Γειά σας!
















m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
42
Θεσσαλονικη
Χαχαχα!! Οχι, δεν το έφαγε Marion...! Σ´ευχαριστω για το καλωσόρισμα! Ναι, μεγαλη χαρά!!
Σ´ευχαριστω ghelly! :rolleyes: Εμένα πάλι μου αρέσει να τη βλέπω να αγριεύει και να γαβγίζει αλλα το κανει σπάνια η χαζούλα... Εχει πλάκα οταν κοιμάται στην αγκαλιά μου και την ξυπνάω για να τη βαλω στο crate, μου κανει γκρρρρρ!Χαχαχα!
 




LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Νικόδημε να τη χαίρεσαι, είναι κούκλα!
Πολλά και καλά χρόνια! :)

Όσον αφορά την τροφή, οι περισσότεροι εκτροφείς μικροσωμων φυλών που γνωρίζω, royal δίνουν και είναι και ευχαριστημένοι. Είναι τροφή πολλά πολλά χρόνια και γενιές δοκιμασμένη.
Σαν το Νουνού ένα πράγμα:D
Αυτό με προβληματίζει και εμένα.
Πρόσφατα ξεκίνησα να ξαναδίνω κροκέτα, δύο φορές την εβδομάδα συνδυαστικά με ωμό και για το λόγο που αναφέρει ο yorkaddict σκέφτομαι και τη royal. Άλλωστε και η δικιά μου με royal μεγάλωσε οπότε ξέρω ότι της κάθεται καλά σαν τροφή. Άλλη που κοιτάω είναι η N&D.
@haviharakennel νομίζω ότι τάιζες n&d και λόγω και των κουταβιών θα το έχεις ψάξει πολύ το θέμα οπότε μπορείς να μου πεις τη γνώμη σου;
 


haviharakennel

Well-Known Member
20 Δεκεμβρίου 2012
2.581
5.770
Θεσ/νίκη
Άλλη που κοιτάω είναι η N&D.
@haviharakennel νομίζω ότι τάιζες n&d και λόγω και των κουταβιών θα το έχεις ψάξει πολύ το θέμα οπότε μπορείς να μου πεις τη γνώμη σου;
@LaCat εγώ στα μεγάλα δηλαδή τώρα βασικά μόνο στη Μπάρμπι δίνω αυτόν τον κωδικό: N&D LAMB BLUEBERRY SMALL ADULT επειδή έχει λιγότερη πρωτείνη από τους άλλους. Το Μάρκο και τη Χαρά (λόγω εγκυνοσύνης και γαλουχίας) ταίζω Acana puppy small breed και ξεκίνησα να τη δίνω και στα κουτάβια. Η Acana puppy εχει 32% πρωτείνη ενώ η N&D low grain puppy - 35% - δεν θέλουμε τόσο πολύ.

Όμως αυτή για ενήλικα με το αρνάκι έχει 28% οπότε βολευόμαστε μια χαρά - είναι και πιο οικονομική από την Acana. Όταν η Χαρά πάρει τα πάνω της θα την αλλάξω πάλι σε αυτήν όπως επίσης και το Μάρκο όταν κλείσει χρόνο.
 


m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
42
Θεσσαλονικη
Ευχαριστω Lacat! Κι εσυ να χαίρεσαι το μικρούλη σου! Όσο αναφορά τη τροφή, εγώ ξεκίνησα να δίνω την barking heads αλλα μου είπαν και για μια άλλη που λέγεται sam's field ή κάπως ετςι και η οποια ειναι καλη... Περισσότερα δεν γνωρίζω...
 


LaCat

Well-Known Member
3 Ιουλίου 2013
861
923
Στα κουτάβια δεν κάνουν καλό οι συχνές αλλαγές τροφής.
Και η barking που ταΐζεις και η sam's field είναι καλές τροφές. Εφόσον αυτή που ξεκίνησες κάθεται καλά στην Aniel θα ελέγα ότι δεν έχεις λόγο να πειραματίζεσαι.
 


m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
42
Θεσσαλονικη
Μπορει καποιος να μου λύσει μια απορία? Η ανιελ, οταν πηγαίνει στη πάνα της για να κανει κακά, ξύνει για πολυ ώρα τη πάνα και την μαζεύει και έπειτα κανει τα κακά της και μερικά, εφόσον μαζεύει τη πάνα, τα κανει εκτος... Γιατι συμπεριφέρεται ετςι? Υπαρχει τρόπος να αλλάξει αυτή η συμπεριφορά?
 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
@m&m_tsihua Δεν κάνει κάτι κακό απλά ετοιμάζει την τουαλέτα της!
Κόλλησε την πάνα στο πάτωμα με ταινία γύρω γύρω και μόλις την σκάβει δεν θα μπορεί να την μετακινήσει οπότε θα τα κάνει κατά 95% πάνω στην πάνα.
 




Iraki maria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2015
368
791
37
Thessaloniki
Μην ανυσηχεις δεν ειναι τιποτα,και εμενα ετσι εκανε οταν ηταν μικρουλα,και το κανει ακομα και τωρα οταν θελει να βολευτει και εχει κατω μαξιλαρι η κουβερτα:).Καπου ειχα διαβαζει οταν φερνουν σβουρες και ετοιμαζονται για τουαλετα προσπαθουν να ευθυγραμμιστουν με τον αξονα της γης:whistle:!
 
  • Like
Reactions: m&m_tsihua


m&m_tsihua

Well-Known Member
17 Σεπτεμβρίου 2015
53
44
42
Θεσσαλονικη
Μην ανυσηχεις δεν ειναι τιποτα,και εμενα ετσι εκανε οταν ηταν μικρουλα,και το κανει ακομα και τωρα οταν θελει να βολευτει και εχει κατω μαξιλαρι η κουβερτα:).Καπου ειχα διαβαζει οταν φερνουν σβουρες και ετοιμαζονται για τουαλετα προσπαθουν να ευθυγραμμιστουν με τον αξονα της γης:whistle:!
Α καλά... Κι εμένα οταν ειναι να κοιμηθεί, σκάβει σαν τρελή το μαξιλάρι. Χαχαχαχααα!!!
Αυτο πάλι με τις σβούρες πρώτη φορά το ακούω... Δηλαδή, κατι απο Ιούλιο Βερν ! Χαχαχαχα!
 
  • Like
Reactions: Iraki maria




Iraki maria

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2015
368
791
37
Thessaloniki
Last edited:
  • Like
Reactions: m&m_tsihua


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.820
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU