Γεια σας και από μένα


vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
Καλησπερα και απο μενα..Ο νεος μου συντροφος λεγεται ΡΑΣ..Ειναι ενα Γερμανικο Ποιμενικο Λυκοσκυλο και ειναι περιπου 2,5 μηνων...το πηρα απο 40 ημερων απο μια ιδιωτη ελληνο-ουγγαρεζα η οποια εχει φερει το ζευγαρι απο την ουγγαρια..ειναι παρα πολυ καλα λυκοσκυλα και καθαρα..ειδα και τους γονεις και ειναι τελειοι και οι 2..τα εχει εκει για να φυλανε κατι παλιες αποθηκες πυραυλων σε ενα χωριο του κιλκις..απλα το θεμα ειναι οτι τα σκυλια ειναι χωρις χαρτια.την ρωτησα γι αυτο και μου ειπε οτι δεν μπηκε ποτε στην διαδικασια να τα βγαλει χαρτια γιατι στο χωριο απ'ωπου και ειναι και οσοι την ξερουν οτι εκτρεφει γερμανικα ποιμενικα και αλλες 2 ρατσες επισης,,οι περισσοτεροι τις ζητανε να παρουν φτηνα κουταβια.γι αυτο δεν μπηκε ποτε σε αυτην την διαδικασια..αλλα μου ειπε επισης οτι αν θελησω μπορω να βγαλω τα χαρτια,αλλα πρεπει πρωτα να παρουμε τα χαρτια των γονιων απο την ουγγαρια..και οτι ολο αυτο θα κοστισει περιπου 500 ευρω...τοσο βγαινει για να ερθουν τα χαρτια των γονιων και να δηλωθει το σκυλι στην ελλαδα???
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

Καλώς ήρθες στο φόρουμ και να σου ζήσει.
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Καλώς ήρθες....
Μην το σκεφτείς καν να της τα δώσεις τα χρήματα. Έτσι που στα λέει ειναι απλά τα πράγματα "χαρτιά δεν υπάρχουν".
Δεν παίζει εκτροφέας χωρις χαρτιά ούτε κατά διάνοια!
 


vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
δεν ειναι και καλα εκτροφεας.μπορει να το εθεσα κι εγω λαθος.απλα εφερε το ζευγαρι πριν χρονια απο εξω και οτι γενναει τα πουλαει φτηνα..δεν υπαρχει περιπτωση να της δωσω τα λεφτα ενοειτε..απλα μου ειχε πει οτι αν θελησω θα μου πει την διαδικασια που χρειαζεται ωστε να βγαλω τα χαρτια..ισως να φερει μονο το χαρτι των γονιων απο εκει και ολα τα αλλα εξοδα να τα αναλαβω εγω εδω στην ελλαδα για οτι χρειαζεται..αλλα και παλι ειναι πολλα τα λεφτα...εμενα προσωπικα δεν με πειραζει και πολυ αυτο γιατι ηταν επιλογη μου να παρω ενα φτηνο κουταβι μιας και δεν μπορουσα να διαθεσω 500-600 ευρω για ενα κουταβι με χαρτια..κι ετσι εδωσα 150 ευρω και πηρα αυτο..παντως ειναι τελειος και τρελλος πολυ...δεν σταματαει να δαγγωνει μπατζακια και χερια..χαχαχα..
 
Last edited:




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Αν τα σκυλιά της είχαν χαρτια, δεν θα τα εκανε τόσο ελαφρα τη καρδια για να γεμισει την τσέπη, σακιά κουταβιών. Και βάζω και στοιχημα πως δεν εκανε και εξετάσεις στους γεννήτορες πριν το ζευγάρωμα.
Και σε αυτή να μην τα δώσεις τα χρήματα, τα κυκλώματα ειναι απιστευτα εξαπλωμένα.
Οπότε ξέχνα τα χαρτια!
Φρόντισε και αγάπα τον μικρό σου και να τον προσέχεις διπλά πλέον για τυχόν ασθενειες-=
 




vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
στο πολυκαστρο φιλε μου ειναι τραβηγμενες..οι 2 ειναι σε ενα μερος που ειναι κατι βρετανικα μνημεια και ειναι ολο γκαζον ο χωρος και οι αλλες 2 στο βοηθητικο γηπεδο ποδοσφαιρου...
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Δεν εννοούσα γεωγραφικά.

Είναι ας πούμε...στην αυλή του σπιτιού σου;

Ξέρεις ότι το κουτάβι δεν πρέπει να κυκλοφορεί, αν δεν έχει τελειώσει τα εμβόλιά του;
 


vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
παντως απ'οτι μιλησα και με καποιους γνωστους μου που γνωριζουν οτι δινει κουταβια μου ειπαν οτι εχει πολυ καλα σκυλια και οτι εκανα καλη επιλογη..αυτη εχω μαθει οτι τα προσεχει καλα τα σκυλια και οτι ασχολειτε με ζωοτροφες και τετοια..και εννοειτε οτι τον προσεχω τον ρας μου..το μονο ελαττωμα του ειναι οτι ο μπουφος παει και τα κανει συνεχεια μεσα στο σπιτακι...βρε πηρα μεχρι και σπρευ ελκυσης για να τα κανει αλλου αλλα αυτος εκει το δικο του..τωρα σκεφτομαι να κλεισω το σπιτακι για καμια εβδομαδα μεχρι να μαθει να τα κανει αλλου..ουτως η αλλος δεν μπαινει μεσα να κατσει..ολο διπλα απο το σπιτακι καθεται..για να βραχει δεν υπαρχει περιπτωση γιατι ειναι κατω απο υποστεγο..να το κανω αυτο τι λετε??εχω βαρεθει να καθαριζω καθε μερα το σπιτακι του..
 


vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
Δεν εννοούσα γεωγραφικά.

Είναι ας πούμε...στην αυλή του σπιτιού σου;

Ξέρεις ότι το κουτάβι δεν πρέπει να κυκλοφορεί, αν δεν έχει τελειώσει τα εμβόλιά του;
οχι δεν το γνωριζα αυτο..να μη το βγαζω προς τα εξω δηλαδη εε??μονο μεσα στην αυλη μου εεε..
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Μάλιστα...

Πολλές λάθος αρχές.

Θα ήθελα να σου πω περισσότερα, αλλά σκέφτομαι αυτούς εκεί, που σου λένε τα καλύτερα για την "εκτροφέα" σου και τα ατελείωτα κουτάβια της και μου κόβεται η όρεξη.

Αν θέλεις, κάτσε και διάβασε στο φόρουμ όσο περισσότερα μπορείς.

Καλή τύχη και στο κουτάβι σου και σε σένα.
 


vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
ευχαριστω παντως για την απαντηση σου.θα ψαξω παραπερα το φορουμ τοτε να δω διαφορες αποψεις..
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Τι γίνεται με τα γπ τελευταία;;;

vlaxos, δεν πρέπει να παίρνουμε σκυλιά απο γέννες ιδιωτών διότι παραμονεύουν κίνδυνοι όπως: Προβλήματα υγείας και προβλήματα συμπεριφοράς,επίσης δίνεις χρήματα σε έναν άνθρωπο που "μειώνει" τη φυλή μια και τα σκυλιά που βγάζει δεν είναι καθαρόαιμα γερμανικά ποιμενικά και δεν εχουν να προσφέρουν κατι στη φυλή αλλά είναι κάποια σκυλιά που απλά μοιάζουν με εκείνα στην εμφάνιση(αν μοιάζει και στο χαρακτήρα θα είσαι πολύ τυχερός!Είναι απίστευτοι σκύλοι)

Τώρα ό,τι έγινε έγινε και δεν ήξερες οπότε δικαιολογείσαι. Σου τα λέω για να ξέρεις απο εδω και πέρα και να μη γίνεις ενας απο αυτούς που θα μαζεύει πελατεία στην κοπέλα που σου έδωσε το σκυλί και φυσικά το επόμενο σκυλάκι σου αν δεν είναι αδεσποτάκι να είναι απο εκτροφείο.
Να σου ζήσει και να περάσετε μια υπέροχη ζωή μαζί:)
 


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Ξέρεις ότι το κουτάβι δεν πρέπει να κυκλοφορεί, αν δεν έχει τελειώσει τα εμβόλιά του;
Αυτή την πληροφορία, όπως και δεκάδες άλλες κρισιμότατες για την επιβίωση και την σωστή υγεία και συμπεριφορά του κουταβιού σου, όφειλε να στην έχει δώσει η "εκτροφέας" σου.

Η οποία επίσης, όφειλε να έχει κρατήσει το δόλιο το κουτάβι με την μάνα και τα αδέλφια του, όσο είναι υποχρεωτικό επίσης για την ψυχική του υγεία, αλλά και απο τον νόμο.

Η οποία επίσης, όφειλε να του έχει κάνει και το πρώτο εμβόλιο.

Η οποία επίσης, όφειλε να έχει pedigree στα σκυλιά της [και όχι μόνο φυσικά] και στα παιδιά των σκυλιών της.

Η οποία επίσης...

...μακρύς ο κατάλογος, όσων κοστίζουν σε ευρώ για την..."εκτροφέα" είπαμε; :rolleyes::mad:

Πότε θ'αρχίσουν να μπαίνουν στην φυλακή ήθελα να 'ξερα :mad:
 








Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22