Διακοπές με το σκύλο.

Διακοπές με το σκύλο


  • Total voters
    268

mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
Αλόννησο πήγαμε πέρυσι με την μικρή μας να είναι 4 μηνών,τέλεια ήταν.Την παιρναμε παντού μαζί ταβέρνες και παραλία απλώς δεν την βάζαμε θαλασσα
έχεις μήπως κρατήσει στοιχεια από το μέρος που μείνατε?
στην θάλασσα δεν την βάλατε καθόλου? δεν υπήρχαν καθόλου παραλιες πιο απομονωμένες??
 


STELI

Member
5 Φεβρουαρίου 2011
20
0
ATHENS
έχεις μήπως κρατήσει στοιχεια από το μέρος που μείνατε?
στην θάλασσα δεν την βάλατε καθόλου? δεν υπήρχαν καθόλου παραλιες πιο απομονωμένες??
Μέναμε στο Ρουσουμ Γιαλό σε δωμάτιο ,ήταν καθαρά και καινούρια.Στη θάλασσα την βάλαμε στην παραλία του Αγίου Δημητρίου που είναι τεράστια και δεν μάζευε πολύ κόσμο.¨Εχει πολλά κολπάκια με καταπληκτικές ΄μικρές παραλίες που μαζεύουν αύγουστο που πήγαμε εμείς αρκετό κόσμο οπότε δεν τολμήσαμε να την βάλουμε μέσα,άσε που ο κτηνίατρος μας είπε να το αποφύγουμε επειδή ήταν πολύ μικρή.
 


mariakala

Well-Known Member
26 Απριλίου 2011
2.021
1.314
ευελπιστούμε να πάμε ιούλιο διακοπές γενικά έχει λιγότερο κόσμο και είναι πιο άνετα όταν έχεις σκύλο.
αν θυμάσαι και το όνομα των δωματίων tah με διευκόλυνες αφάνταστα!!!
ευχαριστώ για όλα τα infos
 


STELI

Member
5 Φεβρουαρίου 2011
20
0
ATHENS
ευελπιστούμε να πάμε ιούλιο διακοπές γενικά έχει λιγότερο κόσμο και είναι πιο άνετα όταν έχεις σκύλο.
αν θυμάσαι και το όνομα των δωματίων tah με διευκόλυνες αφάνταστα!!!
ευχαριστώ για όλα τα infos
Σου εστειλα τα τηλ με πμ
 


Panos_Cheela

Well-Known Member
15 Μαρτίου 2013
211
0
καλησπερα .
αν κ περσυ δεν ειχα κανενα προβλημα ολο το καλοκαιρι,θελω να ξερω αν εχω καταλαβει ακριβως τον νομο.
επιτρεπεται να ειναι ο σκυλος στην παραλια ,αλλα δεν μπορει να μπει μεσα στο νερο αν υπαρχουν αλλοι λουομενοι .
ειναι ετσι?
 


elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
καλησπερα .
αν κ περσυ δεν ειχα κανενα προβλημα ολο το καλοκαιρι,θελω να ξερω αν εχω καταλαβει ακριβως τον νομο.
επιτρεπεται να ειναι ο σκυλος στην παραλια ,αλλα δεν μπορει να μπει μεσα στο νερο αν υπαρχουν αλλοι λουομενοι .
ειναι ετσι?
Εχω την εντύπωση οτι σε οργανωμένη παραλία δεν επιτρέπεται να μπαίνει!
Εγω συνήθως δεν πάω σε οργανωμένες, και αν τύχει και εχει κάποιους λουόμενους εκει τους ρωτάω και συνήθως μου λένε οτι δεν εχουν πρόβλημα!
 


KICKASS

Well-Known Member
16 Απριλίου 2012
1.396
2
ΠΑΤΡΑ
καλησπερα .
αν κ περσυ δεν ειχα κανενα προβλημα ολο το καλοκαιρι,θελω να ξερω αν εχω καταλαβει ακριβως τον νομο.
επιτρεπεται να ειναι ο σκυλος στην παραλια ,αλλα δεν μπορει να μπει μεσα στο νερο αν υπαρχουν αλλοι λουομενοι .
ειναι ετσι?
υποτίθεται πώς σε οργανωμένη παραλία ο νόμος το απαγορεύει αλλά δεν πειράζει να τον έχεις μαζί σου στο λουρί.
 


Orilis

Well-Known Member
3 Μαρτίου 2011
7.881
6.979
Πάτρα
Ποιός νόμος είναι αυτός που το απαγορεύει βρε παιδιά? Πείτε μου κι εμένα. Που λέει ότι ο σκύλος απαγορεύεται σε οποιαδήποτε παραλία οργανωμένη ή μη και που απαγορεύεται να μπει στη θάλασσα...
 


sakann

Well-Known Member
25 Σεπτεμβρίου 2011
1.641
6
Θεσσαλονίκη
Θέλουν δεν θέλουν εγώ με τον Ironάκο θα πάω και θα είμαστε όλη μέρα μέσα στην θάλασσα!!Δεν παν να χτυπάνε τον κώλο τους κάτω!!!Ποιος νόμος και παπαριές...Στην Ελλάδα είμαστε!!
 


cathy93

Well-Known Member
17 Ιουλίου 2009
1.924
57
Μαρούσι
Ποιός νόμος είναι αυτός που το απαγορεύει βρε παιδιά? Πείτε μου κι εμένα. Που λέει ότι ο σκύλος απαγορεύεται σε οποιαδήποτε παραλία οργανωμένη ή μη και που απαγορεύεται να μπει στη θάλασσα...
Μου το είπε πρόσφατα και μια φίλη αυτό..
Ότι πλέον απαγορεύεται και σε οργανωμένες και σε μη ο σκύλος.. Έψαξα αλλά δεν βρήκα πουθενά την σχετική νομοθεσία..
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
να κάνω μια ερώτηση στα γρήγορα; γιατι απ'οσο είδα δεν έχει αναφερθεί, μπορεί και να μη το πρόσεξα.
Αν ο σκύλος είναι μεγαλόσωμος και μέσα σε κλουβί μεταφοράς, επιτρέπεται να τον βάλω στο ταξί ή είναι ανάλογα με τα κέφια του οδηγού;
 


elemaraki

Well-Known Member
3 Αυγούστου 2012
634
1
Ανάλογα τα κέφια.
Παίρνεις τηλ το Ραδιοταξί και λες οτι έχεις σκύλο σε κλουβί και σου στέλνουν τον φιλοζωο!
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
Ανάλογα τα κέφια.
Παίρνεις τηλ το Ραδιοταξί και λες οτι έχεις σκύλο σε κλουβί και σου στέλνουν τον φιλοζωο!
Τον φιλόζωο τον στέλνουν, αν δει 40 κιλά γομάρι θα το πάρει; αυτό είναι το θέμα :Ρ
γιατί με την μικρή δεν έχω τέτοια προβλήματα, στις ελάχιστες περιπτώσεις που χρειάζεται να πάρω ταξί μου λέει ο οδηγός "βάλτη μέσα, αλλά θα την έχεις πάνω στα πόδια σου" no problem!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.819
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU