Ενα κλαψιαρικο Μαλινουα


Nasos malin

Member
28 Ιουλίου 2015
15
12
44
Εχω ενα Μαλινουα 2 μηνων και οταν εχω ωρες να τον δω παραπονιεται και θελει να τον παρω αγκαλια....ειναι νορμαλ αυτο;
 
Last edited by a moderator:
  • Like
Reactions: GRDANE and ioanna a


mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.651
19.886
Αυτός που σου το έδωσε, τι λέει;
Είναι φυσιολογικό να κλαίει ένα μωρό, ακόμη και χωρίς λόγο;
Πόσο μάλλον δηλαδή...
Για ρώτα τον!
 






Nasos malin

Member
28 Ιουλίου 2015
15
12
44
τον βλεπω ομως οτι ειναι τσαμπουκας με τα μεγαλα σκυλια δεν φαινεται φλοτφλης..ισως επιδει λειπω πολες ωρες απ το σπιτι,θελει να με βλεπει περισσοτερο
 






ioanna a

Well-Known Member
21 Ιανουαρίου 2014
2.239
3.079
πολλα πραγματα πρεπει να αλλαξουν , η τροφη ειναι το μονο που δεν επειγει.
εισαι σιγουρος οτι δε θα το κανεις δυστυχισμένο το μαλινουα ρε Νασο;ή οτι δε θα το μουρλανεις; φυσικα και κλαιει αν δεν παιρνει την απαραιτητη προσοχή.
 
  • Like
Reactions: mareco




Nasos malin

Member
28 Ιουλίου 2015
15
12
44
χαχα οχι κινηγαει κατι γατακια και κοιταει κατω....τροφη του δινω josera....η pedigree ειναι για ενα Γερμανικο ποιμενικο που εχω
 










st3li0s

Well-Known Member
26 Αυγούστου 2009
8.560
2.741
Θεσ/νίκη
Καλησπέρα Νάσο!

Πέρα από την πλάκα, γνωρίζεις πως να χειρίζεσαι ένα Malinois ή καλύτερα ένα κουτάβι Malinois ή ακόμα καλύτερα ένα κουτάβι εργασιακής φυλής?
Τα κουτάβια αυτά αν πάρουμε το καλύτερο σενάριο, ότι δηλαδή έχει πάρει πολλά στοιχεία από την φυλή, αναπτύσσουν τα drives τους από τότε που θα βγουν από την κοιλιά της μάνας τους. Δεν είναι σκυλιά που κάθονται, θέλουν συνεχώς να δουλεύουν.

Δεν μου δίνεις δείγματα ότι ξέρεις τι διαθέτεις ρωτώντας γιατί κλαψουρίζει και παραπονιέται.

Κάτσε διάβασε και προσπάθησε να δημιουργήσεις συνθήκες κατάλληλες.
Που το διατηρείς το κουτάβι? Το καθημερινό πρόγραμμα σας ποιο είναι?
 


Beyond Wonderland

Well-Known Member
6 Μαϊου 2013
1.108
1.753
Ολα τα ζωα δικα σου ειναι ; Καλο θα ηταν να μην τρωνε τα σκυλια γατοτροφη και τουμπαλιν.
 


Nasos malin

Member
28 Ιουλίου 2015
15
12
44
Ναι ολα δικα μου....εχω μαζεψει κ ενα αδεσποτο......τα γατακια παν και τρωνε την σκυλοτροφη...
 






Giannis_Rottie

Well-Known Member
2 Ιουλίου 2013
1.207
1.243
Brakhami,Athens,Greece
Αν τα γατια ειναι αδεσποτακια, και εσυ απλα τα ταιζεις, να προσεχεις διοτι καποια απο αυτα πιανουν ψυλλους, και ειναι πολυ ευκολο να κολησει και το κουταβι σου. Θα σου προτινα τωρα που ναι ακομα μικρο και δεν εχει αναπτυξει πληρως το ανοσοποιητικο του, να το προσεχεις λιγο παραπανω. Να το χαιρεσαι το "κροκοδειλακι", να χετε μια ομορφη συμβιωση!
 


Στατιστικά Forum

Θέματα
33.114
Μηνύματα
895.822
Μέλη
19.924
Νεότερο μέλος
ALEXANDRA MOSCHOU