Εκτροφεια Γερμανικου ποιμενικου




Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
Πρώτα θα δει στην έκθεση τι παίζει και ποιοι μετέχουν και μετά θα πάει και σε εξετάσεις εργασίας να δει ποιοι μετέχουν και τι κάνουν.
Εκεί σε θέλω:D
Εκει που θα παει πρωτα θα δει μετα στο pedigree IPO1-2-3 αυτο δεν θα το δει βεβαια με τα ματια του!!
Τουλαχιστον στους αγωνες θα δει αυτο που θα διαβασει :D
Eκει σε θελω :p:p:p:p
To marathon land έχει και εργασιακές γραμμές.
Και τα αλλα εχουν βαλει νομιζω :D
 


Boss

Well-Known Member
2 Αυγούστου 2013
279
170
Αν θέλεις καλό pedigree ...ψάξε και μάθε για τους γνωστούς σκύλους στην Ευρώπη (τους πιο διάσημους). Αφού βρεις κάποιον να συζητήσεις για αυτούς και να ενημερωθείς (πιθανώς ενα εκτροφέα η ....και εδώ μέσα) θα καταλήξεις περίπου σε τι αίματα - ονοματα θα ήθελες να εχει το γενεαλογικό του σκύλου σου .... μετά απλά περιμένεις να βρείς την κατάλληλη γέννα που να τους συμπεριλαμβάνει ανεξαρτήτως ποιος ειναι ο εκτροφέας ( φυσικά και δεν μιλάω για αεριτζίδες αλλα καλα εκτροφεία). Αν βιάζεσαι θα πρεπει να γυρίσεις όλα τα εκτροφεία με την σειρά και να διαλέξεις γέννα (γονείς) απ οτι υπάρχει αμεσα διαθέσιμο και σου κάνει κλικ (θα βοηθαγε ομως όμως να εχεις κάνει την παραπάνω προεργασία). Στην θέση σου δεν θα προβληματιζόμουν πολύ με την εργασία. Μορφολογικός ή εργασιακός θα σε καλύψουν το ίδιο κατά την γνώμη μου !! Αν απο την άλλη ενδιαφέρεσαι για εργασία ( να ασχοληθείς δλδ σοβαρά με καριέρα στα σκυλοσπόρ) θέλει να αποκτήσεις αρκετή γνώση για τα χαρακτηριστικά που πρέπει να ψάξεις και φυσικά να μπορείς από μόνος σου να τα αναγνωρίσεις σε γονείς και κουτάβια. Το πιο δυσκολο ομως σε αυτη την περιπτωση ειναι το μετα!!!! πρεπει να να αφιερώσεις εσύ μετα τον προσωπικό σου χρόνο και ολα τα απαιτούμενα για να εκμεταλευτέις και να αξιοποίησεις ενα σκύλο αθλητή - και αυτό δεν ειναι παιξε γελασε ...βενζίνες, ταξίδια , προπονήσεις , υ π ο μ ο ν η κτλ κτλ κτλ !!! Αν δεν εισαι σε αυτή τη φάση λοιπον μην πολυ-εντυπωσιάζεσαι απο τα σπορ και τις επιδόσεις.
 


TARA

Well-Known Member
30 Ιανουαρίου 2009
6.168
2.985
ΑΤΤΙΚΗ
καλό θα ήταν να μην περιπλέκουμε το θέμα του κυναθλήματος αναδεικνύοντάς το ως την απόλυτη ''πιστοποίηση'' του χαρακτήρα του σκύλου..
 


Dimi_21

Well-Known Member
5 Μαρτίου 2013
1.609
1.940
καλό θα ήταν να μην περιπλέκουμε το θέμα του κυναθλήματος αναδεικνύοντάς το ως την απόλυτη ''πιστοποίηση'' του χαρακτήρα του σκύλου..
Προφανώς και δεν ειναι.και το διευκρινησα παραπανω απο μια φορες.
αλλα κλασσικα
 


John Nak

Member
3 Οκτωβρίου 2015
10
3
28
Ρε παιδες μπορειτε να μου πιετε που ειναι το button για να δημιουργσω ενα θεμα?
 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Ρε παιδες μπορειτε να μου πιετε που ειναι το button για να δημιουργσω ενα θεμα?
Σε ποιά ενότητα θές να το δημιουργήσεις;;
Forum->Διάλεξε μία ενότητα που αφορά το νέο θέμα σου->Πάτα το κουμπί που βρίσκεται στην θέση της φωτογραφίας που παραθέτω.