Διακοπές με το σκύλο.

Διακοπές με το σκύλο


  • Total voters
    268

elena.dogwalking

Well-Known Member
21 Σεπτεμβρίου 2007
189
5
Komotini
Δεν αντηλέγω οτι υπαρχουν και ανθρωποι που νομιζουν οτι ολοι η χωρα ειναι δικια τους αλλο αυτο....

Να ειμαι ειλικρεινες φταιγανε η ιδιοκτητες θα μπορούσανε να μενουν λιγο ποιο μακρια απο αλλους ηλιομενους...

Μου εχει συμβει να πηγαινω πριν αρκετα χρόνια παραλεια βολτα με το σκυλάκι της φιλης μου και εκεινη παρων και να ειναι κατι γιαγιαδες στην θάλασσα να πλατσουρίζουν και να τρέχουν ελευθερα ενα Dalmatina και Golden Retriever και εμεις με την πατσαβούρα βολτα και ερχωνται και ορμανε στο κακομοιρο γρηλιζωντας δαγκωνωντας και πιδωντας πανω του με ασχημες προθέσεις.... και οχι οπως λεγανε η κυραντζες να παιξουν θελουν αστο βρε τι θα πάθει.... Η φαση εξελιχτηκε να αρπάξω της φίλης μου το σκυλι να της το βάλω αγκαλια και να κρατάω απο τα λουρια τα σκυλια να τα πάω στα αφεντικα τους και η κυρουλες να βγαινουν αμεριμνες οτι το σκυλακι εφταιγε και κακος περιορισα τα σκυλια τους...

ημουν ετοιμη να φωναψω αστυνομια οχι οτι τα σκυλια μου εφτεγα αλλα η κοτες αμα δεν κοινωνικοποιησες το σκυλι σου δεστω στην ομπρέλα απο κατω και οχι αμολειμενο στην παραλεια....

εχω σκυλια και γνωριζω της προσθεσεις και την γλωσα του σωματος ενος σκύλο αμα ήταν καποιος αλλος θα του ξεσκιζαν το σκύλο του και μετα θα βγαιναν....

απο ιδιοκτητη σε ιδιοκτητη διαφερουμε....

και αυτος που εχει σκυλο πρεπει πρωτα εκεινος να εκπαιδευτη και μετα το σκυλι του...
 


dogwalker

Member
12 Δεκεμβρίου 2007
23
0
www.dogserviices.gr
SwkDoG said:
Μια που το καλοκαίρι μπήκε για τα καλά θα ήθελα να μιλίσουμε για ένα επίκαιρο θέμα.
Πόσοι κάνουν διακοπές μαζί με το/τα σκυλιά τους?

...και αν ναί,ποιοί προορισμοί δεν θα μας δημιουργήσουν (σε εμάς και το σκύλο μας) πολλά προβλήματα?

Α!...και καλό καλοκαίρι!... :wink: :D
Πάντα ρυθμίζω τις διακοπές μου σε ξενοδοχείο που δέχονται κατοικίδια με φίλους που αγαπούν τα σκυλιά με δικό μου αμάξι σε κοντινές διαδρομές πάντα να περνά καλά εμείς και ο σκύλος.



ROTTIE: Η δημοσίευση διορθώθηκε και γράφτηκε στα Ελληνικά. Τα greeklish δεν επιτρέπονται στο forum. Θα παρακαλέσω οι δημοσιεύσεις σας να είναι στα Ελληνικά και μόνο.

Ευχαριστώ για την κατανόηση.
 


Amelie

Guest
12 Δεκεμβρίου 2007
69
0
Thessaloniki
το καλύτερο μερος πιστεύω για να πας διακοπές μαζί του είναι Η Γαλλία.
Εστιατόρια,φαστ φοθντ μαγαζιά, μετρό, σουπερ μάρκετ δεν υπήρχε μερος που να μην δω καποιον με το σκυλί του μαζί.
 






LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
46
thessaloniki
Στο Μονακο εγω να την παρω τι λετε?τωρα τα χριστουγεννα που θα παμε εντοs θα την παρω αν και μου ειπαν οτι δεν δεχονται κατοικιδια και εγω ειπα οτι ουτε για πλακα δεν το δεχομαι απλα θα κανονισουμε με τιs καθαριστριεs να μην μπαινουν οποτε να'ναι για να μην την τρομαξουν και συμφωνησαν;-) :wink:
 


FrenchieFan

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2006
5.000
1.506
Athens
www.frenchieworld.de.vu
LUNA07 said:
Στο Μονακο εγω να την παρω τι λετε?τωρα τα χριστουγεννα που θα παμε εντοs θα την παρω αν και μου ειπαν οτι δεν δεχονται κατοικιδια και εγω ειπα οτι ουτε για πλακα δεν το δεχομαι απλα θα κανονισουμε με τιs καθαριστριεs να μην μπαινουν οποτε να'ναι για να μην την τρομαξουν και συμφωνησαν;-) :wink:
Στο Μονακο δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα, οπος σε ολες τις πολιτισμενες χωρες στον κοσμο!!!
Εχω μια πελατισσα, που ταξιδευει παααρα πολυ συχνα (συνοδευει τον αντρα τις που ειναι Μηχανικος η κατι τετιο και ειναι συνεχεια εξω)- και παντα μαζι με τον σκυλο της- ενα Μινι- Μαλτεζ, σαν τιν δικια σου.
Εχει παει Σαυδικη Αραβια, Τουρκια, Καναδα, Ντουμπαι, Κροατια, Ιταλια, Hong Kong, Thailand, Korea, και οπου αλλου μπορει να φανταστει κανεις.
Παντα μενουν στα μεγαλυτερα ξενοδοχεια, τυπου Ηιλτον= και ποτε δεν εχουν απολυτος κανενα προβλημα!
Ισα ισα- που ΟΛΑ τα ξενοδοχεια στο εξωτερικο εχουν και υπηρεσιες Dog Sitting, αν εχεις μια δουλιτσα που δεν μπορεις να παρεις τον σκυλο. Η Dog Walking, αν δεν θες εσυ να τον πας μονη βολτα.
Μονο εδω, στην Σαλονικι, δεν τους αφισαν να παρουν τον σκυλο στο Μακεδονια Παλλας!!! Αισχος δηλαδη!
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
46
thessaloniki
Καλα εδω ειμαστε ψυχασθενεις :lol: :lol: :lol: ξερω οτι σε κανενα hotel δεν επιτρεπονται μες την πολη... :?
 


kango1

Well-Known Member
27 Σεπτεμβρίου 2007
11.313
16
ATHENS
παντως η φαση ειναι οτι ολα τα μεγαλα ξενοδοχεια hilton,intercontinental,μεγαλη Βρετανια,αστερας βουλιαγμενης ολα αυτα σκυλακια δεχονται..αν πας σε καποια αλλα πιο μικρα ουτε καν.. :evil:
 


sofiaklv

Well-Known Member
4 Μαϊου 2007
1.362
3
Athens
kango1 said:
παιδια βορια Ιταλια ...το μετανοιωνεις αν δεν το παρεις μαζι σου..
Άστα.... Πριν δυο βδαμάδες γύρισα από Μιλάνο και είχα πάθει πλάκα.....

Στα cafe, στις τρατορίες, στο μετρό, στις πλατείες, στους πιο κυριλέ και ακριβούς εμπορικούς δρόμους, παντού κόσμος βόλτα με τα σκυλιά του, παντός μεγέθους, από τσιουάουα και ροτ μέχρι κάτι τεράστιες "αρκούδες"!!!!!!!!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock:

Άστα.... Ατελείωτη ζήλεια..........
 




LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
46
thessaloniki
Εδω Ελλαδα και παλι,στο ξενοδοχειο που ειμαστε εχουν φαει ψιλοφρικη με το σκυλι το οποιο το εχουμε αναγκαστικα ινγκογνιτο μια καθαριστρια το ειδε σημερα και εκανε πισω για να προστατευτει:-Sστο χιονοδρομικο ομωs που γνωρισαμε ενα φιλαρακι σημερα μαs ειπε η ιδιοκτητρια του οτι την βαζει παντου και δεν εχει κανενα προβλημα.Α,να πω οτι το φιλαρακι τηs κοπελαs ηταν dogo argentino αν γραφεται ετσι 3 μηνών 32 κιλων :shock: :shock:
 




LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
46
thessaloniki
Ναι βρε,λεμε τωρα παντωs ηταν μηνων και ηταν τεραστιο.Η κοπελα που το ειχε ειπε οτι θα φτασει 70 κιλα.Ειναι αληθεια αυτο?παντωs ηταν κουκλι και παιχνιδιαρικο με τα παιδια φουλ. :D
 


ROTTIE

Well-Known Member
6 Ιανουαρίου 2007
7.688
23
ATHENS
LUNA07 said:
.Η κοπελα που το ειχε ειπε οτι θα φτασει 70 κιλα.
:shock:

Μήπως η κοπέλα είναι η χαμένη αδελφή του Πινόκιο? :lol:

Τα Dogo, Σοφάκι, γίνονται 40-45 κιλά! :wink:
 




vrmode

Well-Known Member
27 Νοεμβρίου 2006
8.125
10.078
Athens
ROTTIE said:
LUNA07 said:
.Η κοπελα που το ειχε ειπε οτι θα φτασει 70 κιλα.
:shock:

Μήπως η κοπέλα είναι η χαμένη αδελφή του Πινόκιο? :lol:

Τα Dogo, Σοφάκι, γίνονται 40-45 κιλά! :wink:
Μήπως δεν ήξερε ακρβώς τι σκυλί έχει? :lol:
 


LUNA07

Well-Known Member
3 Οκτωβρίου 2007
1.657
3
46
thessaloniki
Oσο τοσο το αναγνωρισα κι εγω οτι ηταν dogo τωρα για τα κιλα ομολογω οτι δεν το ηξερα και την πιστεψα.Το χαψα το παραμυθι που λενε:-Dαφου και ο αντραs μου απορησε με το μεγεθοs του αν και δεν του αρεσε καθολου λογω κοντηs τριχαs.Μηπωs και τηs κοπελαs ετσι τηs ειπαν λεω εγω ο καλοπροαιρετοs ανθρωποs που τουs πιστευει ολουs :lol:
 


Imakolata

Active Member
3 Ιουνίου 2008
42
0
42
ΠΑΤΡΑ
Είπα να επαναφερω το θεμα μιας και πλησιαζει η ωρα των διακοπων (ολε!!!) :D :D :D Εσεις λοιπον που θα πατε φετος διακοπες και με σκυλο η χωρις?
 


dali

Well-Known Member
5 Ιουνίου 2008
335
0
37
Διόνυσος
Εγώ πρώτη φορά φέτος θα κάνω καλοκαίρι με τον Dali και η απάντησή μου ήταν ίσως γιατί εξαρτάται από το μέρος που θα πάω... Αν πάω κόρινθο τον παίρνω μαζί μου αλλά αν είναι να πάω σε κανά νησί για 5 μέρες δεν ξέρω, αναλόγως αν θα έχω αμάξι και αν θα είμαι σε ξενοδοχείο που επιτρέπουν τα σκυλιά,δεν ξέρω, δεν μου έχει τύχει ποτέ.Εσείς δεν έχετε πρόβλημα με τα ξενοδοχεία και τα ΜΜΜ? Στο εξωτερικό πάντως δεν θα τον έπαιρνα, μόνο αν πήγαινα για πολύ καιρό.