Εκτροφεια Γερμανικου ποιμενικου


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Η μπίζνα είναι άλλη αγαπητέ Λογκαν...

Δεν μας ενδιαφέρει η ιστορία, τα πρότυπα και λοιπές φλουφλικες δραστηριότητες και ότι είναι εκτός προτύπου το βαφτίζουμε "εργασιακό".
Και αυτό ισχύει σε πολλές φυλές.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Μου το εχεις ξανα ανεβασει αυτο...ο τυπος ειναι γεματος μορφολογικα και γυρω γυρω ολοι!
Οχι εχω γραψει 100 φορες drives αλλα το προσπερνας...
Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω copy paste βιβλία που εξηγούν τις επιπτώσεις των μορφολογικων χαρακτηριστικών στην κίνηση, τις αντοχές, στην εργασία.

Να σου θυμίσω επίσης πως ο ΓΠ δεν είναι μαλινουα στο ταμπεραμέντο.
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Η μπίζνα είναι άλλη αγαπητέ Λογκαν...

Δεν μας ενδιαφέρει η ιστορία, τα πρότυπα και λοιπές φλουφλικες δραστηριότητες και ότι είναι εκτός προτύπου το βαφτίζουμε "εργασιακό".
Και αυτό ισχύει σε πολλές φυλές.
Εβαλες στην κουβεντα τον διμιουργο...ανεβαζω βιντεο απο το 1936!φανταζομαι το ειδες!!!και το συμπερασμα ειναι οτι τα εργασιακα ειναι εκτος και μπιζνα...

Οπως και οτι φανταζομαι επιμενεις οτι η κλιση δινει καλυτερο δαγκωμα επειδη το λεει το προτυπο!

Και στην τελικη και εγω μπορω να κατεβω σε εκθεσεις απλα δεν μπορω να παρω αριστα...
Ας κατεβουν και αυτοι σε κανα αγωνα αλλα να ανεβασουν κανα βιντεο μετα..γιατι και εγω με 1500 περνω IPO!!

υ.γ αν κατεβουν ποτε μονο να ειδοποιηθουν οτι δεν χρειαζεται να βαψουν τα σκυλια μπορουν να συμετεχουν οπως ειναι!
 




Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Λυπάμαι αλλά δεν μπορώ να κάνω copy paste βιβλία που εξηγούν τις επιπτώσεις των μορφολογικων χαρακτηριστικών στην κίνηση, τις αντοχές, στην εργασία.

Να σου θυμίσω επίσης πως ο ΓΠ δεν είναι μαλινουα στο ταμπεραμέντο.
Να σου πω οτι δεν εχει καμια σχεση με μαλινουα ουτε ο προηγουμενος ουτε αυτος!αλλα οκ κατι θα ξερεις παραπανω.
Αλλα αν θεωρεις οτι το να ανεβενει κατακορυφο εμποδιο ΜΑΛΙΝΟΥΙΖΕΙ...λυπαμε αλλα 100 χρονια πριν μαλινουιζε!!
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Ποιος μίλησε για καλύτερο δάγκωμα;
Αν είναι δυνατόν:confused:
Σε ενα αλλο θεμα που αναφερθηκα στο δαγκωμα μου ανεβασες το ιδιο κειμενο.λεγοντας μου αν θυμαμαι καλα :και να φανταστεις οτι η κλιση δοθηκε για αυτο τον σκοπο και μετα εβαλες το κειμενο!γιαυτο το εγραψα:D
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
δεν υπαρχει ποτε περιπτωση να συνφωνησει καπου ο εκθεσιακιας με τον εργασιακια,στο γενικο και οχι μονο στον σκυλο.
αλλα πραγματα βλεπει ο ενας αλλα ο αλλος.ειναι σαν να μην γουσταραν ποτε την ιδια γκομενα και ας ηταν αστερι οποτε δεν εχει νοημα μαλλον να το συνεχισετε ωρεεεεεεεεεεεε

δεν πιστευω να σας πειραξουν τα ακιας ε.
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
το εχω ξανα γραψει!αλλα ας το πω και παλι!με τα Μορφολογικα δεν εχω κανενα θεμα ισα ισα εχω την χαρα και την τιμη να γνωριζω απο κοντα και τα αγαπαω και μου αρεσουν και και και...

Αυτο που με τσιγλαει ειναι το χωρις μορφολογια του προτυπου δεν υπαρχει εργασια.
Που εχουν ΙΠΟ3 αλλα βιντεο οχι ενω στις εκθεσεις εχουν καμερα...
Που βαθουν τα σκυλια!
και στην τελικη ΞΕΝΕΡΩΝΩ οταν ενας ανθρωπος εχει δωσει τοσα λεφτα αγαπη φοντιδα και επειδη εχει Γ,Π εμαθε το ipo p.x παει λοιπον σε ενα κλαμπ και ακουει.ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΩΡΕ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ.ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΩΡΕ ΓΙΑ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΟ ΚΑΛΑ ΔΑΓΚΩΝΕΙ.ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΩΡΕ ΓΙΑ ΜΟΡΦΟΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ!
ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ για ολους να λεγονται αυτα!!

Και εχω την χαρα να βλεπω πολυ συχνα μορφολογικο το οποιο ειναι εξαιρετικο σκυλι και διαπρεπει και σε πανω απο ενα σπορ.βεβαια εχει και εξαιρετικο ιδιοκτητη!!!οχι ελλινικης εκτροφης ομως :D
 
Last edited:


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Εύχομαι κάποια στιγμή, κάποιος από τους πολλούς εραστές αυτής της φυλής να εξηγήσει τα της μορφολογίας και της περιβόητης εργασίας.
Μόνον τότε θα σταματήσει η στείρα αντιπαράθεση εραστών της ίδιας φυλής.
Με επιχειρήματα.

Οσο για το ποστ που θυμάσαι Λογκαν, ειρωνικό ήταν το σχόλιό μου.
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Εύχομαι κάποια στιγμή, κάποιος από τους πολλούς εραστές αυτής της φυλής να εξηγήσει τα της μορφολογίας και της περιβόητης εργασίας.
Μόνον τότε θα σταματήσει η στείρα αντιπαράθεση εραστών της ίδιας φυλής.
Με επιχειρήματα.

Οσο για το ποστ που θυμάσαι Λογκαν, ειρωνικό ήταν το σχόλιό μου.
Απλα πρεπει να αποδεχτουμε οτι ουσιαστηκα υπαρχουν δυο ειδων γερμανικων ποιμενικων!
Να τα αγαπαμε,να τα φροντιζουμε,και να κερδιζουμε τα μαλινουα :D @tasos malinoua

Για το ποστ δεν το ειχα καταλαβει με συνχωρεις!!!
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Ένας πρέπει να είναι.
Αυτός πρέπει να είναι ο στόχος, ο κοινός στόχος.
Σκύλος που παίρνει το BOB να μαμει και στις εξετάσεις εργασίας.
Και σκύλος που μαμει σε εξετάσεις εργασίας να παίρνει το BOB.
Αυτό πρέπει να είναι το όνειρο κάθε εκτροφέα με τις σημερινές συνθήκες υποκατάστατων εργασίας.

Φαντάσου ένα μπιγκλ σκονισμένο, με τον λαγό στο στόμα να παίρνει την φυλή του.
Αυτή είναι η μαγεία της εκτροφής.
Όχι επιλεκτικά να κρατάμε ότι μας βολεύει αλλά να εκτρεφουμε για όλο το πακέτο. Υγεία - ταμπεραμέντο - μορφολογία.
 
Last edited:


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Ένας πρέπει να είναι.
Αυτός πρέπει να είναι ο στόχος, ο κοινός στόχος.
Σκύλος που παίρνει το BOB να μαμει και στις εξετάσεις εργασίας.
Και σκύλος που μαμει σε εξετάσεις εργασίας να παίρνει το BOB.
Αυτό πρέπει να είναι το όνειρο κάθε εκτροφέα με τις σημερινές συνθήκες υποκατάστατων εργασίας.

Φαντάσου ένα μπιγκλ σκονισμένο, με τον λαγό στο στόμα να παίρνει την φυλή του.
Αυτή είναι η μαγεία της εκτροφής.
Όχι επιλεκτικά να κρατάμε ότι μας βολεύει αλλά να εκτρεφουμε για όλο το πακέτο. Υγεία - ταμπεραμέντο - μορφολογία.
αυτο ειναι ονειρο,δεν υπαρχει.
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Από μας εξαρτάται Τάσσο. Πόσο πολύ αγαπάμε αυτό που κάνουμε και πόσο θα προσφέρουμε σε μια φυλή. Όχι να το κάνουμε για να κερδίσουμε από μια φυλή.

Πριν κάποιους μήνες είχε διοργανώσει ένα σεμινάριο ο ΟΚΑ με τον Carlos Salas, όπου μεταξύ άλλων αναφέρθηκε στην μεγάλη του αγάπη, τους ΓΠ και την εξέλιξη τους.

Μακάρι να υπήρχε σε βίντεο, ίσως γίνονταν κατανοητές πτυχές τις ιστορίας, της εξέλιξης αλλά και του συσχετισμού ανάμεσα στο σώμα και την εργασία. Με τα πολλά αυτό που βλέπουμε σήμερα (το σωστό όχι το υπερβολικό) και δυστυχώς κανείς δεν έχει εξηγήσει, είναι πολύ κοντά σε αυτό που ονειρεύτηκε τότε ο Στεφανιτς.

Μην κρίνουμε από την υπερβολή και την κακή ή λάθος ερμηνεία. Ας ψάξουμε να βρούμε ποιο είναι το σωστό και κυρίως τι εξυπηρετεί, ποια είναι τα οφέλη.

Διαβάστε αυτό, έχει ενδιαφέρον.
 
  • Like
Reactions: Elrandir and Aslan


John Nak

Member
3 Οκτωβρίου 2015
10
3
28
Παιδες βγαινετε εκτος θεματος...:p
Το σκυλο τον θελω για συντροφια,αλλα θελω ΣΚΥΛΟ,για αυτο θελω απο καλο εκτροφειο με καλα αιματα...
 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Παιδες βγαινετε εκτος θεματος...:p
Το σκυλο τον θελω για συντροφια,αλλα θελω ΣΚΥΛΟ,για αυτο θελω απο καλο εκτροφειο με καλα αιματα...
ΣΚΥΛΟ βρίσκεις και στον δρόμο... αν θές ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΠΟΙΜΕΝΙΚΟ κολλάει αυτό που λές για τα αίματα. :p
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Παιδες βγαινετε εκτος θεματος...:p
Το σκυλο τον θελω για συντροφια,αλλα θελω ΣΚΥΛΟ,για αυτο θελω απο καλο εκτροφειο με καλα αιματα...
Ολα τα εκτροφεια που σου ειπαν ειναι για συντροφια!μην αγχωνεσαι εχει προνοησει το προτυπο!!
Eχουν φτιαξει πολυ ομορφα σκυλια συντροφιας!!!
 


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Να έρθεις στην έκθεση το ΠΣΚ στο ΜΕC στην Παιανία, να δεις εκτροφείς και τα σκυλιά τους.
Να δεις και το γύρω γύρω όλοι - που λέει και ο φίλος μου ο Λογκαν. (y)
Θα έχει και παιδιά του ομίλου εκεί, θα σε κατατοπήσουν πλήρως.
 
  • Like
Reactions: Aslan and Dimi_21


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Να έρθεις στην έκθεση το ΠΣΚ στο ΜΕC στην Παιανία, να δεις εκτροφείς και τα σκυλιά τους.
Να δεις και το γύρω γύρω όλοι - που λέει και ο φίλος μου ο Λογκαν. (y)
Θα έχει και παιδιά του ομίλου εκεί, θα σε κατατοπήσουν πλήρως.
Φυσικά και να ερθει!!!
Αλλα να παει και σε club εργασιας να δει!να τους πει να του δειξουν το σκυλο και τις δουλειες τους...
Να παει σε αγωνες εργασιας!!
Αν του το επιτρεπει ο χρονος και η βενζινη :D
 
  • Like
Reactions: Yorkaddict


Yorkaddict

Well-Known Member
24 Ιανουαρίου 2011
5.445
12.860
Aθήνα
Πρώτα θα δει στην έκθεση τι παίζει και ποιοι μετέχουν και μετά θα πάει και σε εξετάσεις εργασίας να δει ποιοι μετέχουν και τι κάνουν.
Εκεί σε θέλω:D
 
  • Like
Reactions: Dimi_21