Διπλή Διεθνής Έκθεση Σκύλων 2ΧCACIB Μαρκόπουλο






deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
εγω προσωπικα δεν ειχα σκοπο,τα σκυλια που εχω δεν κουβαλιουντε ευκολα αλλα περυσι θυμαμαι ειχαν φερει καποιοι τα σκυλια τους παρολο που δεν διαγωνιζονταν,νομιζω δεν ειμαι και χιλια τα εκατο αν ηταν εκει...
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Είναι σύνηθες φαινόμενο, δυστυχώς.

Πάντως υπάρχει κανονισμός που είναι σαφέστατος:

"ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ
Άρθρο 14
Μόνον οι συμμετέχοντες και οι «Προς Αναγνώριση» σκύλοι (στις περιπτώσεις όπου αυτό
προβλέπεται) θα επιτρέπονται στο χώρο της Έκθεσης."
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
Πολλοί τα φέρνουν δυστυχώς (εδώ είχαν φέρει ντόμπερμαν κομμένο, σαν τη μύγα μες στο γάλα ήταν)

Πέρα από τις τέντες (ούτε πέρσι είχε, ευτυχώς δίνει και λίγη συννεφιά φέτος), προστέθηκε καινούργιος κριτής. Το νέο πρόγραμμα με τους στίβους εδώ:
http://www.koe.gr/CACIB May 2014/ringskiriaki.pdf

Edit: Τώρα είδα ότι το βάλατε ήδη :ROFLMAO:
 


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
εκτος του οτι παμε για να περασουμε ησυχα,να δουμε με την ησυχια μας τα ζωακια εκει,να δουμε φιλους κτλπ...
το ενα σκυλι μου εχει καρδια οποτε ειναι αρκετα περιορισμενο οσον αφορα τις εξορμησεις του πια,και το αλλο ειναι 12 χρονων παππους που με το ζορι πλεον κατεβαινει μεχρι την γωνια για τα αναγκαια του,οσο για το μικρο τον σατανα που εχω ας το αφησω καλυτερα θα μου βγαλει τη ψυχη τ'αναποδα....οποτε περαν του εαυτου μας(που και αυτος δικαιουται καποιες ωρες ηρεμος και χαλαρος) ειναι και πρακτικοι οι λογοι :p
 


Anniegr

Well-Known Member
22 Φεβρουαρίου 2014
776
1.125
εκτος του οτι παμε για να περασουμε ησυχα,να δουμε με την ησυχια μας τα ζωακια εκει,να δουμε φιλους κτλπ...
το ενα σκυλι μου εχει καρδια οποτε ειναι αρκετα περιορισμενο οσον αφορα τις εξορμησεις του πια,και το αλλο ειναι 12 χρονων παππους που με το ζορι πλεον κατεβαινει μεχρι την γωνια για τα αναγκαια του,οσο για το μικρο τον σατανα που εχω ας το αφησω καλυτερα θα μου βγαλει τη ψυχη τ'αναποδα....οποτε περαν του εαυτου μας(που και αυτος δικαιουται καποιες ωρες ηρεμος και χαλαρος) ειναι και πρακτικοι οι λογοι :p
Χωρίς πλάκα, η συγκεκριμένη έκθεση δεν είναι ούτε για καρδιοπαθείς σκύλους ούτε για καρδιοπαθείς ανθρώπους με τέτοιες συνθήκες.

deliaki να σου ζήσουν :love:
 
  • Like
Reactions: deliaki


deliaki

Well-Known Member
26 Μαϊου 2011
447
45
40
ελληνορωσων
Χωρίς πλάκα, η συγκεκριμένη έκθεση δεν είναι ούτε για καρδιοπαθείς σκύλους ούτε για καρδιοπαθείς ανθρώπους με τέτοιες συνθήκες.

deliaki να σου ζήσουν :love:
να σαι καλα,σε ευχαριστω πολυ...
 


Φωτεινή

Well-Known Member
2 Ιανουαρίου 2011
1.846
33
Αχαρναί Αττικής
Παιδιά μήπως κάποιος θα πάει στην έκθεση στο Μαρκόπουλο από τον Πειραιά και μπορεί να πάρει μια κοπέλα με ένα μικρό σκυλάκι pug;
Στείλτε μου μήνυμα στο inbox.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 


dnassib

Well-Known Member
10 Μαϊου 2013
1.469
1.077
Παγκράτιους exoticus
Και εμείς θα είμαστε εκεί το Σάββατο ελπίζω! (εμείς=πληθυντικός μεγαλοπρεπείας, θα έρθω χωρίς την Τασία γιατί.... η εκτροφέας της δε συμφωνεί με τις εκθέσεις, μπουαχαχαχαχαχα)
 
  • Like
Reactions: mareco and l.Kyveli








Sirkos

Well-Known Member
1 Αυγούστου 2012
2.329
668
Νεα σμυρνη
ρε παιδια οι στιβοι ηταν μικροι η' απλα εμενα μου φανηκε? για να μην μιλησω για τις μικροσωμες φυλες που δεν μπορουσαν καν να περπατησουν λογω κακου εδαφους , τα καιμενα πηδαγαν αντι να περπατανε
 
  • Like
Reactions: Alexia




ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
ρε παιδια οι στιβοι ηταν μικροι η' απλα εμενα μου φανηκε? για να μην μιλησω για τις μικροσωμες φυλες που δεν μπορουσαν καν να περπατησουν λογω κακου εδαφους , τα καιμενα πηδαγαν αντι να περπατανε
Και περσυ το ιδιο.... τα γιορκις ειχαν χαθεί στο ξερό γκαζον, σκαμμένο και το εδαφος και δεν μπορουσαν να περπατησουν