουν ομιλο τα γαλλικα μπουλντογκ:D:D:D:D:D?
κανελος κενελ????
το ενδιαφερων ποιο ειναι ομως? το ροτβαϊλερ χωρις χαρτα που εχει ο φιλος απο την ιδια πηγη δεν το εχει παρει??:D:D:D:D
 


puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
http://kanellos.interpet.gr/

Αν δεν κανω λαθος υπηρχε, υπαρχει ενας κριτης που ονομαζεται Ηλιας κανελλος..ειναι και καπου προεδρος αν δεν με απατα η μνημη μου..Αυτοι με τα rot θα τον ξερουν..
Μηπως εχει καποια σχεση?
Δεν εχω ιδεα ουτε για το kennel ουτε για τον κριτη..
Αλλα ρωταω τους γνωστες.. δεν υπαρχει περιπτωση να φερνει στους ενδιαφερομενους καλα κουταβια απο εκτροφεια του εξωτερικου και αυτος να παιρνει τη προμηθεια του?
Φυσικα η photo δεν μου δειχνει κατι τετοιο αλλα οφειλω να ρωτησω μηπως εχει καποιος περαιτερω γνωση επι του θεματος..
Και φυσικα δεν θιγω το ονομα του προεδρου κου Κανελλου απλα ερωτω για οσους τον ξερουν...
 
Last edited:




puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
διαβασε και αυτο, απλα μια εμπειρια μελους που πηρε γαλλικο απο πετ σοπ.
εχε υποψην σου οτι στα γαλλικα μπουλντογκ, χρειαζεται καλη ενημερωση και αγορα απο σωστο εκτροφεα.
σε ολες τις φυλες, αλλα σε καποιες, ακομη περισσοτερο.

""
Αρχικό μήνυμα απο puzzle
Ξεκινησα κανοντας φετος τη χειροτερη πρωτοχρονια της ζωης μου..Ενω εψαχνα χρονια γεικως για french bulldog, διαβαζα βιβλια τους κτλ..ποτε δεν ειχα μαθει τη επαιζε με τα petshop και τι σημαινουν puppy mills..
Ετσι παραμονη πρωτοχρονιας βρεθηκα με μια πανεμορφη μικρουλα, βρισκομενος με τη κοπελα μου στο κεντρο..καταλαβα γρηγορα ομως οτι κατι δεν παει καλα..δυστυχως ο κτηνιατρος επιβαιβεωσε κωφωση..με μαυρη καρδια το επεστρεψα και μετα απο 2 μηνες μου εφεραν αλλο αφου συμβιβαστηκα εγω με το χρωμα..με το που ερχεται απο εξω μου το δινουν..την επομενη μερα..διαγνωση τυφος...μη τα πολυλογω τελικα πηρα τα λεφτα μου πισω και ξεκινησα να το ψαχνω σοβαρα για εκτροφεα..πηγε σε 2 εκθεσεις ρωτησα, εμαθα και ετσι εχτες το βραδυ κατεληξα με τη μικρουλα..
Οντως λιγο τσουχτερη η τιμη αλλα πιστευω οτι θα τα γλιτωσω μελλοντικα πρωτα ο θεος να πανε ολα καλα..""

Galazio καλα εκανες και το ανεφερες το θεμα..εχουν περασει απο τοτε σχεδον 2 χρονια...μακαρι να μην την ειχα περασει ποτε αυτη την περιπετεια..απο την αλλη ομως δεν το μετανιωνω γιατι ετσι ειχα την ευκαιρια να γνωρισω μερικους πολυ σπουδαιους ανθρωπους του κοινολογικου χωρου, να μαθω παρα πολλα πραγματα μεσα απο το διαβασμα την ενημερωση και τα forum και το σημαντικοτερο να αποκτησω την υπεροχη μικρουλα μου..
 


puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
ξερεις κανεναν εκτροφεα που να θεωρει τον εαυτο εκτροφεα και να πουλαει σκυλια σε μεσιτη?
Φυσικα και οχι sir αλλα ξερω πολλους ανθρωπους που μπορουν να σε φερουν σε επαφη με καλα εκτροφεια του εξωτερικου ωστε να αποκτησεις ενα καλο και υγιες σκυλι...
Φυσικα και το κανουν απο ενδιαφερον αυτοι..
Λεω ομως, μηπως το εκανε καποιος και επαγγελμα...αλλωστε ελλαδα ειμαστε ολα επιτρεπονται..και το μυαλλο του ελληνα υπερ των χρηματων τον οδηγει σε διαφορες επαγγελματικες δραστηριοτητες...
 


puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Και λεει ο κανελλος kennel sto site:

''Eίμαστε οι μόνοι που κάθε εβδομάδα ταξιδεύουμε οι ίδιοι στο εξωτερικό και πολύ αυστηρά επιλέγουμε σκύλους. Συνεργαζόμαστε με τα καλύτερα εκτροφεία και τα αποτελέσματα μας δικαιώνουν απόλυτα. Πολλά σκυλιά μας έχουν διακριθεί σε εκθέσεις τόσο στην Ελλάδα όσο και στο εξωτερικό.''
Οσοι ασχολουντε με τις εκθεσεις χρονια ...μηπως τον εχει ακουσει ποτε κανεις?
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Φυσικα και οχι sir αλλα ξερω πολλους ανθρωπους που μπορουν να σε φερουν σε επαφη με καλα εκτροφεια του εξωτερικου ωστε να αποκτησεις ενα καλο και υγιες σκυλι...
Φυσικα και το κανουν απο ενδιαφερον αυτοι..
Λεω ομως, μηπως το εκανε καποιος και επαγγελμα...αλλωστε ελλαδα ειμαστε ολα επιτρεπονται..και το μυαλλο του ελληνα υπερ των χρηματων τον οδηγει σε διαφορες επαγγελματικες δραστηριοτητες...
αυτοι που ξερεις σε ποσες ρατσες εχουν κονε και σε ποσες μερες μου φερνουν το κουταβι?

ας μην προσπαθουμε να ωραιοποιησουμε καταστασεις και να βρουμε εξηγησεις. τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα και γνωστα στους παροικουντες.
ακομα και στο λινκ που εβαλες γραφει "μονο για εμπορους".
οπως ειπαν και τα παιδια δεν κανει κατι παρανομο ο ανθρωπος για να κρυβετε σκυλακια φερνει.

τωρα το ποσο συναδει το να φερνεις σκυλια απο puppy mills και να εισαι και προεδρος ομιλου ειναι θεμα καθαρα θεμα ηθικης και σεβασμου προς το "χομπυ"σου.
 


puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Δεν ειπα ποτε οτι ειναι ο ιδιος ανθρωπος ..απλα ρωτησα μηπως ειναι κατι που μου διαφευγει.. και επαναλαμβανω για να μην παρεξηγηθω οτι δεν συνδεω τα δυο ονοματα..απλα ρωτησα..
Φυσικα και ξερουμε ολοι τι σημαινει εισαγωγη σκυλιων απο τετοια μαγαζια....
Λεω μηπως και εγω, μηπως ειχαμε κατι ενδιαφερων που μου ξεφευγει...
Παντως ειλικρινα απορω που γραφουν πολλα απο τα σκυλια εχουν διακριθει..αλλα τελικα κανενας δεν τους ξερει..
Τεσπα..λυθηκαν απ οτι φαινεται οι απορειες μου..
Thanks sir...
 


sir-elric

Well-Known Member
17 Νοεμβρίου 2006
2.589
3
marathon beach
Παντως ειλικρινα απορω που γραφουν πολλα απο τα σκυλια εχουν διακριθει..αλλα τελικα κανενας δεν τους ξερει..
.
μα δεν λεει ψεματα! πολλα απο τα ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΣΚΥΛΙΑ και τα σκυλια που εχει εισαγει εχουν διακριθει. επεισης ειναι αρκετα γνωστος. δεν λεει ψεματα για αυτα.οπως επεισης δεν υπαρχει νομικο κριτηριο για το "καλο εκτροφειο".

επεισης μην ξεχνας οτι με 50 ευρω στο σκυλακι απο πετ σοπ παιρνεις και πεντιγκρι.(τωρα αν εσυ εχεις παρει μαλτεζ και το πεντιγκρι ειναι αγ.βεναρδου, ξερεις τωρα 500 σκυλια στο φορτηγο λαθη γινονται).


να στο πω διαφορετικα εχω εκτροφειο με μπουλτνογκ. τα σκυλια μου και αυτα που εχω εισαγει εχουν κερδισει εκθεσεις-εργασιες κλπ κλπ. εγω μετα αποφασιζω να εισαγω σκυλακια απο "καλα εκτροφεια" δεν γραφω καποιο ψεμα οταν λεω οτι τα σκυλια μου και αυτα που εισαγω εχουν κερδισει. επεισης επειδη εχω ακρες εχω φερει και ενα ντοπερμαν απο εναν γνωστο εκτροφειο γερμανιας που τυγχαινει ο εκτροφεας να ειναι φιλος του εκτροφεα του οποιου τις γραμμες χρησιμοποιω. επεισης σε μια εκθεση γνωρισα και ενα παληκαρι που εκτρεφει τσοου τσοου και εφερα και ενα για την ξαδερφουλα μου και τα 2 σκυλακια εγιναν πρωταθλητες ελλαδας.
 


puzzle

Well-Known Member
31 Μαρτίου 2008
513
1
Patissia
Οκ καταλαβα τι θες να πεις..
Απλα απορησα..γιατι λεω μπορει οντως οπως και ειναι οπως ειπες γνωστος..μπορει να εχει κονε με καλα εκτροφεια του εξωτερικου και να φερνει σκυλια μονο απο αυτα..βεβαια το καλα σκυλια σε πολυ καλη τιμη δεν συμβαδιζει...!!!
Τεσπα καταλαβα ομως τι ηθελες να πεις..και thanks και παλι..
 




Στατιστικά Forum

Θέματα
33.122
Μηνύματα
895.913
Μέλη
19.937
Νεότερο μέλος
Spotlight