Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα


*Kiara*

Well-Known Member
12 Μαϊου 2015
475
698
Αθήνα
Όπως καταλαβαίνετε δεν χρειάστηκε κόπος να το λούσω με τα χειρότερα κοσμικιτά επίθετα και να το στείλω στη μάνα του τραβώντας του τ'αφτί :mad:..
Αυτό δεν το λες κυριολεκτικά, έτσι;
 


Aslan

Well-Known Member
12 Μαϊου 2014
1.024
1.882
Αθήνα, Φλύα
Φαντάζομαι είμαι η μόνη που έχουν αποκαλέσει το τσιουάουά της, "γάτα" :notworthy: και μάλιστα συνοδευόμενο απο τη φράση "μα καλά, πως δέχεται το λουρί;"
Με σκυλιά δε μοιάζουμε πολύ, αλλά ρε παιδιά όχι και γάτα :ROFLMAO:
Μα καλά γάτα;;;;; Να το έλεγαν ποντικό να το καταλάβαινα!


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
... Όπως καταλαβαίνετε δεν χρειάστηκε κόπος να το λούσω με τα χειρότερα κοσμικιτά επίθετα και να το στείλω στη μάνα του τραβώντας του τ'αφτί :mad:...
...Αφού της εξήγησα ότι το παραμύθι της δεν περνάει σε μένα, αποφάσισε να μην μου εκδόσει τα εισιτήρια γιατί το "αρρωστιάρικο" σκυλί μου μόλυνε το γραφείο! Αφού μου είπε πως έχει και παιδιά στο σπίτι, οι βομολοχίες μου πήραν φόρα! :sneaky:
Καλά βρε @Karla_8 άρχισες να βρίζεις μικρό παιδί και του τράβηξες το αυτί;; Επίσης στην "χειρότερη" μπορούσες να έβγαζες τα εισιτήρια απο αλλού και να μην χαλάσεις την ζαχαρένια σου... άλλωστε η Κάρλα χειρουργημένη είναι, όχι άρρωστη...
Εν τέλη το παρακάτω σχόλιο σου είναι πολύ σωστό...
Τελικά βρισκόμαστε σε μια χώρα όπου η παιδεία και η ευγένεια, είναι όροι ανύπαρκτοι..κρίμα..
 


Karla_8

Member
29 Ιουλίου 2015
23
27
33
Αυτό δεν το λες κυριολεκτικά, έτσι;
Φυσικά και δεν εννοώ το λεξιλόγιο του καταγόγιου. Όσο άρμοζε για την ηλικία του. Το παιδί νά'ταν 13 χρονών περίπου..
Για να μην υπάρξει τυχόν παρεξήγηση, να διευκρινίσω ότι δεν του είπα και τίποτα "μιμελίκια". Απλώς η ελληνική γλώσσα είναι πλούσια σε αξιοπρεπείς χαρακτηρισμούς που μπορούν να θίξουν μια ανάρμοστη συμπεριφορά.
 




Karla_8

Member
29 Ιουλίου 2015
23
27
33
Μα καλά γάτα;;;;; Να το έλεγαν ποντικό να το καταλάβαινα!


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Καλά βρε @Karla_8 άρχισες να βρίζεις μικρό παιδί και του τράβηξες το αυτί;; Επίσης στην "χειρότερη" μπορούσες να έβγαζες τα εισιτήρια απο αλλού και να μην χαλάσεις την ζαχαρένια σου... άλλωστε η Κάρλα χειρουργημένη είναι, όχι άρρωστη...
Εν τέλη το παρακάτω σχόλιο σου είναι πολύ σωστό...
Να διευκρινίσω ότι η συμπεριφορά μου δεν υπερκάλυψε την αγένεια των άλλων, απλώς μέσω της ευθύτητάς μου , υπερασπίστηκα μια αγενής αντίδραση που δεν αρμόζει σε κανέναν προς κανένα.. Όσο για τα εισιτήρια, δεν ήταν αυτός ο λόγος που ανέφερα το σκηνικό, αλλά για να τονίσω την οπισθοδρομική αντίληψη που έχουν μερικοί-μερικοί προς τα σκυλιά..
 




vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
@Marion_Russel έτσι όπως τα περιγράφω φαίνεται αστείο αλλα πίστεψε με, εγω τρόμαξα εκείνη τη στιγμή.

Μα καλά γάτα;;;;; Να το έλεγαν ποντικό να το καταλάβαινα!
Ελαττωματικό κουτάβι απο γεννά ντόμπερμαν είναι, μη νομίζεις πως το έφαγα που μου την πούλησαν για τσιου...
 
  • Like
Reactions: GRDANE and Aslan


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
@Marion_Russel έτσι όπως τα περιγράφω φαίνεται αστείο αλλα πίστεψε με, εγω τρόμαξα εκείνη τη στιγμή.



Ελαττωματικό κουτάβι απο γεννά ντόμπερμαν είναι, μη νομίζεις πως το έφαγα που μου την πούλησαν για τσιου...
Και εσένα ε? και εμένα γμτ μακρύτριχο μπασμένο ντομπ...
 
  • Like
Reactions: GRDANE and Aslan






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.649
7.754
Klara εγώ για πλάκα πήρα αυτά που έλεγε το παιδί. Μάλιστα ήταν λίγο αστείο αυτό που είπε για τις μπαταρίες. Ευτυχώς είμαι πίσω από πληκτρολόγιο και δεν κινδυνεύουν τα αφτιά μου :p
 




GRDANE

Well-Known Member
7 Σεπτεμβρίου 2007
6.817
5.047
patra
grdane.blogspot.com
αριστεα ... χαρηκα πετρος..
εισαι το ιδιο τυχερη με την κυβελη ... γι ατον ιδιο λογο...
εγω παλι εχω τα μυαλα ενός 12 χρονου....
θα γελαγα με την αντιδραση του.... δεν θα του τραβουσα το αυτι.. απλα και μονο επειδή θα μπορουσα...
 


Karla_8

Member
29 Ιουλίου 2015
23
27
33
Klara εγώ για πλάκα πήρα αυτά που έλεγε το παιδί. Μάλιστα ήταν λίγο αστείο αυτό που είπε για τις μπαταρίες. Ευτυχώς είμαι πίσω από πληκτρολόγιο και δεν κινδυνεύουν τα αφτιά μου :p
Επειδή έχω παρεξηγηθεί μέσω της ομολογίας που διατύπωσα, κι επειδή δεν ανέλυσα (λάθος μου) σε βάθος το κλίμα της συζήτησης, πρέπει να σημειώσω το εξής: ο επιθετικός, λαϊκός και χυδαίος τρόπος έκφρασης, ήταν εκ μέρους του νέου παιδιού.. η ολη ενταση ξεκινησε όταν αντιλήφθηκα την έντονη την αίσθηση δυσαρέσκειας που είχε το παιδί, όταν του απαγόρευσα να χαϊδέψει την Κάρλα..
 




Karla_8

Member
29 Ιουλίου 2015
23
27
33
Δι
αριστεα ... χαρηκα πετρος..
εισαι το ιδιο τυχερη με την κυβελη ... γι ατον ιδιο λογο...
εγω παλι εχω τα μυαλα ενός 12 χρονου....
θα γελαγα με την αντιδραση του.... δεν θα του τραβουσα το αυτι.. απλα και μονο επειδή θα μπορουσα...
Πέτρο έχεις δίκιο..αλλά όσο και να φαίνεται παράξενο, μετά από μέρες επιπλοκών, πόνου, και κλεισούρας στο σπίτι, νομίζω πως ο πιτσιρικάς ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι.. αν ήμουν σε καλύτερη ψυχολογία σίγουρα θα το αντιμετώπιζα διαφορετικά..!
 


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Τα μικρόσωμα το έχουν το "προβλημα" να τα αντιμετωπίζουν περιπαικτικά. Όχι μόνο παιδιά αλλά και ενήλικες... ακόμα και "σκυλάδες"...
 
  • Like
Reactions: Karla_8


flygirl

Well-Known Member
26 Ιουλίου 2010
335
49
Kefalonia
Και τα πιτσιρικια..ωρες ωρες το θελουν το βρισιδι τους!!
Οταν ηταν η λιλη 3 μηνων και ακομα δεν ειχε τελειωσει εμβολια την ειχα συνεχεια αγκαλια.
Μια μερα βγαινω απο το σπιτι και παω να μπω στα αμαξι ηταν 3-4 πιτσιρικια που λυσαγανε να την δουνε...Τελος παντων καθομαι κατω και τους λεω χαιδεψτε την αλλα ηρεμα.
Ειχε πιαστει το ποδι μου και μεχρι να βρω θεση να βολευτω και κοιτουσα τον δρομο ακουω το σκυλο να σκουζει!!!Κοιταω και το ενα πιτσιρικι (περιπου στα 5) την εχει αρπαξει και της τραβαει το αυτι!!!Κραταγα τον σκυλο εγω του ελεγα να την αφησει και τιποτα αυτο και το σκυλι να σκουζει!!!Φρικαρω και το ξεκιναω σε κατι ξυλιες στο χερι!!και δεν την αφηνε!!!!και δωστου ξυλιες!!!τιποτα αυτο χεστηκε!Και το τραβηξε το αλλο παιδακι την αφησε!!
Ειχα τοοοοοοοσα νευρα!!!λεω αν ερθει καμια μανα και μου κανει ιστορια θα βγει το λιμανι απο μεσα μου!!!

Γιανα μη λετε οτι ειμαι βαρβαρη...Αλλη μερα 5 μηνων παμε βολτα σε ενα πεζοδρομο με λουρι πια...
Και οπως πηγαιναμε και της ειχα το λιγο πιο μακρυ λουρι (δεν το ξαναπηρα ποτε!) πεταγετε ενα πιτσιρικι απο το στενο και περνει μαζι του και μενα και το σκυλο στον αερα!!!Εφυγε ο σκυλος οπως σφεντονα!!!
Εκει δεν του ειπα κατι γιατι αληθεια δεν μας ειδε!
 
  • Like
Reactions: Karla_8


ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Και τα πιτσιρικια..ωρες ωρες το θελουν το βρισιδι τους!!
Οταν ηταν η λιλη 3 μηνων και ακομα δεν ειχε τελειωσει εμβολια την ειχα συνεχεια αγκαλια.
Μια μερα βγαινω απο το σπιτι και παω να μπω στα αμαξι ηταν 3-4 πιτσιρικια που λυσαγανε να την δουνε...Τελος παντων καθομαι κατω και τους λεω χαιδεψτε την αλλα ηρεμα.
Ειχε πιαστει το ποδι μου και μεχρι να βρω θεση να βολευτω και κοιτουσα τον δρομο ακουω το σκυλο να σκουζει!!!Κοιταω και το ενα πιτσιρικι (περιπου στα 5) την εχει αρπαξει και της τραβαει το αυτι!!!Κραταγα τον σκυλο εγω του ελεγα να την αφησει και τιποτα αυτο και το σκυλι να σκουζει!!!Φρικαρω και το ξεκιναω σε κατι ξυλιες στο χερι!!και δεν την αφηνε!!!!και δωστου ξυλιες!!!τιποτα αυτο χεστηκε!Και το τραβηξε το αλλο παιδακι την αφησε!!
Ειχα τοοοοοοοσα νευρα!!!λεω αν ερθει καμια μανα και μου κανει ιστορια θα βγει το λιμανι απο μεσα μου!!!

Γιανα μη λετε οτι ειμαι βαρβαρη...Αλλη μερα 5 μηνων παμε βολτα σε ενα πεζοδρομο με λουρι πια...
Και οπως πηγαιναμε και της ειχα το λιγο πιο μακρυ λουρι (δεν το ξαναπηρα ποτε!) πεταγετε ενα πιτσιρικι απο το στενο και περνει μαζι του και μενα και το σκυλο στον αερα!!!Εφυγε ο σκυλος οπως σφεντονα!!!
Εκει δεν του ειπα κατι γιατι αληθεια δεν μας ειδε!
Για το πρώτο περιστατικό, να σε ενημερώσω ότι εκει το πιάνεις το πιτσιρίκι από τη φαβορίτα και τραβάς προς τα πάνω! Οι ξυλιές τι να φτουρήσουν.... Και ναι το λες αμυνα αφού πονούσε το σκυλι
Για το δεύτερο περιστατικο, το έζησα πέρσι με λυτό σκυλι που παρεσυρε το λουρί και το νίντζα μαζί, καθώς ετρεχε
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.123
Μηνύματα
895.932
Μέλη
19.938
Νεότερο μέλος
panos95