Ενοχλήσεις στη βόλτα;


Status
Κλειδωμένο θέμα

mareco

Well-Known Member
13 Ιουλίου 2009
30.655
19.889
Γιατί κάθεστε και το "υπομένετε" αυτό;
Το να σας πιάνει κουβέντα ο κάθε άσχετος, λέγοντας ότι του 'ρθει στην κεφάλα;
 


HolywoodBrn

Well-Known Member
10 Ιουνίου 2013
2.286
3.224
Αμπελοgarden
Εγώ πάντως αν έχω νεύρα ξεσπάω στον κάθε άσχετο που θα μου πιάσει την πάρλα.. Έτσι του πάω κόντρα για να χω κάποιον να τσακώνομαι :p Αν δεν έχω διάθεση, έχει τύχει να κάνω πως δεν καταλαβαίνω Ελληνικά. Αλλά οι πιο γαμάτες είναι οι γιαγιάδες που δεν σταματάνε και σε παίρνουν και στο κατόπι άμα λάχει.

Μια φορά με τη Μίλβα κουτάβι και ανεμβολίαστο ακόμα, γυρνούσαμε από βόλτα στην αγκαλιά. Ε σε μια διάβαση κάπου στην Αλεξάνδρας, ήταν μια κυρία..χμ..όχι τύπου άστεγη, ούτε τύπου ρακοσυλλέκτρια..απλά ήταν πάρα ΠΑΡΑ πολύ βρόμικη..Και εννοώ ΒΡΟΜΙΚΗ..Μύριζε απαίσια, είχε μαλλιά που αν τα έστυβες έβγαζες λάδι για τη σαλάτα και μαυρισμένα δόντια. Επειδή όλα μα όλα τα κουλά σε μας τυχαίνουν, δεν ήρθε απλώς να χαϊδέψει το κουτάβι... Ενθουσιάστηκε τόσο μαζί της που την έφτυσε στο κεφάλι..Της έσκασε ροχάλα και την πασάλειψε με τις βρομισμένες χερούκλες της..:D Εγώ που έχω και ένα μικρό OCD με την καθαριότητα και την τάξη, σκέφτηκα πως αφού δεν έπαθα ανακοπή εκείνη την ώρα τη γλίτωσα πολύ φτηνά.
 




συλβοσκυλο

Well-Known Member
28 Μαρτίου 2013
2.036
294
ΧΑχαχααχ κανένα ξόρκι βρε θα εκανε στη Μιλβα, να μην τη πιανει το ματι!
Αντι να την ευχαριστήσεις τη γυναίκα...
 




Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Γιατί κάθεστε και το "υπομένετε" αυτό;
Το να σας πιάνει κουβέντα ο κάθε άσχετος, λέγοντας ότι του 'ρθει στην κεφάλα;
Ε σε σταματάνε για καλό στην αρχή:
"Μα τι κουκλί είναι αυτόοοοοο, πόσο είναι?"
"Τεσσάρων μηνών :D"
"Τεσσαααααααααρων μηνών?? :flip: ΚΑΙ αγόρι?? Θα γίνει ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ!! Πωπω κοριτσάκι μου...! :eyecrazy: "
Στην αρχή σταματούσα γιατί ήμουν περήφανη μαμά του κούκλου κουταβιού και ήθελα να το ακούω πόσο κούκλος είναι... *agapoylas*
Ε μετά -όταν έγινε κακός λύκος με τεράστια σουβλερά δόντια- δεν μας μιλάγανε πιά, δεν πολυασχολιόμουν κι εγώ αφού είχα βαρεθεί :rolleyes:
 


Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Αυτό δεν ήταν και τόσο ενόχληση, αλλά μου 'χει ξανασυμβεί παρόμοιο περιστατικό:

Σήμερα στη βόλτα, βγαίνοντας από το σπίτι, συναντήσαμε έναν κύριο που μένει στην πολυκατοικία και γύρισα λιγο πιο πίσω (εκεί που είμασταν ήταν στενά, όχι ότι θα κάνει τίποτα ο καψερός ο δικός μου, αλλά να φυλάω και τα ρούχα μου) να τον βάλω στο κάτσε να περάσει ο άνθρωπος.
Το μόνο που είπα ήταν "κοντά" και "κάτσε", γενικά ο μικρός δεν τραβάει ούτε κάνει του κεφαλιού του στη βόλτα, και έκατσε δίπλα μου ήρεμα μέχρι να περάσει ο κύριος.
Οπότε ο άνθρωπος μας κοιτάει έκπληκτος και λέει "Πωπω, πώς τον κουμαντάρεις!! :-s "

Να παρεξηγηθώ πού ήταν τόσο έκπληκτος?... :roll: :lol:
 


vas

Well-Known Member
16 Μαϊου 2009
2.731
1.070
ΧΑχαχααχ κανένα ξόρκι βρε θα εκανε στη Μιλβα, να μην τη πιανει το ματι!
Αντι να την ευχαριστήσεις τη γυναίκα...
Πάντως κυκλοφορεί εντονότατα η άποψη ότι αν φτύσεις τον σκύλο στο πρόσωπο.."σε θυμάται".
 


l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Πάντως κυκλοφορεί εντονότατα η άποψη ότι αν φτύσεις τον σκύλο στο πρόσωπο.."σε θυμάται".
Λογικό δεν είναι; Eσύ αν περπατούσες στον δρόμο και ξαφνικά κάποιος σε έφτυνε στο πρόσωπο θα τον ξεχνούσες ποτέ;; :p
 






l.Kyveli

Well-Known Member
12 Φεβρουαρίου 2011
15.644
7.753
Ενόχληση στην βόλτα με Τζιμάκο:
Σε πολύ φαρδύ πεζοδρόμιο περνάμε μαμά με καρότσι και παιδάκι. Το παιδάκι δεν μιλάει ακόμη, απλώνει τα χεράκια του γεμάτο ενθουσιασμό και χοροπηδάει από χαρά στην θέα του Τζιμάκου. Η μαμά ξυνίζει σαν να έφαγε λεμόνι. Εγώ εύχομαι από μέσα μου να μην επηρεάσει ποτέ η ξυνομούρα μάνα τον άδολο και αυθόρμητο ενθουσιασμό του παιδιού!

Ενόχληση στην βόλτα με Έλβις:
Περπατάμε αμέριμνοι και στην κυριολεξία κοπέλα 100 μέτρα μακριά ωρύεται υστερικά σε στυλ "Γιωργάκηηηηηη πιο ρηχά παιδιιιί μου" με την διαφορά ότι αυτή φώναζε " αγαααάπη μουυυυ" " φέρτον εδωωώ λατρεύω τα σκυλιάααα" μας φτάνει κι αρχίζει να χοροπηδάει και ο Έλβις δεν της δίνει σημασία... Ο Έλβις να μην δίνει σημασία σε ενθουσιασμένο άνθρωπο ισοδυναμεί με το μεγαλύτερο παράδοξο που έχω δει ποτέ μου!
Θέλω να πάω να μείνω επαρχίαααα να περπατάω με τα σκυλιά μου στις ερημιές!!!!
 
Last edited by a moderator:


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Ενόχληση στην βόλτα με Τζιμάκο:
Σε πολύ φαρδύ πεζοδρόμιο περνάμε μαμά με καρότσι και παιδάκι. Το παιδάκι δεν μιλάει ακόμη, απλώνει τα χεράκια του γεμάτο ενθουσιασμό και χοροπηδάει από χαρά στην θέα του Τζιμάκου. Η μαμά ξυνίζει σαν να έφαγε λεμόνι. Εγώ εύχομαι από μέσα μου να μην επηρεάσει ποτέ η ξυνομούρα μάνα τον άδολο και αυθόρμητο ενθουσιασμό του παιδιού!

Ενόχληση στην βόλτα με Έλβις:
Περπατάμε αμέριμνοι και στην κυριολεξία κοπέλα 100 μέτρα μακριά ωρύεται υστερικά σε στυλ "Γιωργάκηηηηηη πιο ρηχά παιδιιιί μου" με την διαφορά ότι αυτή φώναζε " αγαααάπη μουυυυ" " φέρτον εδωωώ λατρεύω τα σκυλιάααα" μας φτάνει κι αρχίζει να χοροπηδάει και ο Έλβις δεν της δίνει σημασία... Ο Έλβις να μην δίνει σημασία σε ενθουσιασμένο άνθρωπο ισοδυναμεί με το μεγαλύτερο παράδοξο που έχω δει ποτέ μου!
Θέλω να πάω να μείνω επαρχίαααα να περπατάω με τα σκυλιά μου στις ερημιές!!!!



Ειδες για να χεις γλυκοφατσα για σκυλο; Ενω εμας μας βλεπουν και αλλαζουν οχι απλα πεζοδρομιο αλλα τετραγωνο,αφου ωρες ωρες νομιζω οτι δε βγαζω βολτα σκυλο αλλα τον hulk.


Πριν καιρο στο δασος. Απο μακρυα ανθρωπος ηλικιας το πολυ 30 με το που ανηφοριζουμε. Σηκωνει πανικοβλητος τα χερια και αρχιζει τις αναρθρες κραυγες ,,,δεστοοον (ηταν στον 10μετρο ιμαντα αλλα θολωσε και δε τοδε.του λεω δεμενος ειναι και αρχιζει τις κουραδομαγκιες.αχα!!! Λυκοσκυλο !!! Ωραιο σκυλι !!! Ανθρωποοςςς!!!! Ναι σου λεω!!! Το βραδυ μεταμορφωνονται!!! Εεεε;;;;λεω μπας και δε καταλαβα.μα ναιι μου λεει γινονται ανθρωποι το βραδυ. ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕ ! Χαζος δε φαινονταν αλλα ολο και κατι θαπαιρνε.
Οχι πεστε μου σας μοιαζει αυτο το ολογλυκο αγγελουδι για αιμοβορο; (Εγω γιατι το βλεπω ακομη μωλο η δολια μανα;)
 

Attachments



ghelly

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
11.220
5.730
Πάτρα
Οχι πεστε μου σας μοιαζει αυτο το ολογλυκο αγγελουδι για αιμοβορο; (Εγω γιατι το βλεπω ακομη μωλο η δολια μανα;)
Εσύ χρειάζεσαι οφθαλμίατρο... είπαμε αλλά οχι και ολογλυκο αγγελούδι... θα σηκωθουν τα λαμπραντορ να μας φάνε! :p
Ενόχληση στην βόλτα με Έλβις:
Περπατάμε αμέριμνοι και στην κυριολεξία κοπέλα 100 μέτρα μακριά ωρύεται υστερικά σε στυλ "Γιωργάκηηηηηη πιο ρηχά παιδιιιί μου" με την διαφορά ότι αυτή φώναζε " αγαααάπη μουυυυ" " φέρτον εδωωώ λατρεύω τα σκυλιάααα" μας φτάνει κι αρχίζει να χοροπηδάει και ο Έλβις δεν της δίνει σημασία... Ο Έλβις να μην δίνει σημασία σε ενθουσιασμένο άνθρωπο ισοδυναμεί με το μεγαλύτερο παράδοξο που έχω δει ποτέ μου!
Θέλω να πάω να μείνω επαρχίαααα να περπατάω με τα σκυλιά μου στις ερημιές!!!!
Οχι δεν θες.... ξέρεις τι ειναι να πηγαινεις βολτα με το σκυλο σου και ξαφνικά από πισω να πετάγεται μια τρελή για επιθεση λατρείας και να του ορμάει να το αγκαλιασει/σηκώσει/φιλήσει όσο εσύ προσπαθεις να καταλάβεις τι ειναι αυτό που σε βρήκε?
 


tasos malinoua

Well-Known Member
21 Οκτωβρίου 2012
3.822
8.564
Ειδες για να χεις γλυκοφατσα για σκυλο; Ενω εμας μας βλεπουν και αλλαζουν οχι απλα πεζοδρομιο αλλα τετραγωνο,αφου ωρες ωρες νομιζω οτι δε βγαζω βολτα σκυλο αλλα τον hulk.


Πριν καιρο στο δασος. Απο μακρυα ανθρωπος ηλικιας το πολυ 30 με το που ανηφοριζουμε. Σηκωνει πανικοβλητος τα χερια και αρχιζει τις αναρθρες κραυγες ,,,δεστοοον (ηταν στον 10μετρο ιμαντα αλλα θολωσε και δε τοδε.του λεω δεμενος ειναι και αρχιζει τις κουραδομαγκιες.αχα!!! Λυκοσκυλο !!! Ωραιο σκυλι !!! Ανθρωποοςςς!!!! Ναι σου λεω!!! Το βραδυ μεταμορφωνονται!!! Εεεε;;;;λεω μπας και δε καταλαβα.μα ναιι μου λεει γινονται ανθρωποι το βραδυ. ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΕ ! Χαζος δε φαινονταν αλλα ολο και κατι θαπαιρνε.
Οχι πεστε μου σας μοιαζει αυτο το ολογλυκο αγγελουδι για αιμοβορο; (Εγω γιατι το βλεπω ακομη μωλο η δολια μανα;)
μαλλον ηταν greek kamaki...χαχα
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Ζαχαρη ζαχαρη ειναι..εννοειται οτι ειρωνικα το γραψα ! Οσο γλυκος ειναι ο εωσφορος αλλο τοσο ειναι και αυτος.
 


maxinikol

Well-Known Member
17 Απριλίου 2012
1.091
87
Τασο σε πληροφορω οτι ο ανθρωπος πρεπει να ειχε καπνισει τα μισα ζωνιανα .το εννοουσε σου λεω!!
 




Viviana

Well-Known Member
1 Νοεμβρίου 2011
2.901
546
Χολαργός
Κι ενω γυρνουσαμε ησυχα κι ωραια απο την απογευματινη μας βολτα,εμφανιζονται μια παρεα παιδιων,8-9 χρονων περιπου,τα οποια αρχισαν να τρεχουν προς το μερος μας φωναζοντας με ενθουσιασμο "τι ομορφο σκυλακι" και με υψωμενα τα χερια τους προς το Ροκυ!!:eek:
Τον καταλαβα οτι ηταν σε επιφυλακη,κι αμεσως σταματησαμε να περπαταμε,ενω προσπαθουσα να αποτρεψω τα παιδια να μας πλησιασουν με τοσο τρεξιμο!
Οι γονεις τους πιο πισω αδιαφορησαν φυσικα για τη συμπεριφορα τους,απαραδεκτο αυτο για μενα!! Οχι οτι συνεβη κατι,αλλά με τοση βαβουρα που τον πλησιαζαν,και τρεχαλα, δε ξερω πως θα αντιδρουσε ο Ροκυ!!
 


Δάφνη

Well-Known Member
19 Οκτωβρίου 2011
797
2
Π. Φάληρο
Αυτά διαβάζω και απελπίζομαι, είναι το νο1 που φοβάμαι στην βόλτα... Άντε μετά να με πείσουν να τον κυκλοφορώ χωρίς φίμωτρο, αν μας τύχαινε τέτοιο σκηνικό ο δικός μου θα λύσσαγε...:|
 


Status
Κλειδωμένο θέμα

Στατιστικά Forum

Θέματα
33.120
Μηνύματα
895.887
Μέλη
19.931
Νεότερο μέλος
Kwnstantina_22