Για να παρηγορηθείτε…


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
…οσοι γκρινιαζετε για τριχες.

Με τρομο περίμενα την εποχη που η Ηρα θα αλλαζε τριχωμα. Αυτή η εποχη ηρθε.
Να σημειωσω ότι την ειχα ξαναχτενισει προχθες.
Οι τριχες των φωτογραφιων προερχονται από το κομμωτηριο πριν μια ωρα. Μπορουσα να βγαλω κι άλλες αλλά κουραστηκα.

Και δεν προνοησα να προμηθευτω furminator και παιδεύομαι με την συρματινη χτενα.
Η Ηρα δειχνει λιγο σαν βρεγμενη γατα, αλλά τι είναι η ταλαιπωρία μπρος τα κάλλη!



 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Αχουουουουουου!!!!! Σα να βλέπω τις τρίχες του Μουφ όταν το χτενίζω!!!!! Έτσι και χειρότερα! Ρε Άρη, είσαι να ανοίξουμε επιχείρηση να γεμίζουμε μαξιλάρια?!:eek::eek::eek::eek::eek::p:p:p:p:p:D:D:D:D:D
 






st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Αυτην την χτενα την εχω και εγω!Και εμενα ΔΕΝ βγαζει τοση τριχα!

Γιατι?

Τον χτενιζω με την "φορα" της τριχας μονο!Ο,τι βγαζει ειναι μονο πανω στο βουρτακι και λιγο!
Μηπως πρεπει να κανω παραπανω?
 




st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Ασε και πριν πηγαμε μεγαλη βολτα μεσα στην βροχη!Τσαλαβουτουσε απο εδω απο εκει!Τον εβαλα στην μπανιερα να τον ξεπλυνω λιγο και τον στεγνωσα!
Αντε καλα!Γιατι τωρα μετα απο το ξεπλυμα τον βουρτσιζα βουρτσιζα βουρτσιζα και δεν εβγαλε τιποτα το χαιβανι!Τουλαχιστον να μην πηγαινει τζαμπα ο κοπος μου:D!

Παντως οταν τα βουρτσιζεις εγω τουλαχιστον νιωθω οτι γινεται αλλος σκυλος!Υφη,λαμψη,απολαυση αυτουνου,κουλαμαρα δικια μου
...ωραια πραγματα...
 


Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Εγώ πάλι το απολαμβάνω διότι σκέφτομαι το πόσο ελεύθερη είμαι να κάνω ό,τι μου γουστάρει και δεν έχω τη μάνα μου να γκρινιάζει για τις τρίχες και να την πιάνουν τα μικροαστικά της. Δε βαριέσαι, το Μουφ να είναι καλά, τα όσα μου προσφέρει είναι ανεκτίμητα.
 


Barbie

Well-Known Member
20 Οκτωβρίου 2009
81
0
πρεβεζα
Ασε και πριν πηγαμε μεγαλη βολτα μεσα στην βροχη!Τσαλαβουτουσε απο εδω απο εκει!Τον εβαλα στην μπανιερα να τον ξεπλυνω λιγο και τον στεγνωσα!
Αντε καλα!Γιατι τωρα μετα απο το ξεπλυμα τον βουρτσιζα βουρτσιζα βουρτσιζα και δεν εβγαλε τιποτα το χαιβανι!Τουλαχιστον να μην πηγαινει τζαμπα ο κοπος μου:D!

Παντως οταν τα βουρτσιζεις εγω τουλαχιστον νιωθω οτι γινεται αλλος σκυλος!Υφη,λαμψη,απολαυση αυτουνου,κουλαμαρα δικια μου
...ωραια πραγματα...
καλα βρε στελιο αντι να χαιρεσαι που δν βγαζει τριχες, αναρωτιεσε αν κανεις κατι λαθος>>:xD::xD::xD:χαχα πλακα εχεις....αχ πως σας ζηλευωωωμακαρι να ειχα κι εγω καποιον να τον κανω μπανιο και ν τον χτενιζω....ποτε θα ερθει το καλοκαιριιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι??? θα τρελαθωω
 
Last edited:




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Αχουουουουουου!!!!! Σα να βλέπω τις τρίχες του Μουφ όταν το χτενίζω!!!!! Έτσι και χειρότερα! Ρε Άρη, είσαι να ανοίξουμε επιχείρηση να γεμίζουμε μαξιλάρια?!:eek::eek::eek::eek::eek::p:p:p:p:p:D:D:D:D:D
Ετσι και χειρότερα κι εμείς. Μαζί σας για την επιχείρηση. Θα χ@στούμε στο τάληρο.
 






mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Τι είναι αυτό το πράγμα με το οποίο βγάζετε τόσες τρίχες; :eek:

Το δικό μου πράγμα από το οποίο βγάζω τόσες τρίχες, είναι ένα πολύ μαλλιαρό σκυλί με πολλές στρώσεις γούνας :D Τομάρια ολόκληρα δημιουργούνται με κάθε χτένισμα. Και δεν τελειώνουν ποτέ :D Στην ερώτησή σου... ότι εργαλείο και να χρησιμοποιήσουμε το ίδιο αποτέλεσμα έχουμε. Κυρίως μια χτένα που έχω και μοιάζει με τσουγκρανάκι είναι όλα τα λεφτά. Και με το furminator γεμίζουμε σακούλες και σακούλες σε κάθε χτένισμα.
 




mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Και το κερασάκι στην τούρτα είναι ότι εμείς το χτένισμα το κάνουμε στην βεράντα, σε συνθήκες άπνοιας όταν τις πετυχαίνουμε γιατί και μισό μποφοράκι να έχει, γίνεται το σύμπαν μαύρο. Πάντως άπνοια ξεάπνοια, επινοώ και τρόπους να κρατάω την ουρά ακούνητη, γιατί ότι "ζημιά" κάνει ο αέρας, άλλη τόση κάνει και η ουράκλα που δεν σταματάει δευτερόλεπτο να κουνιέται. Για χτένισμα μέσα στο σπίτι, ούτε για αστείο...
 


harryf3

Well-Known Member
27 Απριλίου 2009
7.818
76
Ξάνθη
Κι εγω στο μπαλκονι την χτενιζω συνηθως αλλά αυτές τις μερες φυσαει ο γνωστος αερας της Ξανθης.

Παντως το κομμωτήριο ολοκληρωθηκε με βολτα με βροχη και αερα. Δεν ηταν η καλυτερη μερα της Ηρας σημερα :D
 


katerina k.

Well-Known Member
11 Σεπτεμβρίου 2009
6.204
13
Κηφισιά
Σας προσκαλώ όλους να χτενίσουμε τα 2 Golden...!!!!!! Πάρτυ τρίχας!!!:D:D:D
όχι μαξιλάρια...πάπλωμα υπερδιπλο γεμίζουμε!!:D
 




Sara

Well-Known Member
27 Δεκεμβρίου 2008
7.737
1.479
Illinois, USA
Ναι, αλλά η τόση τρίχα έχει και τα υπέρ της: λένε ότι ψυχολογικά είναι πολύ πιο soothing να χαϊδεύεις σκύλο με μακρύ τρίχωμα και κατεβάζει και την πίεση!!:p:p:D:D:D
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.116
Μηνύματα
895.852
Μέλη
19.925
Νεότερο μέλος
vicky1981