Δάφνη Λυκάκη!


νασια

Well-Known Member
27 Μαρτίου 2012
616
11
Πόσο ομορφη είναι!!!!!!! Τρελαίνομαι με αυταρες και πατουσαρες. Καί έχει καί πόζα, σαν μοντέλο κάθεται. :)

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Πόσο ομορφη είναι!!!!!!! Τρελαίνομαι με αυταρες και πατουσαρες. Καί έχει καί πόζα, σαν μοντέλο κάθεται. :)

Sent from my HTC Vision using Tapatalk 2
Είναι κουκλάκι όμορφο.
Αν δεν δάγκωνε κιόλας, θα ήταν το καλύτερο κορίτσι!
Κανένα link ή ιδέα πως θα το σταματήσω αυτό; Αν και είμαι off topic ρωτάω γιατί με έχει τσακίσει και μην μου πείτε "δυνατά άουτς" και τέτοια, ούτε βγες από το δωμάτιο, δεν πιάνει με τίποτα!:confused:

Sent from my XT910 using Tapatalk 2
 


toninosfc

Active Member
Παναγιώτη να σας ζήσει η μέρκελ!!:cool:...έχω και εγώ ένα αδεσποτάκι 2 μηνών και αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα όπως όλοι άλλωστε. Δοκίμασα και το δυνατό άουτς και να της δίνω παιχνίδια να μασάει αντί τα πόδια μου, αλλά αυτό που πιάνει κάθε φορά είναι το εξής :όταν πάει να με δαγκώσει της λέω ''όχι'' αν ξαναπάει να δαγκώσει πάλι ''όχι'' και σταδιακά ανεβάζω τον τόνο της φωνής μου δείχνοντας ότι με ενοχλεί αυτο που κάνει και όχι προσπαθόντας να τη φοβήσω..μέρα με τη μέρα το κόλπο έπιασε και απο εδώ και πέρα ότι κάνει ''απαγορευμένο'' της λέω όχι και σταματάει σχεδόν αμέσως...στην αρχή βέβαια μετά απο κανα 3-4 φορές που έλεγα όχι αν συνέχιζε δεν την έδινα σημασία και έφευγα απο το μέρος που ήμουν (π.χ έμπαινα στο μπάνιο με κλειστή πόρτα για κανα 2λεπτο ή στην κουζίνα)
Εχθές μάλιστα μάθαμε και το κάτω...με λίγο σαλαμάκι βέβαια χαχαχα!!
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Παναγιώτη να σας ζήσει η μέρκελ!!:cool:...έχω και εγώ ένα αδεσποτάκι 2 μηνών και αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα όπως όλοι άλλωστε. Δοκίμασα και το δυνατό άουτς και να της δίνω παιχνίδια να μασάει αντί τα πόδια μου, αλλά αυτό που πιάνει κάθε φορά είναι το εξής :όταν πάει να με δαγκώσει της λέω ''όχι'' αν ξαναπάει να δαγκώσει πάλι ''όχι'' και σταδιακά ανεβάζω τον τόνο της φωνής μου δείχνοντας ότι με ενοχλεί αυτο που κάνει και όχι προσπαθόντας να τη φοβήσω..μέρα με τη μέρα το κόλπο έπιασε και απο εδώ και πέρα ότι κάνει ''απαγορευμένο'' της λέω όχι και σταματάει σχεδόν αμέσως...στην αρχή βέβαια μετά απο κανα 3-4 φορές που έλεγα όχι αν συνέχιζε δεν την έδινα σημασία και έφευγα απο το μέρος που ήμουν (π.χ έμπαινα στο μπάνιο με κλειστή πόρτα για κανα 2λεπτο ή στην κουζίνα)
Εχθές μάλιστα μάθαμε και το κάτω...με λίγο σαλαμάκι βέβαια χαχαχα!!
Άντε να το δοκιμάσουμε και αυτό.
Αύριο, πρωί - πρωί :)

Sent from my XT910 using Tapatalk 2
 


vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
μια απο τα ιδια κι εμενα ο δικος μου γερμανικος ποιμενικος παναγιωτη..οτι βρει το δαγγωνει συνεχεια..βρε του δινω να μασαει κανενα μπαλακι η κανενα μπουτακι παιζει λιγο και τσουπ ξανα ερχεται για κανενα μπατζακι,αστραγαλο,χερια...μεχρι και στην κοιλια με δαγγωσε σημερα ο χαζος...χαχαχα...βεβαια κανω λιγο αουτς η κανενα εεεεε με λιγο δυνατο τονο της φωνης και το κοβει αλλα παλι το ιδιο μετα απο λιγο..το μη λιγο το καταλαβαινει οταν δαγγωνει αλλα δεν σταματιετε με τιποτα..ολη την ωρα θελει να δαγγωνει...
εγω παλι εχω αλλο προβλημα..με το νερο του..του γεμιζω το μπολ παει πινει και μετα απο λιγο το περνει και το παιζει..οποτε μενει χωρις νερο συνεχεια..πριν σε μιση ωρα μεσα του το γεμισα 5 φορες..τα νευρα μου εσπασε ο χαζος..χαχαχα..θα τον αφησω χωρις νερο να βαλει μυαλο να δουμε μετα αν θα το ριχνει..
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
μια απο τα ιδια κι εμενα ο δικος μου γερμανικος ποιμενικος παναγιωτη..οτι βρει το δαγγωνει συνεχεια..βρε του δινω να μασαει κανενα μπαλακι η κανενα μπουτακι παιζει λιγο και τσουπ ξανα ερχεται για κανενα μπατζακι,αστραγαλο,χερια...μεχρι και στην κοιλια με δαγγωσε σημερα ο χαζος...χαχαχα...βεβαια κανω λιγο αουτς η κανενα εεεεε με λιγο δυνατο τονο της φωνης και το κοβει αλλα παλι το ιδιο μετα απο λιγο..το μη λιγο το καταλαβαινει οταν δαγγωνει αλλα δεν σταματιετε με τιποτα..ολη την ωρα θελει να δαγγωνει...
εγω παλι εχω αλλο προβλημα..με το νερο του..του γεμιζω το μπολ παει πινει και μετα απο λιγο το περνει και το παιζει..οποτε μενει χωρις νερο συνεχεια..πριν σε μιση ωρα μεσα του το γεμισα 5 φορες..τα νευρα μου εσπασε ο χαζος..χαχαχα..θα τον αφησω χωρις νερο να βαλει μυαλο να δουμε μετα αν θα το ριχνει..
Έτσι έτσι και εμένα! Με το νερό κάνει σαν πακαβιάρα!

Sent from my XT910 using Tapatalk 2
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
P1010180_1.jpg P1010197_1.jpg P1010219_1.jpg P1010194_1.jpg P1010201_1.jpg[video=youtube;FgMNGZADO4g]http://www.youtube.com/watch?v=FgMNGZADO4g&feature=youtu.be[/video]

Και που να κάνουμε και το τελευταίο μας εμβόλιο!:)
Περιττό να σας πω πως "ξεράθηκε" η κούκλα μου!
Daphne 2,5 μηνών.
Η Πρώτη μας μέρα με το clicker
 




panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
ωραια η Δαφνη...
Προσεχε τα πλακακια.
Καλυτερα να παιζεται στην περιοχη των φωτογραφιων σου
Δυστυχώς μόνο εκεί συγκεντρώνεται για εκπαίδευση. Απέναντι (φωτός) την κυνηγάω!

Η τελευταία φωτογραφία δεν είναι όλα τα λεφτά; Σαν ζουλάπι τρέχει!:)

Sent from my XT910 using Tapatalk 2
 
Last edited:




dimosthenispr

Well-Known Member
29 Οκτωβρίου 2011
83
0
Athens
Παναγιώτη να σου ζήσει η κούκλα σου!Για το δάγκωμα μην αγχώνεσαι σε λίγους μήνες που θα βγούν τα ενήλικα δόντια θα σταματήσει!Τώρα τα δόντια είναι καρφίτσες!Πάντως για να το περιορίσεις κάπως τρίψε τα χέρια σου με λίγο λεμόνι(χωρίς να σε δεί) ή βρέξε μια πετσέτα,βάλτην στην κατάψυξη να παγώσει και δώστου την(τρελή ανακούφιση για τα δόντια)!Α και το κυριότερο υπομονή και πολλά ΜΗ!
 


Andreas82

Member
4 Ιουνίου 2012
13
0
Heraklion
Κουκλα η Δαφνη να σας ζησει παιδια. Παντως αυτη ι ιστορια με τον νερο πρεπει να ειναι γενικο φαινομενο εμενα ο δικος μου 2 μηνων επινε νερο μετα βουτουσε και τα δυο ποδια μεσα αδειαζε ολο το νερο και εκανε το μπωλ μπαλακι:flip:
 




takisft

Well-Known Member
24 Ιουνίου 2011
4.817
5.037
Αθήνα
Στην περίπτωση της Bonny, η λύση δόθηκε χρησιμοποιώντας (αγοράσθηκε για άλλο λόγο) αυτό

 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
του πήρα παρόμοιο και κράτησε για 2 μέρες, μετά κατάλαβε πως να το πετάει κάτι και άρχισε να παίζει.Θα του παρω ένα σαν επιπλάκι που έχει 2 τρυπες για τα μπολ και δεν εχει κενο απο κάτω μπας και καταφέρουμε τίποτα..
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Κουκλα η Δαφνη να σας ζησει παιδια. Παντως αυτη ι ιστορια με τον νερο πρεπει να ειναι γενικο φαινομενο εμενα ο δικος μου 2 μηνων επινε νερο μετα βουτουσε και τα δυο ποδια μεσα αδειαζε ολο το νερο και εκανε το μπωλ μπαλακι:flip:
Έτσι, έτσι ακριβώς!
 


vlaxos

Well-Known Member
24 Μαϊου 2012
240
4
Πολύκαστρο
εγω παλι σκεφτηκα να ανοιξω μια τρυπα στο σιδερενιο μπολ που του εχω και να το βιδωσω κατω στο πατωμα και να βαλω και ροδελα με λαστιχο για να μη χανει το νερο αλλα το μετανιωσα γιατι οταν στριμωξα το μπολ αναμεσα σε 2 γλαστρες και δεν μπορουσε να το ριξει τι εκανε???βαζει μια το ενα ποδι..σπλατς σπλατς ριχνει αρκετο νερο εξω..μετα βαζει μεσα και το δευτερο ποδι ξανα σπλατς σπλατς παει το μισο νερο και παραπανω..ελα ομως που επρεπε να το ριξει ολο..ε μετα στο καπακι βουταει και μια ολη την μουσουδα του μεσα στο μπολ και παει ολο το νερο εξω..χαχαχαχαχα ειναι απαιχτος μιλαμε...εχω βαρεθει να του γεμιζω κι εγω το μπολ με νερο..ελεος δηλαδη..και οχι τιποτα αλλο το ριχνει και μετα δεν εχει να πιει..καθεται και κορακιαζει απο την διψα και οταν το ξαναγεμιζεις πινει πινει το μισο σχεδον και αφου ξεδιψαξε αντε το ποδαρι μεσα ξανα και παει το νερο..χαχαχα...
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
και οταν το ξαναγεμιζεις πινει πινει το μισο σχεδον και αφου ξεδιψαξε αντε το ποδαρι μεσα ξανα και παει το νερο..χαχαχα...
Η Δάφνη χειρότερη! Τα ποδάρια μέσα κορακιασμένη πριν πιει!
Τι θα κάνω με αυτό το κορίτσι δεν ξέρω!
 


panagiotisgp

Well-Known Member
3 Μαϊου 2012
1.001
423
52
Β.Α Αττική
Σήμερα κάναμε το τρίτο μας εμβόλιο και τσιπαριστήκαμε κιόλας!
Είχα την εντύπωση ότι από σήμερα ξεκινάμε τις βόλτες, τα puppy park, θα δεχόμαστε σκυλοεπισκέψεις αλλά η κτηνίατρος μου είπε ότι θα περιμένω και το επόμενο εμβόλιο σε τρεις εβδομάδες!:( Συν άλλη μία εβδομάς μετά το εμβόλιο!

Α! Και τώρα που είπα Puppy Park, μία που ήταν εκεί με ένα ντόπερμαν και άλλο ένα που δεν την γνωρίζω την φυλή, μου είπε - και συμφώνησε και η κτηνίατρος σε αυτό - πως εμφανίστηκε κρούσμα τύφου στα Puppy Park! Γνωρίζει κάποιος κάτι γι' αυτό;
Για να μην ανοίγω άλλο νήμα!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Για τύφο δεν ξερω αλλά σε puppy park στην Αττική εμφανίστηκε kennel cough σε μπόλικα σκυλια.